Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Brawo... Jeden z niewielu sensownych wpisów na forum. Co prawda najwyższa stawka dla dużych ciężarówek to 53 gr, a najniższa 27 groszy. Co nie zmienia faktu iż oprócz wyższego spalania przy pokonywaniu miejskiego odcinka dochodzą jeszcze koszty większego zużycia klocków hamulcowych, opon, dłuższy czas przejazdu a co za tym idzie większe zmęczenie kierowcy nie mówiąc o wyższym ryzyku wypadku i konsekwencjach zawalenia usługi przez przewoźnika. Zdecydowana większość kierowców ciężarówek nie omija przecież odcinków S17 już objętych system viatoll...    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak wyglada poj....ny kraj  -  POLSKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tiry najbardziej niszczą drogi.Zakaz wjazdu do miasta i po sprawie.Swoją drogą zawsze cieszyłem się,że nie ma u nas płatnych dla wszystkich autostrad.
aleś wymyślił - to jak ma TIR się wyładować w magazynie w Lublinie  jak będzie zakaz wjazdu do miasta ? niemożliwe do realizacji. cena jednostkowa przejazdu nie jest wygórowana ale jak ktoś ma firmę i jeździ bez przerwy tą trasą to się może niezła kasa nazbierać nie ? moim zdaniem opłata powinna być symboliczna tj max 10 gr z kilometra i już. coś skapnie do kasy a i firmy nie odczują tego specjalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za poje.any kraj 
Nikt Cię tu nie trzyma..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RAda miasta powinna się zająć nad ustanowieniem zakazu wjazdu do miasta w określonych godzinach na wzór  Wrocławia.
we Wrocławiu jest zakaz wjazdu dla ciężarówek powyżej 20t. są nawet wagi w pasach ruchu wbudowane, ale co z tego. wracając nocą z Wro możesz się zdziwić, że na wylotówce ogromny tir mknie prosto na ciebie, chcąc ominąć ową wagę i tak wjeżdża... więc kierowcy nie będą przestrzegać znaków, bo po co... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To obwodnica Lublina ta będzie ta tak samo droga jak autostrada wielkopolska i autostrada Kraków - Katowice. A jak to się skończyło? Ruch poszedł na darmowe drogi obok. Na autostradzie wielkopolskiej ciężko uświadczyć samochodów ciężarowych - prawie wszystkie są na starej drodze krajowej nr 2. Co ciekawe obwodnice miast miały być chyba darmowe?? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za pojebani ludzie. Obwodnica Lublina miała odciążyć Lublin, transport miał się przenieść na obwodnice, kierowcy mieli mieć lepiej, a tu nagle ktoś będzie kasował pieniądze że przejazd. Jak się nie mylę to obwodnica Lublina to najdłuższa droga ekspresowa w Lubelskim i od razu ktoś chce na tym zarabiać. Jakiś czas temu wracałem z Wielkie Brytanii. Podróżowałem z UK do samego Krakowa autostradami. Przejechałem Anglię, kawałek Francji, Belgi, Holandii i całe Niemcy w szerz i wyobraźcie sobie że nic nie płaciłem za przejazd autostradami w tych krajach. Wjechał do Polski, dojechałem do Katowic i natrafiłem na bramki. W Polsce wiedzą jak się dobrać do naszych pieniędzy, Złodziejstwo. Kocham ten kraj i nienawidzę tych baranów którzy tutaj rządzą.  Nie jestem kierowcą ciężarówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak wyglada poj....ny kraj  -  POLSKA
