Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tak to jest jak wybiera się jakąś firmę Krzak nie wiadomo skąd. Polska to jednak dziwny kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tego windowsa 7 bym się nie czepiał, jeśli sprzedany byl win 8.1 pro to legalny jest downgrade do windowsa 7pro, więc wszystko w porządku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Na lipcowej fakturze od wykonawcy widnieje system operacyjny Windows 8.1, tymczasem w komputerach zainstalowano starszą "siódemkę”.  
Jeśli to była wersja Win 8.1 Pro to był to legalny i w tym przypadku uzasadniony zabieg (tzw. downgrade).   A ogólnie to widać ile czasu, pieniędzy i nerwów pozwalają zaoszczędzić zamówienia publiczne :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważne że wszystko w ramach chorej ustawy o zamówieniach publicznych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech żyje najniższa cena w przetargach!!! Tak trzymać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle wszystko jest DAUN-GRADE przy tych ustawach o zam. publicznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle wszystko jest DAUN-GRADE przy tych ustawach o zam. publicznych.
Widocznie taki stan rzeczy odpowiada koalicji, która sprawuje władzę od 7 z górą lat.   W oparciu o tę samą ustawę realizowałem nie jedno zlecenie i jakoś JST nie miały problemów - nawet z nałożeniem kary i to pomimo, że miałem kiedyś opóźnienie nie z własnej winy.   To tak na marginesie, bo to nie ustawa jest do zmiany, a panujący układ polityczny, któremu zapis ustawy przeszkadza jak falbanka baletnicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę, nie zwalajcie wszystkiego na ustawę o zamówieniach publicznych. Ustawa pozwalała zawsze tak przygotować kryteria, na podstawie których wyłaniano zwycięzcę, że cena mogła być tylko jednym z kryteriów i wcale nie najważniejszym. Trzeba było tylko pomyśleć i wskazać w kryteriach odpowiednie wagi dla np. jakości, terminów oddania czy długości okresów gwarancji. Różnorodność kryteriów, jak się Państwo domyślacie zależeć powinna tylko od różnorodności tzw. przedmiotów lub usług, które miały by być zamawiane. To osoby decydujące o wydawaniu pieniędzy ustalały jedyne kryterium w postaci ceny aby była kasa na kolejne inwestycje/zakupy - to wariant patriotyczny/optymistyczny - lub, aby później rozkładać ręce i wmawiać nam, że za taką cenę nie można było lepiej lub więcej. O łapówkach nie piszę bo mnie przy ich dawaniu nie było...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę, nie zwalajcie wszystkiego na ustawę o zamówieniach publicznych. Ustawa pozwalała zawsze tak przygotować kryteria, na podstawie których wyłaniano zwycięzcę, że cena mogła być tylko jednym z kryteriów i wcale nie najważniejszym. Trzeba było tylko pomyśleć i wskazać w kryteriach odpowiednie wagi dla np. jakości, terminów oddania czy długości okresów gwarancji. Różnorodność kryteriów, jak się Państwo domyślacie zależeć powinna tylko od różnorodności tzw. przedmiotów lub usług, które miały by być zamawiane. To osoby decydujące o wydawaniu pieniędzy ustalały jedyne kryterium w postaci ceny aby była kasa na kolejne inwestycje/zakupy - to wariant patriotyczny/optymistyczny - lub, aby później rozkładać ręce i wmawiać nam, że za taką cenę nie można było lepiej lub więcej. O łapówkach nie piszę bo mnie przy ich dawaniu nie było...
  Dokładnie, wszyscy narzekają na ustawę, tymczasem to zwyczajnie wina urzędników, że nie umieją (może nie chcą?) korzystać z możliwości, które mają. Ciekawe, czy jak kupują dla siebie, też patrzą tylko na cenę? Dziwne, że nie mają służbowych Fiatów Seicento.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widocznie taki stan rzeczy odpowiada koalicji, która sprawuje władzę od 7 z górą lat.   W oparciu o tę samą ustawę realizowałem nie jedno zlecenie i jakoś JST nie miały problemów - nawet z nałożeniem kary i to pomimo, że miałem kiedyś opóźnienie nie z własnej winy.   To tak na marginesie, bo to nie ustawa jest do zmiany, a panujący układ polityczny, któremu zapis ustawy przeszkadza jak falbanka baletnicy.
  Ty to w ogóle jesteś chodzącym ideałem, nic nigdy nie złego nie zrobiłeś, wszystko co złe to z winy kogoś innego, nie wiem czy się śmiać czy płakać z tych bajeczek jakie w internecie wypisujesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jakby urząd zapłacił więcej za usługę , gdyby np. zawarto w przetargu dodatkowe kryterium jakość, jak ktoś powyżej proponuje to zaraz wszyscy zarzuciliby niegospodarność itd..albo ktoś by na;pisał,że można to zrobić taniej, tutaj nie ma złotego środka.   A co do przetargów i firm zagranicznych, to niestety,ale mogą startować wszyscy nie tylko z Polski, ale dobrze,ze urząd "pogonił" tych Hiszpanów, bo to maniana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W oparciu o tę samą ustawę realizowałem nie jedno zlecenie i jakoś JST nie miały problemów - nawet z nałożeniem kary i to pomimo, że miałem kiedyś opóźnienie nie z własnej winy."     A to oto w tym chodzi... i wszystko jasne Panie Budżet stąd jest Pan taki cięty na miłościwie nam rządzących. Karę w przetargu kiedyś Pan otrzymał, ale  że nie z własnej winy i kto jak kto, Pan nie potrafił tego udowodnić, osoba która wszystko potrafi "wytropić," jestem zaskoczony  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo Polska firma zrobić tego nie mogła???? Trzeba gotówkę z miasta wytransferować???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo Polska firma zrobić tego nie mogła???? Trzeba gotówkę z miasta wytransferować???
najpierw prawo o zmówieniach publicznych poczytaj a później publicznie sie wypowiadaj ok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inaczej mówiąc przez 3 lata Zarząd Dróg i Mostów nie kontrolował postępu inwestycji na którą miasto wydało kasę podatników tak? Jeśli tak to czekamy, aż polecą głowy naczelników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
korzystajmy z naszych firm i nie dajmy się bajerować jakimś Włochom, czy Hiszpanom którzy wschód UE traktuja jak ciemnego luda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już napisałem poprzednio - gonić darmozjadów z Hiszpanii !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A podobno Hiszpanie mają odbudować szkołę w Kazimierzu Dolnym - już to widzę!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...