Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Protest w IV LO: \"Nie łączcie nas z gimnazjum\"

Utworzony przez Anonim, 2 lutego 2011 r. o 22:04 Powrót do artykułu
No pewnie że jest!!! nie dopuścimy do połączenia, o nieee!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Progi nie są zgodne z prawdą, do 1lo i 3lo progi były zdecydowanie wyższe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nie zapominajmy o tym,że również lepsze od 4 LO jest Liceum nr V,IX i XXI gdzie progi wyglądały następująco: Minimalna liczba punktów potrzebna do przyjęcia w ub. roku: IX LO- od 109 do 143 V LO- od 138 do 150 XXI LO- od 96 do 142 więc nie stawiajmy 4 LO tuż za Unią,Stasiem czy Zamoyem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a poza tym skończmy dyskusje na temat punktów bo to nie oto chodzi w tej dyskusji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli chodzi o 4 to jej poziom według mnie z roku na rok robi się coraz lepszy i od zawsze słyszałam że jest dobrą szkołą.Co do gimnazjum, gdyby 19 nie było szkołą rejonową byłaby o wiele lepsza, jak na razie jest tam kilka dobrych klas i indywidualiści którzy mają własne cele ale i tak jak już wspominaliście czasem mogą być odrzucani przez "pozostałych". Ale spór o to czy 4 jest dobra szkołą czy nie i obrażanie 19 nic nie dadzą, bo przecież nie o to chodzi cel jest całkiem inny, nie powinno się niczego zmieniać, łączyć, jest dobrze tak jak jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak ma wyglądać połączenie fizyczne ? Przebiją przejścia korytarzy ? Przecież budynek 4 LO to zabytek, więc wątpię, że miejski konserwator zabytków na to pozwoli ... w 4LO młodzież to zupełnie inni ludzie niż obok w gimnazjum 19. w 19 uczniowie potrafią być już po wyroku, wychowanie zerowe, albo jeszcze gorzej - zwyzywanie nauczycielki od p..d i k...w, jak również plucie na nauczycieli to tutaj chleb powszedni. Kto tylko ma możliwość, zwiewa z tej szkoły jak najszybciej. Spytajcie panią dyrektor, jaką ma rotację kadry Jeśli dojdzie do połączenia, to LO stoczy się całkowicie - nikt tu nie przyjdzie się uczyć. Wyłączając klasę hiszpańską całe to gimnazjum powinno trafić do jakiejś zawodówki, a nie do LO, bo na pewno studiów to oni w planach nie mają, a po liceum zawodu żadnego przecież nie ma. Łączenie takich szkół ma sens gdy istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji nauki przez młodzież w tym samym budynku. Tu na to szans nie ma, więc po co wprowadzać tych gimnazjalistów do liceum, do którego nigdy nie trafią ? Dlaczego projekt uchwały o połączeniu szkół pojawia się właśnie teraz, gdy p. dyrektor 4LO jest w szpitalu po operacji i nie może włączyć się w tą dyskusję ? Ktoś chce to zrobić bez rozgłosu i bez protestów - NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ !!! Róbcie koło tej sprawy rozgłos, niech pomysłodawca tej poronionej idei odważy się pokazać swoją twarz i niech się z tego tłumaczy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próg punktowy nie do końca świadczy o renomie.Trend,moda-tak-ale nie renoma! Na nią trzeba lat i wyników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dlaczego projekt uchwały o połączeniu szkół pojawia się właśnie teraz, gdy p. dyrektor 4LO jest w szpitalu po operacji i nie może włączyć się w tą dyskusję ? Ktoś chce to zrobić bez rozgłosu i bez protestów - NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ !!! Róbcie koło tej sprawy rozgłos, niech pomysłodawca tej poronionej idei odważy się pokazać swoją twarz i niech się z tego tłumaczy !" dla scislości pani dyrektor Teresa zmarła... ale opinie podzielam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alaias napisał:
A od kiedy "4" to renomowane liceum ? Chyba Wam się drodzy absolwenci w głowach poprzewracało Za moich czasów do 4 szli ci,których nigdzie indziej nie chcieli
a przepraszam bardzo? to było przed czy już po naszej erze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to iż 2 lata temu wybrałam 4 Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie nie było przypadkiem. Szkoła podobała mi się od dawna, ma swoją tradycje, wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Zdawalność matury jest stuprocentowa. Placówka odznacza się przyjemną atmosferą, nie można dostrzec w niej tzw. wyscigu sczurów, który na pewno dostrzegamy w lubelskich szkołach jeszcze wyższej rangi.. Sadze, ze połączenie naszej czwórki z Gimnazjum nr 19 jest pomysłem wziętym z kosmosu ! Obydwie szkoły dobrze funkcjonują. Dlaczego więc padła "propozycja" połączenia ich w 11 Zespol Szkol ? 4 Liceum nigdy nie miało problemu z naborem, na jedno miejsce w klasie jest wielu chętnych, profile klas są ciekawe. Nie róbcie nam tego.. Nie róbcie z naszej Czwórki molochu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak już ktoś powiedział, skoro nasza szkoła przeżyła II wojnę światową to i bez problemu poradzimy sobie z problemami finansowymi. A z oferty władz nie skorzystamy, dziękujemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kkk napisał:
Jak już ktoś powiedział, skoro nasza szkoła przeżyła II wojnę światową to i bez problemu poradzimy sobie z problemami finansowymi. A z oferty władz nie skorzystamy, dziękujemy.
