Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pikietowali przeciwko Banderze (wideo)

Utworzony przez gada, 5 lutego 2010 r. o 19:14 Powrót do artykułu
gk napisał:
Wiesz "gość" nie wiem jak z tobą rozmawiać bo nie stosujesz żadnych reguł tylko chlapiesz ozorem co ci ślina na język przyniesie. Po kolei: 1. w polemice ze mną powołujesz się na nieubłagane "roczniki statystyczne". No to ja ci podałem dane z rocznika statystycznego, opartego na wynikach spisu powszechnego, które zmiażdżyły twoje głupie pisanie. A co ty na to? Zamiast siedzieć cicho powołujesz się z kolei na jakiś specjalistów, którzy wypisują rózne rzeczy. Powtarzasz za prof. Tomaszewskim, on za Szturm... jakieś pseudonaukowe pierdoły w książce popularnoaukowej. Co do wyników spisu to przed wojna nikt (może poza KPZU, OUN) nie podważał jego wyników. Szturm... wrócił do kraju po wojnie i napisał to co napisał. Daniel B. nie zajmuje się XX w. 2. Co do osadnictwa przed wojną. To rzeczywiście było, ale nie zabierano chłopom ziemi; tylko osadzano na parcelowanych majatkach ziemskich. Cała akcja miała marginalny zakres. Przeczytaj sobie pracę lwowskiego, ukraińskiego historyka, nazwiska nie pamietam, ale ma na imię Leonid (Zaskowczyuk, Zaszaolnik). 3. Tak jak panowie (nie tylko polscy, ale i ruscy, rosyjscy) odnosili się do chłopów to nie tylko prawosławnych, czy greko-, ale takze rzymskokatolickich. Podsumowanie krótkie. Całkowicie "gość" nie znalazłeś argumentów na moje twierdzenia, że: 1. Galicja wsch, nie była ukraińska, tylko polsko-ukraińska, i wszyscy byli u siebie, 2. Idoelogia OUN była zbrodnicza i honorowanie zbrodniarzy nie jest rzecza najepszą.
Książka prof. Tomaszewskiego nie była popularnonaukowa, ukazała się w serii monografii "U źródeł teraźniejszości", gdzie w kolegium redakcyjnym było kilkoro profesorów historii. Daniel Beauvois nie zajmuje się XX wiekiem, ale ja nigdy nie twierdziłem, że Polacy zapracowali na nienawiść Ukraińców dopiero w latach 1901-1939. Beauvois znakomicie pokazuje, co działo się pomiędzy Polakami i Ukraińcami PRZED 1901 r. Szturm de Sztrem jest niewiarygodny, bo wrócił do kraju? A to ciekawe kryterium wiarygodności... Polscy panowie rzymskokatolickim polskim chłopom narzucali swoją religię i język? A to ci dopiero nowina - ogłoś ją, to dostaniesz Nobla. Z literatury. Galicja wschodnia była polsko-ukraińska, tyle że przez ostatnie 500 lat Ukraińcy mieli głównie prawo do zdejmowania czapki przed jaśnie panem albo urzędnikiem, mówiącym po polsku i nierzadko starającym się zrobić z "niedobrych Rusinów" dobrych Polaków. Czy ja gdzieś twierdziłem, że honorowanie zbrodniarzy jest najlepszą rzeczą? Tyle że owe zbrodnie nie spadły z nieba - i odpowiadaja za nie nie tylko mordercy, ale i ci, którzy przygotowali odpowiedni grunt do tych wydarzeń. Podobnie jak z pogromem w Bydgoszczy - nie tylko winni są polscy mordercy, zabijający Niemców, ale i Hitler, który doprowadził do tej sytuacji, że polscy sąsiedzi rżnęli swoich niemieckich sąsiadów.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już po raz ostatni, bo twoja ostatnia odpowiedź zupełnie ci dyskwalifikuje nie tylko jako dyskutanta. Twoje wyzwiska pod moim adresem pominąłem, no bo w dyskusji róznie bywa, ale teraz straciłem cierpliwość. Dyskusja bowiem polega na odp. na pytania; ustosunkowania się do argumentów "przeciwnika", a nie na mnożeniu wątków i przekierowaniu dyskusji w bok bo ci jest tak wygodniej, bo nie masz argumentów. Na moje argumenty nie zanalazłeś żadnych. Żadnych. Powinieneś także pamiętać o czym jest dyskusja. A więc: 1. Ksiązka prof. T. na którą się powołujesz nie jest książka naukową, a popularną, gdzie nie obowiązują kryteria naukowe, jeno bardziej swobodne. Przypominam ci, ze nikt nie podważał wyników spisu z 1931 r., a w Sejmie była opozycja m.in. Ukraińcy. Szturm... wrócił do Polski z Londynu obciążony z odium rządu w Londynie i - jak sądzi wielu - chciał sie wkupić w łaski rządzących, którzy programowo niszczyli pamięć o II RP, 2. Twoja pisanina jest typowa dla nacjonalisty ukr.; jak są fakty to od nich uciekać. Albo tłumaczyć zbrodnię i wybielać zbrodniarzy. To co piszesz to własnie jest taka szkoła. Ponieważ "panowie" byli źli dla chłopów to oni zaczęli mordować sąsiadów. Czy ty wiesz co piszesz? Jak ktoś cie skrzywdziił, jeżli czułeś sie dyskryminowany przez państwo polskie, to co: bierzesz siekierę i zabijasz sąsiada? Rabujesz jego dobytek, palisz kościół, niszczysz cmentarz. Czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz? To dyskwalifikuje ciebie nie tylko jako dyskutnata, ale jako człowieka. Koniec.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gk napisał:
Czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz? To dyskwalifikuje ciebie nie tylko jako dyskutnata, ale jako człowieka. Koniec.
