Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Protest pieczątkowy: Zobacz, co lekarze mają do powiedzenia

Utworzony przez świadomy, 9 stycznia 2012 r. o 13:27 Powrót do artykułu
student napisał:
To musi mieć Pan niezłe zajęcie skoro wie Pan po wizytach przedstawicieli farmaceutycznych jakie leki zostaja przepisane. A odnośnie Polocardu polecam artykuł do którego ów temat powstał. Przeczytać a później mówić kto komu robi wodę z mózgu.
Odnośnie polocardu i aspiryny. Obydwa leki to kwas acetylosalicylowy (acidum acetylosalicylicum. Są one dostępne bez recepty. Polocard w dawkach 75mg i 150mg, aspiryn protect ma dawkę 100mg. Kwas acetylosalicylowy w dawkach 300mg, 500mg jest stosowany w przeziębieniach. Nie wszystko co jest napisane w gazecie jest prawdą. To tak jak z napisami na płocie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie lek napisał:
Odnośnie polocardu i aspiryny. Obydwa leki to kwas acetylosalicylowy (acidum acetylosalicylicum. Są one dostępne bez recepty. Polocard w dawkach 75mg i 150mg, aspiryn protect ma dawkę 100mg. Kwas acetylosalicylowy w dawkach 300mg, 500mg jest stosowany w przeziębieniach. Nie wszystko co jest napisane w gazecie jest prawdą. To tak jak z napisami na płocie.
kwas acetylosalicylowy jest stosowany przez całe życie u osób po zawale mięśnia sercowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi lekarzom. Przeciętny drobny przedsiębiorca musi znać mnóstwo przepisów, musi mieć kasę fiskalną i odpowiada za to co robi i pisze. Lekarzom ciągle źle. Odpowiadać za swoją działalność mogą wszyscy tylko nie lekarze. Rozliczać się z Fiskusem wszyscy z wyjatkiem lekarzy. Dokumentację administracyjną prowadzą wszyscy lekarze nie. W czym są lepsi??? Uczyli się dłużej i to by było na tyle. Na całym świecie rejestratorka sprawdzai odnotowuje czy pacjent jest ubezpieczony i numer ubezpieczenia. W Polsce okazuje się to bardzo skomplikowane. Z tym zaufaniem do lekarzy to chyba też przesada. . Ja nie mam do Nich zaufania i znam wiele osób, które podchodzą z dużą rezerwą do diagnoz wydawanych przez lekarzy. Gdybym im uwierzyła, dzisiaj byłabym rośliną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E napisał:
Nie wiem o co chodzi lekarzom. Przeciętny drobny przedsiębiorca musi znać mnóstwo przepisów, musi mieć kasę fiskalną i odpowiada za to co robi i pisze. Lekarzom ciągle źle. Odpowiadać za swoją działalność mogą wszyscy tylko nie lekarze. Rozliczać się z Fiskusem wszyscy z wyjatkiem lekarzy. Dokumentację administracyjną prowadzą wszyscy lekarze nie. W czym są lepsi??? Uczyli się dłużej i to by było na tyle. Na całym świecie rejestratorka sprawdzai odnotowuje czy pacjent jest ubezpieczony i numer ubezpieczenia. W Polsce okazuje się to bardzo skomplikowane. Z tym zaufaniem do lekarzy to chyba też przesada. . Ja nie mam do Nich zaufania i znam wiele osób, które podchodzą z dużą rezerwą do diagnoz wydawanych przez lekarzy. Gdybym im uwierzyła, dzisiaj byłabym rośliną.
Praca przedsiębiorcy różni się szanowna Pani tym że on nie odpowiada bezpośrednio za ludzkie życie. Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy, tylko chodzi o to że LEKARZ MA LECZYĆ a nie sprawdzać komu należy się refundacja, kto pracuje i jest ubezpieczony, kto jest inwalida wojennym, kto jest krwiodawcą i wiele innych. Tak jak Pani pisze, na całym świecie jest jasną sprawą kto jest ubezpieczony i sprawdza to rejestratorka, a u nas??? Lekarz wyleczy nie ubezpieczonego i dostanie za to kare. O to chodzi lekarzom, naprawde nie jest to trudne do ogarnięcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bzdura za bzdurą w tej ulotce. widać, że lekarze niedokształceni:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xyz napisał:
Polecam słownik ortograficzny - uwaga, jest również na 100% :] Głupie i otumanione społeczeństwo analfabetów, które nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Wprzódy trzeba kolego ze zrozumieniem napisać. Niech lekarze napiszą wprost, "chcemy nadal kombinować z receptami" - dla dobra pacjentów dostaną moje poparcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgaga napisał:
Wprzódy trzeba kolego ze zrozumieniem napisać. Niech lekarze napiszą wprost, "chcemy nadal kombinować z receptami" - dla dobra pacjentów dostaną moje poparcie
Oj Panie Zgaga lekarze i tak mogą kombinować jeśli chcą a taka ustawa na pewno tego nie ograniczy w znaczący sposób, tylko że nie o to tutaj chodzi. Proszę bardziej otworzyć umysł i oczy to może choć trochę Pan z tego zrozumie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lek napisał:
Widzę że nie zbyt Pan rozumie ten protest, nikt odchodzi od łóżek pacjentów. A dbanie również o dobro pacjentów można wyczytać również z tego artykułu, mianowicie lekarz wg nowej ustawy nie może wypisać polocardu na chorobę wieńcową tylko może aspirin ( dużo droższy a taki sam lek). Widać czarno na białym że rząd albo nie ma pojęcia o leczeniu i lekach albo ma mieć zagwarantowaną kasę np z koncernów farmaceutycznych. Zapewniam Pana że nie jest to żadna walka o koryto
W odniesieniu do zamieszczonego powyżej wpisu użytkownika "lek" oraz artykułu, w którym znalazła się informacja, że lekarze nie mogą zalecić leku Polocard pacjentom po zawale, bo jak go zapiszą zostaną ukarani, chcielibyśmy uspokoić pacjentów i lekarzy. 1. Polocard jest lekiem dostępnym bez recepty i nierefundowanym, w związku z tym nie istnieje żadne ryzyko, że lekarz zostanie ukarany za jego przepisywanie 2. nie jest prawdą, że tylko Aspirin Protect ma we wskazaniach profilaktykę zawału serca, ponieważ Polocard również może być stosowany w: • profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych: - zawał serca, - niestabilna i stabilna choroba niedokrwienna serca, oraz • profilaktyce innych chorób przebiegających z zakrzepami w naczyniach. Co wynika z ulotki dla pacjentów znajdującej się w każdym opakowaniu leku Polocard.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...