To powiedziałam ja! czasem mnie coś oświeca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kłócimy sie na forum a tak naprawde po co? Różne są zdania na temat IV LO. Taka jest prawda ze przewazaja dobre opinie. Szkoła ma 100-letnia tradycję. Jestem obecną uczennicą tej szkoły to mój świadomy i trafny wybór. Ciesze się ze tu przyszłam bo IV LO okazało się szkołą z tradycjami jest bezpieczną szkołą. Poziom jest wysoki, wiem bo tu chodze i wcale nie jest tak łatwo. A jesli ktos sądzi ze IV LO jest szkoła do której ida Ci których nigdzie nie chcieli chyba prezentuje własnie tu swoją niewiedzę. Bo jak inaczei można to nazwać? IV LO to grupa młodziezy z których kazdy z nas przyszedł z b.dobrymi wynikami na świadectwie i z b.d wynikami z egzaminu. Więc jednak taka społeczność prezentuje szkołę i pokazuje ze jednak nie przychodzi tu byle kto i jednak szkoła ma duzo licznych kandydatów wystarczy spojrzec na liste osob nie przyjetych do naszej szkoły co roku ... Sądze, że jest o co walczyć ...i że mamy szanse, ale wspólnymi siłami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy uczniowie czwórki. Z całym szacunkiem, ale nie macie pojęcia o kulturze dyskusji i protestu. Jakim prawem zrównujecie wszystkich uczniów 19 i wrzucacie ich do worka brudów - przecież zdecydowanie większość z nas to normalni, kulturalni ludzie! A że trafiają się "rodzynki" - od Was też czasem można usłyszeć niecenzuralne słowa a palicie za naszym budynkiem (idzie na nas).Co do nauczycieli to zdecydowana większość pracuje tu od lat z ogromnym zaangażowaniem. Świadczą o tym nasze sukcesy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypraszam sobie komentarze "kulturalnych" uczniów czwórki, że jesteśmy bandą kryminalistów po wyrokach - BZDURA!!! To zwykłe pomówienie nie licujące z godnością człowieka, który to pisze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł jest absurdalny. Sprawę trzeba nagłośnić. Ceniłam i cenię 4LO za przyjazną atmosferę, spokój. I nie jest tak łatwo. A co do poziomu szkoły, to wydaje mi się, że nie mają znaczenia progi punktowe, a zdawalność matury i przede wszystkim liczba absolwentów tejże szkoły, którzy studiują i bez problemu dostali się na studia. Co więcej zjmują wysokie stanowiska lekarzy, prawników, nauczycieli itd. To świadczy o poziomie, skuteczność nauczania. Z mojego rocznika praktycznie wszyscy studiują. 4LO umożliwia realizację marzeń. Nie zabierajcie tego. Chętnie podpiszę się pod petycją. Pozdrawiam wszystkich walczących. Walczycie o szkołę z tradycjami !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie z wyzej wymienionymi opiniami, że to fatalny pomysł połączenia obu szkół!Ukończylam IV 2 ata temu i jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że chodziam własnie tam. Gdybym miała wybierac ponownie wybrałabym tak samo. Mimo tego, że nie nalezy do elity tak jak staś czy zamoy nie jest od nich gorsza, ma swój wyrobiony poziom, dobrych nauczycieli a przedewszystkim super atmosfere jaka tam panuje(nie sądzę, że istnieje w jakieś szkole taka jak tam). I nikt nie obraża uczniów z 19 tylko stwierdzamy fakty, że niesty chodza tam ludzie jacy chodzą, ale niestety nie raz można się było przekonać jak zachowują się te dzieci myśląc , że im wszystko wolno bo są z lubartowskiej bujaja sie po okolicy z nożami i starszymi kolegami, którzy w razie co wkroczą do akcji, żeby po prostu zrobic komuś krzywde. To nie jest normalne. To, że uczniowie z 4 palą za blokiem nie oznacza, że nie są ludzmi na poziomie, a przede wszystkim nie zachowuja się jak uczniowie gim19... Wiem, że istnieje petycja da absolwentów szkoły, ponieważ zozyłam na niej podpis. Walczmy o to by jej nie pogrążyc!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bartek napisał:
