Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Osiedle Słowackiego skupia w sobie skrajności: z jednej strony - osiedle zbudowane z tandety, z drugiej strony - arcydzieło, najlepsza architektura na świecie w swojej kategorii. Nic dodać, nic ująć - arcydzieło w kategorii tandety.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może się nie znam ale zachwycanie się osiedlem Słowackiego i targiem na Wileńskiej to dla mnie gruba przesada. Osiedle klitek z obskurnym targiem. Jeśli to ma być perła architektury to chyba jakieś nieporozumienie. Proponuję wszystkim entuzjastom przeprowadzenie się tam... Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa. Ci co chcą się nią zachwycać niech sobie zrobią wcześniej zdjęcia.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym to arcydzieło nazwał "zemstą architekta". Układ okien i balkonów bez żadnego ładu i składu. Ja również nie bardzo rozumiem jak można się zachwycać czymś takim. Nie zdziwię się nawet, jak owe budynki za kilka, może kilkanaście lat zostaną włączone do ochrony zabytków. W Polsce wszysko jest możliwe.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, że dziś nikt o nic nie dba; wszędzie są powywieszane ochydne reklamy i szmaciane daszki nad uliczkami na targu i nie przewrowadza się remontów tak by zachować urodę projektu i pierwotnego zamysłu architektów to raczej nie ich wina, a wina wszystkich którzy tam mieszkają, korzystają i zarządzają,
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osiedle Słowackiego jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi jakie w Polsce w ogóle wybudowano.To niemy krzyk przerażającej pustki,wręcz klaustrofobiczne uczucie wyobcowania jednostki w ogromie ludziej niemocy.Takie mordercze architektoniczne madejowe łoże do wykańczania wszelkej indywidualności w imię socindustrializmu.Psychosocjotechniczna tortura zabijająca wzszelkie życie w swojej naturalnej pstrokaciźnie,wesołości,radości życia.Nawet przedszkole umieszczono pod ziemią jakby się wstydząc dziecięcej wrzawy,śmiechu i zabawy.Koszmarek.I ten ni w pęć ni w dziewięć kościół w tej dojmujacej pustce też pusty aż dudni.
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szymon napisał:
Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa.
Nie ma nic złego bazarku na Wileńskiej. To, że jest zaniedbany nie jest winą architektury, ani architektów. Swoją drogą to dość ładny kompleks. Pytanie jest jak za 30 lat będą wyglądać dziesiejsze nowe centra handlowe zakładając, że będzie się o nie dbać tak jak dbało się o bazar na Wileńskiej. Prawdopodobnie gorzej. Tak samo nieciekawie wyglądać będą wszystkie nowe bloki. Dziś są ładne, ale za 30 lat niekoniecznie tak może być
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-----------------NASZ LUBLIN JEST PRZEPIĘKNY NAWET BEZ HANSENÓW-------------------------------- Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM) posiada w sali historii trofea NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ W POLSCE . Cała Polska z uznaniem patrzyła na, jak ją nazwano DZIELNICĘ W PARKU . Najbardziej zachwycano się osiedlem zielonym im. A.Mickiewicza na którym bloki mieszkalne stały jakby na alejach parkowych . Drugim Osiedlem mieszkaniowym było właśnie osiedle im.Juliusza Słowackiego nazwanym dzisiaj (przez kogo?) "perłą architektury" czy " arcydzieło - najlepsza architektu ra na świecie " (sic?) . Lublinianie obserwujący powstawanie tego " arcydzieła Hansenów" przecierali oczy z wrażenia oraz z przerażeniem patrzyli, iż BETON nawet wkradł się na...balkony czyli w miejsca relaksu domowników (sic?). Hansenowie zaprojektowali obstawienie każdego balkonu płytami betonowymi (sic?) . Ogólny obraz na os. Słowackiego było tragiczne !, jedna wielka masa BETONU !!!. Jaka to "perła architektury" ? . Całe szczęście, że Dyrekcja "LSM" posiada Mistrzów Zieleni i Ci Mistrzowie Zieleni tak zaprojektowali zieleń na os.Słowackiego, że dzisiaj to osiedle zalicza się do piękna Dzielnicy "LSM" . Krytykowane tzw."pawilony handlowe" przy