Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PRL, czyli w kolejce do wszystkiego. Dawny Lublin w obiektywie Jacka Mirosława

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 marca 2017 r. o 19:27 Powrót do artykułu
Szopena brawo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogło nie być mięsa, bo to wysyłaliśmy za granicę, ale dlaczego nie było papierosów? A dlaczego można było je kupić w każdych ilościach na każdym targu? Tak jak każdy inny towar którego brakowało lub nie można było dostać w sklepie. Dzisiaj mówi się o powstającym duchu przedsiębiorczości. Wtedy oznaczało to złodziejstwo i cwaniactwo, wykupowanie za łapówki i po znajomościach hurtowych ilości towaru, aby ze znacznym zyskiem odsprzedać na lewo.Układ gospodarczy wtedy jeszcze opierał się na założeniu równego podziału wyprodukowanych dóbr, tak aby wystarczyło dla wszystkich, nie przewidział "rekinów biznesu" którzy z i tak ograniczonej puli produktów wyszarpywali co atrakcyjniejsze kąski tylko dla siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dyzio napisał:
Jestem juz starym czlowiekiem [rocznik 1952] i okres upadku PRL-u przezywalem jako dorosly czlowiek ,a nie jak ty ktory w latach 80-tych byles dzieckiem. Niektorzy mowia, ze kartki i kolejki byly wynikiem strajkow, to dlaczego po 13 -12 -1981r kiedy strajkow juz nie bylo, bo za probe strajku szlo sie do wiezienia w dalszym ciagu bylo tak jak bylo? i to az prawie do 1989r A najwiekszym upokorzeniem bylo to ze nic nie bylo normalnie, wszystko na kartki przydzialy, deputaty, asygnaty itp -dla "swoich" Wszedzie lapowki, znajomosci donosicielstwo, bylejakosc, niechlujstwo.
dyzio napisał:
-----------------------------------------------------------------------
dyzio napisał:
a teraz co jest, zyje ten co jest przy korycie i więcej zagrabi dla siebie, uczciwi klepią biedę, bo nie powiesz emeryt mający 1 tys. -1500 zl po 30-40 latach pracy zyje na godnym poziomie, bo wyższe emerytury to  mają ci co byli przy korycie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
@zgroza... Łukaszenko dzisiaj leje obiboków, natomiast osoby z dziećmi musiały pracować, by utrzymać siebie i swe pociechy. w innym wypadkumza rzadów po-psl odbierano dzieci ze względu na ubóstwo. 500+ należy się rodzicom jak psu buda. piszac, że pis okrada ciebie z 5 stów, rozumiem, że tyle ubyło z twej emerytury po 2016 roku? to musisz być albo ubekiem, albo zmyślać. chociaż ubek powinien zastanowić się, kto kogo okradał, zanim się wypowie. w polsce nie ma pensji, lecz jałmużna. brak polityki prorodzinnej zaowocował emigracją młodego pokolenia, m.in. i mnie. rząd musiał zrefundować koszta utrzymania dziecka, chociaż w niewielkim stopniu. co uczynił. 500 złotych to tylko część kosztów utrzymania dziecka. wg. mnie dopiero 700zł pozwala w pełni zaspokoić potrzeby dziecka. udaj się do dentysty to zrozumiesz. i nie rozumiem pana, jeżeli nie jest pan ubekiem z okrojoną złodziejską emeryturą, dlaczego nie kibicuje temu rządowi. spełniają swe obietnice, to i emeryci zyskają jak w pełni wprowadzą kwotę wolną od podatku 8000 zł. mój ojciec też pluł na pis, ale jak mu powiedziałem, że po wprowadzeniu tej kwoty ***y mu emerytura o 250zł/mc to otworzył oczy z wrażenia. tylko trzeba o tym mówić i przekonywać, by pis nie zatrzymał się w połowie drogi. wreszcie mamy rząd, który rządzi jak niemiec w niemczech, tam kindergeld, tanie mieszkania do wynajmu i pieniądze na opiekę nad osobą starszą (2000€/mc) to normalność, a nie rozdawnictwo. przestań człowieku słuchać tuskowych kłamców i złodziei. polska ma taki sam potencjał co niemcy. w latach 70tych mogliśmy ich prześcignąć. bo polacy rwą się do pracy, ale... na godziwych warunkach.