Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Do Rydzyka na uczelnie do Torunia tam wiele wydziałów ,a wykładowcy ci sami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodzi o wykładowców tylko o przedmioty, które prowadzili. Decydując się na jakiś kierunek rozważa się czego uczelnia może nauczyć, w tym przypadku zmieniając przedmioty kierunek nabrał całkiem innego charakteru - teraz jest to bardziej Inżynieria Środowiska niż Fizyka Techniczna (tym bardziej o specjalności dotyczącej energetyki), wystarczy porównać plany. Uczelnia łamie swoje własne postanowienia, tłumaczy się problemami finansowymi(nie do końca jasnymi) i konfliktami personalnymi(to już bardziej prawdopodobne) - tylko dlaczego wszystkie te zmiany uderzają w studentów ? Czym zawinili że muszą użerać się z władzami żeby normalnie studiować na kierunku, który im obiecywano ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po co tyle hałasu?Większość z Was trafi na pola Europy zachodniej,a Ci co zostaną w kraju albo dostaną pracę po znajomości,lub też założą własne firmy(nieliczni).Dlatego kierunek studiów -wierzcie mi -jest zupełnie obojętny!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówi się jakie to "dobrodziejstwo" zrobiono FT, że nic na tym FT nie straciła - to jest nie prawda. Mówienie że "przecież jesteście dalej FT" to nie prawda, nazwa została ale zmieniły się zajęcia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
I po co tyle hałasu?Większość z Was trafi na pola Europy zachodniej,a Ci co zostaną w kraju albo dostaną pracę po znajomości,lub też założą własne firmy(nieliczni).Dlatego kierunek studiów -wierzcie mi -jest zupełnie obojętny!!!
Otóż nie!! Jestem absolwentem Politechniki Lubelskiej i mogę śmiało powiedzieć, że tytuł inżyniera daje większe możliwości podjęcia pracy aniżeli sam magister. Nie przypominam sobie aby, któryś z moich kolegów miał większy problem ze znalezieniem pracy. Większość pracuje w zawodzie, Ci którzy nie chcieli w zawodzie pracują w innych branżach. Ogólnie nie sytuacja jest dobra. Głowy do góry przyszli Inżynierowie!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja natomiast jestem absolwentem Politechniki Lubelskiej z tytułem mgr inż. i wcale nie jest mi łatwiej na rynku pracy. W dzisiejszych czasach liczą się znajomości, ja ich nie mam ://. Zresztą łatwiej o pracę mężczyznom po Politechnice, oferty pracy na budowach często się pojawiają, gorzej jest z kobietami - wiele koleżanek dalej zmaga się z bezrobociem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już dawno temu w okolicach dawnego Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki powstało kilka grup / koterii / klik* (niewłaściwe skreślić) organizujących sobie prawie-prywatne folwarki na gruncie PL. W ten sposób powstał Wydział Ochrony Środowiska, dlatego też rozpadł się WZiPT, a w końcu zginął śmiercią nieuniknioną Wydział Podstaw Techniki. Po prostu 'właściciele' okolicznych folwarków mieli silną pozycję i doprowadzili do rozbiorów. Wielka szkoda, że w ten sposób pozbyto się kierunków i ludzi, którzy mogli i chcieli robić naukę prawdziwie politechniczną na przyzwoitym poziomie. Studentom pozostaje droga sądowa. Długa, choć wygrana pewna. Tyle tylko, że co im po ew. odszkodowaniu? W Lublinie już raczej nie postudiują...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki rektor taka uczelnia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na magistrów -(przedstawicieli handlowych) was wykształcą tak czy inaczej a w ;zarządach,urzędach,na salach operacyjnych w MSZ-ecie zasiądą wykształceni w Anglii albo w N.Yorku....Rostowskie,Blumsztajny,Rotfeldy,Appelebaumy . No cóż dalej przyklaskujcie takim jak Zwanowska i jej elekt na rektorskim stołku.Dokąd Żaczki nie zrozumiecie w czym tkwi mądrość Pani Profesor Jedynak to tak z wami będzie się działo,czy to będzie UMSC czy Politechnika czy UJ,UW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konflikt miedzy władzami uczelni odbił się na nas studentach! To co się dzieje to zwyczajna kpina. Instytut Fizyki i Katedra Fizyki - czy ktoś widział większy burdel? A czym to się niby różni? Kiedy studiował mój brat kilka lat temu był dumny że kończy PL teraz ja nie wiem gdzie schować głowę kiedy tłumaczę zawirowania na uczelni wszyscy się śmieją. Nie chciałam kończyć ochrony środowiska!Jakbym chciała to tam bym aplikowala. Zastanówcie się co nam robicie i jak traktujecie kogoś dzieki komu w ogole jestescie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas było przywyknąć, generalnie elektorat daje się robić w wała !