Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Obwodnica Lublina coraz bliżej

Utworzony przez Umberto, 23 marca 2009 r. o 21:09
Cooooo??? Pierwszy kwartał 2011r??? Czy ja dobrze przeczytałem, czy tu nie ma jakiejś gafy???? Widzę, że termin czerwiec 2012 to już legenda. Myślałem, że na Euro droga będzie, ale się nieźle pomyliłem :/ I tak niby blisko jest ta obwodnica??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Sama budowa ponad 10,3 km trasy pomiędzy węzłami Dąbrowica i Konopnica rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku" a odcinki od węzła Dąbrowica do wężła Witosa to kiedy rusza za 40 lat???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za dziadostwo w tym Lublinie!!!!! Przeciez projekt budowlany, wykonawczy i specyfikacje miały być w tym roku, więc po uzyskaniu pozwolenia na budowę można byłoby rozpocząć budowę!. Sam pracuję w instytucji państwowej jako inż, i powiem wam że dopuki stare pierniki będą dalej wysiadywać na stołkach i nic nie robić dla Lublina, to to miasto zaorają za 20 lat. Popatrzcie na Rzeszów, przecież 15-20 lat temu był zaściankiem Lublina, a teraz sie to odwróciło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spokojnie, reszta obwodnicy będzie w budowie już w przyszłym roku. Przetarg ma być w listopadzie br.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kupa ;D a co z drogami expresowawymi s12,s19 i ta ponic najwazniejsza s17?? beda? wg mnie najbardziej potrzebnae sa s12 od lublina na zachod i s17 z lbn do stolicy. bez tego ani rusz kupa ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
"Sama budowa ponad 10,3 km trasy pomiędzy węzłami Dąbrowica i Konopnica rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku" a odcinki od węzła Dąbrowica do wężła Witosa to kiedy rusza za 40 lat???
Widocznie dyrektor Januszek - Chwalipięta dostał wytyczne w Izraelu i opóżni rozpoczęcie budowy obwodnicy Lublina jeszcze o parę lat....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyli jeszcze parę lat spokojnie pomieszkam w pięknej gminie Konopnica. a jak znam nasze państwo, to się skończy budowa obwodnicy jak się zaczęła budowa tunelu dlatego jak dla mnie obwodnica nie spełni roli, bo za parę lat to się lublin jeszcze rozrośnie i znowu trzeba będzie obwodnice tak ? hahaha, lepiej było piękne wsi i osiedla przeorać na pół, żeby nic nie powstało ? przebieg obwodnicy środkiem wsi i nowej zabudowy jednorodzinnej, świetny cudowny pomysł, zamiast puścić to parę km dalej, uwzględniając rozwój miasta. nasuwa mi się jedno słowo ale go nie wypowiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!! Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej. A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ??? Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!! ... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............ POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!! a co z 13 ha lasu do wyciecia ??????????????????? czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten komentarz wczesniej to jakby mój skopiowany z innego artykułu (hmmm?) a "czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska " Mam nadzieję że nie dofinansuje )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ten komentarz wczesniej to jakby mój skopiowany z innego artykułu (hmmm?) a "czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska " Mam nadzieję że nie dofinansuje )
ja też mam taką nadzieję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ja też mam taką nadzieję
a ja mam nadziej, że wszyscy Ci skrzywdzeni przez los "para ekolodzy" dla których ważniejsze są motyle i drzewa niż człowiek potknął się kiedyś o jakieś konar drzewa wystający nad brzegiem rzeki i powpadają do niej, topiąc w niej wszystkie swoje idiotyczne pomysły (mam na myśli tylko te naprawdę głupie pomysły przedkładające ochronę robaków nad człowiekiem). Tak dla przykładu - wiecie, że trasa słynnej obwodnicy Augustowa została wytyczona po otulinie (brzegu) terenów chronionych i miałaby zająć ok 0,1 % całego obszaru puszczy Augustowskiej. Na Słowacji buduje się w centrum obszaru chronionego wyciągi narciarskie wycinając setki drzew i nikt nie protestuje, bo wszyscy myślący ludzie wiedzą że infrastruktura techniczna zapewni rozwój. Kraje UE pobudowały sobie drogi w miejscach gdzie im się tylko podobało (bo wówczas nie było jeszcze tak rygorystycznego prawa ochrony środowiska), niszcząc wiele siedlisk, a teraz krajom rozwijającym się każą chronić przyrodę. drogi to najważniejszy element infrastruktury zapewniający rozwój gospodarczy !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ms napisał:
a ja mam nadziej, że wszyscy Ci skrzywdzeni przez los "para ekolodzy" dla których ważniejsze są motyle i drzewa niż człowiek potknął się kiedyś o jakieś konar drzewa wystający nad brzegiem rzeki i powpadają do niej, topiąc w niej wszystkie swoje idiotyczne pomysły (mam na myśli tylko te naprawdę głupie pomysły przedkładające ochronę robaków nad człowiekiem). Tak dla przykładu - wiecie, że trasa słynnej obwodnicy Augustowa została wytyczona po otulinie (brzegu) terenów chronionych i miałaby zająć ok 0,1 % całego obszaru puszczy Augustowskiej. Na Słowacji buduje się w centrum obszaru chronionego wyciągi narciarskie wycinając setki drzew i nikt nie protestuje, bo wszyscy myślący ludzie wiedzą że infrastruktura techniczna zapewni rozwój. Kraje UE pobudowały sobie drogi w miejscach gdzie im się tylko podobało (bo wówczas nie było jeszcze tak rygorystycznego prawa ochrony środowiska), niszcząc wiele siedlisk, a teraz krajom rozwijającym się każą chronić przyrodę. drogi to najważniejszy element infrastruktury zapewniający rozwój gospodarczy !!!!
