Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ratusz planuje zmiany w sieci szkół. Uczniowie protestują

Utworzony przez Krzysiek, 4 lutego 2011 r. o 08:20 Powrót do artykułu
Też jestem uczennicą 4lo i choć składałam w pierwszej kolejności do Unii, gdzie się nie dostałam, dziś nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną! Ta szkoła ma klasę, atmosferę i wspaniałych nauczycieli. Zaczęłam szkołę średnią w czwórce i tu mam zamiar ją skończyć. A co do prestiżu, w tym roku było bardzo dużo kandydatów i ciężko było się dostać osobom z niższą punktacją niż 120 pkt, a to wcale nie jest mało. W mojej klasie próg punktowy wynosił 139 pkt. Zmierzam do tego że po stworzeniu zespołu szkół, kandydatów tych będzie mniej i próg punktowy tym samym się obniży. Po zakończeniu nauki gimnazjalnej chcesz iść do liceum- szkoły, gdzie będą ludzie w twoim wieku i będą już doroślejsi, na twoim poziomie!! Chodziłam do gimnazjum w zespole szkół i wcale nie było to dobre ani dla uczniów liceum ani gimnazjum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za bzdury! pan burek sugeruje ze to pomysł nauczycieli... oczwiście ze robimy to z własnej inicjatywy! jest to świetna szkoła, wybralam się tam bo wiele osób chwaliło sobie IVLO! a nie XI zespół szkół! to juz nie będzie to samo. wybierając te szkołę szłam do IVLO a mam ukonczyć XIZS?? jeśli IVLO i gimnazjum nr XIX zostaną połączone zmieni się zupełnie atmosfera szkoły która w tym momencie jest świetna! chodzę tam wręcz z przyjemnością. A o uczniach tego gimnazjum mozna powiedziec wiele i to nie koniecznie dobrego... każdy kto chodzi do IVLO wie o czym mówię. Dzieci rzucają się kamieniami, palą papierosy, klną i cos takiego ma się z nami uczyc?? BEZSENS!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gosc napisał:
IV LO to nie tylko szkoła. to miejsce z tradycja i piękną historią, gdzie panuje miła atmosfera. nie ma kradzieży i bójek. do gimnazjum obok chodzi młodzież między innymi z ulicy Lubartowskiej. pewnie nie raz ktoś z was tamtędy chodził i widział jak wygląda sytuacja rodzin tam mieszkających. dzieci większość swoich zachowań wynoszą z domu. nie wierze, ze po połączeniu tych dwóch szkół uczniowie liceum nadal będą się uczyć w miłej atmosferze, a pieniądze z kieszeni wciąż nie będą ginąć. przy utworzeniu zespołu szkół będą większe oszczędności? bzdura! jeden główny dyrektor, jeden dla IV LO, jeden dla gimnazjum nr 19... nie wierze, że stworzony zostanie jeden sekretariat i jedna pani księgowa upora się ze wszystkimi papierami. ja tu oszczędności nie widzę, a same straty. a Pan Burek jak widać ma o sobie wysokie mniemanie. to, że samemu się nie potrafi myśleć nie oznacza, że inni nie potrafią. to, że znajduje się Pan na tak wysokim stanowisku nie oznacza, że powinien tam faktycznie znajdować. jak widać jest dużo młodych ludzi, którzy sami z siebie walczą o to co jest dla nich ważne, a nie tylko siedzieć z założonymi rękami i czekać na wypłatę. już pewnie niedługo wyższą, bo przyjdą oszczędności z połączonych szkół, a przecież urzędnicy mają takie niskie pensje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem uczennicą tego liceum i zapisujac się tu zapisywałam się do IV LO a nie do zespołu szkół. co za paranoja...a poza tym ... z kim oni chcą nas łączyć? ostatnio w środe wracałam ze szkoły, schodziłam z górki z koleżankami gdy nagle kilka centymetrów przede mną spadła z wysokości szklana butelka i się