To nie jest poje***y kraj, tylko poje***i ludzie nami rządzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętacie takie słowa: " Rząd sam się wyżywi...". Opłaty, podatki, opłaty, podatki...... i ciągle mało. 30 lat temu to Jerzy Urban miał rację a "steropian" potępiał go za te słowa. Dzisiaj "steropian" jest już lepszy w ściąganiu "haraczu" i "kryciu kolesiów". KOMUNO WRÓĆ !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obwodnice są po to aby odciążać transportem  tranzytowym miasta i miasteczka !!! I tak niech zostanie, wszyscy to odczują....ale nie w Lublinie. Jakiś "geniusz" wymysla opłaty za obwodnice ??? (myślę, że to nie P.Kieliszek), Tak więc wrócimy do widoków TiRów na dr.M.Majdanka, Mełgiewskiej,Łęczynskiej itd.....GRATULACJE Panie Prezydencie
Kolego, widze, że ty nikompletnie nie rozumiesz co czytasz i nie masz pojęcia o czym piszesz !!! Za to do krytyki liudzi jesteś pierwszy (jakie to typowo polskie!!). Zarządcą obwodnicy Lublina znajdującej się w ciągu dróg krajowych S12 i S17 jest GDDKiA. Dlatego ani Pan Prezydent Lublina, ani Pan Kieliszek nie mają absolutnie nic do gadania jeśli chodzi o ustalanie na tej drodze (bądz nie) opłat. System ViaTOLL jest zarzadzany przez panstwo za pośrednictwem GDDKiA i żaden prezydent miasta nic nie ma tu do gadania. Natomiast faktycznie głupota jest aby obwodnice miast były płatne. Przecież są one budowane po to aby odciążyć miasta od ruchu tranzytowego, więc logicznym jest że powinny pozostac bezpłatne, aby całośc tego ruchu (qa nie tylko samochody osobowe) wyprowadzić poza granice miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obwodnice są po to aby odciążać transportem tranzytowym miasta i miasteczka !!! I tak niech zostanie, wszyscy to odczują....ale nie w Lublinie. Jakiś "geniusz" wymysla opłaty za obwodnice ??? (myślę, że to nie P.Kieliszek), Tak więc wrócimy do widoków TiRów na dr.M.Majdanka, Mełgiewskiej,Łęczynskiej itd.....GRATULACJE Panie Prezydencie
Czemu największe parcie do wypowiadania się w temacie mają głąby, które nic sięw temacie nie orientują. Co ma debilu prezydent miasta do ViaTolla? Podaj swój adres to będę przychodził pod okno i pokazywał dziecku jak wygląda kretyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopełnieniem absurdu będzie stosowny akt prawny wprowadzający opłaty za przejazd przez miasto. I to dwa razy wyższe niż na obwodnicy bo i uciążliwe dwa razy bardziej. Polska to baaardzo przyjazny obywatelowi kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za poje***i ludzie. Obwodnica Lublina miała odciążyć Lublin, transport miał się przenieść na obwodnice, kierowcy mieli mieć lepiej, a tu nagle ktoś będzie kasował pieniądze że przejazd. Jak się nie mylę to obwodnica Lublina to najdłuższa droga ekspresowa w Lubelskim i od razu ktoś chce na tym zarabiać. Jakiś czas temu wracałem z Wielkie Brytanii. Podróżowałem z UK do samego Krakowa autostradami. Przejechałem Anglię, kawałek Francji, Belgi, Holandii i całe Niemcy w szerz i wyobraźcie sobie że nic nie płaciłem za przejazd autostradami w tych krajach. Wjechał do Polski, dojechałem do Katowic i natrafiłem na bramki. W Polsce wiedzą jak się dobrać do naszych pieniędzy, Złodziejstwo. Kocham ten kraj i nienawidzę tych baranów którzy tutaj rządzą.  Nie jestem kierowcą ciężarówki.