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ile baranie bierzesz tych 500+, ile narąbałeś dzieci, bo jak nie stać to sie nie robi, wsadz sobie w drzwi i na wilka auuu,  kupę ludzi wyjechało za granice, tak, to trzeba dać wynagrodzenia tak jak w unii po 6-8 tys. nainiższe i wrcą, a nie płacic za pieprzenie sie i rozmnażanie z moich pieniedzy, no nie, oddaj swój majątek, a od moich zapracowanych pieniędzy odwal się, łapy precz od nich. Nie stac na dzieci to się nie robiiiiiiiiiii, proste jak patyk. W neimczecvh wiesz ile płacą za godzinę 8,5 euro a nie tak jak u nas 8,5 zł, tam cenią pracujących a nie u nas pracujących się glebi i to jest po chrześciajńsku pieprzone pisowce, zarąbały innym za prace a dają za pieprzenie się, no nie. Boże pokaraj ich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
@zgroza... Łukaszenko dzisiaj leje obiboków, natomiast osoby z dziećmi musiały pracować, by utrzymać siebie i swe pociechy. w innym wypadkumza rzadów po-psl odbierano dzieci ze względu na ubóstwo. 500+ należy się rodzicom jak psu buda. piszac, że pis okrada ciebie z 5 stów, rozumiem, że tyle ubyło z twej emerytury po 2016 roku? to musisz być albo ubekiem, albo zmyślać. chociaż ubek powinien zastanowić się, kto kogo okradał, zanim się wypowie. w polsce nie ma pensji, lecz jałmużna. brak polityki prorodzinnej zaowocował emigracją młodego pokolenia, m.in. i mnie. rząd musiał zrefundować koszta utrzymania dziecka, chociaż w niewielkim stopniu. co uczynił. 500 złotych to tylko część kosztów utrzymania dziecka. wg. mnie dopiero 700zł pozwala w pełni zaspokoić potrzeby dziecka. udaj się do dentysty to zrozumiesz. i nie rozumiem pana, jeżeli nie jest pan ubekiem z okrojoną złodziejską emeryturą, dlaczego nie kibicuje temu rządowi. spełniają swe obietnice, to i emeryci zyskają jak w pełni wprowadzą kwotę wolną od podatku 8000 zł. mój ojciec też pluł na pis, ale jak mu powiedziałem, że po wprowadzeniu tej kwoty ***y mu emerytura o 250zł/mc to otworzył oczy z wrażenia. tylko trzeba o tym mówić i przekonywać, by pis nie zatrzymał się w połowie drogi. wreszcie mamy rząd, który rządzi jak niemiec w niemczech, tam kindergeld, tanie mieszkania do wynajmu i pieniądze na opiekę nad osobą starszą (2000€/mc) to normalność, a nie rozdawnictwo. przestań człowieku słuchać tuskowych kłamców i złodziei. polska ma taki sam potencjał co niemcy. w latach 70tych mogliśmy ich prześcignąć. bo polacy rwą się do pracy, ale... na godziwych warunkach.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