rozbiła... gimnazjaliści spojrzeli, zadowoleni,ze im się udało, szyderczo się zaśmiali i odeszli. inny incydent, który miał miejsce jeszcze w grudniu...wracając ze szkoly z koleżankami, jeden z gimnazjalistów popchnął mnie, nie wiedzieć czemu, jednak ja mam troche rozumu i kultury i nie odpowiedziałam na tę zaczepkę. Jeśli właśnie z taką szkołą chcą nas złączyc, to ręce mi już opadają. Apeluje jedynie do rozumu ludzi, którzy chcą nas złączyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z niektórymi wypowiedziami odnośnie oszczędności.Niech nasze lubelskie władze lepiej zaczną oszczędzać w swoich urzędach a nie kosztem szkół.Wiadomo jak to jest, kto ma układy i znajomości to ma wszystko.Uważam,że stara kadra powinna być wymieniona na młodszą ,bardziej rozsądną i sprawiedliwą a nie jak niektórzy dorwali się do stołka to tak się przykleili,że są nie do ruszenia!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie!!! Wydział Oświaty robi sobie z Was ja**! Mówi, że nie ma jeszcze projektu!! Jak to możliwe, jeśli p. P. Burek na spotkaniu z uczniami IV LO powiedział, kto będzie dyrektorem nowego zespołu szkół! To obecna pani dyrektor 19 gimnazjum ... no comment
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zonk napisał:
Ludzie!!! Wydział Oświaty robi sobie z Was ja**! Mówi, że nie ma jeszcze projektu!! Jak to możliwe, jeśli p. P. Burek na spotkaniu z uczniami IV LO powiedział, kto będzie dyrektorem nowego zespołu szkół! To obecna pani dyrektor 19 gimnazjum ... no comment
To prawda .Wystarczyło posłuchać wypowiedzi Pani rzecznik UM w TVL . Niby nic pewnego ,ale będzie głosowanie i musza być oszczędności .Młodzież po spotkaniu w UM była oburzona zachowaniem i postawą PANA URZĘDNIKA ,brakiem szcunku , nieukrywanym lekceważeniem i arogancją .Rzeczywiście " dobry przykład dla nich i pokaz prawidłowo działającej administracji " . Dobre doświadczenie z WOS -u - jak wygląda społeczeństwo obywatelskie i współpraca z obywatelami w teorii i praktyce .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem uczniem 19-nastki. Osobiscie jestem przeciwny polaczeniu naszych szkol, poniewaz rozumiem powody, dla ktorych IV-ka nie chce sie polaczyc, ale tez mam wlasne powody. Dziwi mnie troche fakt oszczednosci na jednej administracji. Czy przelozenie obowiazkow pewnej grupy ludzi na druga grupe ludzi, podwajajac te obowiazki jest odpowiednim sposobem na oszczednosci? Dyrektorzy szkol naprawde ciezko pracuja. Tak samo ciezko pracuje nasza Pani Dyrektor, jak i mysle, ze w IV-ce dyrekcja ciezko pracuje. Nie mysle, zeby z tego polaczenia tak naprawde wynikly jakies oszczednosci... predzej koszty: wymiana pieczatek, praca rady miasta, nowe sztandary itp...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczen19sti napisał:
Jestem uczniem 19-nastki. Osobiscie jestem przeciwny polaczeniu naszych szkol, poniewaz rozumiem powody, dla ktorych IV-ka nie chce sie polaczyc, ale tez mam wlasne powody. Dziwi mnie troche fakt oszczednosci na jednej administracji. Czy przelozenie obowiazkow pewnej grupy ludzi na druga grupe ludzi, podwajajac te obowiazki jest odpowiednim sposobem na oszczednosci? Dyrektorzy szkol naprawde ciezko pracuja. Tak samo ciezko pracuje nasza Pani Dyrektor, jak i mysle, ze w IV-ce dyrekcja ciezko pracuje. Nie mysle, zeby z tego polaczenia tak naprawde wynikly jakies oszczednosci... predzej koszty: wymiana pieczatek, praca rady miasta, nowe sztandary itp...
