Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nikt z nauczycieli nie straci pracy. Strajki to zwykła walka o ciepłe stołęczki na miejscu, po prostu nauczyciele którzy całe życie pracowali na miejscu będą musieli dojeżdżać parę, parenaście kilometrów ot co..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gminach wiejskich i małych miastach ta reforma to dramat. Gminy z wielkim trudem stworzyły porządne gimanazja gminne, a teraz muszą na to plunąć i dzieciaki będą 8 lat siedzieć w wiejskich szkółkach. Dodatkowo z gmin odejdzie jeden rocznik do liceów, które są w większych miastach. To jest smutna prawda, ale większość patrzy na to przez pryzmat dużych miast. A tam będzie problem innego rodzaju - chaos, dzielenie administracyjne klas, zmiany obwodów. Pożyjemy, zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZNP chce po prostu roboty na "państwówce" bo taka najlepsza. Są dodatki, dotacje do wakacji, 13 tka i wiele innych o których pracownicy w prywatnym sektorze mogą pomażyć. A może by się tak przebranżowić jak wielu innych Polaków? Może trzeba szczęścia poszukać w Londynie na zmywaku? A może posłuchać Bronka i wziąć kredyt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszecie, że będzie to kosztowało kupę kasy. A jak czytam, że na 13 pensje w państwówce pójdzie 6 miliardów to mnie krew zalewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo zła decyzja prezydenta. Szydło wyjdzie z worka jak poznacie szczegóły tej pseudo reformy. Szkoda dzieci. Z tą arogancją daleko nie pojadą, nie pomoże nawet 500+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja szkolą geniuszy typu pseudoposeł Szczerba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Polsce powinny gimnazja powinny  być  wyżej postawione jak Akademie czy uniwersytety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wiem dlaczego wszyscy są tak wrogo nastawieni do nauczycieli oni sobie pracę znajdą nie musicie pisać o ciepłych posadkach feriach czy wakacjach ,w praktyce sami zobaczycie jak was pis nabił w butelkę, dzisiejsza decyzja prezydenta położyła krzyż na rządach tej pseudo demokratycznej partii jestem pewien że niewielu ich poprze,nie pomoże nawet 500 plus,a zachowanie i taktyka głowy państwa jest poniżej -robić z ludzi wariatów udając że się zastanawia i trzymać ich w napięciu do ostatniej minuty wiedząc że i tak reformę podpisze bo[przecież swojego zdania nie ma- reforma weszła bo tak chce prezes innego logicznego uzasadnienia nie ma, tak chce po prostu ten chory malutki człowieczek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dobry ruch ok 90% rodziców dzieci podstawówek było za, nareszcie wygaszą gimnazja :) System 8+4 będzie DOCELOWO tańszy, sprawniejszy i bardziej wydajny, 15 lat temu popełniono wielki błąd. Czas odtworzyć również szkolnictwo zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dobry ruch ok 90% rodziców dzieci podstawówek było za, nareszcie wygaszą gimnazja :) System 8+4 będzie DOCELOWO tańszy, sprawniejszy i bardziej wydajny, 15 lat temu popełniono wielki błąd. Czas odtworzyć również szkolnictwo zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za likwidacją, dzieci są świetnie przygotowane - ale do rozwiązywania testów! ! To też trzeba zmienić! Więcej zajęć praktycznych - biologii, chemii, fizyki, matematyki - mniej uczenia na pamięć! !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo że ZNP będzie protestowało bo tych leśnych dziadków (działaczy ZNP) nieusuwalnych emerytów będzie można przy reorganizacji szkół pozwalniać, więc im chodzi o swoje stołki a nie o nasze dzieci. Wystarczy w szkołach porozmawiać z młodymi nauczycielami i okazuje się że we władzach związków siedzą przeważnie nauczyciele którzy nabyli prawa emerytalne a reformę już dawno powinno się zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak powstawały gimnazja i nikt mnie z dyrektorów nie zatrudnił to poszedłem do szefowej ZNP zapytałem co ja mam zrobić to mi odpowiedziała że ona nic nie może zrobić i że gimnazja są niepotrzebne.To się wypisałem z ZNP.Bo po co mi taki obrońca jak nie może mi pomóc tylko mam ja składki płacić na jej pensje. A teraz są potrzebne gimnazja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dobry ruch ok 90% rodziców dzieci podstawówek było za, nareszcie wygaszą gimnazja :) System 8+4 będzie DOCELOWO tańszy, sprawniejszy i bardziej wydajny, 15 lat temu popełniono wielki błąd. Czas odtworzyć również szkolnictwo zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś obłęd,nie zapominajmy , że szkoły są dla dzieci, nie dla nauczycieli i to nie jest przechowalnia dla ludzi dorosłych, którzy po prostu pobierają kieszonkowe z budżetu, na który reszta ostro haruje. Dlaczego to ma być grupa uprzywilejowana? Ja też jestem po studiach (to stwierdzam na wypadek jakże inteligentnego i wtórnego argumentu sędziów we własnej sprawie, czyli nauczycieli często dowodzących na forach swoją intelektualną wyższość hm....) i gdy nie jestem "rentowna" po prostu nikt się nade mną nie lituję i muszę samodzielnie szukać pracy i do jasnej ch.... bez ŻADNEJ odprawy. Dlaczego szanowne nauczycielstwo (jeden z najbardziej znepotyzowanych zawodów w Polsce) ma pobierać półroczne odprawy?! To stanie ponad prawem wielu uprzywilejowanych grup społecznych i zawodowych w Polsce urąga jakiemukolwiek poczuciu sprawiedliwości i jest policzkiem dla podatników wytwarzających PKB i traktowanych jak niewolnicy. chory kraj!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze zrobil niech znp nie gada glupot oni martwia sie o swoje stolki a dzieci maja daleko gdzies
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam 22 lata i uważam, że bardzo dobre zmiany zachodzą w terazniejszej edukacji. Żałuję, że nie miałam okazji sama z nich skorzystać. Dzieci o wiele wiecej skorzystają z nauki, a mniej stracą. Mam również cichą nadzieję, że 15-letnie młode nastolatki nie będą wyglądały jak 20-kilku letnie kobiety, a wręcz przeciwnie i zajmą sie nauką jak być powinno, pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obnizenie poziomu nauczania? Teraz jest wlasnie i nizej juz zejsc sie nie da!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Prezydent ma u mnie plusa , doskonała decyzja z likwidacją gimnazjów? bo cymbały które to wprowadziły zmniejszyły naukę dzieci i młodzieży z 12 lat do 9 , co doskonale widać wśród studentów ,  albo nauczyciele obecnie są już do d...
Gratuluję logiki i wiedzy ogólnej. Chyba Tobie skrócono naukę. Na studia idzie się zaraz po gimnazjum? Teraz zamiast 9 lat oobowiązkowej nauki będzie 8. Rozumiem, że to jest wydłużenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze! Gimnazjum to był wylęgarnia patologii, odmóżdżało, krzywdziło uczniów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...