widac, że narąbałeś dzieci i z nudów po posileniu się zywnością z 500+ piszesz poematy, pieniądze  należą się za pracę, a pomoc tylko i wyłącznie chorym, a nei chorzy żebrzą aby wysyłać SMS   na ich leczenie, a młodzi zdrowi jak byk rodzice leżą i się rozmnażają. U niemca godne sa wynagrodzenia a nie taka jałmużna jak u nas, a starzy mają też godne emerytury, bo masę naszych polek wyjechalo podcierać im tyłki i  niemieckich emerytów stac na wynajęcie opiekunki a naszym emerytów nei stac na ich same godne zycie, bo mając 1 tys.-1500 zł to można zdychać z glodu. Mądrzy rodzice jak ich nie stac na dzieci to ich nie robią, to tylko idioci, patologia itp. maść cholerna w naszym kraju rozmnaża sie nie mając za co te bachory utrzymywać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miło jest podyskutować z kimś na poziomie, czyli pana @dyzio. Dzięki temu ja i inni mają wgląd do sytuacji w dawnych czasach. Ma pan rację, że jako dziecko nie byłem obarczany problemami swych rodziców, tak jak pan musiał stawić czoła realiom życia w stanie wojennym. Niemniej moi rodzice widzą do czego doprowadzono po tylu latach wolności. Byli pierwszymi beneficjentami "cudu gospodarczego" Balcerowicza. Oboje stracili pracę. Dzięki samozaparciu taty, nie poddał się i nie poszedł ścieszką wielu "wolnych" ludzi, czyli pod most lub na sznur. Tak za PRLu oprócz braku bezrobotnych i bezdomnych, należy doliczyć tabuny tych, którzy wybrali ścieżkę na skróty :( Mój tato stał się wyrobnikiem na zagranicznych budowach. Bo po 89 roku, to u nas budowano jedynie banki i siedziby korporacyjne. Podoba mi się, że pan pokazuje inne spojrzenie na zastaną sytuację. Niczym w dawnej SONDZIE, gdzie jeden mówił o temacie w samych superlatywach, a drugi gasił ten zapał. I na odwrót. Dzięki takiemu podejściu nigdy nie był człowiek pozbawiony pełnej wiedzy. Odpowiadając na pracę przy rozładunku. Obecnie tacy pośrednicy, o ktorym pan napisał działają obecnie legalnie (proszę sprawdzić stawki za pracę u pośredników). Nawet łapówki u lekarzy zostały zalegalizowane, teraz trzeba płacić ustalone stawki z własnej kieszeni... inaczej kolejka na lata w NFZ i spartolona robota. Napisał pan, że 20zł chciał dać za umycie auta. Pytanie czego pan wymagał, bo jeżeli miałbym go jeszcze wywoskować własnym woskiem. To przepraszam, ale musiałbym do tej roboty dopłacić. A znając realia, odmówiłbym tej roboty nawet za 100zł. Dlaczego? Mycie pod domem jest zakazane i karane. Ja myję zawsze ręcznie na stacji 7 minut roboty i po sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz wolny kraj a ja kuźwa dopiero teraz po kilkunastu latach tej wolności mogę na swojej dzialce wyciąć drzewo , ktore sam sadziłem ( gorzko tego żałowałem, bo wypadało mi iść pod most mieszkać bo zakaz wycinania i budowania z tym domu) i to jeszcze są jakieś tam ograniczenia, sprzedać jej w calości nie mogę bo to więcej jak 30 arów, także oto pieprzona demokracja tj. wolność, za komuny nie byliśmy tak zniewoleni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(filuś odpowiada) @baranisko, @sie myli... Wy ludzie naprawdę nie potraficie liczyć i logicznie myśleć niczym Ryśku Petru, o czytaniu ze zrozumieniem nie wspomnę. Skoro uważacie, że 500 zł/mc to dobry biznes, to zabawię się w pośrednika i otworzę społeczny dom dziecka. Zapłacę wam panowie po 5 stow od każdego dziecka?! Pewnie po 10 dzieciaków was zadowoli??? O ile dacie radę je upilnować i "oporządzić"? To jak przyjmujecie te 5 tysi na rękę?... Ale zanim entuzjastycznie krzykniecie tak i wyjmiecie z zawiasów drzwi to co wam wyszło z rosporka... podejrzewam,,że jakaś glizda, bo zazdrościcie tym co jeszcze mogą ;) To