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak tak dalej pójdzie to zlikwidują wogóle Wydział Podstaw Techniki tam się nieźle kłócą wykładowcy. Ciekawe gdzie znajdą pracę Państwo z KPT na innych wydziałach, konkurencja nawzajem się wykańcza. Pozostało zlikwidowanie jeszcze ETI i po kawałku jest likwidowana Politechnika Lubelska. Cóż trzeba uciekać będzie albo do Warszawy albo pozostaje do wyboru Politechnika Radomska albo Świętokrzyska. Jeszcze studiuje na Wydziale Podstaw Techniki ale ciekawe jak długo czy ją skończę wogóle ??? Politechnika Lubelska to kiedyś było coś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na uczelniach w Lublinie jest tak że...UMCS jest przestarzały i najbardziej zadłużony, po KULu niema żadnej przyszlości a UMedyczny i Politechnika gnebią studentów robiąc ich w konia...NAJLEPSZĄ UCZELNIA W LUBLINE JEST UNIWERSYTET PRZYRODNICZY!! ciekawe przyszlościowe kierunki, miła atmosfera i ciągle się rozwija inwestując
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do ~student~ Gratuluje poczucia humoru. W ocenie parametrycznej jednostek wydzialy UP na pozycjach od 3 do 4. Wyjasniam 1-najlepsze, 4-najgorsze. Dziadowska uczelnia z profesorami, ktorym sloma z butow wychodzi, bez zadnej wizji reformatorskiej. Jak dokladnie sie przyjrzycie, wszystkie kierunki roznia sie tylko nazwa, przedmioty te same, a kadra 5 minut madrzejsza od studenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A WIŚ na którym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bastiatan napisał:
Już dawno temu w okolicach dawnego Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki powstało kilka grup / koterii / klik* (niewłaściwe skreślić) organizujących sobie prawie-prywatne folwarki na gruncie PL. W ten sposób powstał Wydział Ochrony Środowiska, dlatego też rozpadł się WZiPT, a w końcu zginął śmiercią nieuniknioną Wydział Podstaw Techniki. Po prostu 'właściciele' okolicznych folwarków mieli silną pozycję i doprowadzili do rozbiorów. Wielka szkoda, że w ten sposób pozbyto się kierunków i ludzi, którzy mogli i chcieli robić naukę prawdziwie politechniczną na przyzwoitym poziomie. Studentom pozostaje droga sądowa. Długa, choć wygrana pewna. Tyle tylko, że co im po ew. odszkodowaniu? W Lublinie już raczej nie postudiują...
Burdel i ordynarne słownictwo to wyróżniki tej uczelenki genetyczno zdolnej . Rodzinne katedry i feudalnae stosuneczki. zatrudnia sie wsioków oby tylko byli wierni. Ciekawe dlaczego w tej uczelence nie ma zakazu wnoszenia akoholu i uczestniczenia na fleku w zajeciach ze studentami szczególniw wtedy gdy kadran naukowa ma imininy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eco napisał:
do ~student~ Gratuluje poczucia humoru. W ocenie parametrycznej jednostek wydzialy UP na pozycjach od 3 do 4. Wyjasniam 1-najlepsze, 4-najgorsze. Dziadowska uczelnia z profesorami, ktorym sloma z butow wychodzi, bez zadnej wizji reformatorskiej. Jak dokladnie sie przyjrzycie, wszystkie kierunki roznia sie tylko nazwa, przedmioty te same, a kadra 5 minut madrzejsza od studenta.
Widać że nie umiesz zerkać nawet na ranking Jednostek. Dwa Wydziały mają kategorię 2, a cztery Wydziały kategorię 3. Jednen Wydział (z Zamościa) ma kategorie 4. Reasumijąc Uniwersytet Przyrodniczy ma 6 Wydziałów w kategori "B" i jeden w kategorii "C". Co do kadry to nie jest zła, a to że zajmiją się rolnictwem to i słoma jest spotykana na obówiu co świadczy tylko o tym że prowadzą badania z tego zakresu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydział WIŚ nie miał nic wspólnego z WPT po za tym,że graniczy budynkami.WPT powstał z podziału Wydziału Zarządzania,który miał dość kłócących się i chodzących po sądach fizyków.Przeniesienie fizyki technicznej zostało zadecydowane przez Rektora,który rozważał dwa wydziały elektryczny i właśnie WIS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Benedykt napisał:
Wydział WIŚ nie miał nic wspólnego z WPT po za tym,że graniczy budynkami.WPT powstał z podziału Wydziału Zarządzania,który miał dość kłócących się i chodzących po sądach fizyków.Przeniesienie fizyki technicznej zostało zadecydowane przez Rektora,który rozważał dwa wydziały elektryczny i właśnie WIS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"studenci proszeni o cierpliwość" - w końcu to tylko 5 lat, zaledwie mała kropelka w historii uczelni! co do zajęć z inżynierii środowiska to niech zgadnę, ale pewnie któremuś profesorowi znów brakowało godzin dydaktycznych do pensum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...