Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
@~crx~ Skłócony, ale tu nie o to chodzi. Mogę się z lesiem zgadzać / nie zgadzać politycznie, nie ma go już i chciałbym po prostu wiedzieć, co on takiego zrobił konkretnie dla Polski, że za m.in. moje pieniądze ma być fundowany jakiś plac / pomnik / statua. PS. 6-ta (nie 5-ta) rocznica śmierci Papieża, ale ten czas leci....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ks nvintent napisał:
fejsbukowe akcje kojarzą mi się z motłochem w hipermarketach i galeriach handlowych, nie wiem czemu...
a mnie podobnie kojarzą się wiece pod pałacem Prezydenta RP a pochody z pochodniami-lata 30te w Niemczech - strach się bać kolego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nabuchodonozor napisał:
@~crx~ Skłócony, ale tu nie o to chodzi. Mogę się z lesiem zgadzać / nie zgadzać politycznie, nie ma go już i chciałbym po prostu wiedzieć, co on takiego zrobił konkretnie dla Polski, że za m.in. moje pieniądze ma być fundowany jakiś plac / pomnik / statua. PS. 6-ta (nie 5-ta) rocznica śmierci Papieża, ale ten czas leci....
Lista zasług rzeczywiście jest krótka.Ta z negatywami jest dużo dłuższa.No moze największa zasługa ta taka ,że zginął- jak w tym kawale-za kilka lat wycieczka na Wawelu zapyta przewodnika co takiego wielkiego osoba śp.L.K zrobiła dla Polski.A ten odpowie-zginęła w katastrofie samolotu....!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
a mnie podobnie kojarzą się wiece pod pałacem Prezydenta RP a pochody z pochodniami-lata 30te w Niemczech - strach się bać kolego!
no chyba Cię troszkę poniosło u nas niestety Fuhrera nie ma i nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomijając poglądy polityczne, jestem przeciwnikiem nadawania teraz tego patronatu. Jest na to zbyt wcześnie, mimo minięcia roku od śmierci, emocje nie opadły i prędko nie opadną. Śp. Lech Kaczyński to osoba jak na ten moment zbyt kontrowersyjna. To osoba, która wywołuje skrajnie różne emocje. I to jest powód dla którego powinno się dłużej poczekać. W takich warunkach, do tego w kontekście tak spolaryzowanej sceny politycznej jaką mamy, decyzja o nadaniu placu będzie uważana za decyzję, o zgrozo, polityczną. Co by nie było Kaczyński - osoba z PISu, największej partii opozycyjnej. PIS i PO tak się nienawidzą, do tego 80% wyborców to ich wyborcy. To się przekłada na wyborców. Ci co popierają Pis będą pluli na Po i wzajemnie. Koniec końców połowa obywateli popierająca Po będzie spluwała na ten plac albo omijała go szerokim łukiem. Pis ma większość w naszej radzie miasta, to Pis zaproponował ten plac i go przegłosował. Pięknym byłoby to, gdyby to ktoś z Platformy albo radny Gąbka zaproponowali taką nazwę placu a nie PIS. Boję się tylko o to, abyśmy nie zaczęli się ocierać w Lublinie o granice absurdu i bawić się placami w celu nadawania im imion "naszych" polityków. Jeżeli większość w Lublinie zdobędzie PO, to czy możemy się spodziewać placu jakiejś zmarłej osoby z PO? Jak PIS zachowałby się wtedy w czasie głosowania? Głosowałby przeciw? Czy też taktownie wstrzymałby się od głosu, tak jak zrobiło to PO teraz? Może co kadencja to panująca władza powinna nadawać jakiemuś placu imię polityka tej partii? Czy nie śmierdziałoby to decyzjami politycznymi? Na plac Kaczyńskiego w Lublinie jest na moje oko jakieś 10 lat za wcześnie. Wiele osób krytycznie wypowiedziało się o śp. Prezydencie, określając go jako co najwyżej średniego polityka itp. Pytanie: Czy gdyby przyszło mu umrzeć śmiercią naturalną, doczekałby się takich honorów? Nic prywatnie nie mam do Jego osoby, ale nie uważam go za osobę wybitną. Będę szczery, przyszło mu umrzeć w wyjątkowych okolicznościach i tylko temu wiele zawdzięcza. Sformułowanie "zginął w służbie dla Polski" zakrawa o Patos i przyrównuje go do władców i wodzów, którzy zginęli na polu walki. Tymczasem on zginął w wyniku wydarzenia losowego. Równie dobrze można powiedzieć że śp. Bronisław Geremek zginął w służbie ojczyźnie (jadąc czy wracając z Parlamentu Europejskiego zginął w wypadku samochodowym. Z racji że odegrał on