Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
czyt napisał:
Szanowny Panie Odpowiadając na Pana paszkwil, muszę stwierdzić, że wysyłając mnie do szkoły, wystawia sobie samemu świadectwo. Pana analiza nie zawiera faktów, a jedynie opinię. Fakty to np. skąd i kiedy zostały przetransferowane środki na pożyczki i w jakiej, konkretnie sprawie? Historia bez dat i nazwisk to bajki - po co Pan uprawiasz bajkopisarstwo? Bez poważania
A skąd Pan wie, do jakiej szkoły Pana wysyłam? Czy chodził Pan do szkoły w której uczyli wszystkiego? Może tego akurat nie? Raczej na pewno nie. Opinia jest oparta na faktach. Jeśli trzeba podać źródło, mogę podać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barbarian napisał:
Ja proszę pana dziękuję za takie szczęście. Zapomniał pan dodać, że po tym jak pokonaliście głównego prześladowcę, sami staliście się prześladowcami. Czy Jezus zezwalał na takie postępowanie? Przez 2000 lat zawężaliście powoli przestrzeń teologiczną dla Żydów, aż w końcu unicestwiliście ją całkowicie. Wasi Papierze i biskupi uderzyli się w pierś dopiero po Szoa. I zaczęli z nami rozmawiać, pisać dokumenty pojednawcze, rozwijać dialog-między religijny! Ale przez blisko kilkanaście wieków sialiście duchowy terror w Europie, narzucając jej religijny monizm. Ilu heretyków zostało spalonych? Wg mnie zdradziliście Jerozolimę z Rzymem.
Jest to pana zdanie i oczywiście ma pan do niego prawo, tyle tylko że jest ono gówno warte. Niczego nie zawężaliśmy. To wy po prostu izolowaliście się od reszty społeczeństwa. Religia Chrześcijańska była otwarta na nowych wyznawców, gdzie Judaizm miał i ma w tym względzie ogromne uwarunkowania. Państwa wybierały Chrześcijaństwo, bo było dla nich korzystniejsze niż Judaizm, którego zresztą nikt im nie proponował. Byliście tylko grupami, gminami które nie mogły istnieć samodzielnie. Potrzebne wam były inne państwa z ich armiami i siłami porządkowymi, które przy okazji i was chroniły. Te zarzuty nie mogą się w żaden sposób tyczyć Polski, w której to "stosy" płonęły sporadycznie i w której w 1264 roku otrzymaliście "Przywileje Kaliskie". Warto też przypomnieć o wojnie jaka trwała wśród Żydów z jednym z ich odłamów, Frankistami. Wasze wewnętrzne prawo zabraniało nawet osiedlania się między wami Żydów z innych obszarów Polski. To były wasze wewnętrzne prawa, które sami stanowiliście na mocy Statusu Kaliskiego. Poza tym jeśli mówisz o paleniu heretyków, to przypomnij też że Żydzi kamieniowali swoich za mniejsze grzeszki. Zabijaliście też przechodzących na Chrześcijaństwo Żydów jeszcze w XVIII wieku. Izolacja była waszym sposobem na życie prawie do XIX stulecia. Przyczyną tego byli wasi rabini bojąc się, że moglibyście zostać wchłonięci przez nację danego kraju a to z kolei spowodowało by "śmierć" finansową dla przywódców waszych gmin. Im potrzebny był ciemny lud, który by ich utrzymywał. Ja do pana konkretami, a pan mi ogólnikami. Skąd u was ta megalomania? Najpierw trzeba poznać podstawy, żeby potem porywać się na większe zagadnienia. Na całym świecie jest ok. 17 milionów Żydów wliczając w to wszystkich, wierzących i niewierzących. W POLSCE JEST DWA RAZY WIĘCEJ KATOLIKÓW NIŻ WSZYSTKICH ŻYDÓW NA ŚWIECIE a robicie rejwach jakbyście byli jakimś narodem wybranym A wiesz na pewno o tym, że przed wojną w żadnym kraju europejskim nie byliście specjalnie lubieni, żeby nie powiedzieć znienawidzeni. Zastanawiałeś się może dlaczego tak było? Zachęcam do poznawania historii ale z innych niż tylko żydowskie źródeł. Tylko mi nie mów już o antysemityzmie, bo pawia puszczę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
