Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ratusz nieugięty w sprawie zawieszenia opłat za parkingi w centrum Lublina

Utworzony przez Nie_jestem_robotem, 2 kwietnia 2020 r. o 15:00 Powrót do artykułu
Premier apeluje udając dobrego wujka, ale o jakichkolwiek rekompensatach słowem nie wspomina. Wiadomo, brak wpływu do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP czy umowa z firmą zewnętrzną to przecież problem samorządów i niech się one martwią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Raptem kilka miast w całym kraju zawiesiło opłaty i na ogół są to małe miasteczka, więc bawi mnie to pisanie że robi to "większość miast" czy "kolejne miasta". Nie wspominam już o tym, że zawieszanie opłat to jawne zachęcanie ludzi do tego, żeby wychodzili z domów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze ze nieugiety, premier da kase na zawieszenie i wyplacenie odszkodowania firmie obslugujacej strefe to mozna zawieszac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że polskie tzw. "Metropolie" nie ulżą swym mieszkańcom. W końcu to bastiony lemingów. Zabezpieczono jak widzimy interes firm ździerających, ile się da z mieszkańców, a miasto ma z tego ochłapy. Przypomina mi się umowa na wybudowaną autostradę Kraków-Katowice. Zgadnijcie jakie lemingi podpisały umowę... TAJNĄ... że w razie strat państwo Polskie z budżetu ma pokryć straty. Jaworzno i Chrzanów chciały wybudować alternatywną ekspresówkę. Zhadnijcie, kto im tego zabronił? No i teraz trzeba śmigać między miastami za 40zł na odcinku 120km (w obie strony). Jeszcze mieszkancy Lublina nie połapali się, że z tych opłat parkingowych żyją pasożyty? W Chełmie ongiś też była płatna strefa. Na cale szczęście ówczesny prezydent szybko zrezygnował z tego "szczęścia". Okazało się, że miasto miało do tego... dokładać. Problem z parkowaniem rozwiązano... budową parkingów przy ul. Popiełuszki, Bazaru, wzdłuż ogrodzenia cmentarza oraz pomiędzy Chrobrym a Biedronką. A ile pobudowano parkingów w Lublinie? Po co. Wystarczy wyłączyć lub zawęzić pas ruchu. Namalować pasy parkingowe, pobudować parkomaty i... kolegom wynająć, by kosili kasę. Mam takie pytanie. A ile miasto wypłaci odszkodowania salonom fryzjerskim? Tutaj miasto robi łachę, by w części zrezygnować z opłat czynszowych. Są równi i równiejsi? W lemingosferach z pewnością.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że polskie tzw. "Metropolie" nie ulżą swym mieszkańcom. W końcu to bastiony lemingów. Zabezpieczono jak widzimy interes firm ździerających, ile się da z mieszkańców, a miasto ma z tego ochłapy. Przypomina mi się umowa na wybudowaną autostradę Kraków-Katowice. Zgadnijcie jakie lemingi podpisały umowę... TAJNĄ... że w razie strat państwo Polskie z budżetu ma pokryć straty. Jaworzno i Chrzanów chciały wybudować alternatywną ekspresówkę. Zhadnijcie, kto im tego zabronił? No i teraz trzeba śmigać między miastami za 40zł na odcinku 120km (w obie strony). Jeszcze mieszkancy Lublina nie połapali się, że z tych opłat parkingowych żyją pasożyty? W Chełmie ongiś też była płatna strefa. Na cale szczęście ówczesny prezydent szybko zrezygnował z tego "szczęścia". Okazało się, że miasto miało do tego... dokładać. Problem z parkowaniem rozwiązano... budową parkingów przy ul. Popiełuszki, Bazaru, wzdłuż ogrodzenia cmentarza oraz pomiędzy Chrobrym a Biedronką. A ile pobudowano parkingów w Lublinie? Po co. Wystarczy wyłączyć lub zawęzić pas ruchu. Namalować pasy parkingowe, pobudować parkomaty i... kolegom wynająć, by kosili kasę. Mam takie pytanie. A ile miasto wypłaci odszkodowania salonom fryzjerskim? Tutaj miasto robi łachę, by w części zrezygnować z opłat czynszowych. Są równi i równiejsi? W lemingosferach z pewnością.