Niestety nie, lecz kreślacego powyższe słowa. Dla mnie >Gościa< argumentacja jest rzeczowa, oparta na faktach historycznych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szef BBN Aleksander Szczygło Polsat news dzisiaj, godz 18:45 "A czy jest sens przenosić całą tą sytuację z Banderą na stosunki polityczne między naszymi państwami, tak jak sobie tego życzyła garstka ludzi" Każdy urzędujący prezydent postąpił by tak samo." Myślę, że ma rację. Bandyta to bandyta i po co zaraz robić aferę polityczną z tego tytułu. Nie było by sprawy Bandery znalazłaby się inna. Zaraz pewno ktoś mnie tu obuje w wspierającego nacjonalizm ukraiński. Proszę Państwa - to jest paranoja.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zen napisał:
Króciutko> Czy po obecnych wyczynach Juszczenki upokarzających nas Polaków - nie jest zwyczajnie wstyd KUL-owi że ma takiego doktora h.c.
Juszczenko został wybrany w wyborach demokratycznych wolą narodu. Nadany doktorat jest wyrazem szacunku dla głowy państwa z tytułu historycznego wydarzenia. Z dystansu czasu ( oraz sprawy z Banderą) oceniam, że KUL nic nie uczynił złego, ani moralnie nagannego, by dzisiaj krytykować tę decyzję. a.n.t.u
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Z pewnością Gomułka robił czystki etniczne w narodzie - kulturalniej? A na Ukrainę patrzymy jak na bękarta( coś to słowo symbolizuje). Dla wielu nie chodzi o Banderę(niestety) tylko o zadymę polityczną. Fakt jest taki, że to my byliśmy kolonizatorami ( ogień, miecz, przemoc z naszej strony dominowała). Dzisiaj zastanawiamy się dlaczego nas Polaków tam nie kochają i odwrotnie nie interesuje nas dlaczego nacjonalizm ma takie silne korzenie.
Ty Lubelak - przypomnij sobie co to jest FASZYZM, NACJONALIZM, ANTYPOLONIZM, ANTYSEMITYZM, NAZIZM. To były rzeczywiste przyczyny rzezi Polaków , a nie jakieś niby polskie winy! Twoje wywody o tzw. polskim kolonialiźmie" są tożsame całkowicie z majakami sowieckich historyków i ukraińskich nacjonalistów !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gimnazjalista napisał:
Jest to jedna z najbardziej wypieranych narodowych traum polskich. Od czasu rozbiorów Polacy identyfikowali się z mesjanistycznym obrazem umęczonej Rzeczpospolitej, Chrystusa narodów, i trudno było i jest, pogodzić się z przypisywaną nam coraz częściej rolą ciemiężycieli. Z przykrością dowiadywaliśmy się z obcych dzieł, że Polacy także byli kolonizatorami i okrutnikami. "Stosunki między Polakiem i Ukraińcem przypominały najczęściej stosunki między panem a niewolnikiem" - napisał w 1987 r. Francuz Daniel Beauvois w monografii o Polakach na Ukrainie. Jednakże rzeczywista kolonizacja na Ukrainie zaczęła się znacznie wcześniej. Ogromne obszary wokół Dniepru, należące początkowo do Wielkiego Księstwa Litewskiego, zostały włączone do Polski na mocy unii lubelskiej w 1569 r. Polska dostała niezwykłą schedę: czarnoziemy,. Nie wspomne o II RP i kolonizacyjnej "robocie" w stosunku do ludności niepolskiej.
No weź nie graj głupa ! Stary z Ciebie chłop - a nazwałeś się "gimnazjalista" - masz jakieś kompleksy ? Zaczynasz przeginac ! Jakimi to "kolonizatorami i okrutnikami" były polskie dzieci w wołyńskiej wsi okrutnie mordowane przez banderowców ? Podajesz jako znawcę jakiegoś Francuza - może poszukaj jeszcze innego w Nowej Zelandii! A z tą niby "kolonizacją" to już nie wiem czy jest ci bliżej do historyków sowieckich czy ukraińskich nacjonalistycznych "naukowców"?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Niestety nie, lecz kreślacego powyższe słowa. Dla mnie >Gościa< argumentacja jest rzeczowa, oparta na faktach historycznych.
Tyle że ci się fakty poprzestawiały ! A tak naprawdę - to może przestaniesz się wygłupiac - przecież wiadomo że - gośc, Lubelak, historyk i gimnazjalista - to jedna i ta sama osoba ! Przestań więc już w końcu chwalic sam siebie ... żenada !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
przecież wiadomo że - gośc, Lubelak, historyk i gimnazjalista - to jedna i ta sama osoba !
