Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strefa parkowania w Lublinie sypnęła mandatami

Utworzony przez Roland, 9 października 2012 r. o 06:59 Powrót do artykułu
Dobrze, ze budują obwodnicę Lublina. Będzie można omijać z daleka to nieprzyjazne dla ludzi miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe tylko dlaczego w niektórych miejscach miasto ustawiło parkomaty na nie swoich terenach-chodzi mi tutaj o zatoczke parkingową przy ulicy Szewskiej w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech jeszcze włodarze miasta ogrodzą siatką i drutem kolczastym całą tą strefę jak na majdanku i kontrolują kto nie ma biletu za szybą; zamiast budować parkingi i łatac dziurawe ulice
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za ludzie !na zachodzie to norma .A z reszta chyba bardziej sie opłaca zapłacić 2 zł i stanąć normalnie w centrum a nie płacić parkingowemu 3 zł.Nie rozumiem ludzi którym sie to nie podoba.Stac cię na samochód to i na bilet.A jak nie to na rower.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Roland napisał:
Dobrze, ze budują obwodnicę Lublina. Będzie można omijać z daleka to nieprzyjazne dla ludzi miasto.
Dla ludzi czy dla samochodów? Niestety to nadmiar samochodów sprawia, że miasta stają się nieprzyjazne dla ludzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś o zdrowych zmysłach wytłumaczy mi w jaki sposób nastąpiło to cudowne rozmnożenie miejsc parkingowych.Przez wiele lat stały zakazy(dzikie przystanki-Hempla) a teraz o dziwo można tam parkować.Ktoś nas robił w trąbę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze że jest ta strefa. Centrum miasta jest dla ludzi a nie ma robić za parking. Trudno ruszyć dupę do parkomatu albo zostawić auto kilka ulic dalej? Bo przecież się nie chce jak można wjechać pod same drzwi urzędu i mieć wy**bane czy to chodnik czy trawnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O można pisać odwołania... czyli Ci którzy mają znajomych w urzędzie płacić kar nie będą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cudowne rozmnożenie napisał:
Może ktoś o zdrowych zmysłach wytłumaczy mi w jaki sposób nastąpiło to cudowne rozmnożenie miejsc parkingowych.Przez wiele lat stały zakazy(dzikie przystanki-Hempla) a teraz o dziwo można tam parkować.Ktoś nas robił w trąbę ?
"...idźcie i rozmnażajcie się..." A skoro strefa ma pewien obszar i jest to większy obszar niż istaniał do tej pory (parkowanie płatne jedynie w niektórych miejscach) to logiczne że liczba płatnych miejsc wzrosła. Dla inteligentnego człowieka to jest chyba proste do zrozumienia, zatem proszę nie zadawać głupich pytań tylko ruszyć głową (ewentualnie trąbą )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za strefą płatnego parkowania. Ale wczoraj tam wjechałem, brakuje oznaczeń gdzie się kupuje bilety, trudno znależć parkomat. Np. na Jasnej stanąłem i szukałem jak głupi, całą ulicę trzeba lecieć, to paranoja. Brak prakingów na obrzeżach strefy. W ogóle nie zauważyłem tabliczki że wjechałem do sterfey i kiedy to jest płatne. Tabliczki powinny być duże i informować dokładnie o co chodzi. Dodam że w jez. angielskim też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaro napisał:
"...idźcie i rozmnażajcie się..." A skoro strefa ma pewien obszar i jest to większy obszar niż istaniał do tej pory (parkowanie płatne jedynie w niektórych miejscach) to logiczne że liczba płatnych miejsc wzrosła. Dla inteligentnego człowieka to jest chyba proste do zrozumienia, zatem proszę nie zadawać głupich pytań tylko ruszyć głową (ewentualnie trąbą )
Co do wzrostu liczby miejsc parkingowych to akurat w wielu przpadkach było to właśnie takie cudowne rozmnożenie poprzez zdjecie znaków zakazu. Obok mojej pracy mam dwa przykłady, w jednym miejscu był zakaz z uwagi na sąsiedztwo bram pewnego banku (zapewne względy bezpieczeństwa) kawałek dalej zakaz obejmował rzekomą drogę pożarową do biurowca. Obecnie obydwa znaki zakazu zastąpiono znakami informującymi o płatnych miejscach parkowania. Podejrzewam że takie przykłady na obszarze centrum miasta można by mnożyć - i co? zwiędła Ci trąba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeden wielki bubel. Parkomaty to stary złom - nie wydają reszty, nie przyjmują banknotów, nie da się płacić kartą. Biuro strefy - w sumie nic nie można tam załatwić, nawet normalnie kupić abonamntu, bo po fakturę trzeba jechać na krochmalną. Reklamecje na krochmalnej, więc po co to biuro na bernardyńskiej ?? Przypomina mi to punkt ZTM