Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podpisz się na ogromnej fladze

Utworzony przez kodeksik, 17 maja 2008 r. o 08:12 Powrót do artykułu
Ustawa o barwach narodowych,godle i o fladze państwowej wyraźnie precyzuje jak pwinno obchodzić się z flagą narodową,jak ona powinna wyglądać itp. Przedstawiona na zdjęciu flaga państwowa z godłem podlega szczególej ochronie,m.in: Aktualnie flagę państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej podnoszą (art. 8 i art. 9 ustawy): przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i środkach komunikacji – w wypadkach przewidzianych w prawie i zwyczajach międzynarodowych, cywilne lotniska i lądowiska, cywilne samoloty komunikacyjne podczas lotów za granicą, kapitanaty (bosmanaty) portów – na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi ich siedziby urzędowe, polskie statki morskie jako banderę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczególnymi; ponadto do bandery stosuje się prawo i zwyczaje międzynarodowe. Wynika z tego,że na fladze ppaństwowej nie można sobie smarować ot tak sobie,nie można wywieszać jej w "byle gdzie" itp.Dodać należy,że dzisiaj flagę narodową traktuje się bardzo lekko.Wywieszana jest ona przy każdej byle uroczystości kościelnej przed wieloma kościołami.Pod flagą palą się znicze,sadze osadzają się na fladze...... Ale taka flaga z godłem narodowym sobie wisi,a przewyższa ją flaga papieska i flaga biskupia. Myślę,że należy podejść bardziej rygorystycznie do barw narodowych flagi pańswowej i hymnu.Z takiego też powodu utworzono przecież święto flagi państwowej.Wieszanie więc flagi państwowej na kiju od szczotki,byle gdzie jest obrazą uczuć każdego Polaka. W przedstawionej przez gazetę sytuacji-taki czyn powinien być ścigany przez prokuraturę - z urzędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może jednak odróżnić te dwie rzeczy i nie wpadać w paranoję? Te "byle gdzie" i "na kiju" to flagi na budynkach, na domach. Z jakiej racji uważasz, że wyrażanie swojej dumy poprzez wieszanie flagi powinnno być restrykcyjnie traktowane? To jest właśnie pomysł na typowe, "biurkowo wydumane ulepszenie", które sprawi, ze byłoby 100 razy gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kodeksik masz rację w każdym zdaniu! http://klub.chip.pl/booz/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jestem za, a nawet przeciw Z jednej strony tez mnie wkurza, jak wiekszosc spoleczenstwa traktuje flage Z drugiej strony rozumiem takie akcje i ich cel - integracje spoleczenstwa wokol polskich wydarzen .... Mysle ze nie mozna byc zbyt rygorystycznym Zeby wilk byl syty i owca cala mozna podejsc tak: zakladajac, ze podpisy maja byc skladane na fladze, ktorej fotka jest przy tym artykule, to poniewaz flaga ta nie spelnia wymagan stawianych w ustawie wiec pisanie po niej jest dozwolone Ustawa nie ucierpi, a ludzie beda zadowoleni ;-)) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...