A ty skąd to wiesz? Jesteś Duchem Świętym? A może złym duchem tego forum?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duch Śnięty napisał:
A ty skąd to wiesz? Jesteś Duchem Świętym? A może złym duchem tego forum?
Mylisz się - jestem duszkiem przypominającym zapominlskim pewne hasło - " PRAWDA HISTOTYCZNA" ! WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE LUDOBÓJCOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jestem duszkiem przypominającym zapominlskim pewne hasło - " PRAWDA HISTOTYCZNA" !
W twoim wykonaniu jest to raczej 'g.wnoprawda'...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak określić postawę ideowo-społeczną człowieka, który pisze: -jakiś tam zafajdany francuz, -prof. Tomaszewski - a kto to, nie słyszałem? -kolonizacja -gdzie tam to nas kolonizowano, -o historykach - czytaj dobrych, -przeciwnik w dyskusji - to kretyn, bezbożnik, wychowany w kołchozie? -wszyscy wiedzą, że gość, lubelak, historyk, gimnazjalista to jedna i ta sama osoba? W przeciwieństwie to tego usera nie piszę, że wszyscy tak twierdzą, lecz moja ocena jest taka, że poglądy tej osoby zasadzają się na szowinizmie, który wyrządził tak wiele złego w polityce I i II RP, że takie właśnie oceny są pożywką dla ruchów nacjonalistycznych w Ukrainie. Wykorzystywanie zaś kresowiaków i ich etosu cierpienia w sporach o ocenę przeszłości pokazuje małość i niecoś takich pogladów
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak określić postawę ideowo-społeczną człowieka, który pisze: -jakiś tam zafajdany francuz, -prof. Tomaszewski - a kto to, nie słyszałem? -kolonizacja -gdzie tam to nas kolonizowano, -o historykach - czytaj dobrych, -przeciwnik w dyskusji - to kretyn, bezbożnik, wychowany w kołchozie? -wszyscy wiedzą, że gość, lubelak, historyk, gimnazjalista to jedna i ta sama osoba? W przeciwieństwie to tego usera nie piszę, że wszyscy tak twierdzą, lecz moja ocena jest taka, że poglądy tej osoby zasadzają się na szowinizmie, który wyrządził tak wiele złego w polityce I i II RP, że takie właśnie oceny są pożywką dla ruchów nacjonalistycznych w Ukrainie. Wykorzystywanie zaś kresowiaków i ich etosu cierpienia w sporach o ocenę przeszłości pokazuje małość i niecoś takich pogladów
Pogratulować inteligencji w pisaniu. Sprawa jest krótka,bez rozwijania tematu.Józef Piłsudski nie dyskutował,Polska ma być Polską.Ukraińcy byli w Polskich domach kmiotkami.Język,który obowiązywał to kolej rzeczy.A obecnie wymagany jest język angielski,bez tego nie znajdziesz pracy,i co to powód do mordowania.Zastanów się.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protest przed Ambasadą Republiki Ukrainy w Warszawie w sprawie decyzji ustępującego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki uhonorowania Stepana Bandery tytułem Bohatera Ukrainy i gloryfikowania faszystowskich działaczy ukraińskich http://www.asme.pl/12655370403646.shtml
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W twoim wykonaniu jest to raczej 'g.wnoprawda'...
gratuluję wielkiej kultury osobistej i szerokiego zasobu słów !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
gratuluję wielkiej kultury osobistej i szerokiego zasobu słów !
I tak ci w wyzwiskach nie dorównam - to nie ja pierwszy zacząłem pisać o głupocie, kretynach, kołchoźnikach...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
gratuluję wielkiej kultury osobistej i szerokiego zasobu słów !
Czemu się wściekasz? Gość tylko zastosował do twoich wypowiedzi tzw. "skalę Tischnera", służącą do mierzenia rodzaju prawdy w danej wypowiedzi, wymyśloną przez słynnego Księdza Profesora z Podhala (niestety, już świętej pamięci).
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
historyk2 napisał:
Czemu się wściekasz? Gość tylko zastosował do twoich wypowiedzi tzw. "skalę Tischnera", służącą do mierzenia rodzaju prawdy w danej wypowiedzi, wymyśloną przez słynnego Księdza Profesora z Podhala (niestety, już świętej pamięci).
No właśnie gdyby troszku więcej czytał literaturki a nie skupiał się na tzw. niezależnej (narodowo-socjalistycznej) to by słów ks. Tischnera nigdy nie uznał za obrazę moralności. Ale ma plus, bo był jednym z 15 pikietujących przed konsulatem. Więc chęci pozytywnego działania jeszcze w nim są. Może z niego jeszcze ludzie wyrosną, tylko trzeba jeszcze nad nim popracować.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
gratuluję wielkiej kultury osobistej i szerokiego zasobu słów !
Oj, robaczku, robaczku, cóż Ci ten Gość zawinił, że wykazał się znajomością tematu i umiejętnością prowadzenia dyskursu?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.