Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pozwolę przekleić sobie swój komentarz z forum KL: A potem wchodzi jeden z drugim idiota i płaczą na forum, że żaden inwestor do miasta nie zagląda. Bloki nie, spalarnia nie, sortownia nie. Drzewa na swojej działce wyciąć nie można bo zaraz się zlatują oszołomy i przekonują, że to pomnik przyrody. Kupisz działkę to zaraz przylecą i ci będą dyktować co możesz na niej postawić a czego oni sobie nie życzą. Oj to miasto jeszcze długo będzie skansenem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe bronią czegoś co nawet do nich nie należy, Lublin miasto inspiracji
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właściciel terenu nie jest stroną do rozmów? sorry ale jeśli właściciel nie jest stroną to jakieś tam stowarzyszenie tym bardziej panie Filus :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taaak jest czego bronić ..... na każdym zdjęciu w sieci górki przyozdobione porządną porcją śmieci
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli rzeczywiscie jest tak olbrzymi popyt na mieszkania, w co szczerze watpię, rozbudowywać Lublin można, jak najbardziej! Owszem na terenach do tego celu przeznaczonych. Górki od dziesięcioleci w planie zagospodarowania przeznaczone były i są obecnie na obszar zielony, parkowy z funkcja rekreacyjna. I po posprzątaniu, lekkim zagospodarowaniu swietnie taka funkcje spełnia, pozwalając żyć i mieszkać w Lublinie północnym, w godnych warunkach, ponad 100000 obecnych mieszkańców. I tych przyszłych- dla których domy i bloki z powodzeniem można budować tuż przy tym krajobrazowo niepowtarzalnym zakątku jakim jest były poligon. Np na 200 ha wolnych i płaskich terenów na zachód od ul Poligonowej az po obwodnice. W Lublinie w centrum tez jest wiele miejsc, które czekają na rewitalizacje i są świetnymi terenami inwestycyjnymi. Wspomnę choćby rejon Rusałki, Podzamcza, Lubartowskiej, Zamojskiej. Oczywiście, żeby tam inwestować trzeba nabyć teren po cenach rynkowych terenu z możliwością zabudowy a nie teren zielony, cenny przyrodniczo za grosze, chcąc na nim zrobić interes życia kosztem 100000 osób. Lub nawet 350000 i swoim własnym ponieważ zabudowa poligonu spowoduje szybkie pogorszenie sie stanu i tak nienajlepszego juz powietrza w mieście. A oddychamy raczej wszyscy..
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję że w końcu zagospodarują teren górek choćby kosztem zabudowania części tego śmietniska a na tym co ma pozostać zielenią powinno się zrobić porządny park dla mieszkańców Czechowa. Generalnie tak dla częściowej zabudowy o ile zostawi się odpowiednio dużo miejsca na zieleń i rekreację.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie wszystko skoro 60 ha pozostanie zielone? i skąd ta pewność że inwestor nic nie da? jestem przekonany, że w zamian za pozwolenie zabudowy dodatkowych 10 ha coś jednak da trzeba zrobić wszystko by w końcu ucywilizować te 100 ha mieszkańcy zasługują na coś więcej niż tylko kupa śmieci i krzaczorki w których pomieszkują bezdomni
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wyglądają Górki Czechowskie, oaza zieleni w północnej części miasta można obejrzeć m.in. na tych fotografiach http://static.panoramio.com/photos/large/26580519.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580503.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580460.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580438.jpghttp://static.panoramio.com/photos/large/26580414.jpg Jest czego bronić i dobrze, że ktoś się tym zajął.            