z zielonej co 3 paniusie i jedenochroniaż robią tyle co jeden biletomat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko dlaczego na Krochmalną trzeba chodzić przynajmniej dwa razy.Do tego wędrówka do ksera/żądanie kserokopii nie ma podstaw prawnych-widzimisie urzędników/,do banku,lub na pocztę,łażenie po pokojach itp.Urzędników parę razy więcej niż petentów,a na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać parę dni.Czy chodzi o pozorowanie nawału pracy,czy prosty wniosek,który można załatwić od ręki musi nabrać mocy urzędowej,lub pokazanie kto tu rządzi.Lublin to dzikie miasto,a Pan Prezydent nie może zapanować nad tym bałaganem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochane Lubelaki nie ma obowiązku wkładania biletu za szybę!!!!! Takie są przepisy,takie jest prawo!!!! http://expressilustr...42d5c3318000000 http://expressilustr...42d5cf461000000 Nie ma obowiązku umieszczania biletu parkingowego za szybą samochodu – tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny, który uznał, że uchwała Rady Miejskiej w Łodzi nakładająca taki obowiązek jest sprzeczna z prawem. Jednak kierowcy, którzy schowają wykupiony bilet do kieszeni, będą zmuszeni – w przypadku kontroli – pofatygować się do Zarządu Dróg i Transportu, by udowodnić, że bilet wykupili i złożyć wyjaśnienie na piśmie. Decyzja WSA to efekt skargi, jaką złożył w lipcu 2011 r. rzecznik praw obywatelskich. Kwestionował on zapis, że kierowca musi wykupić bilet i umieścić go w widocznym miejscu, z czym zgodził się sąd. Teraz urzędnicy ZDiT głowią się, w jaki sposób sprawdzać, czy kierowca zapłacił za parkowanie. W nowym projekcie uchwały zwiększającej stawki opłat za parkowanie (z 2 do 3 zł za godzinę) ma być zapis, że ZDiT „zaleca, aby dowód wniesienia opłaty, w postaci ważnego biletu parkingowego lub ważnego abonamentu parkingowego, umieścić niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu w widocznym miejscu, bezpośrednio za przednią szybą pojazdu, w sposób umożliwiający odczytanie wszystkich danych”. Dodano też zapis, że na wykupienie biletu w parkomacie kierowca będzie miał 5 minut od zaparkowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koszalinianin napisał:
Kochane Lubelaki nie ma obowiązku wkładania biletu za szybę!!!!! Takie są przepisy,takie jest prawo!!!! http://expressilustr...42d5c3318000000 http://expressilustr...42d5cf461000000 Nie ma obowiązku umieszczania biletu parkingowego za szybą samochodu – tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny, który uznał, że uchwała Rady Miejskiej w Łodzi nakładająca taki obowiązek jest sprzeczna z prawem. Jednak kierowcy, którzy schowają wykupiony bilet do kieszeni, będą zmuszeni – w przypadku kontroli – pofatygować się do Zarządu Dróg i Transportu, by udowodnić, że bilet wykupili i złożyć wyjaśnienie na piśmie. Decyzja WSA to efekt skargi, jaką złożył w lipcu 2011 r. rzecznik praw obywatelskich. Kwestionował on zapis, że kierowca musi wykupić bilet i umieścić go w widocznym miejscu, z czym zgodził się sąd. Teraz urzędnicy ZDiT głowią się, w jaki sposób sprawdzać, czy kierowca zapłacił za parkowanie. W nowym projekcie uchwały zwiększającej stawki opłat za parkowanie (z 2 do 3 zł za godzinę) ma być zapis, że ZDiT „zaleca, aby dowód wniesienia opłaty, w postaci ważnego biletu parkingowego lub ważnego abonamentu parkingowego, umieścić niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu w widocznym miejscu, bezpośrednio za przednią szybą pojazdu, w sposób umożliwiający odczytanie wszystkich danych”. Dodano też zapis, że na wykupienie biletu w parkomacie kierowca będzie miał 5 minut od zaparkowania.
Ale komu robisz klopot majac niewidoczny bilet parkingowy, chyba tylko sobie. Durne myslenie typowego cwaniaczka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za strefą, jak już ktoś napisał tak jest we wszystkich miastach na zachodzie. Płacisz te 2 zł a nie 5 jakiemuś parkingowemu, biletow nie trzeba wypisywac, a i ile miejsca sie nagle zrobilo ot chociazby na Placu Litweskim, da się w koncu normalnie stanac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Roland napisał:
Dobrze, ze budują obwodnicę Lublina. Będzie można omijać z daleka to nieprzyjazne dla ludzi miasto.
omijaj tez poznań, kraków, warszawę i wiele innych miast. Płacenie za parking i to w centrum, jest normą a nie wyjątkiem. Pewnie mamusia wychowała cię w duchu socjalistycznego podejścia, że należy ci się wszystko za darmo xd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...