Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

O Lublinie było wtedy głośno w całym kraju. Niezwykłe znalezisko w centrum miasta

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 października 2017 r. o 08:19 Powrót do artykułu
Ten szary bunkier (Pedet/Sezam/Galeria Centrum) mieli rozbierać żeby postawić w tym miejscu nowa galerię handlową. Podobno ten teren został sprzedany już dawno temu, ale nowemu właścicielowi nie spieszy się bo wszędzie galerie handlowe i w tym miejscu nie byłoby zysku........ Wiadomo coś więcej w tym temacie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojciec mi o tym opowiadał ale nie wiedzisłem źe tyle tej amunicji tu było
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Ten szary bunkier (Pedet/Sezam/Galeria Centrum) mieli rozbierać żeby postawić w tym miejscu nowa galerię handlową. Podobno ten teren został sprzedany już dawno temu, ale nowemu właścicielowi nie spieszy się bo wszędzie galerie handlowe i w tym miejscu nie byłoby zysku........ Wiadomo coś więcej w tym temacie ?
 do źródła kieruj się ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci saperzy którzy naraźali wtedy swoje zycie są dziś według pisu zdrajcami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś mi starszy mężczyzna opowiadał, że na wzgórzach przy ul. Dolna Panny Marii w kierunku placu szkoły gdzie odbywają się targi staroci przy murowanym ogrodzeniu znajduje się wejście do podziemi. Gdy był małym chłopcem to można było tam jeszcze wchodzić a w czasie wojny zostało ono ukryte i podobno zaminowane. Z tego co jest mi wiadome do dzisiaj nikt tam nie wchodził. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale można tą informację sprawdzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkałem wtedy przy ul. Osterwy, na przeciwko znaleziska. Miałem 6 lat. Pamiętam jak nas wszystkich rano ewakuowano z kamienicy. Szedłem do przedszkola. Po południu wszyscy wracali co swoich domów.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Ci saperzy którzy naraźali wtedy swoje zycie są dziś według pisu zdrajcami
 Nic tak nie cieszy, jak jęki lewactwa. A ludzie w Polsce żyją coraz lepiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby to niemcy zdetonowali to mielibyśmy największy deptak w polsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od wybuchów to jest macierewicz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kargul....komu żyje się lepiej ??? Jeśli tobie to wiedzy ze żeby tobie było lepiej komuś zabrano.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kargul napisał:
undefined napisał:
Ci saperzy którzy naraźali wtedy swoje zycie są dziś według pisu zdrajcami
Nic tak nie cieszy, jak jęki lewactwa. A ludzie w Polsce żyją coraz lepiej...
 Ta, zwłaszcza tych co sobie podnieśli kwoty wolne od podatku, 3 razy w ciągu dwóch lat podnieśli sobie wynagrodzenia, a jak to mało to zawsze mogą iść do państwowej spółki za 90 000 a jak im nei wystarcza do 1go to mogą dorobić w spółkach córkach. A jak im się robić nie chce, to jakiś stołek się w TK znajdzie. A ty się ciesz że niektórym dają 500, a innym zabierają 900. A robić nie ma komu. Polska w ruonie. PS. Wreszcie jakiś fajny tekst na DW. Gratuluje autorowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super historia. Myślałem, że wiem o Lublinie wszystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno lubelskie podziemia kryją wiele jeszcze tajemnic. Swoją drogą, gdyby rzeczywiście niemcy wysadzili ten skład, to mielibysmy widok jak w 1945 w Warszawie. Gdyby jednak nie odkryto tej amunicji, to kto wie czy za jakiś czas sama by wybuchła. Wtedy aż strach pomysleć, co by było
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"na w skutek" !!! Artykuł ciekawy, ale takie rażące błędy nie wpływają dobrze na jego wiarygodność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie coś,co mnie zainteresowało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie składowisko to było marnowanie amunicji. Żadnego superwybuchu by niebyło, tylko superfajerwerki, pojedyńcze pociski i całe naboje wyrzucone w górę wybuchałyby jak fajerwerki, rażąc we wszystkich kierunkach, najbardziej ludzi, nastawione to było na czasy powojenne, na moment zdobycia miasta. Duże marnotrawstwo, chyba zadużo amunicji mieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie w górę fajerwerki????T amunicja była w podziemiach piwnic. Nie wiedomo, czy te piwnice nie były połączone z innymi na Starym Mieście. Gdyby to walnęło, to rozpiprzyłoby pół miasta a nie fajerwerki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie byli bezimienni  a saperzy zKBW podobno zbrodniarze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze odebrano im emerytury, chociaż oni wtedy, tak jak my dzisiaj tworzymy lepsze jutro naszego kraju. To jest jakaś patologia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli to prawda, ten Czech powinen mieć pomnik w Lublinie, wolałbym Gi niż jakiś inny bez związku z miastem - jakich wiele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...