 Twój wpis to totalne pomieszanie z poplątaniem. Sugerujesz, że wypłacenie zasądzonego przez sąd(oczywista sprawa, że miasto takiej sprawy nie ma szans wygrać) odszkodowania na rzecz firmy od Strefy Płatnego Parkowania w jakikolwiek sposób ulży mieszkańcom? Porównywanie Lublina do Chełma? Poważnie? Jak w Lublinie postawisz darmowe parkingi w centrum, to zrobi się tam totalny kocioł, rotacja będzie zerowa a trawniki, hm, nie wiem czy w lecie chociaż jeden ostanie się zielony. Strefy Płatnego Parkowania z założenia mają zniechęcać(przeciwieństwo zachęcania) do wjeżdżania samochodem do centrum a poza tym wymuszać większą rotację, żeby każdy kto chce załatwić na szybko jakąś sprawę, mógł mieć taką możliwość. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to Lublin jest miastem tak bogatym, że - kosztem nas wszystkich - wspiera się restauratorów oraz innych kapitalistycznych "pieszczoszków władzy". Za postój płać - na mieniu komunalnym (czyli wspólnym) niech zarabiają restauratorzy i inni ulubieńcy rządców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Speedy... dlatego w małych miastach potrafią wybudować parkingi, a w WIELKIEJ metropolii, ani jednego piętrowego (skoro mowa o skali). Mówisz o korkach. A co ma być. Skoro wycina się pas drogi pod płatne parkowanie i wprowadza się ruch jednokierunkowy. Żeby wyjechać poza centrum trzeba robić spore koła. Widać, że małe miasta sprawdziły się w niekorkowaniu swych centr. Gdyby Chełm wprowadził lubelski model. To wzdłuż Lwowskiej, Lubelskiej i każdej uliczce w centrum miasta bylyby miejsca parkingowe. W Niemczech strefy płatne są tylko w ścisłym centrum i tych miejsc jest naprawdę mało. Do tego limitowane do max. 2 h. Natomiast w tych centrach są... PIĘTROWE PARKINGI. To powoduje, że nawet w Bielefeldzie nie znajdziesz takich korków jak w Lublinie. Natomiast Landshut, wielkości Chełma, a starówka niczym w Lublinie lub nawet większa. Owszem ma strefy płatne, ale zaraz przy wejściu do starówki ok. 5min piechotą jest... PARKING MIEJSKI. Cały dzień parkowania 9-19 za... słownie JEDNO EURO?! Ba wtajemniczeni wiedzą, że na obrzeżach bez asfaltu i oświetlenia... parkowanie jest GRATIS!!! A jest to miasto turystyczne. Porównaj ich zamek i to na jakiej górze. Z lubelskim zameczkiem. Co ciekawe. W tym mieście jest ponad kilometrowy tunel. To ładnie skraca trasę na północną część miasta (sklepy, hurtownie, biurowce) i do centrum handlowego. Lublin nie potrafi ulżyć mieszkańcom i przyjezdnym. Byłem w szoku, że do tej pory jadąc z Chełma do centrum Lublina wytelepało mnie jak w pralce automatycznej. Owszem parkowałem i parkuję tylko w Plazie i idę do centrum. No,,ale żeby pod tak wielkim placem centralnym nie móc wpuścić aut? Może wizyta w Entscheden (Holandia) coś by pomogła. Tam w centrum są budki niczym telefoniczne. To są windy do parkingu podziemnego. Nawet zespół trzech szkół potrafił w Herford zrobić parking pod szkolnym placem. Tam tylko schodami zejście. Każde miasto i miasteczko w Niemczech ma na obrzeżach parkingi piętrowe lub darmowe miejsca parkingowe na powietrzu. Ile to Żuk rządzi w Lublinie? Gdzie te parkingi piętrowe... miejskie parkingi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...