Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nowa rada już nie będzie taka sama jak stara rada. Czas ucieka, pieniądz też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przejąć cały teren Górek, dokadać się z deweloperem (może zamiana na inne tereny lub odsprzedaż) i niech miasto urzadzi prawdziwy zielony park dla mieszkańców bez 150 bloków i osiedla na 15tyś osób !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam przeciwny budowie bloków nie jestem, jest zapotrzebowanie na bloki to budować bloki a nie markety. Ale bezczelność prezesa Dzioby mnie strasznie irytuje. Robi wielką łaskę że odda ten nieużytkowany teren za 1 zł. A co niby miałby zrobić z tym terenem??? Gdyby tam było płasko to by 100% zabudował a tak to jest dla niego kulą u nogi. utrzymanie parku kosztuje miliony i jeszcze podatek trzeba płacić. Według mnie to nie problem z blokami ale ze skorumpowaniem ratusza. Trzeba pozwolić na bloki ale w zamian wyciągnąć od tego cwanego dewelopera ile tylko się da aby to miasto (mieszkańcy) byli na wygranej pozycji a nie deweloper.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szantaż ludu zawsze z władzą przeciw ludziom. Kiedyś z partią teraz z mamoną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawa będzie rozstrzygnięta dopiero po najbliższych wyborach samorządowych. Siłowe przepchanie w kończącej się kadencji się nie udało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu powinien wejsc komisarz albo prokurator. Toż to zwykła "niegospodarność". Deweloper dostaje prezent za kilkaset milionów kosztem interesu społecznego. A żuk mowi ze mu sie to podoba. Zamiana parku z rezerwatem na Felin i park ogryzek. Skrzyżowanie blyskawicznie postawil przed transakcją na nasz koszt. I schowajcie te pseudowizualizacje. Kort na górce zamiast tam gdzie powinien byc w planie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze 150 ha górek przeznaczanych od zawsze na park i o dużym znaczeniu dla ekologii miasta zabrano na zabudowę uz 50 ha na północy. I wystarczy. Resztę powinno bezwzględnie przejąć miasto. Jest na to kilka sposobów, zgodnych oczywiście z prawem. I ze zdrowym rozsądkiem.  Nie zmienią tego ani kolejne bilbordy, ani natarczywość propagandy dewelopera ani nawet opłacanie kolejnych "autorytetow" przez firmę tbv. Lublin musi oddychać a ludzie muszą mieć prawo tu godnie żyć. Miejsc uwolnionych pod bloki wystarczy na kilkanaście lat wg studium. Nie ma żadnego powodu, zeby zabudowywać tereny najcenniejsze przyrodniczo w tej części miasta. Chce tego rylko dew
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan redaktor zapomnial dodac ze ludzie nie chcą tam nic innego niz ponad to co jest w planie. Nie chca smrodu 7000 samochodów. Powinien dodac ze druga strona gra brzydko. Ze tam są gatunki chronione i endemity. Widocznie interesa reklamodawcy stoją na drodze. Ech.... te lubelskie "dziennikarstwo"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem wczoraj na górkach z dzieciakami ( mieszkamy po drugiej stronie ulicy ), i muszę przyznać, że tam jest naprawdę fajnie. Dla dzieciaków frajda, dla mnie też, jest czysto, miejscami widzieliśmy jakieś śmieci - ale jak to w Polsce, norma. Jeśli zbudować by tam alejki i zagospodarować nieco zieleń, byłby super park. Co do zabudowy, nie mam złudzeń - pewnie deweloper w końcu przeforsuje zmianę planów i zabuduje ten teren. Jeśli to będzie wyglądało jak na wizualizacjach ( marnych jakościowo ) to jeszcze jest do przełknięcia. Niskie bloki wśród drzew - które za 10 lat urosną do rozmiarów z wizualizacji - z pozostawieniem środka wąwozu, nie powinny jakoś specjalnie przeszkodzić w napowietrzaniu miasta. Generalnie nie jestem zwolennikiem zabudowy, ale jestem też realistą, i widzę, że zabudowa jednak będzie, ważne by z jak najmniejszą szkodą dla tego pięknego terenu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się człowiek przygląda jak "zaplanowano" zabudowę na Botaniku.. i pomyśli, że jej lustrzane odbicie, a nawet większe, ma stanąć na większości górek - bo na 4 z 6 (powierzchnia procentowo podawana nie oddaje dramatu tego miejsca) to zadko komu wpadnie do głowy pomysł, zeby głośno mówić, ze taka zabudowa klina napowietrzajacego nie zredukuje jego funkcji.. o zmniejszeniu ilości terenów z tak dużą bioróżnorodnoscią nie wspominając! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widzę z mieszkańców Lublina robi się wariatów. Na wizualizacjach wyeksponowane samolociki, parolotnie, barany a pośród nich ludzie, rowery. A gdzie bloki? O są schowane za drzewami. Jak wygląda zabudowa mieszkaniowa wg. TBV to można zobaczyć przy Koncerowej na nowym osiedlu TBV i innych. Beton, zero zieleni i blok jeden na drugim. Pozostałe miejsca parkingowe sprzedane przez developera. Stary Czechów został o wiele lepiej zaplanowany. Wystarczy spojrzeć na Google maps jak to wygląda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiekolwiek bloki na tym terenie to zbrodnia!! Tam miał być park, rezerwat przyrody i za lidlem rekreacja! I tego oczekują mieszkańcy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na niby sztandarowym osiedlu Prestiż zieleni jak na lekarstwo. Klepiska raczej niż zieleńce widać. Chodzę obok z psem i ze zgorszeniem widzę, jak Non stop "kipią"im przepełnione śmietniki!!  Kto nie wierzy, niech się przejdzie i przekona. Widać majstersztyk deweloperki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górki Czechowskie to naturalna bariera przed dwoma dużymi skupiskami zamieszkania oś. Botanik, Willowa oraz Czechów. Zabudowa górek spowoduje powstanie wielkiego kompleksu zamieszkania. Spowoduje to gigantyczne korki i skupisku ludzi na niewielkim terenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
naturalistyczny park będzie lepszy od tego co jest teraz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Pani Dyrektor Dziedzic - Wiejak stoi po stronie prywatnej firmy. Już raz Miasto zmieniło plan zagospodarowania nie otrzymując w zamian nic. To wtedy plan się podobał? Z kortami to również można powiązać zabudowę mieszkaniową. Wg. Pani Dyrektor rozumowania to przecież ktoś na tych kortach musi grać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obrońcy górek powinni przestać wypowiadać się w imieniu całej dzielnicy i zaakceptować fakt, że istnieją ludzie dla których zabudowa i park to dobry pomysł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zabudowane ma zostać 30% Górek, reszta pozostanie zielona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oddaj te 30% za złotówkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A miasto na taką "wspaniałą" propozycję Dzioby oddania nieużytków za 1 zl powinno dać swoją kontrofertę : Przekazujesz teren,  robisz parki i  płacisz jednorazowo koszt utrzymania tego parku przez 99 lat. Dodatkowo budujesz drogi dojazdowe + szkołę , przedszkola i inną całą infrastrukturę.  Wtedy niech Dzioba buduje tyle bloków ile chce 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 25

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...