Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pies jak nie ma co robić, to sobie jajka liże a urzędnicy udają że pracują i robią nic nie znaczące kontrole. Co kogo obchodzi jaki "oni" mają sprzęt, rozliczać trzeba z efektywności. Dwudziestoletnia łopata i człowiek i tak wygrywa z rocznym ale zepsutym pługiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapraszam na ul. Armii Krajowej nawet dwa dni po opadach, nie wiem kto to odśnieża, a raczej nie odśnieża, bo tyle co rozjeżdżą autobusy, tyle jest przetarte... Bardzo Ciekawe że na Czechowie, LSM, w Centrum drogi są czarne a na Czubach, od Braci Wieniawskich (od Leclerka) poprzez całą Armii krajowej leżą pryzmy przez całą szerokość drogi... i to nie pierwszy rok, w tamtym było to samo, nie wspominając już o osiedlowych-przelotowych ulicach... bardzo ciekawe że nikt nie ruszy palcem. Możecie się na mnie powołać, byłem świadkiem jak po ul. Armii Krajowej po 15-20cm śniegu jechały dwa pługi podniesione... na czym oni oszczędzają??? Na to pan Radzikowski powinien zareagować !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten temat zimy staje się nudny. Każdy jest teraz specjalistą od odśnieżania. Ludzie jest zima, padają duże ilości śniegu, jest potworny ruch w trakcie lata to co się dziwić, że w zimie tworzą się korki. Urząd Miasta się wybiela kontrolami, ale to oni ustalali warunki w specyfikacji do przetargu i wymagali od każdej firmy 5 pługo-piaskarek. Firm jest też chyba 5, daje nam to 25 pługo-piaskarek na cały Lublin w sytuacji awaryjnej i momencie największych opadów oraz tuż po nich. Na codzień Urząd Miasta nie życzy sobie wysyłania większej ilości sprzetu niż słownie sztuk 2, na każdy rejon. To akurat wiem. No to zastanówcie się jakie są szanse na odśnieżony Lublin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rafał napisał:
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
Też właśnie chciałem wspomnieć o tym miejscu lecz z punktu widzenia pieszego. Wczoraj tj 14-12 część śniegu bała usunięta z chodnika ale ciągle prz krawążniku na ulicy pomiędży pryzmami śniegu stoi woda, która nie może spłynąć bo firma odśnieżająca ma "zastary " sprzęt aby udrożnić(tj;odkopać kratkę studzienki ściekowej) odpływ, sytuacja dotyczy całego tego skrzyżowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulica Zana od ronda przy zusie do skrzyzowania z ul. Nadbystrzycką to jeden wielki parking pomiędzy pryzmami śniegu. Ulica zwężyła się z 4 do 2 pasów ruch i przez cały ten czas od ostatnich opadów śniegu nikt nic nie robi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprzęt jest najnowszej generacji bo ma GPS-y. a tak na poważnie , to przesada , że 8 letni pług jest nieodpowiednim sprzętem do dowalania sniegu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas na zmiany w ratuszu. Skoro pan Radzikowski kolejny rok nie radzi sobie z firmami odśnieżającymi, nie łudźmy się, że poradzi sobie teraz. Gdzie był i dlaczego nie myślał, gdy organizował przetargi? Dlaczego nie wyciągał wniosków z poprzednich lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwiska u dyr Staniego więc czego od niego wymagać, aby znał się na gospodarce komunalnej, chyba kpina . Prezydent Żuk powinien podejmować decyzje aby na stanowiskach były osoby kompetentne a nie z klucza jak to wynika że rodzinne ukłądy i koleżeńskie w UM Lublina powinny być zlikwidowane aby Lublin się rozwijał. Zasada jest prosta jak sa przeciweństwa jest rozwój jeśli ich nie ma rozwoju też nie ma .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby w trakcie przetargów nie sprawdzano kondycjii "fizycznej" i sprzętu firm, które wygrały na pewno proponując najniższą cenę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...