Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A co z występami Indian? Gdzie się chłopaki podzieją?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No wlasnie gdzie meksykanskie espoly beda teraz grac Bedzie konkurencja dla plazy i zrobi sie ludno tak jak na lipowej teraz licze na sklepy z wyzszej polki no i mogliby zrobic tego saturna chociaz nie wiem czy nie za mala galeria na takie sklepy bedzie i zeby to jakos wygladalo nie tak jak brzydka plaza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwroccie uwage na terminy. To lub owo bedzie jasne za miesiac, dwa, a nawet trzy...Nie mam smialosci, aby wypowiedziec pol roku...Tak slamazarna jest nasza polska biurokracja. W cywilizowanych krajach takie sprawy zalatwia sie w tydzien, no, moze przesadzilem, w kilka dni..U nas, to wieczna biurokratyczna wedrowka. A przeciez niejaki Pali-cos-tam obiecal, ze bedzie walczyl o przyjazne panstwo...Szkoda, ze zagubil sie gosc w dildo i malpkach...A my, mieszkancy kochanego Lublina, wciaz wypatrujemy gospodarza z prawdziwego zdarzenia, ktory wzialby sie do roboty i zaczal DZIALAC, a nie poematy science-fiction na Radzie Miasta przedstawiac...Odbieglem od tematu...Mialo byc o Pedecie ", sorry...Ale i tak wiem, ze rozumiecie, o co biega..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nowe zadupie bo ochronnik zabytków nie pozwoli . Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daj Bóg ,że przebudują-Bóg zapłać urzędnikom,którzy podejmą właściwą decyzję!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest miejsce na galerie handlową. Lublin powinien się rozwijać, ale w tym przypadku WKZ mam nadzieję, że zablokuje projekt galerii handlowej. Galeria jak najbardziej, ale nie handlowa. Pedet powinien zostać zmieniony, ale nie w ten sposób. Lublinowi brakuje serca, jakim mógłby być właśnie Plac litewski wraz z terenem dawnej Galerii Centrum. Większość ludzi nie wie na jakim terenie leży Plaza, pod względem historycznym. I dziwne, że zgodzono się na budowę tej architektonicznej porażki w środku miasta, w takim miejscu. Reasumując, nie jest to miejsce na takie obiekty i liczę na to, że dwa razy się zastanowią zanim wypuszczą odpowiedni wniosek w sprawie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam, większość wpisów jest od osób, dla których życie zaczyna się i kończy na poziomie galerii handlowej. Cieszę się z głosu zauważającego, że Lublin to miasto bardzo piękne i ocalałego z pożogi wojennej centrum nie należy "uatrakcyjniać" cudem nowoczesnej techniki i "pomysłowości architektonicznej". To miasto zasługuje na szacunek. Mam nadzieję, że zapowiadany przez inwestora potwór do dojenia pieniędzy z maluczkich nie powstanie. A przynajmniej nie w proponowanej gigantycznej formie. To może już lepiej pałac kultury z Warszawy na Plac Litewski przenieść? Tak samo będzie pasował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś się bardzo stara, żeby zniszczyc klimat Lublina. Mamy piękne stare miasto, a tu sie wrzuca na siłę klocki typu Plaza czy teraz to. Z architektonicznego punktu widzenia to chyba katastrofa. Jak chcą budowac market to won na obrzeża.