Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strajk nauczycieli w Lublinie. Jak przygotowują się szkoły? Co zrobić z dziećmi?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 kwietnia 2019 r. o 06:24 Powrót do artykułu
Kasiu nauczycielko, ja jako pracownik administracji w szpitalu zarabiam rocznie 40 000 zł brutto, nie mam dodatków poza stażowym (już wliczyłem), nie mam trzynastki, i mam 17-stol etni samochód. Naprawdę ci tak źle?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele skoro tak mało zarabiają ciekawe skąd mają kasę na auta i to nie takie wieloletniego użytku. A może tak fiskus zainteresowałby się się źródłem dochodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zacznijcie uczyć, a nie wymagać i wtedy dyskusja o pieniądzach będzie uzasadniona. Osobiście zatrudnił bym Was na 40 godzin tygodniowo, które musielibyście spędzić w szkole, ale tylko dla Waszego dobra, bo dzięki temu nie musielibyście "zabierać pracy do domu" i przygotowywać się do lekcji w domu, a czas po pracy spędziliście z rodziną. Tylko zacznijcie uczyć, a nie odwalać "pańszczyznę" w postaci minimum programowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram strajk. Tak trzymać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może nauczyciele zwolnią się z pracy i poszukają bardziej godnej za lepsze pieniądze. Ja chętnie zamienię się Mam wyższe wykształcenie. Pracuję fizycznie po 8 godzin dziennie za 1800 zł. (brutto) miesięcznie. Przysługuje mi 26 dni połatnego urlopu.
 bez urazy, szanuję pracowników fizycznych, ale jeśli masz wyższe wykształcenie i zarabiasz jakimś cudem 1800 brutto, to co i gdzie robisz? Trzepiesz aby worki po cemencie? I to dwa dziennie? Jeśli jesteś taki bystry to coż..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest przesada pracują w przedszkolu po 4 lub 5 godz i .zarobki wcale nie sa złe.Dlaczego nikt nie dopominal się niczego za rządów 8 lat PO tylko teraz jak PiS celowe burzenie ludzi a ludzie glupi i się słuchają nie tych co trzeba.Ja miałam 3 dzieci i PO nic mi nie dało nikogo to nie obchodziło zrbiłaś sobie 3 to se radź.Odnośnie strajku to tylko dla nauczycieli podwyźka?A co z pracownikami obsługi nic się nie mówi o pieniądzach dla nich.Ludzie gorszej kategoru?To wszystko jest chore.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oni nie dostaną po kieszeni, za to rodzice tak, bo albo wezmą urlop, który mogliby wykorzystać latem, a jak wezmą zasiłek opiekuńczy, to otrzymają 80 % wynagrodzenia, tak jak za zwolnienie lekarskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram strajk. Tak trzymać!
 kTO STRAJKUJE TO GO ZA BURTE DO ZWOLNIENIA albo dac mu jeszcze szanse niech pisze podanie sam o zwolnienie i szuka sobie pracy innej gdzie pieniażki będzie workami wynosil. N i e r o b y.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem nauczycielką w jednej z gmin pod Lublinem - rocznie zarabiam 65500zł brutto (ze wszystkimi dodatkami i 13-nastką) + 6000zł z 500+. Dopiero w zeszłym roku po 10-latach pracy mogłam sobie kupić swój pierwszy nowy samochód  w salonie (47000zł zapłaciłam za taki nieduży. Czy wy uważanie że to dużo za siedzenie 5 dni wtygodniu w szkole od 7 do 13???
 hahaha no to rzeczywiście masz problem, a wiesz ilu ludzi może sobie w ogóle kiedykolwiek pozwolić na nowe auto z salonu? bo średni wiek auta w Polsce to 13 lat! czyli jesteś zamożną osobą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Oni! Tylko wysokie zarobki mogą spowodować przyciągniecie do zawodu nauczyciela prawdziwych pedagogów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni Rodzice a może skrzykniemy się razem i zaczniemy składać pozwy przeciwko nauczycielom z tytulu podjęcia przez nich działań krzywdzacych nasze dzieci. Prawnicy chętnie pomogą w sformułowaniu takich wniosków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja proponuję WSZYSTKIM, i rodzicom i pracownikom oświaty napisanie e maila i wysłanie do premiera, ministra edukacji i do ZNP także. Nie ważne co kto w tym mailu napisze, bo i tak prawie żaden nie zostanie przeczytany, ważne by wyrazić swoje zdanie. Zablokujemy tym samym im skrzynki, może się w końcu opamiętają, i jedni i drudzy. Dziękuję za wypowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gadacie głupoty co maja zrobić matki i ojcowie jak oby dwoje pracują i nie mają komu zostawić dziecka to problem dopiero w przedszkolach robią strajk bo chcą 1000zl podwyżki i tak nie dostaną ich...jak sa tylko 5godzin Dziennie i 1800zl maja nie ja robią się tak jak kierowcy co musza mieć głowę dookoła głowy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dajcie spokój z tym strajkiem, wszędzie o tym trąbią. Co potem zrobicie jak trzeba będzie później nadrobić materiał? Lepiej strajkować, niż uczyć dzieci. Dajcie spokój z tym strajkiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marta to zamiast do szkoły czy przedszkola daj dzieciaka na 8 godzin kierowcy. Po co narażasz swoje dziecko na kontakt z nierobami i frustratami? A kierowca ma oczy dookoła głowy to i bezpiecznie bedzie a jak wykształci z geografi, matematyki a pewnie i jezyki podciagnie (głównie łacinę). powierz dziecko kierowcy zamiast nauczycielowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...