teraz przedstawię parę warunków stawianych przez państwo. Musicie o te dzieci dbać 24h/dobę... mają być nakarmione, ubrane, czyste i zaopatrzone w przybory szkolne. Opłacać dodatkowe zajęcia, dbać o ich zdrowie, ubezpieczyć, zaszczepić i zawieść do dziadków. Musicie zapewnić im miejsce do mieszkania, spania, odrabiania lekcji... zadbać, by miały dobrze oświetlony kąt. A swój wolny czas macie dopasować do rytmu życia podopiecznych. Gdy zajdzie potrzeba musicie opłacić im wycieczkę klasową lub nawet kolonie... To jak panowie, ile wam zostanie z tych 5 tysi?! Policzyliście? Czy już zauważyliście, że albo ja chcę z was zrobić frajerów, albo wy tutaj rżniecie przygłupa niczym was Mist(sz)u Petru? Tak panowie, w ten sposób chciałem zarobić na każdym z was 25.000zł/mc!!! Taka jest stawka za dziecko w rodzinie zastępczej. W domu dziecka kwota rośnie do 4.000zł/mc od dziecka. Ździwienie?! To kto was dalej okrada, czy wy nas chcecie obrobić z 2500 od dziecka? Bo nie przyjmując mej oferty, właśnie tak zrobicie. A jeżeli ją przyjmiecie, to już szukam domu dziecka, gdzie pracowników za 5 stów minus koszty utrzymania dziecka przyjmą z otwartymi ramionami!!! To się nazywa WOLONTARIAT... Mam nadzieję, że macie panowie z glizdami w portkach wystarczającą kwotę na koncie, by przetrwać chociaż rok. Zobaczycie, że dziecko nie w jednych ciuchach gania po dworze... nadejdzie zima to i buty trzeba kupić. No to czekam na kontakt fillip75@tlen.pl, myślę że zrobię dobry interes bez wkładania wacka we framugę drzwi. A wy poznacie czym kończą się dobre rady wujka Sfetru, tj. Frankowicze i jego partia z 5mln stratą. Słuchaj ich to są "prawdziwi" fachowcy od Balcerowicza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(filuś odpowiada) W Niemczech do każdej osoby starszej z nabytym prawem emerytalnym państwo dopłaca 2000€/mc na opiekę. Dlatego osoby z polski podejmujące się tego trudnego i wyczerpującego zajęcia otrzymują od 1000-1400€/mc... resztę bierze pośrednik. Umieszczenie staruszka w domu opieki to koszt 3000€ i kwota ta wzrasta, gdy zaczyna chorować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@baranisko... Mylisz się... nie chodzi o stawkę godzinową, lecz o siłę nabywczą pieniądza. Szczerze już przy kwocie 3 tys. zł niewielu decydowałoby się na emigrację. Osobiście pracowałem z gościem, który zarabiał 14€/h i mówił, że gdyby w Opolu mu placono 3 tys. zł na rękę to dawno rzuciłby tę tułaczkę. Tym bardziej, że żona i dzieci zostały w kraju. Na całe szczęście do kraju zaimportowano zachodnią normalność i państwo zauważyło, że należy wspierać rodziny w wychowywaniu dzieci, a nie tj. za PO-PSL ich karać (podwyższenie vatu na artykuły dziecięce z 7-23, obcięcie wsparcia dla rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi...). Czyli obecnie posiadanie dziecka nie oznacza nagle popadnięcie w ubóstwo. Ta kwota nie zniweluje wszystkich poniesionych kosztów, ale zawsze można zrezygnować z pakietu tv, czy komórkowego kosztującego stówę. W Anglii i Niemczech Polki rodzą dziecko i ani myślą o porzuceniu pracy, bo "Polak przy kasie to nie PATOLOGIA"... Patologią jest myślenie, że tak jest! Obecnie jest w trakcie realizacji program Mieszkanie+ dobrze od lat znany na Zachodzie!!! W Niemczech przy pensji 1680€/mc koszt wynajmu mieszkania... powtarzam