Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skansen nie chce mikroapartamentów w sąsiedztwie. "Budynek zasłoni zabytkowy wiatrak"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 czerwca 2017 r. o 16:54 Powrót do artykułu
Troche slabo nie dosc ze mieszkasz w kiblu to jeszcze w kiblu na parkingu pod skansenem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto wydał pozwolenie na budowę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znaczy się Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej chce, żeby cały Lublin był skansenem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to niech postawią wiatrak na wysięgniku skoro wszyscy muszą go widzieć i niech nie marudzą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez takich cebulaków z różnych stowarzyszeń, budownictwo mieszkaniowe rozwija się u nas o wiele wolniej niż w innych miastach, takich jak choćby Rzeszów. Szkoda gadać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I mają rację. Skansen straci urok. Wszędzie beton wcisną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Halo halo. Hostel a mikroapartamentowiec to duuża różnica.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto miał wydać pozwolenie na budowę? Pewnie urząd miasta wydał. A co miał zrobić? Gdyby znalazłby się urzędnik tak głupi, że odmówiłby wydania pozwolenia na budowę, bo komuś wiatrak zasłoni to decyzję uchyli SKO lub WSA. Bo będzie sprzeczna z prawem, nie można komuś zakazać budowy tylko dlatego, że z jakiegoś konkretnego punktu zmieni się panorama. Trzeba być debilem, żeby oczekiwać od urzędników łamania prawa a już szczególnie po uprawomocnieniu pozwolenia na budowę. Jestem zdania, że za takie warcholstwo powinno się ponosić osobistą odpowiedzialność majątkową. Czyli jeśli pozwolenie było zgodne z prawem i sąd go nie uchyli to niech warchoł płaci potem za straty inwestora. Od razu się zmniejszy liczba chętnych do protestowania przeciw wszystkiemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trochę się spóźnili ze skargami, swoją drogą skansen straci sporo przy takim okrojeniu parkingu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obowiązuje plan z 2002r. zatem wszystkie ewentualne uwagi i pretensje można zgłaszać do "najlepszego" prezydenta w historii Lublina, Andrzeja Pruszkowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obowiązuje plan z 2002r. zatem wszystkie ewentualne uwagi i pretensje można zgłaszać do "najlepszego" prezydenta w historii Lublina, Andrzeja Pruszkowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parking jest czasami tak zastawiony ze nie ma gdzie szpilki wcisnąć, wiec teraz będzie tylko gorzej. Po drugie, ten niby hostel w którym apartamenty można kupić na własność (pierwszy raz słyszę o takim hostelu z prywatnymi mieszkaniami) architektonicznie nie pasuje do skansenu i psuje jego wizerunek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaraz wy***y któryś pisowski radny z pytaniem ale czy nie można by jednak zablokować? tak to będzie wyglądało: "bo wiatrak jest taki ładny panie prezydencie, a wszyscy lubimy zieleń prawda, zwłaszcza w tych czasach kiedy grozi nam smog prawda.... więc tak się zastanawiam... ja mam takie pytanie czy to pozwolenie na budowe nie było może... jakby szukam to odpowiedniego słowa, przedwczesne? może trzeba by pochylić się panie prezydencie, prawda, raz jeszcze...., tak rzetelnie pochylić się nad tymi postulatami pracowników skansenu, zasłużonych pracowników panie prezydencie, tak chciałbym podkreślić że mowa tu o zasłużonych pracownikach.... wiele lat pracy kochani... więc ja apeluję kochani nie śpieszmy się tak... pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł hahaha.... żarcik taki panie prezydencie, pan pozwoli.... więc pochylmy się raz jeszcze...." potem ktoś wytłumaczy idiocie, że się nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu?. Byłem na cmentarzu z okresu I w. św. i zauważyłem "ciekawą"sprawę- między starymi nagrobkami pojawiają się nowe współczesne pochówki. Pasują w tym miejscu jak "kwiatek do kożucha". Ciekawe jak wwygląda to od strony prawnej. Mnie się wydaje, że kopanie grobu na starym to rodzaj ekshumacji. Może mi się wydaje?. Pasować to nie nie pasuje. Jeśli ten proceder będzie postępował dalej- to zniknie zabytkowy cmentarz. Mógłby się ktoś z DW zająć tym tematem, a nie pisać o głupotach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SKANDAL! Kto wydał zgodę na budowę w tej lokalizacji???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A plan z 2002 roku jest aktualny? A co to za hostel gdzie sprzedaje się mieszkania na własność? A czyje to fanaberia aby mieszkania od 12 do ok.30 m2 robic w budynku nie pasującym do tego miejsca? To powinien się ktoś przyjrzeć tej całej inwestycji. Skansen to obiekt kultury i tradycji i powinien mieć pierwszeństwo przed kolejnym bloczkiem, których w Lublinie stoi już mnóstwo i to z niesprzedanymi mieszkaniami. Parking przy skansenie był niewystarczający dla zwiedzających, a teraz zostanie bezsensownie zmniejszony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
się ocknęli :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy nie było tak, że była to działka miejska, którą to miasto oddało w wieczystą dzierżawę wpływowej w owym czasie osobie /prawnej, fizycznej to bez znaczenia/ na której to miała powstać jakaś forma restauracji ale po protestach sprawa ucichła?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy mógłby ktoś wytłumaczyć poniższym idiotom, że od pisania "SKANDAL!" prawo budowlane się nie zmienia? Takie jest prawo idioci. Skandal to był jak wam dali promocję ze szkoły podstawowej, bo tam uczą czytania ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
konia z rzędem temu kto pokaże na google street view z którego konkretnie miejsca patrząc nowy budynek zasłoni mu dotychczasowy widok na wiatrak. ze skrzyżowania zbożowej z al. warszawską wygląda to tak: ***s://goo.gl/maps/nfhfw1cruj52 nie widać nawet wiatraka więc nie ma go co i jak zasłonić, a to miejsce będące bezpośrednio w osi widokowej o której mowa na przedłużeniu prostej. to ja nie wiem o czym ci ludzie mówią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...