Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Smog. Lublin wśród miast z najgorszym powietrzem w Europie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 stycznia 2017 r. o 20:19 Powrót do artykułu
Bardzo dobrze że piszecie o tym. Przytoczę ważną wypowiedź w sprawie smogu "Kiedy stężenia pyłów są wysokie, mamy problemy z oddychaniem, kaszel, katar, zapalenie spojówek czy pieczenie oczu. Ale konsekwencje są tak naprawdę o wiele poważniejsze, bo te drobne pyły - PM10, PM2,5 i PM1 - dostają się do naszych płuc, a później do krwioobiegu. Stamtąd, przez to, że są rakotwórcze i mutagenne, tak naprawdę mogą zaatakować każdy narząd w naszym organizmie. Właśnie z tego biorą się problemy z sercem, zawały, wylewy, nowotwory, udowodniony jest też ich związek z zachorowaniami na Alzheimera" - wymienia Ewa Lutomska, wiceprezes Krakowskiego Alarmu Smogowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuk do dymisji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smog. napisał:
Zuk do dymisji!
Nie wiedziałem, że to Żuk winny temu, że ludzie palą w piecach śmieciami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie siejcie paniki pismaki. Wskaźniki miały bardzo wysokie wartości tylko chwilowo na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wartości średnio roczne dla Lublina są dość przyzwoite.
Dokładnie. Szukanie taniej sensacji, nic więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pod Lublinem w małych miejscowościach, czasem nie da się przejść przez ten smród. W zeszłym roku zastanawiałam się gdzie można zgłosić, że mieszkańcy pala śmieci. Czuć to wyraźnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak Żuk zabetonuje Górki Czechowskie to będzie jeszcze gorzej!!! Pozodro dla Żuka i jego kumpli od deweloperki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj a tak zielony ten Lublin. Rozwiązanie jest oczywiste: zrównać miasto z ziemią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popiełuszki nie da się rano zwłaszcza iść tyle teraz spalin. Niech jeszcze zrobi autostradę z Racławickich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a taki zielony i przyjazny lublin, gooowno, zlikwidować te wszystkie kopciuchy na 10, sławinku, węglinie i śródmieściu, to może jeszcze pożyjemy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuku prezydencie wszystkich deweloperów - to twoje decyzję pozwalające im robić co chcą i GDZIE dopwadziły do rekordu Europy w poziomie zanieczyszczeń.  I to ma być rozwój Lublina ! To sprowadzanie na mieszkańców chorób !!! Nie wstyd ci być dalej prezydentem!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba jakaś moda na komunikaty smogowe... Sranie w banie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście pisiory już po Żuku będą jechać... przestańcie pisiory wrzucać gumowce do pieca to smogu nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No wiadomo, że nie samochody, w nocy chyba nie ma największego natężenia ruchu... A swoją drogą - Górki nie pomogły?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg badań niku 80% zanieczyszczeń pochodzi z palenisk a tylko kilka z samochodów. W Lublinie widać to gołym okiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, widzę, że "ynteligencja" powołuje się na średnioroczne wartości :) No tak, w lipcu też wszyscy palą w centralnym, a smogu nie ma! Niemiecki spisek medialny i niemiecki smog wypychany wielkimi wiatrakami przez granicę jak nic!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Latem nie ma smog bo ludzie nie palą węglem i śmieciami by ogrzać swoje wille.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leopold napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie siejcie paniki pismaki. Wskaźniki miały bardzo wysokie wartości tylko chwilowo na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wartości średnio roczne dla Lublina są dość przyzwoite.
Dokładnie. Szukanie taniej sensacji, nic więcej.
Żadne dokładnie, bo znaczne przekroczenia są od wielu dni a w sobotę to już było tragicznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Latem nie ma smog bo ludzie nie palą węglem i śmieciami by ogrzać swoje wille.
Niestety piszesz nie prawdę bo w lecie też bywa smog że nie można otworzyć okien. Mam na to dowody, ale nie ma tutaj miejsca by je przedsrawić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Latem nie ma smog bo ludzie nie palą węglem i śmieciami by ogrzać swoje wille.
Niestety piszesz nie prawdę bo w lecie też bywa smog że nie można otworzyć okien. Mam na to dowody, ale nie ma tutaj miejsca by je przedstawić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda! Kiedy rano wychodziłem z domu byłem biały....a wieczorem byłem juz czarny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...