mieszkania to koszt od 450-650€/mc i to przy WM (Warm Miete... tzw. plus media). U nas za tyle można wynająć conajwyżej pokój (czyli za 1/3-1/4 pensji)?! Liczę na wprowadzenie kwoty wolnej od podatku. Ja dzięki temu odzyskuję pieniądze i mam za co żyć ;) W Niemczech 8000€, a w Polsce PO-PSL latami trzymano tę kwotę na poziomie 3091zł. Według Tuska i nowoczesnych Balcerowiczów... czlowiek w Polsce może swobodnie przetrwać za 3091 zł przez CAŁY ROK?! Szkoda, że finanse zostawione przez PO były i są w tak kiepskim stanie, że budżet nie wytrzymałby takiego skoku cywilizacyjnego... zbliżającego nas tj. 500+, Mieszkanie+ do Europy Zachodniej. Ale już są stopniowe przymiarki. Przed wyborami jestem pewien, że i ta obietnica w stu procentach zostanie zrealizowana. Oby przed Samorządowymi ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
(filuś odpowiada) W Niemczech do każdej osoby starszej z nabytym prawem emerytalnym państwo dopłaca 2000€/mc na opiekę. Dlatego osoby z polski podejmujące się tego trudnego i wyczerpującego zajęcia otrzymują od 1000-1400€/mc... resztę bierze pośrednik. Umieszczenie staruszka w domu opieki to koszt 3000€ i kwota ta wzrasta, gdy zaczyna chorować.
A u nas rozbijają PANCERN BMW I AUDI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@szofer... ja mam Opla. Dlaczego, bo łatwiej go naprawić w Niemczech... Jakby co ;) No i mam niemiecki asistance. Jest znacznie tanszy od polskiego i bezproblemowy... Znasz ADAC? Koszt na jedną osobę 89€, a na dwie 114€... ale jakby ktoś nie wiedział sholowanie auta z autostrady na najbliższy parking to 200€. A ty szofer to przyjedź i zarób, wowczas zobaczysz, że w Niemczech nauczysz się jeździć, by się nie rozbijać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(filuś) Powracając do kolejek. To z czasów PRL pamiętam, że dwie godziny stałem z mamą w kolejce, by kupić koc. No i jeszcze tę kolejkę za paliwem pamiętam. Do sklepu szło się na zakupy... nie pamiętam takich z samym octem. A na wsi zawsze próbowałem naciągnąć na budelkę oranżady lub landryna. Nie zawsze się udawało. Co gorsza zawsze były dostępne na półce :( A co z naszych czasów, czyli III RP pamiętam? Trzy godziny stania w kablowce, by załapać się na promocję pakietów. Ośmiogodzinną kolejkę do Urzędu Pracy... Po liceum można było zapisać się na bezrobocie i po trzech miesiącach otrzymać jedną miesieczną wypłatę, zanim na studia zapisali. Zarobilem na buty ;D Mama się ucieszyła. Kiedyś też czekałem 4 godziny, by zapisać się do urzędu. O oczekiwaniu na SORze nie wspomnę... bite 5 godzin. No, ale Amerykanie dla Iphona, czy innej konsoli też potrafią całą noc koczować. Tak, że kolejki jeszcze w Polsce i na Świecie są.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
(filuś odpowiada) @baranisko, @sie myli... Wy ludzie naprawdę nie potraficie liczyć i logicznie myśleć niczym Ryśku Petru, o czytaniu ze zrozumieniem nie wspomnę. Skoro uważacie, że 500 zł/mc to dobry biznes, to zabawię się w pośrednika i otworzę społeczny dom dziecka. Zapłacę wam panowie po 5 stow od każdego dziecka?! Pewnie po 10 dzieciaków was zadowoli??? O ile dacie radę je upilnować i "oporządzić"? To jak przyjmujecie te 5 tysi na rękę?... Ale zanim entuzjastycznie krzykniecie tak i wyjmiecie z zawiasów drzwi to co wam wyszło z