Qrcze! Jakie te dzieci teraz są mądre!! Szacun ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
IV to szkoła z charakterem! nigdy nie zamieniłabym jej na żadną inną! przede wszystkim jest to szkoła z tradycjami, będzie niedługo obchodziła 100-lecie swojego istnienia i w ramach obchodów tej rocznicy zostanie połączona z gimnazjum?! Żenada. Obecnie jest bardzo dużo chętnych do tej szkoły i nie są to ludzie z marginesu społecznego jak uczniowie XIX. IV nie jest prestiżową szkoła? może nie jest najlepszym LO w Lublinie, ale zdecydowanie znajduje się w czołówce. A nie ma tu 'wyścigu szczurów' jak w tych 'najlepszych' szkołach, jest na prawdę świetna atmosfera, nikt nie kradnie, nie bije się, nie ma chamstwa, wszyscy się znają, nauczyciele są w porządku, relacje między uczniami a nauczycielami też w większości bez problemów. Ludzkie podejście w każdej sytuacji. Szkoła jest dosyć mała ale to chyba najbardziej czyni ją wyjątkową... i te stare mury... Ma w sobie coś co bez wątpliwości zatrzymuje tam na całe 3 lata i pozostanie w pamięci do końca życia a czy ZS pozwoli jej to zachować? nie możliwe! z reszta zapytajcie sami normalnych gimnazjalistów czy zdecydowali by się wybrać liceum w zespole szkół czy woleli by po prostu Liceum Ogólnokształcące. przekonacie się co oni sadzą na ten temat. I ktoś tu mówił że połączenie nie ma nic do poziomu szkoły? Bzdura. Lepsi uczniowie nawet nie będą brać pod uwagę tej szkoły i zrobi się tu taka sama patologia jak w gimnazjum z którym ma być połączona. Szukajcie oszczędności gdzie indziej! Najlepiej we własnych kieszeniach, a nie odbieracie ludziom szanse na dobre wykształcenie. Uczniowie 'Czwórki' będą walczyć by nie wprowadzono tej idiotycznej zmiany! I nie jest to pod wpływem nauczycieli czy od górnego nakazu dyrekcji! Mamy trochę rozumu w przeciwieństwie do p. Burka. jeżeli myślą, że swoim chamstwem i ignorancją w stosunku do uczniów IV LO odwiodą nas od protestów, to się grubo mylą. Mamy o co walczyć i będziemy. Nie wystarczy, że szkołę i tak spotkało nieszczęście jakim była śmierć Pani Dyrektor, to teraz wykorzystując chwile jej 'słabości' zróbcie z niej Zespół Szkół.Ale tak to jest jak chce się zapewnić 'swoim' dobrą posadkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeden budynek ? budynki są dwa.. ,jezeli ktos nie wierzy zapraszamy na Szkolna CHCEMY ABY 4 LO POZOSTALO SAMODZIELNĄ PLACÓWKĄ,NIE CHCEMY zespolu szkoł.. 4 Lo to liceum z tradycjami, nabór do poszczegolnych klas jest ogromny. Nie chcemy być połączeni z 19 gimnazjum ! Jezeli 4 LO przezylo 2 wojne, musi przetrwać i teraz.. w końcu stu letni staż to jest coś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
IV LO to szkoła z tradycją, z atmosferą przyjazną uczniom, z nauczycielami, którzy przekazuję wiedzę z pasją. Jestem jedną z setek tysięcy absolwentką tej szkoły i to kim teraz jestem w swoim życiu zawodowym zawdzięczam właśnie wszechstronnej wiedzy zdobytej w ''czwórce''. Żałuję jednego, że tak jak wiele moich koleżanek i kolegów z IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie jestem tylko naukowcem na uniwersytecie, a nie urzędnikiem - bezmózgowcem. Młodzieży życzę powodzenia w obronie samodzielności IV LO, a urzędnikom choć odrobiny rozumu (Panie i Panowie wiedza nie boli !!!)!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja1 napisał:
Qrcze! Jakie te dzieci teraz są mądre!! Szacun ...
Nie wiem, czy to ironia, czy nie... ale i tak chyba dzięki w imieniu "tych dzieci".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śp. Teresa Radzikowska-Łysiak, ostatnia Dyrektor IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie przewraca się w grobie, że nie wiele ponad miesiąc po jej 'odejściu' urzędnicy chcą likwidować placówkę o pięknej prawie 100 letniej tradycji. Jestem absolwentem IV LO i jestem z tego dumny. W ostateczności można przekształcić IV LO w "Społeczne IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej", zachowując odrębność jednostki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jebac wasze szkoly to smieszne lo z dupy wziete
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ghfgh napisał:
jebac wasze szkoly to smieszne lo z dupy wziete
Napisał: absolwent zawodówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jebać to my możemy, a nie nas;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaskoczyły mnie wszystkie komentarze, mówiące o tym, że IV LO nie jest prestiżową szkołą. Czy ludzie którzy to pisali, próbowali się kiedykolwiek do niej dostać? Wierzcie, że jest trudno. Poza tym jesteśmy jedyną taką szkołą w Lublinie, w której mamy wysoki poziom nauczania i nikt nigdy w życiu nie słyszał o wyścigu szczurów, który można świetnie zaobserwować w innych dobrych Lubelskich szkołach. a co do uczniów XIX... kiedyś wychodząc ze szkoły dostałam od jakiegoś kamieniem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież tu chodzi o to, aby zwolnić część pracowników administracji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zachowanie urzędników w stosunku do uczniów 4lo jest lekko mówiąc lekceważące ,nie wspominając o zachowaniu P.Burka ,który zarzuca nam iż jesteśmy manimpulowani przez nauczycieli.To połączenie nie przyniesie żadnych korzyści.Niszczenie dobrze prosperującej szkoły świadczy o niekompetencji naszych urzędników i poszukiwaniu oszczędności tam gdzie nie trzeba.Będziemy robić wszystko co w naszej mocy by do połączenia 4lo z gimnazjum nr 19 nie doszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...