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram Architekta i Zibiego. Na galerie handlowe jest miejsce na peryferiach, gdzie miejsca im nie zabraknie. Zresztą Lublin nasycił się galeriami, widać chociażby po powolnej budowie Felicity - mało kto czeka na jej otwarcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P OCO BUŻYĆ BYŁY PEDET(GALERIA CENTRUM) I COŚ PRPOPONWAC NOWEGO,BRDZIEJ ATRAKCYJNEGO,JAK I TAK STARE CAPY Z TZW. BUIRA KONSERWATORA ZABYTKÓW CZY JAK TEN TWÓR SIĘ NAZYWA, ZABLOKUJĄ INWESTORA NA WIELE LAT!!W NASZYM P...MIESCIE NIC NIE MOŻNA ZORBIĆ BY NIE NADEPNĄĆ NA ODCISK PANOM KONSERWATOROM(STARÓWKA LEŻY,WALĄCE SIĘ KAMIENNICE TO WSTYD I HŃBA, WIELE BUDYNKÓW TZW. ZABYTKÓW TO SZPETNE RUDERY !!)... ICH MYSLENIE Z PRZED II WOJNY ŚWIATOWEJ,TO PO PROSTU PORAŻKA!!PROPONUJĘ PANOM KOSNERWATROROM ZAORAĆ LUBLIN, BO TO ZABYTEK...PRZYNAJMNIEJ BĘDZIE WIADOMO,ŻE TO PROWINCJA DO KWADRATU!!ARAKDY TEŻ SA BE!!PEWNIE JAKBY NASZ PURPUROWY BARON ŻYCIŃSKI RZUCIŁ HASŁO: MEGA ŚWIĄTYNIA JP II" W MIEJSCE PEDETu,TO PANOWIE KONSERWATORZY PROJEKT i DECYZJĘ BUDOWY ZATWIERDZILI BY W DWA DNI!!!Takiego by spEEDA DOSTALI,że NASZ JÓZUŚ BYŁBY ZSZOKOWANY,CHA,CHA!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Architekt napisał:
To nie jest miejsce na galerie handlową. Lublin powinien się rozwijać, ale w tym przypadku WKZ mam nadzieję, że zablokuje projekt galerii handlowej. Galeria jak najbardziej, ale nie handlowa. Pedet powinien zostać zmieniony, ale nie w ten sposób. Lublinowi brakuje serca, jakim mógłby być właśnie Plac litewski wraz z terenem dawnej Galerii Centrum. Większość ludzi nie wie na jakim terenie leży Plaza, pod względem historycznym. I dziwne, że zgodzono się na budowę tej architektonicznej porażki w środku miasta, w takim miejscu. Reasumując, nie jest to miejsce na takie obiekty i liczę na to, że dwa razy się zastanowią zanim wypuszczą odpowiedni wniosek w sprawie. Pozdrawiam
WIDZISZ TĘPY CHŁOPCZYKU PLAZĘ WYBUDOWAŁA FIRMA Z IZRAELA WIĘC WIEDZIAŁA,ŻE TU BYŁ OBÓZ DLA ŻYDÓW(ŁADNIEJSZE BYŁLO WCZĘSNIEJSZE BAJORO ZA PRUSZKOWSKIEGO?)!!PO DRUGIE JAKBYŚ TROCHE POJEŻDZIŁ PO POLSCE A NIE SIEDZIAŁ W BLOKU CZY KAMIENNICY W LUBLINIE TO WIDZIAŁBYŚ JAK PIĘKNIE SĄ WKOMPONOWANE GALERIE HANDLOWE W STARE CENTRA MIAST:POZNAŃ, KRAKÓW, WROCŁAW(WCAEL NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z BLASZAKAMI!!) DLA PRZYKŁADU...WIEĆ PRZESTAŃ PIEPRZYĆ O PIĘKNYM PLACU LITEWSKIM (DLA MNIE TO WSTYD I CHAŁA) I KOLEJNYM PLACU PO PEDECIE...TY JESTĘS TYM MALUTKIM LUBELACZKIEM CO TO WIDZIAŁBY TYLKO KOŚCIOŁY, PLACYKI I PRZAŚNE FESTYNY???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLOR44 napisał:
WIDZISZ TĘPY CHŁOPCZYKU PLAZĘ WYBUDOWAŁA FIRMA Z IZRAELA WIĘC WIEDZIAŁA,ŻE TU BYŁ OBÓZ DLA ŻYDÓW(ŁADNIEJSZE BYŁLO WCZĘSNIEJSZE BAJORO ZA PRUSZKOWSKIEGO?)!!PO DRUGIE JAKBYŚ TROCHE POJEŻDZIŁ PO POLSCE A NIE SIEDZIAŁ W BLOKU CZY KAMIENNICY W LUBLINIE TO WIDZIAŁBYŚ JAK PIĘKNIE SĄ WKOMPONOWANE GALERIE HANDLOWE W STARE CENTRA MIAST:POZNAŃ, KRAKÓW, WROCŁAW(WCAEL NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z BLASZAKAMI!!) DLA PRZYKŁADU...WIEĆ PRZESTAŃ PIEPRZYĆ O PIĘKNYM PLACU LITEWSKIM (DLA MNIE TO WSTYD I CHAŁA) I KOLEJNYM PLACU PO PEDECIE...TY JESTĘS TYM MALUTKIM LUBELACZKIEM CO TO WIDZIAŁBY TYLKO KOŚCIOŁY, PLACYKI I PRZAŚNE FESTYNY???