Jest to pana zdanie i oczywiście ma pan do niego prawo, tyle tylko że jest ono gówno warte. Niczego nie zawężaliśmy. To wy po prostu izolowaliście się od reszty społeczeństwa. Religia Chrześcijańska była otwarta na nowych wyznawców, gdzie Judaizm miał i ma w tym względzie ogromne uwarunkowania. Państwa wybierały Chrześcijaństwo, bo było dla nich korzystniejsze niż Judaizm, którego zresztą nikt im nie proponował. Byliście tylko grupami, gminami które nie mogły istnieć samodzielnie. Potrzebne wam były inne państwa z ich armiami i siłami porządkowymi, które przy okazji i was chroniły. Te zarzuty nie mogą się w żaden sposób tyczyć Polski, w której to "stosy" płonęły sporadycznie i w której w 1264 roku otrzymaliście "Przywileje Kaliskie". Warto też przypomnieć o wojnie jaka trwała wśród Żydów z jednym z ich odłamów, Frankistami. Wasze wewnętrzne prawo zabraniało nawet osiedlania się między wami Żydów z innych obszarów Polski. To były wasze wewnętrzne prawa, które sami stanowiliście na mocy Statusu Kaliskiego. Poza tym jeśli mówisz o paleniu heretyków, to przypomnij też że Żydzi kamieniowali swoich za mniejsze grzeszki. Zabijaliście też przechodzących na Chrześcijaństwo Żydów jeszcze w XVIII wieku. Izolacja była waszym sposobem na życie prawie do XIX stulecia. Przyczyną tego byli wasi rabini bojąc się, że moglibyście zostać wchłonięci przez nację danego kraju a to z kolei spowodowało by "śmierć" finansową dla przywódców waszych gmin. Im potrzebny był ciemny lud, który by ich utrzymywał. Ja do pana konkretami, a pan mi ogólnikami. Skąd u was ta megalomania? Najpierw trzeba poznać podstawy, żeby potem porywać się na większe zagadnienia. Na całym świecie jest ok. 17 milionów Żydów wliczając w to wszystkich, wierzących i niewierzących. W POLSCE JEST DWA RAZY WIĘCEJ KATOLIKÓW NIŻ WSZYSTKICH ŻYDÓW NA ŚWIECIE a robicie rejwach jakbyście byli jakimś narodem wybranym A wiesz na pewno o tym, że przed wojną w żadnym kraju europejskim nie byliście specjalnie lubieni, żeby nie powiedzieć znienawidzeni. Zastanawiałeś się może dlaczego tak było? Zachęcam do poznawania historii ale z innych niż tylko żydowskie źródeł. Tylko mi nie mów już o antysemityzmie, bo pawia puszczę.
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm. Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przyszło nam żyć - wypędzenia nas przez Rzymian, monizmu narzuconego Europie. Cieszymy się z tego mimo wielu tragedii. Bo nasza tożsamość nie jest wcale gorsza od tożsamości innych narodów czy grup religijnych, żeby ją z powodów praktycznych - jakimi byłaby asymilacja - poświęcać, nasi mędrcy nie są głupsi od waszych, czego Wy i wielu wam podobnych po prostu nie możecie zrozumieć. Co jest źródłem? Wasze uniwersalistyczne zapędy, które wcale nie słabną. Chrześcijaństwo i Islam nie mogą przez ogarnąć pluralizmu świata i to jest ciągle przyczyną konfliktów i wojen. Trzeba podawać przykłady? Jedynie protestanci zrezygnowali - po części, ale przynajmniej instytucjonalnie ze swoich roszczeń uniwersalistycznych. Dlatego oni nas lepiej zazwyczaj rozumieją niż Rzymscy Chrześcijanie. Zastanawiałem się wielokrotnie dlaczego nas tak nienawidzili i nienawidzą. Przyczyn jest wiele, socjologicznych historycznych itd. Nienawiść się pojawia np. linia podziałów klasowych w społ. pokrywa się z linią podziałów etnicznych. I wiele innych. Długo by się rozwodzić. Jeśli jednak obwinia Pan wyłącznie Żydów o to, że zostali znienawidzeni, to jest Pan antysemitą czystej krwi. I proszę rzygać jak najdalej Pan potrafi. Bo w ten sposób stosuje Pan coś podłego, czego religia Panu być może nie zabrania, i właśnie to jest powodem dla którego ciągle mówimy NIE! Otóż stosuje Pan odpowiedzialność zbiorową. Obwinia Pan cały naród za grzechy jednostek, a w konsekwencji przenosi Pan winę na kolejne pokolenia niewinnych ludzi. Na prawdę, jeśli Pan twierdzi że antysemityzmowi są winny Żydzi to jest Pan nazistą. I nie mamy o czym więcej rozmawiać. Do zobaczenia. Oby w lepszym świecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
Jest to pana zdanie i oczywiście ma pan do niego prawo, tyle tylko że jest ono gówno warte. Niczego nie zawężaliśmy. To wy po prostu izolowaliście się od reszty społeczeństwa. Religia Chrześcijańska była otwarta na nowych wyznawców, gdzie Judaizm miał i ma w tym względzie ogromne uwarunkowania. Państwa wybierały Chrześcijaństwo, bo było dla nich korzystniejsze niż Judaizm, którego zresztą nikt im nie proponował. Byliście tylko grupami, gminami które nie mogły istnieć samodzielnie. Potrzebne wam były inne państwa z ich armiami i siłami porządkowymi, które przy okazji i was chroniły. Te zarzuty nie mogą się w żaden sposób tyczyć Polski, w której to "stosy" płonęły sporadycznie i w której w 1264 roku otrzymaliście "Przywileje Kaliskie". Warto też przypomnieć o wojnie jaka trwała wśród Żydów z jednym z ich odłamów, Frankistami. Wasze wewnętrzne prawo zabraniało nawet osiedlania się między wami Żydów z innych obszarów Polski. To były wasze wewnętrzne prawa, które sami stanowiliście na mocy Statusu Kaliskiego. Poza tym jeśli mówisz o paleniu heretyków, to przypomnij też że Żydzi kamieniowali swoich za mniejsze grzeszki. Zabijaliście też przechodzących na Chrześcijaństwo Żydów jeszcze w XVIII wieku. Izolacja była waszym sposobem na życie prawie do XIX stulecia. Przyczyną tego byli wasi rabini bojąc się, że moglibyście zostać wchłonięci przez nację danego kraju a to z kolei spowodowało by "śmierć" finansową dla przywódców waszych gmin. Im potrzebny był ciemny lud, który by ich utrzymywał. Ja do pana konkretami, a pan mi ogólnikami. Skąd u was ta megalomania? Najpierw trzeba poznać podstawy, żeby potem porywać się na większe zagadnienia. Na całym świecie jest ok. 17 milionów Żydów wliczając w to wszystkich, wierzących i niewierzących. W POLSCE JEST DWA RAZY WIĘCEJ KATOLIKÓW NIŻ WSZYSTKICH ŻYDÓW NA ŚWIECIE a robicie rejwach jakbyście byli jakimś narodem wybranym A wiesz na pewno o tym, że przed wojną w żadnym kraju europejskim nie byliście specjalnie lubieni, żeby nie powiedzieć znienawidzeni. Zastanawiałeś się może dlaczego tak było? Zachęcam do poznawania historii ale z innych niż tylko żydowskie źródeł. Tylko mi nie mów już o antysemityzmie, bo pawia puszczę.
I proszę mi tu nie pier..lić o CIEMNYM LUDZIE, bo my przynajmniej umieliśmy czytać i pisać. Tutaj Pan ewidentnie nie ma racji. Przez Pana ciągle przemawia tzw. doktryna zastępstwa, że to Chrześcijanie zastąpili biblijny Izrael i to z woli Boga. To jest Pana religijne przekonanie, ja z nim nie dyskutuje. Ale go nie podzielam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
Wystarczy, żebyście przestrzegali tych dziesięciu przyniesionych przez Mojżesza ale w stosunku do wszystkich a nasze stosunki byłyby zgoła inne. Pewnie powiesz zaraz, o licznych wojnach i zbrodniach z tym związanych toczonych przez chrześcijańskie narody-państwa, ale tak wygląda szeroko pojęta polityka. Spieszę zatem przypomnieć, że wojny z tak przez was teraz znienawidzonymi Mahometanami, czy później nazistami też prowadziły narody-państwa chrześcijańskie w tym przede wszystkim Polska. Niemców nie pokonała jakaś ARMIA ŻYDOWSKA. W czasie wojen Polski z islamską Turcją Żydzi często chazarscy uskuteczniali szpiegostwo na rzecz Turcji przyczyniając się do rozwoju Islamu. Z kolei we wrześniu 1939 roku jedynym krajem realnie walczącym z nazizmem a co za tym idzie antysemityzmem też była Polska. W tym samym czasie największym sojusznikiem Hitlera był Stalin a największymi sprzymierzeńcami Stalina na terenach polskich przez niego zajętych byli Żydzi. Pośrednio więc w 1939roku Żydzi byli sojusznikami Hitlera i występowali przeciwko jedynej armii walczącej z nazizmem i antysemityzmem. Sytuacja ta powtórzyła się jeszcze później w Palestynie, gdzie bojówki żydowskie (min. Gang Sterna), do których zdezerterowało z bronią ok. 5 tyś. Żydów z Armii Andersa walczyły ze stacjonującymi tam wojskami brytyjskimi. A jeśli chodzi o Jezusa jako Mesjasza, to...Na początku obecnej ery Judea była pod okupacją Rzymu a Żydzi czekali na Mesjasz, który ich spod tej niewoli wybawi. Pojawia się Jezus. Część Żydów przyjmuje jego nauki i stają się oni Chrześcijanami, ale to jest tylko część. Reszta pozostaje przy starym podejściu do Boga. Trzysta lat później Chrześcijaństwo staje się główną religią Rzymu, więc w tym kontekście dawny prześladowca zostaje pokonany. Inaczej ma się rzecz z resztą Żydów, którzy pozostali przy Judaizmie. Oni jeszcze długo cierpieli z holocaustem włącznie. Potem były ciągle jeszcze oczekiwania na przyjście Mesjasza. Nawet byli tacy, którzy chcieli Go "sprowadzić" na ziemię. Sabataj Cwi, Chasydzi itd. Były nawet wyznaczane daty Jego przyjścia min. rok 1648 czy 1812. I co? I się nie zjawił. A dlaczego? Bo Mesjaszem był właśnie Jezus, którego wy wydaliście swoim wrogom na ukrzyżowanie. Jeszcze to do Was nie dotarło? Ten "pociąg" dawno już odjechał. Dla waszego nieszczęścia BEZ WAS.
