Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Straż Miejska: Surowe kary za parkowanie bez biletu

Utworzony przez Gość, 6 maja 2011 r. o 17:52 Powrót do artykułu
A ja to jestem ciekawe kim było tych 47 upomnianych skoro innyym wlepiano mandaty albo wzywano do komendy. Jestem pewien że te 47 upomnianych to: policjanci, urzędnicy, straznicy miejscy i ich rodziny lub koledzy. Czyż nie tak ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy za brak opłaty za bilet parkinkowy mozna dostac punkt karny? Proszę o jakąś podstawe prawną. Opłata parkingowa, to opłata administracyjna, dla miasta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=N2jo34kC_mU&feature=related
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/434927,lawina_wezwan_do_zaplaty_za_nieuregulowane_rachunki_za_parkowanie.html Maksymalnie 50zł i nie ma nic wspomnianego o punktach karnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu Straż Miejska nie pilnuje porządku na imprezach masowych tylko zajmuje się nękaniem kierowców???? Gluciarze ze Straży Miejskiej do pilnowania kiboli na boisku a nie do zaglądania za wycieraczki! Stań oko w oko z pospolitym bandytą Strażniku i nie obsraj się a nie biegaj jak zerwany z łańcucha kundel i nie szczekaj na uczciwych obywateli!!! Czy nasi mądrzy urzędnicy wyliczyli ie mamy miejsc parkingowych a ile przypada na nie samochodów, może najwyższy czas zamiast budować hipermarkety pora na parkingi, tylko kto wtedy będzie chciał łapówki dawać za wydanie zezwolenia???? Jak w starym porzekadle: JEŚĆ NIE MA KTO DAĆ ZA TO KARAŁBY KAŻDY I ŁAPĘ WYCIĄGAŁ PO NIE SWOJE!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że to bardzo dobra sprawa, mam nadzieję, że zwrócą też uwagę i zaczną wlepiać mandaty za psie gówna. Prawo jest dobre należy je tylko egzekwować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straz miejska to nie dorobiona policja, oni sa nie potrzebni!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt: "Są już pierwsi niezadowoleni. – To skandal. Przez tyle lat nikt tego nie egzekwował, skąd ta nagła akcja? Od dziś mam się czuć przestępcą, bo nie płacę za bilet pod własnym domem? – oburza się pan Marcin z ul. 1 Maja" Oto mentalność prymitywnej patologii: zna przepis, ale go nie przestrzega, bo nikt tego nie kontrolował - a kiedy zaczęto przepis egzekwować - drze mordę! Panie Marcinie z ul. 1. Maja - gdybyś myślał i postępował jak biały człowiek - nie byłoby problemu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w ty6m czasie elektorat podrzuca śmieci tam gdzie chce i psy srają też tam gdzie chcą bacznie pilnowane przez soje pańcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
I bardzo dobrze! We wszystkich cywilizowanych miastach są opłaty za postój na parkingu miejskim i nie oszukujmy się w Lublinie nie są wysokie te opłaty, więc nic się nie stanie jak coś wpłynie do kasy miasta! I MAM NADZIEJE ŻE DO KASY MIASTA A NIE DO KIESZENI URZĘDNIKÓW!
Masz rację, np taki Amsterdam czy Londyn. Ale jakie równe drogi, dołka nie znajdziesz, nie to co nasza np Łęczyńska czy wylot na Warszawę czy Kraśnik Ale znów taki Amsterdam czy Londyn razem do kupywzięte nie mają tylu służbowych limuzyn co ma lubelski ratusz, więc na co mają wydawać pieniądze jak nie na drogi No i niepojęte jest w tamych cywilizowanych okolicach by urzędnik miejski używał służbowego auta do dojazdów do i z pracy, to i na paliwo mniej pójdzie, a więc znowu więcej zostanie na drogi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy na 1 Maja płaci sie za parkowanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja! Ludzie się na to złapali! Straż miejska nie ma prawa nakładać mandatu. Artykuł 92 § 1. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany. Nie przyjmować mandatów! Znak informacyjny mówi parking, i tyle!. Nieopłacenie biletu nie jest niedostosowaniem się do znaku. Grozi za to maksymalnie 50 zł "opłaty dodatkowej" - Art. 13f pkt 1 Ustawy o drogach publicznych. Zauważcie, że wystawili tylko 7 mandatów, 47 osób pouczyli, nie skierowali żadnego wniosku do sądu... Kompletna kpina! Kompromitacja Straży Miejskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tych kierowców ukaranych mandatami za nieopłacenie biletu parkingowego: piszcie do sądu wniosek o "uchylenie prawomocnego mandatu karnego". Sąd uchyli, gdyż czyn popełniony przez was - nieopłacenie parkingu, nie jest wykroczeniem (tylko w takim przypadku możliwe jest uchylenie mandatu). O ile dobrze pamiętam 7 dni na to jest. Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie zamiescic zdjecie strazy bez biletu? czy ich to nieobowiazuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...