ja się z tym zgadzam, że drogi sa wazne ale wezmy tez pod uwage to ze obwodnica bedzie szla przez srodek osiedla domkow jednorodzinnych. Jezeli ktos wie jak wyglada takie osiedle w miejscowosci np. Lipniak to wie o co chodzi. Dom na domie a oni chca je burzyc i przez srodek puszczac obwodnice... Co do lasow to nie mozemy pozwolic na bezkarne ich wycinanie bo w koncu zginiemy w smrodzie tych spalin!!! A wiadomo jak drzewa sa wazne dla nas, zamiast je wycinac powinni ich sadzic coraz wiecej a ja na przykad nie widze zeby cos takiego sie dzialo.... a po trzecie znajac szybkosc realizacji polskiej infrastruktury to nie wiem po co takie oburzenie. Chyba nie wierzycie, że oni zrobia ja na 2012 ?? o czym mowa....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie drogi Gosiu. otóż był wariant obwodnicy z lat 80' nie znam dokładniejszych szczegółów w każdym razie 'komunistyczny' i był świetny. z dala od lublina. po polach, bez lasów. gmina nie wydawała tam pozwoleń na budowę gdyż był pas zarezerwowany. a teraz tak : wydano ludziom pozwolenia na budowę, pobudowali się itd, a nagle w środku pięknych osiedli jak wspominając Lipniak, ale weźmy tez Kozubszczyzna, Konopnica, Marynin przecież pełno nowych pięknych domków. i przez środek tego wszystkiego puszcza jakiś za przeproszeniem deb*** obwodnicę. SENS tej obwodnicy w wariancie jaki jest teraz, minął jakieś 5 lat temu... a zanim ją wybudują, bo ja również nie wierzę w 2012 rok, już prędzej 2016-2018, jaki będzie jej sens ? będzie biegła i dzieliła dzielnice jednorodzinną Ale wójtem został człowiek który lobbował za wariantem jaki jest, gdyż wariant komunistyczny przebiegał obok jego rodzinnej miejscowości, była też z tym niezła afera bo dowoził szanowny Pan. Żydek busami wyborców na wybory, podobnie dopisało się do list wyborczych paręnaście osób. skutkowało to powtórzeniem wyborów. no ale i tak wygrał. niestety. przecięli dobrze zapowiadająca się okolicę. nadzieja tylko w tym ze obwodnica jeśli już powstanie, to przynajmniej żeby szła wykopem, a ziemia z wykopu na boki, obsadzić lasem, chociaż tyle mogli by zrobić, jeśli już zniszczą te wsie. Najbardziej współczuje ludziom którzy będą ją mieli dosłownie za płotem. tak, tak, tak będzie, bo niełaska była przesunąć ją i uwzględnić rozwój miasta. z niecierpliwością czekam na wiadomości o braku środków, o zastrzeżeniach natury 2000, itd nie jestem przeciwny obwodnicy jako takiej, oczyścicie ze jest niezbędna. wystarczyło tylko puścić ją jak zaplanowali komuszki sam był ją lepiej zaplanował jak Ci pożal się Bożę 'architekci - inżynierowie - projektanci'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ten pan Nalewajko czy jak mu tam zwariował ? Przeciez ta obwodnica i S17 przynajmniej do Garwolina miała byc oddana na 2012 rok, tak jest w aktualnym harmonogramie GDDKiA. To jest jakaś paranoja ! Mając decyzje srodowiskowa ten facet chce za 2 lata ogłaszać przetarg ? A przez 2 lata bedzie "dmuchać" w stolek ? Najwyzszy czas aby za tych panów ktos się wreszcie zabrał. Oni sie po prostu nie nadaja do pracy. Nad tą obwodnicą przestępuja juz z nogi na nogę kilka lat i jeszcze nastepne kilka lat chcą nic nie robić ? Kto i za co tym panom placi ? To jest sprawa dla NIK-u i to natychmiast. Mam nadzieję, że Dziennik spyta jutro dlaczego w Lublinie buduje sie drogi najdłuzej w Europie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wkurzony napisał:
