Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie głosowałem na PiS ten dodatek jest dobry ale ludzi którzy są Bogaczami. Pis oszukal każdego z nas. Kłamcy kłamcy klamcy. Miało być 500 na każde dziecko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kiedy godne wynagrodzenie za pracę tak jak w unii tj. w kwocie minimum 5-6 tysięcy a nie 1850 zł brutto-1300 zł netto, bo wstyd, żeby za leżenie i robienie dzieci dostawać po 1-5 tysięcy a za pracę 1300 zł.Taka patologia to tylko w naszym kraju może być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie głosowałem na PiS ten dodatek jest dobry ale ludzi którzy są Bogaczami. Pis oszukal każdego z nas. Kłamcy kłamcy klamcy. Miało być 500 na każde dziecko.
  A MY CHCEMY MIEĆ GODNE WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ, ZGROZA ABY ZA SEKS WYNAGRADZAĆ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie jacy Wy jesteście zacofani inne panstwa dawno takie zasilki mają czas zeby i nasze panstwo cos zrobilo dla dzieci jestesmy na szarym końcu z pomocą rodzinie .dlatego jest tak jak jest ze ludzie bali się mieć więcej dzieci .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli jak np.w rodzinie jest dziecko 16 letnie, które ma starsze rodzeństwo w wieku np. 22 lat, a dochód na osobę jest wyższy niż te 800 zl to dostanie te 500 czy nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co w przypadku gdy: jestem samotną matką, zarabiam najniższą krajową 1300zł i pobieram alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 800zł na oboje dzieci. To jakie świadczenie otrzymam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli jak np.w rodzinie jest dziecko 16 letnie, które ma starsze rodzeństwo w wieku np. 22 lat, a dochód na osobę jest wyższy niż te 800 zl to dostanie te 500 czy nie?
  trzeba dorobić kolejne, nie dojść, że to przyjemność to jeszcze 500 zł wpadnie za darmo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zrobić dziecko/ci umieją a głupiego już wniosku wypełnić nie, ja pieprze, ale mamy uczonych rodziców, co z tych dzieci wyrośnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co w przypadku gdy: jestem samotną matką, zarabiam najniższą krajową 1300zł i pobieram alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 800zł na oboje dzieci. To jakie świadczenie otrzymam?
1300zł +800zł =2100 zł     2100zł : 3osoby =700 zł na osobę więc dostaniesz na oboje dzieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli jak np.w rodzinie jest dziecko 16 letnie, które ma starsze rodzeństwo w wieku np. 22 lat, a dochód na osobę jest wyższy niż te 800 zl to dostanie te 500 czy nie?
  Co stanie się, gdy pierwsze dziecko osiągnie pełnoletność? Dziecko do 25. roku życia mieszkające z rodzicami będzie uwzględniane przy obliczaniu dochodu na osobę w rodzinie. Młodsze rodzeństwo w takim przypadku będzie mogło otrzymać 500 zł tylko wtedy, gdy dochód na osobę nie przekroczy 800 zł (1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego).  czyli NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle pomoc dla bogatych. Mam pelnoletnie dziecko. Na drugie nie dostane bo dochod przekracza 50 zl. Moj kierownik zarabia cztery razy wiecej i na drugie dziecko dostanie bo pierwsze jest male wiec ma 2 malych dzieci i nie musi przedstawiac zarobkow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
800zl brutto czy netto?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
800zł netto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli maz w styczniu stracil prace. Mamy tylko zasilek dla bezrobotnych ok.800 i do maja zasilek tacierzynski 1000zl a mamy 2 dzieci to na pierwsze rozumiem ze nie bedzie problemu dostac i nikt nie bedzie patrzyl na rozliczenie pit z zeszlego roku kiedy maz jeszcze pracowal liczy sie sytuacja w jakiej teraz jestesmy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dochód będzie trzeba podać za 2015 rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na drugie dziecko dostaniesz bez problemu 500 zł. Na pierwsze czyli to starsze będziesz musiała przedstawić zaświadczenie swoje i męża z US za poprzedni rok czyli 2015. Nikogo z rządzących nie obchodzi że od stycznia twój mąż stracił pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Juz widzę jak ok. 35 -40 letnie matki z dwójką lub trojką dzieci decyduja sie na kolejne dziecko dla tych 500 stów. Zwiekszenie dzietnosci ?? To chyba jakis zart !!! Będą mieli na dobre, coroczne, zagraniczne wakacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jak przy rodzinnym - jeśli wygaśnie stosunek pracy to dochód nie będzie brany pod uwagę. ja miałam Umowę i Zlecenie. i zlecenie mi wygasło to odliczyli to od obliczania dochodu. ale już np zasiłku macierzynskiego ze biore 80 % nie uwzględniaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj podali że przy pierwszym dziecku będzie brany dochód za 2014 rok a nie za 2015 ponieważ jeszcze trwają rozliczenia za 2015 rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na drugie dziecko dostaniesz bez problemu 500 zł. Na pierwsze czyli to starsze będziesz musiała przedstawić zaświadczenie swoje i męża z US za poprzedni rok czyli 2015. Nikogo z rządzących nie obchodzi że od stycznia twój mąż stracił pracę.  
to jest dochód utracony, więc się nie dolicza, tylko w utraconych wpisuje Tak wynika z instrukcji  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...