rosporka... podejrzewam,,że jakaś glizda, bo zazdrościcie tym co jeszcze mogą ;) To teraz przedstawię parę warunków stawianych przez państwo. Musicie o te dzieci dbać 24h/dobę... mają być nakarmione, ubrane, czyste i zaopatrzone w przybory szkolne. Opłacać dodatkowe zajęcia, dbać o ich zdrowie, ubezpieczyć, zaszczepić i zawieść do dziadków. Musicie zapewnić im miejsce do mieszkania, spania, odrabiania lekcji... zadbać, by miały dobrze oświetlony kąt. A swój wolny czas macie dopasować do rytmu życia podopiecznych. Gdy zajdzie potrzeba musicie opłacić im wycieczkę klasową lub nawet kolonie... To jak panowie, ile wam zostanie z tych 5 tysi?! Policzyliście? Czy już zauważyliście, że albo ja chcę z was zrobić frajerów, albo wy tutaj rżniecie przygłupa niczym was Mist(sz)u Petru? Tak panowie, w ten sposób chciałem zarobić na każdym z was 25.000zł/mc!!! Taka jest stawka za dziecko w rodzinie zastępczej. W domu dziecka kwota rośnie do 4.000zł/mc od dziecka. Ździwienie?! To kto was dalej okrada, czy wy nas chcecie obrobić z 2500 od dziecka? Bo nie przyjmując mej oferty, właśnie tak zrobicie. A jeżeli ją przyjmiecie, to już szukam domu dziecka, gdzie pracowników za 5 stów minus koszty utrzymania dziecka przyjmą z otwartymi ramionami!!! To się nazywa WOLONTARIAT... Mam nadzieję, że macie panowie z glizdami w portkach wystarczającą kwotę na koncie, by przetrwać chociaż rok. Zobaczycie, że dziecko nie w jednych ciuchach gania po dworze... nadejdzie zima to i buty trzeba kupić. No to czekam na kontakt fillip75@tlen.pl, myślę że zrobię dobry interes bez wkładania wacka we framugę drzwi. A wy poznacie czym kończą się dobre rady wujka Sfetru, tj. Frankowicze i jego partia z 5mln stratą. Słuchaj ich to są "prawdziwi" fachowcy od Balcerowicza.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to po wuj robicie  te dzieci jak nie dajecie rady ich wychować to się je nie robi, co za szmatłastwo, pieprzy się jak króliki, kuźwa, barany jedne, zastanawiać sie nad robieniem dzieci, niedługo to z fajfusami będziecie latać na wierzchu i zapładniać co niektre głupie baby, które się dają zapładniać, jak w buszu, chlup babe i już jest dziecko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POlska @patologia właśnie w tym sęk, że nie mam potomka, bo tak wspaniałe warunki stworzył Rudy Pinokio. Do tej pory karano ludzi za to, że decydowano się na dziecko. Ty i tak jako patologia nie pamiętasz przypadku jak chciano odebrać dziecko młodemu małżeństwu z Gdanska. Ja jako Polak pamiętam i nie wybaczę tego nigdy POwskiej patologii. Chciano tę parę ukarać za to, że za mało zarabiali w POlsce. Dobrze, że obecnie takie gnidy i robale jedynie mogą sobie pluć na forum używając jakże dobrze nam języka "miłości" i "bez żółci i jadu". Wisi mi i Polakom co ty sobie myślisz o 500+. Wyj dalej i podpisuj się wyraźnie, że jesteś nowoczesną patologią. Dzięki tobie imtwym wypocinom wybory samorządowe wygra PiS. Jak to jest po waszemu? Spasiba tawariszcz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 500 złotych też nie utrzymasz dziecka... nie tylko jesteś patologią, ale również imbecylem. Imdziwi się, że ma małą emeryturę. Trzeba było uczyć się mayematyki, albo wyjść na ulicę, gdy dokonywano "Nocnej zmiany".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...