Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb abp. Życińskiego: Apel kuratora wywołał burzę

Utworzony przez lublin kiedys, 17 lutego 2011 r. o 14:55 Powrót do artykułu
internauta napisał:
Jakim prawem? By młodzi nauczyli się oddawać cześć wybitnym ludziom, i nie mam tu na myśli biskupstwa, ale jego dorobek naukowy, kontakty na całym świecie. Jedyny Polak, który zasiadał w radzie Templetona (nagrody Templetona w kwocie dużo wyższej niż Nobel przyznaje brytyjska Królowa, bynajmniej nie katoliczka) a to mówi samo za siebie.
A z tą nagrodą Templetona jako argumentem byłbym ostrożny co nie zmienia faktu że biskup był porządnym gościem i sensownie mówił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marta napisał:
Gdy kończyłam LO był to koniec czasów PZPR, ale do PRL przyleciał niejaki Żiwkow, aby uświetnić swoją obecnością nadanie uczelni znajdującej się w pobliżu naszego LO imienia jakiegoś Bułgara i też nam ciut przed maturą zalecono ustawienie się wzdłuż ulicy, którymi p.Żiwkow miał przejechać. Czyżby panu kuratorowi przypomniały się stare dobre czasy .
włażenie w d.. ma on wyćwiczone u swojego poprzedniego szefa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, czy wy wiecie co oznacza "apeluje"? Jeśli apeluje tzn zachęca, proponuje. Przecież kurator nikogo pod pistoletem nie wysyla na pogrzeb! Jeśli wojewoda apelowała o zachowanie powagi w tym smutnym czasie, to nie znaczy, że pozamykała ludzi w domach. Ludzie bądźcie ludźmi, a nie szukającymi sensacji wredotami. Skąd w was się rodzi tyle zajadłości????? Przykre to, że robicie z igły widły....niepotrzebne emocje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może pan kurator zachęci wyznawców i bosa RYDZYKA na uroczystości pogrzebowe.Tym napewno mógłby się szczycić !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co wiem , to liceum XXIII , ma w sobote studniowke, bardzo poważnie podeszli do tego pogrzebu Panie redaktorze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
monika napisał:
- jakim to tępakiem trzeba być, aby nie wiedzieć, czym jest zalecenie/apel organu nadrzędnego.[/quote] Takim jak ty właśnie. Jak jeszcze nie wiesz, to sobie zadzwoń do kuratora i się zapytaj jaki kary przewidział dla nieposłusznych. Wtedy się dowiesz, że jest to tylko apel, a dyrektorzy mają wolną rękę w tym, czy ich szkoły będą w tym uczestniczyć.
monika napisał:
- chcę tylko wspomnieć, że o Stalinie i innych wykolejeńcach, także mówią podręczniki historii
Tak, to prawda, ale to nie jest główny powód dla którego powinno się uczestniczyć tm pogrzebie. [quote name='monika' timestamp='1297955057' post='438603'] - jak dla mnie, może być nawet święty w Twoich oczach, a młodzi Polacy miejmy nadzieję sami znajdą sobie wzór godny do naśladowania.
Ja też jestem młodym Polakiem i bardzo podobała mi się postawa tego biskupa, zwłaszcza jego nastawienie do młodzieży. Ze wszystkich biskupów w Polsce to on miał najlepszy kontakt z młodzieżą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak ja każda tego typu uroczystość napotyka w naszym kraju wiele konrowersji. Zawsze znajdą się przeciwnicy,którzy wytykają błędy innych, tylko nie wiemy jakie były by ich decyzje w takiej sytuacji, Nam Polakom krytyka przychodzi nam bardzo łatwo, zawsze szukamy winnych. Oni zwykle zabierają głos, bo osoby dla których jest to oczywiste, uważają, że nie mam o czym dyskutować,Na pewno abp Życiński jest osobą zasługującą na szczególny hołd za to co robił dla społeczeństwa, zawsze był blisko młodzieży. Był wielkim intelektualistą zasługującym na pamięć o Nim i szacunek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mir napisał:
Z tego co wiem , to liceum XXIII , ma w sobote studniowke, bardzo poważnie podeszli do tego pogrzebu Panie redaktorze.
