Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ustawiają grzejniki na maksa a potem płacz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję wytrwałości; ja zmieniłam mieszkanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcą grzać dużo (bez podzielników ciepła), a płacić jak gdyby zużyli mało. Więc kto ma dopłacić? Ciepłownia nie grzeje za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może trzeba zmienić mieszkania na mniejsze, jeżeli utrzymanie jest zbyt drogie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze przed masowym wprowadzeniem podzielników co światlejsi wiedzieli, że to kolejne matactwo. Niestety ci mniej oświeceni podnosili łapę głosując na tak, bo zostali zbałumuceni, bo byli chytrzy, bo są, powiem wprost, durniami. Jedyny zysk z całej tej operacji to fakt, ze niektórzy rzeczywiście nauczyli się oszczędzać ciepło. Straty te społeczne i ekonomiczne przekraczają niestety zyski. Zyski mają wyłącznie ci co dają i biorą prowizje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest takie właśnie pokolenie wczesnej komuny a wręcz stalinizmu. Dwa stare zacietrzewione pierniki, którzy ponoć są schorowani ale od 19 lat mają zdrowie na "swoją"walkę. Cóż, to już chyba mają we krwi, że jak się "stary dziad" zaweźmie to nie odpuści. A najlepiej jeszcze pójść się poskarżyć do prasy. To niech redaktorzyny uregulują ten dług i okazą się tak wspaniałomyślni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielniki nie są dokładne i precyzyjne, ale dają pojęcie o zużyciu ciepła. Dzięki nim każdy płaci proporcjonalnie do wskazań, nawyki energooszczędne (zamykanie okien podczas grzania, skręcanie zaworów zgodnie z potrzebami) są potem widoczne na rozliczeniu. Ten pan chciałby natomiast, aby za jego odkręcone pewnie na maksimum grzejniki, wietrzenie i brak nawyków energoszczędnych zapłacili solidarnie wszyscy w bloku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nie masz zielonego pojęcia o problemie to nie mędrkuj..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawiedliwość wg Pana Eugeniusza: płacić od metra a nie od ilości ciepła wykorzystanego (obliczonego na podstawie pomierników). Czyli jak połowa bloku grzeje na potęgę a druga połowa tylko odrobinę to mają płacić po tyle samo, bo powierzchnie mieszkań będą jednakowe. Zakładam, że za rozliczeniem uproszczonym (od metra) opowiedzieli się głównie ci co bez względu na temperaturę na zewnątrz mają odkręcone kaloryfery na maksa przez cały okres grzewczy i ponosili tego ogromne koszty. Najlepiej żeby inni dorzucali się na ich życie i zachcianki. Jak dla mnie dziwna definicja słowa "sprawiedliwość"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***youtube.com/watch?v=pW6X6lUM7qw    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szacunek spółdzielni dla starszych -no świetnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
550 miesięcznie za ogrzewanie ? Czy ktos jeszcze na Okrzei tyle płaci ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego sprzedałem w bloku mieszkanie i kupiłem dom na wsi i nie mam problemow z ogrzewaniem ,parkowaniem,chałasem.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stary dziad nawet nie wie co jest 5, jest regulamin rozliczania ciepła, jak jie ma podzielnikow zamontowanych to nic dIwnego że płaci jakąś średnia przyjęta w regulaminie a nie tyle ile faktycznie wykorzystał. Niech najpierw założy i zobaczy czy jest sprawiedliwe naliczanie czy nie gambon.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkałem w starym budownictwie i podzieliki to wielkie oszustwo wiem co mówię co roku były wymieniane wkłady w kwietniu a w upalne lato do sezonu grzewczego z podzoelnikow parowalo i tak nim sezon grzewczy się zaczynał u mnie już było jakbym grzal w mieszkaniu wszyscy mieli ciągle niedoplaty po mimo pobieranej zaliczki 12 miejscy w roku niektórzy po 2700zl mieli niedoplaty a przed założeniem wszyscy w bloku mieli nadpłatę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszej spółdzielni zdjęliśmy podzielniki ponieważ było za dużo kombinatorów. Płacili za nich ci którzy uczciwie korzystali z owych fantastycznych wynalazków. Rozliczamy się z metra, co wydaje nam się sprawiedliwsze acz też nie do końca sprawiedliwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach z tzw. pionami nie ma innego w miarę sprawiedliwego podziału ciepła na poszczególne lokale. System podzielników elektronicznych jest powszechnie stosowany w całym kraju. Rozliczanie ciepła z metra było sprawiedliwe w minionych czasach , kiedy to żadne media oprócz energii elektrycznej nie były opomiarowane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Halo, halo eksperci i "znafcy" z bożej łaski - podzielniki to gigantyczny przekręt. Zarabiają dostawcy i prezesi waszym kosztem, a wy się jaracie - podzielnik sraki a taki, nadpłata, niedopłata. Wierzycie w te podzielniki i nadpłaty jak w 500+ i Rydzyka i dajecie się robić w wała i przez Rydzyka i przez komuchów z SM. Ten człowiek, nie znam go, może i jest pieniaczem, ale wie, że jest robiony w bambuko i nie daje się. W sporze ze spółdzielniami z powodu podzielników są tysiące w kraju i wielu z nich wygrało, wiele też SM zrezygnowało z podzielników czy to ze zdrowego rozsądku czy pod naciskiem mądrzejszych lokatorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie zdjęto podzielniki. Teraz w mieszkaniu jest gorąco, a opłaty nawet nie drgnęły w górę. Za podzielników ciągłe przykręcanie kurka grzejnika. W dwóch pokojach całkowicie zakręcone, bo nikt tam nie przebywał. Na ścianie od klatki pojawił się grzyb. W koncu wszyscy sąsiedzi stwierdzili, że te podzielniki to jakaś ściema. Zarządano zdjęcia tego dziadostwa z grzejników i jest wreszcie ciepło. Za te same pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę .... Firma ISTA - monopolista pomiernikow na rynku - może wszystko wytłumaczyć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...