Człowieku ogarnij się chyba troszkę. Twoje słownictwo sugeruje żebyś się zastanowił tak naprawdę, skąd Ty jesteś? Każde miasto ma swój urok, nigdy nie będzie u nas tak jak np. w Poznaniu. Wg mnie trzeba się liczyć ze starymi budynkami jeżeli są w dobrym stanie, to jest Stare Miasto, a nie jakaś nowoczesna tandeta. Mimo, że w budownictwie jest na pewno ogromny postęp. Inną sprawa jest to, że akurat mieszkanie w kamienicy na Starym mieście jest dość specyficzna sytuacją i wielu ludzi bardzo chciałoby mieszkać właśnie w kamienicy. Nie rozumiem o co ci w tej kwestii chodzi. pozdrawiam forumowy twardzielu:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"MAJRA" to mi brzmi jakoś podejrzanie???......Icek,Majra?Oby zbyt wiele nie zburzyli bo jak to potem odbudować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak się składa , że to włsnie Prezydent Pruszkowski pozwolił wybudowac Plazę i to dzięki niemu nie ma juz tego bajora zacietrzewiony baranku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczyt deb***IZMU zewolić w Centrum Miasta na Galerię Handlową! W dodatku jeszcze ją rozbudować!!! Za komuny to rozumiem, ale że teraz również sa tępaki wydajacy zgodę?? Zamiast Rynek odciążyć od korków, to proponuje się postawić Galerię i jeszcze bardziej zatłoczyć samochodami Centrum Miasta. Dziwię się że nie ma ludzi myślacych aby zburzyć PRL-owski PEDET- nie pasujący wyglądem, funkcją, architekturą do zabytkowych sąsiadujących budynków,dodać więcej przestrzeni dla turystów w Centrum Miasta niż tylko ta wąska kiszka(ulica Krakowsie Przedm.) Tutaj aż się prosi aby zamknąć ruch drogowy od skrzyżowania 3-maja z Krakowskim- cały Plac Litewski wraz z placem po PEDecie zagospodarować w piękny sposób! tak aby można było poczuć sercem wdzięk, piękność naszego pięknego Starego Miasta!! Dokąd ta nieudolnośc Urzędu Miasta będzie trwać- Kiedy wkońcu planiści zaczną myśleć??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem dobra propzycja aby dobudowac jeszcze i wstawic złotą winde Własnie o to chodzi aby upiekszyc stylem unowoczesnic te zabytki a nie burzyc No ale kto o tym pomysli wszystko mają chec burzyc A jest to miejsce takie ze nie jeden turysta własnie z ciekawosci by nawet wjechał na góre taką windą i z podziwem obserwował posiedział np w upalne dni cos kupil na pamiątke bo przeciez niema podobnego obiektu wlasnie na deptaku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLOR44 napisał:
WIDZISZ TĘPY CHŁOPCZYKU PLAZĘ WYBUDOWAŁA FIRMA Z IZRAELA WIĘC WIEDZIAŁA,ŻE TU BYŁ OBÓZ DLA ŻYDÓW(ŁADNIEJSZE BYŁLO WCZĘSNIEJSZE BAJORO ZA PRUSZKOWSKIEGO?)!!PO DRUGIE JAKBYŚ TROCHE POJEŻDZIŁ PO POLSCE A NIE SIEDZIAŁ W BLOKU CZY KAMIENNICY W LUBLINIE TO WIDZIAŁBYŚ JAK PIĘKNIE SĄ WKOMPONOWANE GALERIE HANDLOWE W STARE CENTRA MIAST:POZNAŃ, KRAKÓW, WROCŁAW(WCAEL NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z BLASZAKAMI!!) DLA PRZYKŁADU...WIEĆ PRZESTAŃ PIEPRZYĆ O PIĘKNYM PLACU LITEWSKIM (DLA MNIE TO WSTYD I CHAŁA) I KOLEJNYM PLACU PO PEDECIE...TY JESTĘS TYM MALUTKIM LUBELACZKIEM CO TO WIDZIAŁBY TYLKO KOŚCIOŁY, PLACYKI I PRZAŚNE FESTYNY???