Czy ten pan Nalewajko czy jak mu tam zwariował ? Przeciez ta obwodnica i S17 przynajmniej do Garwolina miała byc oddana na 2012 rok, tak jest w aktualnym harmonogramie GDDKiA. To jest jakaś paranoja ! Mając decyzje srodowiskowa ten facet chce za 2 lata ogłaszać przetarg ? A przez 2 lata bedzie "dmuchać" w stolek ? Najwyzszy czas aby za tych panów ktos się wreszcie zabrał. Oni sie po prostu nie nadaja do pracy. Nad tą obwodnicą przestępuja juz z nogi na nogę kilka lat i jeszcze nastepne kilka lat chcą nic nie robić ? Kto i za co tym panom placi ? To jest sprawa dla NIK-u i to natychmiast. Mam nadzieję, że Dziennik spyta jutro dlaczego w Lublinie buduje sie drogi najdłuzej w Europie
Januszek - Duży Brzuszek ma Waszą obwodnicę daleko w d...., jak każda fujara z Bełżyc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mam nadzieję że obwodnica powstanie jak najpóźniej bo niestety jestem z tych mieszkancow co beda miec obwodnice 800 metrow kolo domu............ i wiem ze zadne sciany wyciszajace nam nie pomoga......... KOMUSZKI WRÓĆCIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
dokładnie drogi Gosiu. otóż był wariant obwodnicy z lat 80' nie znam dokładniejszych szczegółów w każdym razie 'komunistyczny' i był świetny. z dala od lublina. po polach, bez lasów. gmina nie wydawała tam pozwoleń na budowę gdyż był pas zarezerwowany. a teraz tak : wydano ludziom pozwolenia na budowę, pobudowali się itd, a nagle w środku pięknych osiedli jak wspominając Lipniak, ale weźmy tez Kozubszczyzna, Konopnica, Marynin przecież pełno nowych pięknych domków. i przez środek tego wszystkiego puszcza jakiś za przeproszeniem deb*** obwodnicę. SENS tej obwodnicy w wariancie jaki jest teraz, minął jakieś 5 lat temu... a zanim ją wybudują, bo ja również nie wierzę w 2012 rok, już prędzej 2016-2018, jaki będzie jej sens ? będzie biegła i dzieliła dzielnice jednorodzinną Ale wójtem został człowiek który lobbował za wariantem jaki jest, gdyż wariant komunistyczny przebiegał obok jego rodzinnej miejscowości, była też z tym niezła afera bo dowoził szanowny Pan. Żydek busami wyborców na wybory, podobnie dopisało się do list wyborczych paręnaście osób. skutkowało to powtórzeniem wyborów. no ale i tak wygrał. niestety. przecięli dobrze zapowiadająca się okolicę. nadzieja tylko w tym ze obwodnica jeśli już powstanie, to przynajmniej żeby szła wykopem, a ziemia z wykopu na boki, obsadzić lasem, chociaż tyle mogli by zrobić, jeśli już zniszczą te wsie. Najbardziej współczuje ludziom którzy będą ją mieli dosłownie za płotem. tak, tak, tak będzie, bo niełaska była przesunąć ją i uwzględnić rozwój miasta. z niecierpliwością czekam na wiadomości o braku środków, o zastrzeżeniach natury 2000, itd nie jestem przeciwny obwodnicy jako takiej, oczyścicie ze jest niezbędna. wystarczyło tylko puścić ją jak zaplanowali komuszki sam był ją lepiej zaplanował jak Ci pożal się Bożę 'architekci - inżynierowie - projektanci'
miejmy nadzieję, że ktoś z ludzi na tych lubelskich i konopnickich stołkach zmądrzeje i puści obwodnice dalej....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podobno wydano decyzje środowiskową, więc jeśli macie możliwość zaskarżyć przebieg obwodnicy (np. biegnie zbyt blisko domostw) to radzę to zrobić w ciągu 2 tyg. (decyzje wydano dla odcinka w Konopnicy)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba działać dzięki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...