Jestem absolwentem "4" i pamiętam jaki element chodził do sąsiedniego gimnazjum. To co się działo pod tą szkołą to był cyrk. Nie chcę uogólniać, ale większość gimnazjalistów z "19" to swołocz. Dzieci po 14 lat z papierosami w rękach i z piwem, bójki, kradzieże. Jeśli połączenie szkół dojdzie do celu, to 4LO straci całą swoją renomę w mieście, zaczną się kradzieże w szkole itd. Jedni z najlepszych nauczycieli w mieście będą musieli użerać się z patologią. Każdy kto chociaż raz przeszedł się przy tym gimnazjum, w dzień czy w nocy wie o czym mówię. 4LO zejdzie na psy jeśli dojdzie do scalenia szkół, nie będzie chętnych na naukę w tej szkole. Chodziłem do 4 przez 3 lata, nigdy nic nikomu nie zginęło, atmosfera była bardzo dobra, każdy się znał itd. Teraz będą dzieci po 14-15 lat z blokowisk, z tatuażami na rękach, naćpani itd wymieszani z całkiem normalną młodzieżą, która chce skończyć dobrą szkołę i coś w życiu osiągnąć. Nie wyobrażam sobie takiej szkoły. Pozdrawiam wszystkich uczniów, a przed wszystkim absolwentów IV LO!
Bartek, w ogóle nie masz pojęcia co piszesz. Wszystkie epitety, oszczerstwa i bzdury są wyssane z palca i dobrze o tym wiesz. Jak się chce walczyć to chociaż uczciwie. Jeatem akurat uczniem IV LO i wstyd mi, że mam takich "kolegów".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom kultury, jaki reprezentują internauci 4, normalnym czytelnikom ich wpisów daje wyraźny obraz co to za ludzie. Jak nie zgadzacie się z projektem to sobie protestujcie, ale nie naszym kosztem! To poniżej poziomu, żeby wypisywać takie bzdury i ewidentne kłamstwa. Najpierw zobaczcie w swoim oku belkę a potem w naszym drzazgę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podaję za Dziennikiem Wschodnim: Najlepsze licea w woj. lubelskim - jakos nie widać tu czwórki. I co z tą renomą i świetną pozycją? 1. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (miejsce 39 w ogólnopolskim rankingu) 2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (67) 3. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (93) 4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (141) 5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (143) 6. III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (159) 7. XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie (191) 8. II LO im. Komisji Edukacji Narodowej z Puław (221) 9. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie (230) 10. I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Białej Podlaskiej (235) 11. LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych z Biłgoraja (239) 12. LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach (281) 13. IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie (291) 14. Ogólnokształcące Liceum Lotnicze z Dęblina (302) 15. I LO im. Stefana Czarnieckiego z Chełma (308) 16. V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (318) 17. I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (343) 18. I LO z Radzenia Podlaskiego (362) 19. I LO im. Marii Curie-Skłodowskiej z Ryk (374) 20. I LO im. Tadeusza Kościuszki z Włodawy (376) 21. II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej (385) 22. Prywatne LO im. I. J. Paderewskiego (388) 23. Społeczne LO im. Jana III Sobieskiego (399)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...