ul.Wileńskiej są poza zasięgiem działania Dyrekcji "LSM" gdyż międzynarodowe prawa wolnego handlu nie może ograniczać praw handlowych, zwłaszcza, że za każde stanowisko handlowe właściciel płaci . Ile pięknych miejsc na świecie jest przez wolny handel bezczeszczone . Ale tylko w Polsce dochodzi do "walk z wolnym handlem" gdyż tylko w Polsce jest brak wiedzy, że nie we wszystkich miejscach może handel prosperować i dawać zarobek Handlarzowi. Dyrekcja "LSM" remontuje , maluje , stara się utrzymać targowisko we właściwym porządku ale Handlarze wyszli z targowiska na pasaże Pawilonów i wszyscy kupujący są z tego handlu zadowoleni . Mieszkańcy byłej najpiękniejszej Dzielnicy w Polsce "LSM" czują się bardzo dobrze ale prosimy tylko o jedno; NIE NAZYWAJCIE OS.SŁOWACKIEGO "PERŁĄ ARCHITEKTURY" bo ta przesadna ocena , przekazywana jest w poczet , jak się wyraża Architekt Oskar Hansen o swojej żonie Zofii Hansen iż jest... WYBITNĄ ARCHITEKTKĄ ... (sic?) SERDECZNE POZDROWIENIA Z OS. JULISZA SŁOWACKIEGO (LSM) .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osiedle to jest wyjątkowe tak jak wyjątkowa jest baba z brodą w cyrku. Wielu z głupkowato-wsiową ciekawością chciało by zobaczyć na własne oczy, ale żaden z taką nie chciałby się ożenić. Hansenowie są znani z tych dwóch realizacji i nic więcej. Nikt tego nie chciał naśladować. Teraz jest kilku "piewców" bo oni z wymyślania "zabytków' mają korzyści - żyją na tym. Im bardziej nieużyteczne urzędnicze stanowisko objęli tym głośniej gardłują, żeby wykazać o słuszności jego trwania. To jest koszmarna wielka płyta - bardzo szybko starzejąca się. Każdy człowiek pragnie wolności, swobody i przestrzeni - te osiedle to zwyczajne wcielenie ideologicznego pieprzenia: niby miała być przestrzeń i otwarcie ale takie bloczki to odwracanie kota ogonem - w praktyce wyszło odwrotnie: przygnębiające miejsce: wylęgarnia patologii. Zburzyć ! zderatyzować ! zdezynfekować ! zutylizować ! zaorać ! zapomnieć !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osiedle piękne, tak jak pozostałe osiedla LSM na północ od ulicy Zana. Sprawę popsuł wciśnięty w środek osiedla kościół, który zaburzył swoją architekturą całe założenie urbanistyczne. Szkoda też, że standard mieszkań jest poniżej średniej z tamtego okresu.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budowniczy tego osiedla Kukuryka przewraca się w grobie widząc co zniego zostało
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arcydzieło, zapiera dech w piersiach
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorzej jak ktoś się wypowiada na jakiś temat, na który niewiele wie. Os. Słowackiego to nie jest wielka plyta tylko tzw. rama H. Poczytaj sobie o tym deb***u!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu jak trudna do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba jest architektura zaprojektowana przez Zofię i Oskara Hansenów. Użytkownik piszący wiele trudnych słów powinien się wybrać na osiedla wybudowane przez deweloperów w ostatnich latach, to może otrzeźwieje. Tam słychać przerażające wycie pustki. To jak powrót do XIX wieku. Osiedle Słowackiego było nastawione na kreatywność jej mieszkańców, bo na tym polegała idea Forma Otwarta wg której powstał projekt założenia. Ktoś napisał o "Mistrzach Zieleni"... Wyjątkowo szydercze, o pejoratywnym znaczeniu stwierdzenie. Inny użytkownik napisał o niskim standardzie jak na owe czasy. Proszę sobie wyobrazić, że w owych czasach Gomółka nakazał budować wspólne ubikacje i łazienki oraz ciemne kuchnie. Na osiedlu słowackiego nie było o tym mowy! Kolejny komentarz o kościele: Hansen nie ma z tym budynkiem nic wspólnego. Osiedle Hansenów to prawdziwie społeczne osiedle, niepowtarzalne, zaprojektowane dla ludzi, a nie na odwrót. Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.   - Czy mogłabym przeczytać Pańską pracę? Jestem zainteresowana przedstawieniem osiedla oczami mieszkańca, który ma świadomość założeń architekta.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.