Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
przecież to automobil klub sprzedał wieczyste użytkowanie a nie miasto, niech teraz za te kilka milionów wybuduje kolejny tor, jako podatnik nie zgadzam się na finansowanie niszowego hobby bogatych dzieciaków z moich podatków
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to zwykłe buractwo blokować Lublin. A co jak przez nich karetka nie dojedzie na czas?   Inni mieszkańcy nie powinni "płacić" za widzimisię tych typków. Tor to grube miliony, niech sobie znajdą sponsora, a nie próbują bez wazeliny wyciągać kasę z budżetu. 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawdę nie ma bata na takich blokersów ? To jak to jest ? Grupka jakiś nawiedzonych ma spowodować całej reszcie mieszkańców kłopoty z dojazdem, i to jest w porządku ? ? ? Nie, to nie jest w porządku, ludziom kompletnie już odbija, jak tylko jakieś spory z samorządem, rządem, to już robią blokady na drogach, na torach. I nic im zrobić nie można? A straty kto pokryje ?  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale oni pewnie nawet nie są te buraki świadome że za zachętę spotkania i zwiedzania lublina w większym gronie też mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.   Sprawy imprez i pisania na FB gdzie pózniej schodziło się mnóstwo ludzi już dawno pokazały że każdy do nawołuje większe grono do spotkania - jest organizatorem czy tego chce czy nie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale oni pewnie nawet nie są te buraki świadome że za zachętę spotkania i zwiedzania lublina w większym gronie też mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.   Sprawy imprez i pisania na FB gdzie pózniej schodziło się mnóstwo ludzi już dawno pokazały że każdy do nawołuje większe grono do spotkania - jest organizatorem czy tego chce czy nie.
  Masz racje od czasów PRL nie wiele się zmieniło. Władza decyduje kto i kiedy może się spotkać.   Tor powinien być - na takich samych zasadach jak stadion i basen, bo to także obiekt sportowy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda czytać wasze komentarze. 1. Tor sprzedał automobil klub. Ponieważ "ktoś" dostał w łapę i pozwolone na zmianę planu zagospodarowania terenu samego toru jak i okolic. Automobil klub chciał dać miastu te pieniądze na budowę nowego toru. Tylko urzędnicy mieli to gdzieś po wyborach i kasa poszła do Radomia. 2. "Kasa z budżetu", "kto będzie płacił za utrzymanie" Stadiony, orliki, baseny inne ośrodki sportowe w Lublinie są tylko budowane z pieniędzy prywatnych inwestorów? 3. Pod wcześniejszym artykułem pojawiły się komentarze "jazda za darmo", "miasto będzie musiał dokładać do utrzymania toru"? Do tej pory tor sam się utrzymywał. Za jazdę trzeba było płacić. Imprez organizowane na torze także przynosiły zyski. Nie mówiąc już o tym ile ogólnopolskich imprez było na nim organizować.  Jestem ciekaw czy na imprezy na nowym stadionie, będą  przyjeżdżać ludzie z całej Polski, w takim stopniu jak w przypadku starego toru.   Grube miliny, budowa takiego toru jak był wcześniej to grosze w porównaniu do budowy stadionu. Zakładam że kasa z jednego roku dokładania przez miasto do utrzymania stadionu wystarczyłaby na budowę takiego samego tor jak był wcześniej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na stadionie można i grać mecze i rozgrywać koncerty i organizować różne inne wydarzenia a co można na torze oprócz jeżdżenia w kółko? nie ma co porównywać stadionu do toru, bo z tego pierwszego skorzysta o wiele więcej mieszkańców i ten pierwszy jest potrzebny o wiele bardziej gdyby nie stadion, koncert na 25tyś widzów ze światową gwiazdą by się nie odbył, nie dostalibyśmy organizacji ME U21, nie przyjeżdżałyby na sparingi do nas drużyny z Niemiec, Hiszpanii czy Włoch  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moja ulice blokują codziennie studenci parkując samochody tak że nie można wjechać na dzielnicę już nie wspomne o karetce czy straży pożarnej i urzędasy mają to w dupie. Zapraszam na ulice Wapienna.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż żal czytać nie które komentaże. Ciekaw jestem czy jakby miasto usuneło krzyż z jakiegoś placu to paraliż i protesty ciągnełyby się tygodniami i objeły połowę miasta.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe śmieszne żądania, ma być w Lublinie i już, a jeśli w Lublinie nie ma miejsca to co? znowu szantażyk i pikieta póki jakiegoś osiedla nie wyburzą i toru nie zbudują pod nosem, na miejscu Żuka z tymi cwaniakami rozmawiałbym nieco innym tonem
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty jesteś śmieszny lub śmieszna tor byl i jest w lublinie tylko jakues barany postawili osiedle a innym baranom ktorzy wiedzieli ze jest kolo blokow tor kupili tam mieszkania...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami idioci w tym Lublinie mieszkają, zamknąć kościoły/wyburzyc i postawić w ich miejsca galerie/sklepy osiedlowe bo niektórym przeszkadzają te instytucje. Jak możecie powiedzieć,że tor nie jest potrzebny? To,że Ty nie korzystasz nie oznacza,że na tor przyjeżdża 1/3 mieszkańców...bo z tego co mi wiadomo przyjeżdżalo na niego także spoza Lublina. Cel? - Nauka Jak jeżdżą po ulicy tkj to niektórzy mówią jak debile to gdzie się mają tego uczyć? Jak wy byście się czuli jak zabrali by wam jedyne miejsce w mieście gdzie możecie się rozwijać? Chore miasto....zbyt dużo zacofanych ludzi tu mieszka, ciemnogród. Nie wiem po co się rozpisuje... i tak jakiś debil tego nie zrozumie. Pozdrawiam użytkowników toru
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda czytać wasze komentarze. 1. Tor sprzedał automobil klub. Ponieważ "ktoś" dostał w łapę i pozwolone na zmianę planu zagospodarowania terenu samego toru jak i okolic. Automobil klub chciał dać miastu te pieniądze na budowę nowego toru. Tylko urzędnicy mieli to gdzieś po wyborach i kasa poszła do Radomia. [...]
