Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pytanie o pytanie w sprawie górek czechowskich

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 30 stycznia 2019 r. o 15:20 Powrót do artykułu
Powielaną wielokroć przez dewelopropagandę informacją jest " prawdą jest że na 30% można budować". No to trzeba budować! Na co to trollowanie i pieniądze w piach. Prawdą jest tylko pełna prawda. Ona brzmi : W planie na tych 30% najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Czyli boiska, boiska, korty, ścieżki biegowe , rowerowe, do nart, siłownie, boiska, szatnie, hotel, ewentualnie hala sportowa, basen, i dopiero pooootem mieszkaniówka. W takich proporcjach. Po to aby chronić powietrze ,mieszkańców i przyrodę, .
 No właśnie , z niecierpliwością czekam na nowy basen , korty tecisowe. Jak ceny będa rozsądne chętnie skorzystam , z Czechowa mam niedaleko. A i dzieci będa miały frajde. Panie prezesie TBV, do dzieła ! Dzieci z Czechowa czekają na nowoczesny basen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za parkiem naturalistycznym, popieram inicjatywę. Ludzie, czy jeżeli zależy wam na górkach, nie chcecie aby w końcu ktoś o nie odpowiednio zadbał? Przy tej ilości nawłoci, która obecnie się znajduje na tym terenie, pozostawienie górek samych sobie będzie skutkować ich degradacją i jest to poparte badaniami specjalistów, wystarczy trochę poczytać. Poza tym mieszkańcy będą w końcu mieli miejsce do spacerów, ścieżki dla biegaczy i rowerzystów, aż 70 ha parku. Nie dajmy się zwieść ludziom, którzy nie zrobili nic w kierunku poprawy terenu górek a wręcz przyczynili się do jego pogorszenia się. Zapytajcie pana Pawłowskiego albo któregoś z jego kompanów, z grona tych najzagorzalszych przeciwników ucywilizowania górek, gdzie pobudowali swoje domy?
 Od tego jest właściciel aby dbać o teren który kupił. Ja czekam aż zadba o niego i zbuduje porządną infrastrukturę sportową: basen, korty tenisowe, boiska, na terenie który jest przeznaczony pod zabudowę. Może nawet wystąpić o unijne dofinansowanie, będę pierwszym który poprze taki projekt. Niech realizuje inwestycje zgonie z obecnym planem zagospodarowania. Zysk będize mniejszy i rozłozony w czasie, ale zostanie we wdzięcznej pamieci mieszkańców Lublina. Może nawet doczeka się swojej ulicy. Panie prezesie, w ty kierunku niech Pan skieruje swoje myśli. Kasa to nie wszystko, jak Pan chce pozytywnie zapisac się w pamieci Lublinian, to niech Pan w końcu zrobi Pan coś naprawdę dobregi i pożytecznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurcze przecież górki już są zabudowywane od strony Zelwerowicza jest duże osiedle domów jednorodzinnych czas więc zrobić park żeby wszyscy mieszkańcy mogli korzystać z tego terenu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam tylko 2 uwagi : 1. Chcę zobaczyć projekt tego parku a nie koncepcję , projekt z umową i karami za niewykonanie 2. Zakaz zmasowanej reklamy i propagandy przed referendum jaką nam zafunduje deweloper. I wtedy niech ludzie zdecydują w głosowaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". !! W 10'30 - 11'30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie: Dariusz. P ówczesny radny z PO a obecnie wspólnik Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokował Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy lepsze warunki , park za 20 mln i skrzyżowanie za 60 mln. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu !!! W odpowiedzi Dariusz D stwierdził " ocean absurdu" I tak dokładnie się stało 5 lat później, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupionych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda !!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Największym walorem Górek Czechowskich jest wyjątkowo cenny w skali kraju krajobraz falistej wierzchowiny lessowej, rozciętej wąwozami i suchymi dolinkami, porośniętej półnaturalnymi, ciepłolubnymi zbiorowiskami ziołoroślowymi i zaroślowymi, wśród których występuje kilkadziesiąt gatunków roślin leczniczych, wytwarzających bardzo korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. To jest niezwykle piękny i bardzo cenny wypoczynkowo zespół krajobrazowy, wymagający w całości ochrony przed zabudową i udostępnienia nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla odwiedzających nasze miasto turystów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma w swoich granicach takiego obszaru. Tadeusz J. Chmielewski UMCS"op.cit.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". !! W 10'30 - 11'30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie: Dariusz. P ówczesny radny z PO a obecnie wspólnik Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokował Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy lepsze warunki , park za 20 mln i skrzyżowanie za 60 mln. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu !!! W odpowiedzi Dariusz D stwierdził " ocean absurdu"  I tak dokładnie się stało 5 lat później, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupionych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda !!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
