Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sędzia sądził bez uprawnień. Procesy do powtórki?

Utworzony przez kpiny z sądownictwa, 15 lutego 2010 r. o 09:16 Powrót do artykułu
Panowie sędziowie bawią się w prawo za pieniądze podatników. Poszukiwanie kruczków prawnych a zagubienie sensu. Taki sędzia , który wydał decyzję unieważniającą cały proces powinien być każdego dnia badany na głowę, czy jest zdolny do pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy zwróci koszty ponownych spraw,czy kolesie zamiotą pod dywan?.Taki prymityw nie powinien więcej zasiadać za ławą sędziowską.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj, niedobrze!Zbytnio skomplikowane procedury w zasadzie nie ośmieszają kraju bo jego bardziej nie da sie ośmieszyć ,ale zmuszają do refleksji......................!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zasada jest taka. Najłatwiej jest wyrok uchylić z bzdetnego powodu, niż rozpoznać w inny sposób. Uchylenie wyroku nie podlega żadnej kontroli, więc jest to bardzo bezpieczny sposób załatwienia sprawy. Takich sytuacji jest w naszym sądownictwie mnóstwo (to nie jest decyzja o charakterze wyjątkowym) i nikt z uchylających nigdy nie zastanawia się nad kosztami. Kilka lat temu pewien sędzia z wydziału odwoławczego uchylił w ciągu roku jedną trzecią z wyroków, które kontrolował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Usankcjonowany stan bezprawia - dosłownie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I WPiSDU WYLĄDOWAŁ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widzę nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie. Szczególnie kolega co pisze o ogromie uchylanych wyroków, bo akurat najczęściej wyroki są utrzymywane w mocy. Najpierw trochę poczytajcie potem się wypowiadajcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takiego przekupstwa jak w Lubelskim sądzie i prokuraturze ,a morze i w całej Polsce to nie spotykane zjawisko.Sędziny i prokuratorki wydają wyroki za odpowiednie sumy bez rozpatrywania (sprawy,które rzekomo są to pic na wodę)z góry wiadomo,że pracownik jest na przegranej.Siedziałam na korytarzu czekałam na odczytanie wyroku z prawa pracy,gdzie w między czasie sędzina na wózku inwalidzkim wyjechała z sali rozpraw i do drugiej sędziny,która miała wygłosić wyrok mówi poczekaj musi być korzystnie napisane na korzyść pracodawcy.Czekam półtorej godziny na odczytanie wyroku(w tym czasie zostaje napisane coś na szybko bo tylko sędzina kartkami przewraca )no i jest wyrok korzystny za pieniądze na korzyść pracodawcy.Ile to kosztuje może ktoś mi odpowie?Dlatego pracownicy nie mają szans na dochodzenie swoich praw bo nie mają kasy na łapówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
adw napisał:
Jak widzę nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie. Szczególnie kolega co pisze o ogromie uchylanych wyroków, bo akurat najczęściej wyroki są utrzymywane w mocy. Najpierw trochę poczytajcie potem się wypowiadajcie.
Nie napisałem, że większość jest uchylana. Poza tym zapewniam Cię kolego, że bardzo dobrze wiem o czym piszę. A tego co wiem, nigdzie nie da się wyczytać. Uchylanie wyroku w celu przeprowadzenia konfrontacji dwóch świadków albo z uwagi na konieczność powtórzenia oględzin w lesie sosnowym po upływie 10 lat od dnia zdarzenia i wiele wiele innych przypadków. O dosyć szczególnym kierunku interpretacji pojęcia "nierozpoznanie istoty sprawy" w sprawach cywilnych już nie wspomnę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Oj, niedobrze!Zbytnio skomplikowane procedury w zasadzie nie ośmieszają kraju bo jego bardziej nie da sie ośmieszyć ,ale zmuszają do refleksji......................!!!!!!!!!!
Skoro znalazł się ktoś kto czepił się niby dentysty z Ukrainy który nikomu krzywdy nie zrobił a pomógł jednak był ogromną konkurencją ale jak powiadam skoro jego się czepiono to kto czepi się tych czy takich nieprawidłowości -no kto jak tam sami swoi ??? A śmieszność już jest ,i to od dawna więc nowość to żadna teraz tylko będą ukazywać się skutki .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...