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta! A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego? W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności? Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barbarian napisał:
Pan się posługuje wyłącznie znanym sobie historycznym kontekstem. Zrozumiałby Pan że wybraństwo nie jest megalomanią, zrozumiałby Pan więcej z moich poglądów, dlaczego nie taki świat, jak sobie wy wyobrażacie. Zrozumiałby Pan gdyby chciał Pan poznać czym jest i był judaizm. Jedą z fundamentalnych idei jest: Największą idolatrią jest akceptacja świata takim, jakim jest. To stąd między innymi nasza izolacja. Nie akceptowaliśmy świata w jakim przyszło nam żyć - wypędzenia nas przez Rzymian, monizmu narzuconego Europie. Cieszymy się z tego mimo wielu tragedii. Bo nasza tożsamość nie jest wcale gorsza od tożsamości innych narodów czy grup religijnych, żeby ją z powodów praktycznych - jakimi byłaby asymilacja - poświęcać, nasi mędrcy nie są głupsi od waszych, czego Wy i wielu wam podobnych po prostu nie możecie zrozumieć. Co jest źródłem? Wasze uniwersalistyczne zapędy, które wcale nie słabną. Chrześcijaństwo i Islam nie mogą przez ogarnąć pluralizmu świata i to jest ciągle przyczyną konfliktów i wojen. Trzeba podawać przykłady? Jedynie protestanci zrezygnowali - po części, ale przynajmniej instytucjonalnie ze swoich roszczeń uniwersalistycznych. Dlatego oni nas lepiej zazwyczaj rozumieją niż Rzymscy Chrześcijanie. Zastanawiałem się wielokrotnie dlaczego nas tak nienawidzili i nienawidzą. Przyczyn jest wiele, socjologicznych historycznych itd. Nienawiść się pojawia np. linia podziałów klasowych w społ. pokrywa się z linią podziałów etnicznych. I wiele innych. Długo by się rozwodzić. Jeśli jednak obwinia Pan wyłącznie Żydów o to, że zostali znienawidzeni, to jest Pan antysemitą czystej krwi. I proszę rzygać jak najdalej Pan potrafi. Bo w ten sposób stosuje Pan coś podłego, czego religia Panu być może nie zabrania, i właśnie to jest powodem dla którego ciągle mówimy NIE! Otóż stosuje Pan odpowiedzialność zbiorową. Obwinia Pan cały naród za grzechy jednostek, a w konsekwencji przenosi Pan winę na kolejne pokolenia niewinnych ludzi. Na prawdę, jeśli Pan twierdzi że antysemityzmowi są winny Żydzi to jest Pan nazistą. I nie mamy o czym więcej rozmawiać. Do zobaczenia. Oby w lepszym świecie.