Akurat "kolego" nie jestem z Lublina, ale architektem jestem od dawna, a tyle miejsce co zwiedziłem to wątpie żeby Ci się śniło kiedykolwiek. Ale po twojej wypowiedzi, wnioskuję, że jesteś oburzonym dzieciakiem, który chce swoją upragnioną galerię handlową przy swoim domu. Jakbyś nie skończył edukacji na podstawowej, miałbyś prawdpodobnie na tyle wiedzy, że stare miasto powinno odrzucić galerie handlowe i tu nie chodzi o obiekt, który byłby prawdopodobnie "klocem" jak to niektórzy piszą, tylko o samą funkcję w sobie. Z twojej wypowiedzi też wnioskuję, że właśnie ty jesteś tym małym "lubelaczkiem", który chce tylko sklepików i galerianek, a jedyne miejsca gdzie byłeś to Pn, Krk i Wrck. Tak trzymaj, a kościołach i festynach nic nie pisałem drogie dziecko. Zapraszamy na dalszą edukację. A co do budowy Plazy to uwierz mi, wiem więcej niż większość Lublinian, nie obrażając tu nikogo. Jak będziesz inteligentny to domyślisz się dlaczego. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmmm.. jesli to bedzie miało rece i nogi to czemu nie(ale w taki spsób aby wysokoscia nie gorowało nad pobliskim kosciołem i kamiennicami Ja jestem za zlikwidowaniem tego dziwnego placyku przed ex-galeria centrum i zabudowaniem tego terenu Historycznie to miejsce było zabudowane !!! znajdował sie tam hotel "vicrotoria " ktory uległ zniszczeniom wojennym i został bodajze w póznych latach 40tych rozebrany. Takze nie ma zadnego historycznego uzasadnienia aby ten pseudoplac pozostał!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze wkoncu turysta po zwiedzaniu bedzie mial co kupic w tym noieszczesnym miescie chyba ze chcecie go wyslac do olimpu haaaaaaahaaaa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Architekt napisał:
Akurat "kolego" nie jestem z Lublina, ale architektem jestem od dawna, a tyle miejsce co zwiedziłem to wątpie żeby Ci się śniło kiedykolwiek. Ale po twojej wypowiedzi, wnioskuję, że jesteś oburzonym dzieciakiem, który chce swoją upragnioną galerię handlową przy swoim domu. Jakbyś nie skończył edukacji na podstawowej, miałbyś prawdpodobnie na tyle wiedzy, że stare miasto powinno odrzucić galerie handlowe i tu nie chodzi o obiekt, który byłby prawdopodobnie "klocem" jak to niektórzy piszą, tylko o samą funkcję w sobie. Z twojej wypowiedzi też wnioskuję, że właśnie ty jesteś tym małym "lubelaczkiem", który chce tylko sklepików i galerianek, a jedyne miejsca gdzie byłeś to Pn, Krk i Wrck. Tak trzymaj, a kościołach i festynach nic nie pisałem drogie dziecko. Zapraszamy na dalszą edukację. A co do budowy Plazy to uwierz mi, wiem więcej niż większość Lublinian, nie obrażając tu nikogo. Jak będziesz inteligentny to domyślisz się dlaczego. Pozdrawiam
Bardzo oryginalny (i "kulturalny") ten wywód. Szkoda tylko, że nie na temat. Po pierwsze to nie jest Stare Miasto a Śródmieście. Po drugie co takiego złego jest w funkcji handlowej, że powinna aż być "odrzucona" ze starych dzielnic? To chyba jakieś nowe rewolucyjne poglądy idące w poprzek tego co się dzieje na świecie! Owszem był taki okres w dziejach ludzkości, który wstydził się handlu (do tego stopnia, że w sklepach były tylko puste półki) ale szczęśliwie się skończył, przynajmniej u nas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...