Kolego, może najpierw zapoznaj sie z tematem w którym piszesz, bo się ośmieszasz. Opłaty na obwodnicy Lublina mają dotyczyć tylko pojazdów o DMC powyzej 3,5 tony, czyli nie osobówek !!!! Piszesz o swoich przejazdach autostradami w Niemczach, Holandii i Belgii. Tylko widzę nie masz zielonego pojęcia o tym, że gdybyś jechał po tych drogach pojazdem o DMC powyżej 3,5 tony to TEŻ BYŚ IM PŁACIŁ ZA TEN PRZEJAZD !!! tak samo jak w Polsce. Może więc zanim zaczniesz najeżdżać na własny kraj sprawdz jak to jest w innych krajach. Czy aby nie tak samo. P.S. Autostraday we Francji są płatne także dla osobówek, więc nie pisz, że nic nie płaciłeś ;) W Niemczech za chwilę też kierowcy osobówek będa płacili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego, widze, że ty nikompletnie nie rozumiesz co czytasz i nie masz pojęcia o czym piszesz !!! Za to do krytyki liudzi jesteś pierwszy (jakie to typowo polskie!!). Zarządcą obwodnicy Lublina znajdującej się w ciągu dróg krajowych S12 i S17 jest GDDKiA. Dlatego ani Pan Prezydent Lublina, ani Pan Kieliszek nie mają absolutnie nic do gadania jeśli chodzi o ustalanie na tej drodze (bądz nie) opłat. System ViaTOLL jest zarzadzany przez panstwo za pośrednictwem GDDKiA i żaden prezydent miasta nic nie ma tu do gadania. Natomiast faktycznie głupota jest aby obwodnice miast były płatne. Przecież są one budowane po to aby odciążyć miasta od ruchu tranzytowego, więc logicznym jest że powinny pozostac bezpłatne, aby całośc tego ruchu (qa nie tylko samochody osobowe) wyprowadzić poza granice miasta.   Ale poseł /     – Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.). w Polsce. – Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.). – Docelowo za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości Stanisław Żmijan, poseł PO z Lubelszczyzny, uważa, i jest za żeby wszyscy kierowcy powinni płacić za jeżdżenie po drogach krajowych. I tacy nasz trzepią po kieszeni. Jak uważał tak i zrobił  z PO     Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.). Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.). Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.). – Za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – mówi poseł Stanisław Żmijan (57 l.).  
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Załóżmy, że odcinek płatny obwodnicy to około 20 km po 50 gr daje to 10 zł za przejazd czyli jakieś 2,5 l ON. Czy przejazd przez miasto z korkami i światłami nie spowoduje większego zużycia w ciężarówce? Transportowcy niech policzą, a później straszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy zakaz wjazdu dla ciężarówek tranzytowych do miasta i .. po krzyku. Może wreszcie straż miejska zarobi na siebie na odławianiu tych cfaniaków co nie będą chcieli płacić. 
Widac jestes z tych co...."biorą" ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kiedy GDDKiA ma zamiar naprawić odcinek Al.Warszawskiej od Zbożowej do granicy miasta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...takie typowe utyskiwanie, ale po policzeniu kosztów przejazdu przez miasto zmienia zdanie. Pojazdy ciężarowe są największymi niszczycielami dróg i powinny partycypować w kosztach naprawy szkód przez nich wyrządzanych. Przecież te drogi budują  z naszych wspólnych pieniędzy ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widac jestes z tych co...."biorą" ????
cfaniak to ty jesteś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy samochodów osobowych nie płacą za przejazd autostradami w UK, Belgii, Holandii i Niemczech (u nas niestety tak). O tym pisał wyżej kolega a nie o kierowcach samochodów ciężarowych (proszę czytać ze zrozumieniem). We Francji część autostrad jest bezpłatna np. odcinek, który pokonujesz przejeżdżając z Dunkierki/Calais do granicy z Belgią, więc dojazd z UK do granicy z Polską jest jak najbardziej bezpłatny.  Co do opłat za przejazd obwodnicą to pomysł jest poroniony. Budujemy obwodnicę za pieniądze obywateli (czy te z Unii czy z budżetu) i na życzenie obywateli ponieważ chcemy odciążyć ruch w mieście a następnie wprowadzamy opłaty za przejazd obwodnicami co powoduje powrót ruchu tranzytowego na ulice (sensu trudno tu szukać). Większości firm transportowych nie stać na regularne przejazdy takimi trasami. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...