Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To jest przykre ze naszych nie chce ministerstwo wspomóc, chociaż urzędujaca minister posrednio wywodzi sie z lubelszczyzny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma sie z czego cieszyc. nasprowadzajcie tutaj obcych kultur to bedziecie mieli z nimi problem. wystarczy juz osrodek dla uchodzcow na wronskiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miasto dzięki Żukowi się rozwija to i studentów chcących w Lublinie studiować przybywa, to najlepszy dowód na to, że się wreszcie rozwijamy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie są studenci - Sportowcy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci studenci PŁĄCĄ za studia w Lublinie. No przynajmniej Tajwan i USA, z Ukrainą to nie jestem pewien.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i każdemu stypendium z ministerstwa. ot i cała Polska. nam dowalić podatki, przymus pracy do 67-go i nędzną emertyurę, a ciapatym z Erasusa czy innej wymiany kasę na drinki dla (mam nadzieję, że niewielkiej części) studentek ze swędzącym kroczem. żeby nie było, że mi żal - dupcyc mam co (znajomi kumple mi zazdroszczą żony), nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa - nie dawać naszym i nie dawać obcym, jak ktoś ma ochotę się szkolić to niech płaci. zyski z ich obecności i tak są nijakie - medyczny zarobi z czesnego, podnajemcy zarobią bez wiedzy skarbówki, real wyprowadzi zyski do siebie, Lublinowi zostaje jedynie sie chwalić orientalnymi rysami mijanych przechodniów. brakuje nam jedynie ukrainców zeby łazili z flaga banderowców jak to miało miejsce w Przemyślu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"nie ma sie z czego cieszyc. nasprowadzajcie tutaj obcych kultur to bedziecie mieli z nimi problem"   Problem to mamy z naszymi dresiarzami. Pijane bydło niszczy mienie publiczne. Każdy (nawet wyremontowany budynek)  pomazany sprejami. Poniszczone grille na LSMie, pełno tłuczonych butelek na placu Kaczyńskiego w centrum miasta. A tacy niby swojscy kulturowo, katolicy, nasi. A gorsze bydło od emigrantów...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a młodych Lublinian ubywa..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"nie ma sie z czego cieszyc. nasprowadzajcie tutaj obcych kultur to bedziecie mieli z nimi problem" . A tacy niby swojscy kulturowo, katolicy, nasi. A gorsze bydło od emigrantów...
wasz problem polega na tym, że wszędzie na siłę wskadzacie słowa "katolik, katol" ależ otoż i nie, dresy to głównie ateiści, więc problem może faktycznie leży, że to ateiści są problematyczni?   wasza cebulowa wysokość niech się cieszy, że żyje w mieście gdzie odsetek religi jest niski, bo jakbyś tak miał w jednym mieście budystów, muzułmanów, chrześcian i innych to ciekawe czy wytykałbyś wtedy po kolei bo to buddysta, bo to katol, bo to muslim? ale najlepiej być ograniczonym, dobrze ci idzie nawet bycie LUBELSKIM CEBULARZEM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Kanadzie jest tak ze zagraniczni studenci placa KILKA razy wiecej od tych miejscowych, a studia teraz w tym kraju nie sa wcale takie tanie nawet dla tych miejscowych. Nie mozna by tak zrobic w Polsce? A tych Ukraincow co siedza na koszt Polskiego podatnika to trzeba naprawde pogonic z Polski. To bedzia istna plaga dla Polakow, i to sfinansowana przez ich samych. Szkoli sie niszczycieli Polski i Polakow. Dosc tego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wytracają pieniądze, które można było przeznaczyć na festyny rodzin katolickich, kólka różańcowe, fastiwale piosenki chrześcijańskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i każdemu stypendium z ministerstwa. ot i cała Polska. nam dowalić podatki, przymus pracy do 67-go i nędzną emertyurę, a ciapatym z Erasusa czy innej wymiany kasę na drinki dla (mam nadzieję, że niewielkiej części) studentek ze swędzącym kroczem. żeby nie było, że mi żal - dupcyc mam co (znajomi kumple mi zazdroszczą żony), nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa - nie dawać naszym i nie dawać obcym, jak ktoś ma ochotę się szkolić to niech płaci. zyski z ich obecności i tak są nijakie - medyczny zarobi z czesnego, podnajemcy zarobią bez wiedzy skarbówki, real wyprowadzi zyski do siebie, Lublinowi zostaje jedynie sie chwalić orientalnymi rysami mijanych przechodniów. brakuje nam jedynie ukrainców zeby łazili z flaga banderowców jak to miało miejsce w Przemyślu.
Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieprzony zaścianek. I Wy się dziwicie, że rząd w Warszawie ma opory żeby tu inwestować? Lubelszczyzna, mimo że piękna, to jest jakiś pieprzony mentalny zaścianek. Wyjedźcie chociaż raz za granice... porozmawiajcie z innymi ludźmi, dowiedzcie się czegoś na temat innych kultur a dopiero potem próbujcie być nacjonalistami, konserwatystami, liberałami... jak można przyjmować postawę światopoglądową nie mając pojęcia o tym czym charakteryzują się inne postawy? Jak możecie oceniać świat i ludzi nie znając go, bo najdalej wychyliliście nos za Wisłę do Radomia na markety...? Liczby nie kłamią, mieszkańcy Lubelszczyzny mają najniższy współczynnik mobilności w Polsce. Właśnie stąd bierze się zaścianek.... a jak się któryś dorobi to kupuje 45 calowy telewizor i Beemkę od Niemca... a szczać chodzi i tak za dom, żeby wody nie zużywać za dużo.... masakra...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za studia trzeba płacić!!! Polacy nie mają na studia a jest wiele zdolnych którzy mogliby studiować a państwo takim nie pomaga tylko Ukraińcom.To skandal.Nie mam nic przeciwko temu żeby oni u nas studiowali ale niech studiują za swoje!!! Czy polacy są tacy bogaci?A po studiach niech wracają do siebie bo u nas jest wysokie bezrobocie i nasi nie mają pracy a poza tym są marne zasiłki dla bezrobotnych bo Polska nie ma na socjalkę dla swoich a co dopiero dla obcokrajowców mamy ich utrzymywać z podatków które płacimy?.Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.Nie szanują Polaków ani u siebie ani w Polsce więc miejsca tu nie znajdą.A od  Podkarpacia i Lubelszczyzny to niech trzymają się z daleka żeby znów nie odrodziła się tu UPA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam sie, kto i kiedy wmówił tylu ludziom, że studenci zza granicy studiuja za darmo. Tak samo skad wzięło sie przekonanie autora powyzszej wypowiedzi, ze studenci zza granicy beda siedziec na naszym socjalu.
Ostatnio edytowany 26 listopada 2014 r. o 12:31
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem skąd w was tyle złości i zawiści skierowanych w Ukraińców studiujących w Lublinie. Na Wyspie jest ich teraz już chyba około 300 i pomijając drobiazgi nie ma z nimi żadnego problemu. Są samodzielni, bardzo dobrze przygotowani do studiowania, po pierwszym semestrze wyrównują się różnice językowe. Ci młodzi ludzie podejmują życiowe wyzwanie studiując w Polsce, biorąc pod uwagę to, że gdy tu przyjeżdżają nie mają jeszcze ukończonych 18 lat. Chodzi o to, żeby tak, jak to jest na WSPA w Lublinie, tworzyć im dobre warunki do życia i nauki, w przyjazdej atmosferze. Jestem też dania, że państwo polskie powinno prowadzić taką politykę, aby ci wszyscy studenci, którzy sobie dobrze radzą, mogli później zostawać w Polsce i pracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tej Ukrainy jest zdecydowanie za dużo w Lublinie. W niektórych uczelniach idąc korytarzem słyszy się tylko ukraiński, panoszy się to, ma żądania a jak przyjdzie co do czego to udają głupich, że niby po polsku nie rozumieją. Powinniśmy zrobić jak książe Jeremi Wiśniowiecki - baby z dziećmi wygnać a chłopom podziękować :) Banderowcom mówimy NIE
Studenci z zagranicy powinni mieć dostęp do stypendiów naukowych. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie pisała w tej sprawie do ministra, ale nic z tego nie wynikło. A przecież to jest dyskryminacja narodowściowa, polegająca na tym, że nagrody rektora nie mogą być przynawane osobom spoza Unii Europejskiej, choć one na to zasługują. Na WSPA studenci z Ukrainy, tak jak wszyscy pozostali, mogą liczyć natomiast na zniżki w czesnym w nagrodę za aktywność w samorządzie studenckim oraz w kołach naukowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...