 Trn materiał to pozycja obowiązkowa dla każdego, pokazuje pewne kulisy jak robie sie deale. Wtedy jak pokazuje materiał próbowął zrobić Palikot, ale został przechytrzony, a teraz ? Naciski na obecnych radnych są wysoce prawdopodobne, to widac z ich zachowania, mówią ciągle tylko o parku, aby przeforsować koncepcje dewelopera. Kto gra tutaj pierwsze skrzypce ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest korytarz powietrzny miasta. Nasze zdrowie panowie Żuk&dewelopers. Wieją wiatry zachodnie. Tam musi być płasko. Stężenie PM 2,5 niedawno przekroczyło 438. To jest pył przed którym maseczką się nie uchronicie. Najbardziej rakotwórczy, przenikający do krwi. Jeżeli chodzi o PM 10 to też przeszedł 400. Proszę, o to normy: Unia Europejska dla pyłów drobnych PM10 i PM2,5 ustaliła jedynie poziom dopuszczalny, odpowiednio dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy) i 40 µg/m3 (średni-roczny), a dla pyłu PM2,5 - 25 µg/m3 (średni-roczny)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy teren zdegradowany, nieuczęszczany, notorycznie podpalany oraz zaśmiecany a możemy mieć nowoczesną zabudowę w otoczeniu ogólnodostępnego, naturalistycznego parku. Czas skończyć jałowe wieloletnie dyskusje które nic nie zmieniają i przejść do działania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co cenne na górkach jest chronione - strefa ESOCh. I tego od samego początku nikt nie chciał zabudowywać. Sprawa tyczy się pastwisk, na których rośnie wyłącznie trawa i chwasty. Zdecydowanie opowiadam się za zagospodarowaniem terenu górek, tak by mieszkańcy wreszcie mogli z niego LEGALNIE i BEZPIECZNIE korzystać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co chodzi z tymi górkami? Przecież to jest zwykłe za przeproszeniem śmietnisko. Teren o charakterze nieużytku, zaśmiecony, zdewastowany, trudno dostępny, bez żadnych unikalnych walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych. Byłem tam kilka razy w różnych porach roku i o różnych godzinach i zwykle nie było tam żywej duszy. Pomijam tu zawodu motokrosowe. Nie lepiej ten obszar zagospodarować? Powstaną alejki, będzie zadbana zieleń (ptaki i tak uwiją gniazda), bezpiecznie. W końcu tylko drobna część tego terenu ma być zabudowana. Reszta to będą tereny zielone, tyle, że znacznie wyższej jakości niż obecnie. Teraz strach tam chodzić, jest tak brudno i brzydko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę faktu że Lubllin nie będzie potrzebował w najbliższej perspektywie 10-20 lat nowych blokow na takim obszarze. To mówi demografia i tego nie da się oszukać. Lublin powinien rewitalizować tereny w centrum aby nie rozlewać zabudowy miasta. Za 20 tal w centrum będzie Bangladesz a ludzie będą zmuszeni życ na obrzeżach. Ten pomysł z przekształceniem terenu na mieszkaniówkę służy tylko jednemu - zrobieniu dobrze deweloperowi, interes społeczny się nie liczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". !! W 10'30 - 11'30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie: Dariusz. P ówczesny radny z PO a obecnie wspólnik Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokował Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy lepsze warunki , park za 20 mln i skrzyżowanie za 60 mln. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu !!! W odpowiedzi Dariusz D stwierdził " ocean absurdu"  I tak dokładnie się stało 5 lat później, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupionych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda !!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
 Rzeczywiście radny Piątek to bardzo ciekawa postać w tej sprawie. Zacząłem grzebac w necie i juz po kilku sekundach: ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/dariusz-piatek-byly-radny-po-wynajmie-miastu-budynek-umowa-na-5-mln-zl,n,140829760.html Po nitce do kłębka i zaraz rozwikłamy sparwę górek czechowskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co cenne na górkach jest chronione - strefa ESOCh. I tego od samego początku nikt nie chciał zabudowywać. Sprawa tyczy się pastwisk, na których rośnie wyłącznie trawa i chwasty. Zdecydowanie opowiadam się za zagospodarowaniem terenu górek, tak by mieszkańcy wreszcie mogli z niego LEGALNIE i BEZPIECZNIE korzystać.
