Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strajk nauczycieli w Lublinie. Jak przygotowują się szkoły? Co zrobić z dziećmi?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 kwietnia 2019 r. o 06:24 Powrót do artykułu
Pan Dyrektor prosi Rodziców o pomoc na czas strajku. 1. Na poniedziałek potrzebne są osoby, które mogłyby sprawować opiekę/poprowadzić dowolne zajęcia (plastyczne, muzyczne, ruchowe, taniec, prezentacja na jakiś temat, pokaz zdjęć z ciekawych miejsc, puszczenie filmu, itp.) 2. Na dni egzaminów potrzebne są osoby z uprawnieniami pedagogicznymi/emerytowani nauczyciele. Szczególna potrzeba - 6 dodatkowych osób - jest w piątek na część językową, bo będzie podzielona na mniejsze sale. Inne części będą w sali gimnastycznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To kara za głosowanie na komunistyczną partię pis. Dobrze wam tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sama wartość 2 miesięcznego urlopu to dodatkowe 2 pensje !! Ja bym oddał 2 pensje aby mieć 2 miesiące urlopu z dziećmi ale nie mam takiej możliwości. Nauczyciele obecnie to banda nieudaczników
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nie strajkujecie w wakacje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może nauczyciele zwolnią się z pracy i poszukają bardziej godnej za lepsze pieniądze. Ja chętnie zamienię się Mam wyższe wykształcenie. Pracuję fizycznie po 8 godzin dziennie za 1800 zł. (brutto) miesięcznie. Przysługuje mi 26 dni połatnego urlopu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem nauczycielką w jednej z gmin pod Lublinem - rocznie zarabiam 65500zł brutto (ze wszystkimi dodatkami i 13-nastką) + 6000zł z 500+. Dopiero w zeszłym roku po 10-latach pracy mogłam sobie kupić swój pierwszy nowy samochód  w salonie (47000zł zapłaciłam za taki nieduży. Czy wy uważanie że to dużo za siedzenie 5 dni wtygodniu w szkole od 7 do 13???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram nauczycieli w 100%. Policjanci, pielęgniarki, górnicy pokazali, że tylko takie metody są skuteczne. Nieroby, patologie i słudzy "dobrej zmiany" od 3 lat co chwilę wynoszą wiadrami, w NBP paniusia 50tys. przytula bez kompetencji. Za tą arogancję pisu i infantylizm, pokazujący się w werbowaniu policji i emerytów na łamistrajków - jestem całkowicie za nauczycielami. PiS pokazał, że nie wie co to znaczy racjonalne gospodarowanie budżetem poprzez swoje rozdawnictwo wyborcze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zgłoś tą sprawę do PIP. W polsce od stycznia 2019 wynagrodzenie minimalne to 2100 PLN Brutto miesiecznie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elżbieta Pieczonka, dyrektor SP 58?? 43!!!! czytajcie najpierw co publikujecie!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, wolnych etatów nie uświadczysz, pomijając języki obce ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech strajkują tylko zero płacy , my przeżyjemy ,zgłosimy sprawę do prokuratury za zmarnowany rok .czy się wypłacą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy strajk nauczycieli nie jest w sprzeczności z etyką? Po co wymagać aby szkoły w ramach kontroli zarządczej wdrażany był Kodeks Etyki jak tu wyjdzie taki Broniarz i co go tam jakieś zasady, dzieci a co go tam obchodzą. Szkoła to jest przedsiębiorstwo a nie miejsce gdzie Misją szkoły jest nauczanie i wychowywanie młodzieży. Kształcenie i wychowanie ma służyć rozwijaniu u młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Misją Szkoły jest tworzenie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego, psychicznego i fizycznego w poszanowaniu ich godności i wolności światopoglądowej oraz przygotowanie do dalszego kształcenia. W obliczu tego co ten łobuz organizuje jak się ma misja szkoły? Sami oceńcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie Żuk są jeszcze izby które kontrolują wydatki miasta i nie wiem czy się pan wybronisz jak i inni włodarze ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoly NIE SA od pilnowania dzieci i ich wychowywania - od tego sa rodzice, a ze rodzice dzisiaj hoduja a nie wychowuja dzieci to spoleczenstwo jest coraz bardziej debilne i chamskie. Jedyny ratunek dla Polski to szkola podstawowa bezplatna ale z dozwolonymi karami cielesnymi, za scioaganie czy inne formy kradziezy, wagarowanie oraz nieuctwo i pastwienie sie nad wspoluczniami wylot ze szkoly (do szkoly cpecjalnej dla psychicznie chorych lub niedorozwinietych lub specjalnej wojskowej z "pruskim drylem"), zakaz posiadania telefonow / smartfonow na terenie szkoly itp. Szkoly ponadpodstawowe powinny byc platne, nie kazdy musi byc inzynierem a do lopaty czy stania pod latarnia papierow nie trzeba. Tylko taki system szkolnictwa moze nas wyrwac z tej czarnej d... Europy. Co do nauczycieli to nie maja az tak zle jak mowia ani tak dobrze jak mowia rodzice niedorozwinietych pokemonow, ktore wysylaja do szkoly, uczenie cudzych bachorow to sprawa ani latwa ani przyjemna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele nie stracą, a rodzice, którzy muszą iść na zwolnienie żeby siedzieć z dziećmi też nie stracą ????brawo żuk, super....
 A co ma Żuk do ogólnopolskiego strajku. Ktoś mądrze napisał bierzecie 500+ z pieniędzy podatników to stać was na opiekunkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego szkola powinna byc platna; wtedy wszyscy beda happy z wyjatkiem rodzicow - leni i darmozjadow oraz pasozytow; to co placicie w podatkach na szkole to smieszne sumy i nawet swojego glupiego dziecka nie nauczylibyscie za to obslugi mlotka hahaha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle czerwonej chołoty wsród belfrów ? Gdzie patrioci ? Chodzi o szum i robienie piany ,bo pis u steru.BULOWI jakoś nie podskakiwali ,a byli je....i po całej linii.
 Nie każdy jest prawacką chołotą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo nauczyciele! Dosyć niszczenia oświaty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no właśnie to 500+ was w oczy kuje!! nie martwcie się składki wam wzrosną będzie z czego odszkodowanie wam naliczyć - mecenasi szykują pozwy zbiorowe- i dobrze!
 Nauczyciele chcą większej zapłaty za PRACĘ , a to całe 500+ to komunistyczny populizm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję że ten strajk będzie gwoździem do trumny PiSu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...