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nie opowiadać bzdur o śmieciach. Trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby twierdzić, że taki teren jak na tym zdjęciu to śmietnisko:
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko co wklejacie to na moje oko znajduje się w obrębie tych 60 hektarów które ocaleją :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JA NIESTETY ZNAM TAMTEJSZĄ OKOLICĘ Z INNEJ STRONY. OTO JAK AKTUALNIE WYGLĄDAJĄ GÓRKI CZECHOWSKIE:  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Deweloper ryzykuje ale Gmina nie powinna. Gmina zmieniając plan naraża się na wysokie odszkodowanie. Zgodnie z ustawą o planowaniu przestrzennym jest odpowiedzialna za utratę wartości gruntu wskutek zmiany planu. 30 ha pod usługi jest wiele więcej warte niż 30 ha pod mieszkaniówkę. Na razie TBV chce budować bloki ale jeśli PIS przerzuci dotacje do mieszkań czynszowych to budownictwo deweloperskie zostanie zatrzymane bo popyt bez dofinansowania ( obecnie 80 % ) wyschnie. I co wtedy ? Ano wtedy TBV przypomni sobie , że Gmina zmieniła im plan na gorszy. Na gorszy, bo centrum handlowe w tym miejscu ma sens i to coraz większy wobec dalszego rozwoju budownictwa na Botaniku , a mieszkaniówka przestanie się sprzedawać. No i TBV wystąpi w o kilkadziesiąt milionów odszkodowania a Gmina zapłaci bo nie będzie miała wyjścia. W biznesie nie ma sentymentów. TBV nie odpuści Gminie z wdzięczności, że kiedyś chciała im zrobić dobrze, bo tu chodzi o ogromne pieniądze. . Zastanówcie się na tym dobrze radni miejscy zanim podniesienie rękę głosując za uchwaleniem planu. Roszczenie łatwo wyliczyć : Grunt pod mieszkaniówkę 400 zł, grunt pod usługi 600 zł/m2 , różnica razy 30 ha daje okrągłe 60 milionów złotych. Tyle Gmina ryzykuje jeśli zmieni usługi na mieszkaniówkę !!!!!!! Radni myślcie !!!!!  Rada Gminy to nie miejsce do uprawaiania hazardu !!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JA NIESTETY ZNAM TAMTEJSZĄ OKOLICĘ Z INNEJ STRONY. OTO JAK AKTUALNIE WYGLĄDAJĄ GÓRKI CZECHOWSKIE:
Możesz nie kłamać i nie nazywać prawie stuhektarowego obszaru śmietniskiem na bazie zdjęcia przedstawiającego obszar kilka metrów na kilka metrów, nie wiadomo nawet gdzie wykonanego? Wielokrotne powtórzenie tego samego kłamstwa nie dodaje mu nawet cienia wiarygodności. Z góry dziękuję. Reprezentatywne są wyłącznie zdjęcia wykonane w szerokiej perspektywie jak poniższe a tu śmieci jak widać ani śladu. Zresztą jakie to ma znaczenie. Śmieci zawsze można posprzątać, a betonu z wzgórz już się nigdy nie zdrapie.  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Gorczyca uchronił od zagłady susły w Świdniku teraz walczy o górki.efekt z susłami jest taki że susłów nie ma jak było do przewidzenia nie ma tez około 100ha lasu który został wycięty by nie wchodzić z pasem startowym lotniska w rzekome siedlisko susłów,górki prawdopodobnie zostaną można przewidzieć-będzie to miejskie śmietnisko i i siedlisko dla wiadomo kogo!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój kolega kupował mieszkanie w TBV i jak go odwiedzałem to widać było sporo zieleni w najbliższej okolicy, tak więc nie skreślałbym ich już na starcie bo mogą zaproponować naprawdę coś ciekawego dla Górek Czechowskich.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 A skad wiadomo że to Górki.?  Równiue dobrze moze to być tysiac innych miejsc. Na zdjęciach bez śmieci widać wyraźnie że to Górki, a tu nic nie wiadomo. Poza tym w każdym miejscu można znależć jakies śmieci . A jeśli nawet gdzieś tam na Górkach mozna je ( z trudem ) odnaleźć , to trzeba je posprzątać - to obowiązek właściciela terenu- a nie zabetopnować wszystko . jak na Górkach zamieszka 25 tys nowych mieszkańców dopioero wtedy będzie tam śmietnik i skażone spalinami powietrze . NIe mówiąc już o znacznmym pogorszeniu powietrza w Lublinie, po zamknięciu wysoką zabudową korytarza napowietrzającego Lublin  
 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki ma sens wklejanie zdjęć z dolin które i tak i tak nie zostaną zabudowane? czemu to ma dokładnie służyć? tak wyglądają teraz i tak samo będą wyglądać po zabudowaniu 40 hektarów, które wyglądają zupełnie inaczej niż to co jest na zdjęciach
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorczyca już się popisał blokując budowę elektrowni w Łęcznej, tacy ludzie szkodzą miastu i regionowi i nie powinno się ich słuchać
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki ma sens wklejanie zdjęć z dolin które i tak i tak nie zostaną zabudowane? czemu to ma dokładnie służyć? tak wyglądają teraz i tak samo będą wyglądać po zabudowaniu 40 hektarów, które wyglądają zupełnie inaczej niż to co jest na zdjęciach
Jasne. Wyglądają zupełnie inaczej, tylko jakoś nie jesteś w stanie tego pokazać. :) Na zdjęciach są nie tylko doliny ale także wysoczyny. Poza tym ingerencja we wzgórza polegająca na powstaniu zabudowy w oczywisty sposób oddziałuje także na doliny. Zmienia się cyrkulacja wód, przepływy powietrza, następują immisje w postaci hałasu, spalin, nie mówiąc już o tym sama budowa to obciążenie ciężkim transportem, który nie przefrunie na te pagórki, tylko będzie jechał dolinami. Chyba, że p. Dzioba będzie helikopterem materiały transportował? To nieodwracalne zniszczenie całego ekosystemu i nie ma co udawać, że będzie inaczej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.