Poprawiasz innych, a sam piszesz bzdury. Zapamiętajmy wszyscy, Automobilklub Lubelski to nie jest PZMot. Właścicielem prawa do użytkowania terenu był PZMot. Automobilklub ZA OPŁATĄ od czasu do czasu korzystał z toru, tak  jak inne kluby (moto sekcja, Drive Art, prywatni najemcy). PZMot sprzedał prawa, za upublicznioną kwotę bliską 10 milionom złotych. To, jak rozporządził tymi pieniędzmi, to już inna kwestia, natomiast Automobilklub Lubelski nie jest w tym sporze stroną! Pojawia się natomiast pytanie, czy lubelski ZO PZMot ma rację bytu - działa wbrew statutowi (likwidacja obiektów), nie wspiera rozwoju kultury motoryzacyjnej, a wszelkie kluby organizujące zawody rangi wojewódzkiej wiedzą, że instytucja ta jest w zasadzie pijawką nie wnoszącą żadnej korzyści.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może być pod Lubartowem, śmiało! Temat pikiety zmieńcie na budowę S19 na odcinku Lublin-Lubartów, będziecie mieli rozgrzewkę przed wskoczeniem na tor :) A w ogóle nie rozumiem dyskusji - czemu teraz ? a nie 5 lat temu ? No i ten plan blokowania centrum przez ponad 2 godziny, beznadziejny, zwrócicie ludziom pieniądze za np. zmarnowany czas pracy, czy opóźnione lub niewykonane usługi ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jutro zwiedzamy LUBLIN przygotujcie się będzie jeden wielki korek żeby urzędasy nie mogły o 15 do domu wyjechać
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieszą mnie wypowiedzi ludzi którzy nie orientują się w temacie, a komentują słuszność protestu. Po pierwsze to nie Automobilklub sprzedał Tor tylko PZM. PZM to coś na zasadzie PZPNu w piłce nożnej, a automobilkluby to coś na zasadzie drużyny piłkarskiej. Faktycznie z tego co widać PZM nie koniecznie jest zainteresowany budową nowego obiektu co jest bardzo zastanawiające. Sprzedali bez skrupułów tor w Lublinie, który jak by nie było dostali za free. Kasę wyprowadzili i po sprawie, a teraz czekają aż miasto wybuduję nowy obiekt. Mieli oferty wspólnego obiektu z WORDem, co było naprawdę dobrym pomysłem, bo wiadomo im bardziej uniwersalny obiekt (tor szkoleniowy, tor kartingowy, tor wyścigowy w jednym) tym większa możliwość opłacalności inwestycji. Nie wiele osób wie że Tor Lublin był jedynym obiektem sportowym w Lublinie którego nie trzeba było utrzymywać, a wręcz przeciwnie - zarabiał. Wszystkie inne obiekty typu np. Stadion generują ogromne koszty. Nie kwestionuję tutaj zapotrzebowania na taki obiekt, to że ja i wielu innych podatników nie potrzebuje Stadionu i nie korzysta z niego, nie znaczy że nie jest potrzebny. Tak samo osoby które nie interesują się sportami motorowymi nie powinny kwestionować zapotrzebowania na tor wyścigowy, a o swoje podatki nie powinien się martwić, bo tak jak już wspominałem taki obiekt mógł by zarabiać (a nie jak stadion...;-P). Oprócz WORDu wiem że były inne poważne oferty sfinansowania takiej inwestycji, ale nikt, ani miasto ani PZM nie było tym zainteresowane. Miasto z premedytacją doprowadziło do  sprzedaży toru pozwalając na budowę bloków w tym miejscu. Wygląda to tak jak by ta cała sytuacja ze sprzedażą toru była ukartowana. Ktoś wydał pozwolenie na budowę bloków, później napompowali problem kilku pieniaczy z bloków, a PZM nawet nie próbował utrzymać swojego obiektu lub wynegocjować konkretów od miasta odnośnie nowego, tylko bez mrugnięcia okiem sprzedał teren. Jak tor trafił w ręce prywatne nikogo już nie interesowało że komuś tam przeszkadza hałas na torze, a po sprzedaży obiektu działo się więcej niż gdy obiekt był w rękach PZMotu.  Myślę że Jawidz jako opcja terenu pod nowy obiekt Toru Wyścigowego jest jak najbardziej dobra i nikt nie będzie protestował żeby Tor był budowany w centrum Lublina bo takiej opcji nie ma. Dziwi mnie stanowisko Miasta że nie jest zainteresowane budową obiektu który oprócz korzyści płynących z użytkowania toru przez zawodników (za udział w zawodach i szkoleniach na takich obiektach się płaci) to była by to naprawdę super promocja dla miasta, a nawet dla całego regionu. Stadiony, baseny, chale sportowe oczywiście są bardzo potrzebne, ale jak widać po ilości zainteresowanych zapotrzebowanie na tor jest bardzo duże i nie można tego lekceważyć. Każde miasto ma stadiony, pływalnie itd. a torów brak!! Był by to naprawdę obiekt promujący nasze miasto i to śmiem twierdzić że nie tylko w granicach Polski.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrym miejscem jest okolice odlewni i fabryki ursusa tam nic nie ma więc można hałasować :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.