niebagatelną rolę w naszej akcesji do Unii Europejskiej, uważam że w Lublinie, miejscu spotkania Zachodu ze Wschodem, powinien znaleźć się jego plac. Idąc tokiem myślenia o służbie dla Polski, ma on takie same prawo do uczczenia jego pamięci jak śp. Lech Kaczyński. Nie życząc śmierci obecnemu prezydentowi: Czy jeżeli Bronisław Komorowski na spotkaniu np. z Sarkozym, Merkel czy Obamą, pełniąc obowiązki Prezydenta RP, zadławiłby się kiełbaską i zmarł, to czy oznaczałoby to, że zmarł w służbie dla Polski i w związku z tym, należy mu niezwłocznie stawiać place czy pomniki? A kimże jest dla Lublina śp. abp Życiński? Czy nie był on wspaniałym człowiekiem, który zasługuje na niezwłoczne nadanie jego imienia jakiemuś placu? Była to przecież osoba niezwykle zasłużona dla Lublina, Lubelszczyzny, kościoła w Polsce i na świecie. Martwi mnie to, że w kontekście katastrofy smoleńskiej bagatelizuje się pozostałe ofiary. Były tam przecież osoby dużo bardziej zasłużone dla Polski. Śp. Kaczyńskiego eksponuje się wśród nich wyłącznie dlatego, że akurat w tym czasie pełnił funkcję Prezydenta. Czemu nikt nie zaproponował placu im. Edwarda Wojtasa? On też zginął w katastrofie smoleńskiej. Co więcej był Lublinianinem, osobą dużo bardziej zasłużoną dla tego miasta. Czyżby dlatego, że PSL nie ma swoich przedstawicieli w ratuszu? Czemu krakowskim targiem nie zaproponowano "Placu ofiar katastrofy smoleńskiej"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez wątpienia wielcy naszych czasów to śp.JP II,Gierek i Ronald Reagan.Z żyjacych to była premier WB,Jaruzelski i Gorbaczow.Ale musi przetoczyć się koło historii i dorosnąć młode pokolenie nie skażone obecną polityką.........!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Lista zasług rzeczywiście jest krótka.Ta z negatywami jest dużo dłuższa.No moze największa zasługa ta taka ,że zginął- jak w tym kawale-za kilka lat wycieczka na Wawelu zapyta przewodnika co takiego wielkiego osoba śp.L.K zrobiła dla Polski.A ten odpowie-zginęła w katastrofie samolotu....!
co zrobil? a chocby to, ze udalo mu sie zostac prezydentem, ze naciagnal ludzi, ze teraz zostanie bohaterem, to jest sukces! i wlasnie za glupote "wasza i nasza" bedziemy mu stawiac pomniki, jak kiedys leninowi. "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie": Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." V pieśń. Jan Kochanowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wina Tuska. Jakby Jarek był premierem to imieniem Lecha już dawno nazwano by w każym mieście ulice, ronda, place, szkoły, teatry, zakłady pracy itp. ALe nie, niemcy na śląsku i rosjanie w rzadzie nam nie pozwalają. Jarku jesyna nadziej w Tobie, w Twoim patriotyźmie, w Twojej sile, w Twojej wierze i w Twojej mądrości. Prowadź nas do zwycięstwa!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po ostaniach wyborach prezydenckich nie mam żadnych oporów powiedzieć, że Polska to kraj idiotów, nieuków, a wiedza przeciętnego obywatela jest jeszcze niższa niż poziom wiedzy "oczytanego" historyka od bigosu Pana Bul-Nadzeji Dlaczego nie ma takich protestów jak Bul-Komuchruski rozdaje medale zdrajcom Polski i polskich interesów, piewcom komunizmu oraz tym o których nie można się wypowiadać. Przeciętny pacan Polski nie używa mózgu, wiedzę pobiera z ... rynsztoka medialnego - TVN, GW. PS Tylko 4% społeczeństwa rozumie co podają w wiadomościach - głupi nie wie, że jest głupi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dqwweq napisał:
Po ostaniach wyborach prezydenckich nie mam żadnych oporów powiedzieć, że Polska to kraj idiotów, nieuków, a wiedza przeciętnego obywatela jest jeszcze niższa niż poziom wiedzy "oczytanego" historyka od bigosu Pana Bul-Nadzeji Dlaczego nie ma takich protestów jak Bul-Komuchruski rozdaje medale zdrajcom Polski i polskich interesów, piewcom komunizmu oraz tym o których nie można się wypowiadać. Przeciętny pacan Polski nie używa mózgu, wiedzę pobiera z ... rynsztoka medialnego - TVN, GW. PS Tylko 4% społeczeństwa rozumie co podają w wiadomościach - głupi nie wie, że jest głupi!
