Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sabina Baral: Wydaje mi się, że byłam już wszędzie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 sierpnia 2019 r. o 12:56 Powrót do artykułu
no proszę i to temat na niby to lokalną gazetę! a o prawdziwych Polakach ani słowem? Co nas przywiązanych do właściwej religijności mogą obchodzić takie sprawy? Wyjechali i zarobili kupę grosza i szpanują! Mi wystarczy to co mam i nie dam Żydom żadnego odszkodowania bo nie za ma co...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Szczekarkowie była?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no mnie tez się wiele wydaje.....zapraszam dziennikarza na wywiad.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strasznie ta żydówka wygląda. Nie chciałbym jej spotkać w ciemności bo mam słabe serce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypomnijmy że część Żydów zmuszonych do wyjazdu w 1968 wcześniej "zasłużyła" się w aktywnym umacnianiu systemu, który mordował polskich patriotów. Niestety jak to przy odpowiedzialności zbiorowej bywa ucierpieli także i niewinni. Nie przesadzałbym jednak z litowaniem się nad ofiarami moczarowskim czystek, tak jak i nad ofiarami akcji Wisła. Nasi rodacy z Wołynia oddaliby np. wszystko, żeby tylko ich wygoniono za granicę, zamiast bestialsko wymordować z całymi rodzinami. Podobnie nasi rodacy z terenów wcielonych do Rzeszy po 1939, którzy lądowali w Stuthoff skąd już żywi nie wychodzili. Dzieci zamojszczyzny, ofiary powstania warszawskiego, zesłańcy do łagrów... Każdy z nich chętnie dostałby do ręki dokument podróży, i z tobołkiem w ręku, ale zdrowy i żywy wyjechał w świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alesz łona bżydka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ona za bzdury plecie?Ich nikt nie wygnał z Polski.Oni dostali możliwość wyjazdu na którą nie wszyscy się zdecydowali,a po przybyciu w nowe miejsce otrzymali pracę i mieszkania.I tak miało wyglądać wygnanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdyby nie ten komentarz, ktoś mógłby pomyśleć, że nie jesteś aż tak głupi 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam komentarze tutaj i 2 wnioski się nasuwają. Część komentatorów jest absolutnie niedouczona. Albo nie była na właściwych lekcjach albo nauczyciel był chory. Nie znacie historii i gdybyście byli mądrzejsi, to byście milczeli i po cichu zajrzeli do jakichś książek. Niemal wszyscy natomiast są całkowicie pozbawieni empatii (wiem, to trudne słowo; oznacza nieumiejętność wyczucia emocji drugiej osoby; np. żona mówi ci: martwię się, że nasz syn nie ma pracy, a ty na to: wiesz, jak ta sąsiadka z góry dzisiaj śmiesznie się ubrała?). Żydzi żyli razem z Polakami, obok siebie, przez tysiąc lat. I zawsze byli lepszymi lub gorszymi sąsiadami dla siebie. Dlatego mieli i mają prawo żyć obok nas na równych prawach. Żydzi zawsze wzbogacali naszą gospodarkę, nasza kulturę. Zło między nami wzięło się od nienawistnych ludzi, którzy uwierzyli w różne bajki opowiadane przez niedouczonych, tępych i pełnych nienawiści księży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czlowiek nie zmuszony do emigracji nigdy tej duchowe rozterki nie bedzie w stanie zrozumiec, ale w chrzestianstwie jest powiedziane: kochaj blizniego jak siebie samego,prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...