To idź drzeć majtki na grobie w co drugą środę miesiąca pajacu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
augusty napisał:
Tak ja każda tego typu uroczystość napotyka w naszym kraju wiele konrowersji. Zawsze znajdą się przeciwnicy,którzy wytykają błędy innych, tylko nie wiemy jakie były by ich decyzje w takiej sytuacji, Nam Polakom krytyka przychodzi nam bardzo łatwo, zawsze szukamy winnych. Oni zwykle zabierają głos, bo osoby dla których jest to oczywiste, uważają, że nie mam o czym dyskutować,Na pewno abp Życiński jest osobą zasługującą na szczególny hołd za to co robił dla społeczeństwa, zawsze był blisko młodzieży. Był wielkim intelektualistą zasługującym na pamięć o Nim i szacunek
A co zrobił ? "Był blisko młodzieży" - tyle można powiedzieć również o alkoholu. Po tym i ogólnikach typu "wielkim poetą był" tez chce się rzygać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczylnikutniki ! Wasi dziadkowie też chodzili na pochody 1 Majowe a byli przeciwni ówczesnemu ustrojowi więc Wy przejdźcie się na ten pogrzeb aby poczuć co oni przeżywali. Oczywiście ustrój nie ma prawa Wam się nie podobać ale sytuacja ekonomiczno - społeczna to już inna sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czego oczekiwać od tego aferzysty (jego współudział w aferach w Kraśniku) i serwilisty, ma nadzieję, że zostanie to docenione. A jak to się ma do neutralności światopoglądowej szkoły, skoro "główny nauczyciel" tak robi. Taki z niego kurator jakim był samorządowcem w Kraśniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Waldi napisał:
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty. Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień. Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy. Wielki szacun dla p. kuratora, który zdając sobie sprawę z nagonki, jaka go czeka, odważył się wydać ten apel. P. Kuratorze, w przeciwieństwie, do tych szczekających piesków nie jest pan tchórzem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kurator Babisz koniecznie chce lizać d---y wiadomo komu to niech jeszcze zaleci aby dzieci w szkołach na lekcjach religii odmawiały kadisz za zmarłego arcybiskupa. Czego to nie robi się dla kariery.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robienie sztucznego tłumu,to w modzie i coby się przypodobać,żenada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i tak pan z kuratorium będzie się smażył w piekle a ja to mam głęboko w d...... całe szczęście że ja mieszkam w Koszalinie a nie w Lublinie. Kiedyś za moich czasów to na pochody też się na rozkaz chodziło. Pozdrawiam lubelaków i wreszcie zakończcie te brednie z kościołem i postępujcie tak jak mówi nauka a nie wiara.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytuję: ""– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz. – Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia."" Więc po co taki krzyk? I kto tu robi aferę? Kurator postąpił właściwie przecież - gorzej by było, gdyby tego nie zrobił. A kto chce i uważa, że powinien - pójdzie i to właśnie mu Kurator chce ułatwić. I nie zapominajmy, że Polska to jednak kraj katolicki, z wielusetletnią tradycją i kulturą z tym związaną... a drzewo odcięte od korzeni - usycha najczęściej. Radzę to przemyśleć... I tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nic nie zastapiono.CZERWONA KOMUNA JEST I MA SIE DOBRZE.
lecz się !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dess napisał:
Jak za Stalinem i Bierutem to teraz za człowiekiem Palikota i PO trzeba chodzić w kondukcie. Nie zdziwię się jak będą w każdą rocznice obowiązkowe wizyty wycieczek szkolnych na grób TW.
znowu przytyk do PRL-u - tymczasem tradycja jest starsza. jak umarł marszałek Piłsudski , wszystkie dzieci obowiązkowo musiały nosić żałobę !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
prośba kuratora ,to jak ktoś pisał - rozkaz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postkomusza mentalność i wymuszanie 'jednomyślności'.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...