psychiatra kolego, dobry. Poziom frustracji wycieka uszami. Oprócz was, są też ludzie nie podzielający waszych poglądów i nie mający nic wspólnego z wymienionymi przez ciebie mediami. Ciężko to pojąć...? Użyj mózgu, give it a try.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz szanowni radni zaskoczyliście mnie negatywnie.Potrafiliscie wykazać rozwagę w sprawie górek czechowskich i była nadzieja,że wreszcie światły prezydent Lublina ,który wykazał niezwykłą wręcz odwagę i zręczność -ma do pomocy równie oddanych Lublinian,chcących zmieniać miasto na lepsze.Ale widocznie zasada matematyczna +/- musi ciągle obowiązywać w tym niełatwym regionie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straszne i niesamowite - protest na facebooku! Szybko - spełnijmy ich żądania, bo fajsbukowcy sparaliżują cały Internet! (a poważnie, to żenujący spektakl organizatorów "protestu")
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam, że nie ma takiej potrzeby by nadawać imieniem zmarłego prezydenta plac. Z tego względu, że tam powinno się nadać osobie która coś zrobiła dla lubelskiej kultury i coś wniosła, wspierała lubelskie talenty bo ten park jest przy domu kultury. Podejrzewam,że śp. Kaczyński nawet tamtędy nigdy nie przechodził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mich napisał:
BANDA IDIOTÓW WY WOLELI BYŚCIE MIEĆ PLAC STALINA !!!!!!!!! WASI RODZICE PEWNIE WSTYDZA SIE ZA WAS JAK MOGA ZE WYCHOWALI TAKA PATOLOGIE, CHODZ W SUMIE PEWNIE SAMI SA PATOLOGICZNI. WSTYDZE SIE ZE JESTEM POLAKIEM JAK CZYTAM TAKIE RZECZY.
Hej Michu-jak się wstydzisz że jesteś Polakiem to "spieprzaj dziadu"na Madagaskar stary idioto.Módl się o zdrowie bo o rozum jest już za późno.A szukanie patologii-znajdź w swojej rodzinie.A może twój tatuś miał wybrakowane plemniki że spłodził takie TOTO?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nabuchodonozor napisał:
psychiatra kolego, dobry. Poziom frustracji wycieka uszami. Oprócz was, są też ludzie nie podzielający waszych poglądów i nie mający nic wspólnego z wymienionymi przez ciebie mediami. Ciężko to pojąć...? Użyj mózgu, give it a try.
Psychiatra dla ciebie. Jeśli za wysoki poziom frustracji wynikający otaczającą beznadzieją(szczególnie rządzących) chcesz leczyć ludzi psychiatycznie, to niczym się nie różnisz od komuchów którzy właśnie takimi metodami urabiali to społeczeństwo przez 70lat, aż uzyskali tępe owieczki! Użyj mózgu, oprócz ciebie są ludzie, którzy myślą, ich ego się nie wzburza jeśli ktoś mówi prawdę - nawet najboleśniejszą. No tak dziś jeśli komuś zależy... to wariat, frustrat, pisor... "Dziel i rządź" metodyka PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urodziwy Błaszczak napisał:
Zamiast podpier***ać jak typowy pislamista napisz proszę co były prezydent zrobił dla "zwykłych" ludzi?
Napisz CIOTO co PO-JEBY zrobily dla kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dr goebbels napisał:
no chyba Cię troszkę poniosło u nas niestety Fuhrera nie ma i nie będzie.
A kto jest teraz???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nabuchodonozor napisał:
psychiatra kolego, dobry. Poziom frustracji wycieka uszami. Oprócz was, są też ludzie nie podzielający waszych poglądów i nie mający nic wspólnego z wymienionymi przez ciebie mediami. Ciężko to pojąć...? Użyj mózgu, give it a try.
JUDE???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, w odróżnieniu od jego brata. Ale to jest chore. Dla czego ten plac miałby się nie nazywać imieniem Prezydenta Kaczorowskiego ?? Też zginął w katastrofie !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaa nazwijmy jego imieniem siedzibę PGE tą w Lublinie co ją nam obiecał !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...