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
I tu wracamy do punktu wyjścia. Mówi Pan o różnicach w kulturze i w religii i zgadzam się z tym na sto procent. Wy macie swoją a my swoją. Problem jednak polega na tym, że część Żydów z Grossem czy Blumsztajnem na czele chce narzucić nam Polakom swój sposób postrzegania rzeczywistości. Gdyby ten swój tok myślenia TYLKO przedstawiali, to można by było mówić o dyskusji czy nawet głębszym dialogu. Dzieje się jednak inaczej. Tego typu ludzie jak wyżej narzucają swoje poglądy innym i wręcz groźbami i szantażem moralnym wymuszają ich akceptację. To Gross obarcza cały Naród Polski za zbrodnie na Żydach a Blumsztajn nazywa Patriotów faszystami."Gazeta Wyborcza" i związane z nią środowiska nie tolerują innego postrzegania rzeczywistości niż oni przedstawiają. Można by powiedzieć, że w myśl zasady "kto nie z nami ten faszysta i antysemita". Teraz antysemitą jest ten, kto NIE KOCHA Żydów? Tam wcześniej podałem kilka argumentów z których wnoszę, że historia naszego narodu obroni się sama. A jeśli wymagacie tolerancji od innych, to sami jej przestrzegajcie. Szczególnie w kraju w którym gościcie. I nie wchodźcie nam w drogę, gdy oddajemy hołd naszym bohaterom 11 listopada, bo waszego "Marszu żywych", czy festynu "Szalom na Szerokiej" nikt nie zakłóca. Żyj długo, wszak człowiek uczy się całe życie.
Panu też długiego życia. Bo ciągle stosuje Pan to samo. Odpowiedzialność zbiorowa. Ponieważ Gross pisze to i tamto, to znaczy że my Żydzi jesteśmy nietolerancyjni bo narzucamy innym... Panie kochany, przed takim myśleniem rozum kapituluje. Dzięki temu że jesteśmy tolerancyjni Gross może pisać to i tamto. Niech pisze. Jeśli kogoś to boli, to może ma problem z własnym sumieniem? Mamy wolność słowa, zalecam do tego przywyknąć, bo życie będzie Panu strasznie ciążyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barbarian napisał:
I skąd u Pana wiedza, że mamy problem z przestrzeganiem dekalogu? Co za buta! A z czego Wy większość katolicka się co niedziela spowiadacie? Nie z grzechów, czyli łamania Prawa Boskiego? W naszej religii też funkcjonuje pojęcie grzechu. Za jakiej racji odmawia nam Pan moralności? Pańskie wypowiedzi są skandaliczne. Z kim ja, na Boga, rozmawiam?
1.Ja w nich nie widzę nic skandalicznego. Normalne fakty. 2. Moi pradziadkowie też umieli czytać i pisać choć z prostego ludu się wywodzili. 3. A w jakim języku ci Żydzi umieli czytać, w slangu czy w hebrajskim, bo z tego co wiem ten ostatni był mało popularny na ziemiach polskich wśród żydowskiej biedoty jeszcze przed wojną. 4. Chrześcijanie mają obowiązek spowiadania się (jeśli uważają to za konieczne) raz w roku. 5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach. I to nie jest żadna buta, tylko prawo do wyrażania swojej godności osobistej i poglądów, które to prawo daje mi 54 art. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PATRON napisał:
5. Skoro Pan zarzuca nam niewywiązywanie się z zaleceń Jezusa, ja mam prawo wytykać Wam nieprzestrzeganie dekalogu. A wiedza ta pochodzi ze znajomości faktów historycznych, które zarysowałem tylko (z braku miejsca i czasu) we wcześniejszych wpisach.
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę. Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barbarian napisał:
Pierwsze zdanie - zero logiki. Ja nie zarzucam Wam, lecz Panu. Znam NT bardzo dobrze. Pańska postawa jest w moim odczuciu nie zgodna z duchem tych pism i nauk. Może Pan owszem wytykać, ale to nie jest postawia chrześcijanina. Proszę przeczytać zerknąć do listów Pawła, od razu Pan znajdzie odpowiedź dlaczego tak myślę. Ciekaw jestem jakie to fakty historyczne mówią o grzechach Żydów. Zresztą znowu Pan sugeruje generalizacje. Tak się nie da po prostu.
No chyba nie uważa Pan, że to Pana osobiście i pokolenie współczesnych Żydów obarczam za zbrodnie popełnione 70 czy 60 lat temu, ale i ja nie czuję się odpowiedzialny za to czego nie zrobiłem. A całą resztę napisałem już wcześniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
Raczej na inny trunek, gdyż alkoholu nie pijam. Zresztą na tym etapie dyskusję uważam za zakończoną, chociaż temat jest szeroki. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postawę wytykania innym win odrzuca zarówno chrześcijaństwo jak i judaizm. W tym, jak i w wielu innych kwestiach obie religie są zgodne. Możliwe, że ze swojej strony przekroczyłem tę zasadę, przyznaję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Wiecie co? Ciekawa dyskusja sie zrobila. Powinniście sie na piwo umówić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...