 Pastwiska mówisz ? A co ty jesteś pastuchem aby to stwierdzić ? Polecam artykuł fachowy: ***s://lublin.gosc.pl/doc/5317951.Czy-o-mocy-Dyrektywy-Siedliskowej-UE-przekona-sie-wlasciciel Brońmy górek, to nasz wspólny skarb. Dyrektywa Siedliskowa to może być punkt zaczepienia dla obrony górek przed zabetonowaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale wam te górki przeszkadzają ale w sumie ktoś w UM zarobi i się tam wybuduje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te same osobniki w kółko wklejają te same gotowce pod artykułami o górkach, obrońcy dajcie już sobie spokój i dajcie ludziom spokojnie podyskutować bez chamskiego narzucania tonu dyskusji i obrażania każdego kto ma inne zdanie na temat górek?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak działa opłacona przez TBV kampania dezinformacyjna można się przekonać obserwując przyrosty czerwonych "łapek" przy wypowiedziach odkłamujących wypowiedzi o "sralni dla psów", "chaszczach" czy "prawie właściciela do zabudowy 30 ha".. O skuteczności developerskiej propagandy przekonałem się dwa dni temu podczas krótkiego przejazdu taksówką - taksówkarz był święcie przekonany, że TBV zamierza na górkach stworzyć WYŁĄCZNIE park, bowiem widział wystawiony przez developera gigantyczny bilboard przy Willowej z sielankową wizją - w 100% kłamliwą! - takiego zagospodarowania Górek... Pomysł referendum wypłynął znienacka "z potrzeby chwili", aby ratować twarz podczas kampanii wyborczej - aby przykryć fakt, iż od ponad dwu lat, praktycznie od samego początku, prezydent Żuk i podlegli mu ratuszowi urzędnicy bezwstydnie - wbrew oczywistemu interesowi Lublinian - popierali i lansowali pomysły developera! Tak jak napisał autor jednej z powyższych wypowiedzi, cytuję: "Niestety, referendum w istocie ma służyć głównie temu, żeby jego POmysłodawcy "zabezpieczyć tyły". Absurdem jest poddawanie głosowaniu (a już zwłaszcza takiemu, o którym WIADOMO, że nie uzyska quorum) kwestii, które już obecnie regulują tak krajowe jak i unijne przepisy w zakresie ochrony środowiska. Tych kolizji nie da się tak łatwo zamieść POd dywan, a pieniążki na organizację tego pseudo-plebiscytu pójdą na zmarnowanie, podobnie jak te, wydane na organizację Panelu społecznego, którego ustalenia również miały być wiążące, ale - jako sprzeczne z celem POmysłodawcy - zostały, mimo deklaracji, zignorowane." A szczytem wszystkiego była ubiegłotygodniowa wypowiedź p. Żuka, że jeśli nawet frekwencja referendalna będzie niższa niż 30%, to on podporządkuje się wynikowi. No, ożesz k..! Samorządowiec od ładnych kilku dziesięcioleci i niby to nie wie - tego, czego uczą sie już uczniowie 8 klasy podstawówki - iż warunkiem sine qua non WAŻNOŚCI referendum samorządowego jest osiągnięcie minimum 30% frekwencji?!! To dopiero Himalaje kłamstwa i świadomej manipulacji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat się robi już widzę codzienny. Prawda jest jedna. Teren jest w prywatnych rękach. Nie czas na gadanie ze ma zostać jak jest bo tak nie będzie. Pytanie czy ludzie są skłonni pójść na kompromis czy będą się drzec dla zasady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...