Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szlachetna paczka od szlachetnych ludzi

Utworzony przez spartan, 22 listopada 2012 r. o 23:22 Powrót do artykułu
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...ale o tym ani mru mru !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z rodziną Państwa Cugowskich??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lula napisał:
A co z rodziną Państwa Cugowskich??
Nie martw się lula, Cugowscy też dostaną paczkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie martw się lula, Cugowscy też dostaną paczkę.
ahahaha!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spartan napisał:
ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej [/quote] [quote name='spartan' timestamp='1353622934' post='697962'] ale mieli gest gwiazdorzy od siedmiu boleści. Aż trzeba pisać w gazetach, stać ich na duuuuużżżżżżooooooo więcej
jak to mówią "nieważne co piszę o znanej osobie, ważne, żeby nazwiska nie przekręcili!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co niby maja ludzie dawac jak samych na nic nie stac niech tuskowe matoly dajo bo narabowali do wszystkich i tych z blokow co to jeszcze gierek pobudowal i od tych co to strzeche nad glowo maja i od tych co jemu na slowo dali wiare zamiast sily kierowac na boga i siac prawde cala o prawdzieje Polsce niech te z PO kupuja i daja bo nam samym ie dosc do wyplaty co to nie zawsze na czas urzendy wysylaja a tylko swojich napychaja u nas jusz zapowiedzieli ze utna a to i innej biedocie od ust odbiora aby tylko sami nachapac sie do sytu a co tak artysci popieraja rozbiur kraju i polski i popieraja Tuska juz na zywca i chca zeby ludzie na nich wystempy chodzili kanalie i zdrajcy zydowsko niemieckie i tylko ruskiemu przypodobac sie za kazda cene
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok! Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daro7270 napisał:
O jakiej Wy tu szalachetności piszecie, że zebrało się dóch gości z kabaretu, zaprosili media i robią zakupy? Takie pokazówki nazywacie szlachetnością???? Żarty na bok! Jak dla mnie ci prawdziwie i z głębi serca pomagający, to tacy działający na codzień i "niewidzialni".
...a ty należysz do której grupy? Tych co pomagają z mediami czy bez? Jedni i drudzy pomagają, wyjdzie na to samo.Ty natomiast oprócz plującego jadem wpisu coś zrobiłeś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tadziu napisał:
Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych... [/quote] [quote name='Tadziu' timestamp='1354056268' post='701233'] Witam!w całej tej akcji martwi mnie to czy aby Ci wolontariusze tak naprawdę poznają dokładnie sytuacje rodziny do której trafi taka paczka,większość ludzi jest tak wyrachowanych że potrafią mimo swojej całkiem niezłej sytuacji materialnej przedstawić ją całkiem w innym świetle.Mam kilka takich przykładów na własnej dzielnicy:rodzice z jednym dzieckiem(lat10) wzięli rozwód fikcyjny(chodziło o rozdzielność majątkową)matka niepracująca nigdy(zdrowa i silna) deklaruje że ojciec dziecka(zarabiający około 5000zł) niby nie mieszka z nimi i płaci jej dobrowolne alimenty w kwocie 500zł miesięcznie i to jest jej jedyny dochód,przy czym przez te wszystkie lata pobiera dodatek mieszkaniowy,zasiłek rodzinny,obiady w szkole dla dziecka opłacane przez MOPS i inne tam dary...aż trafia coś człowieka.Zadam pytanie czy w tych wszystkich instytucjach które przyznają taką pomoc pracują ludzie dobrze przygotowani?czy komuś przyszło kiedyś ją zapytać dlaczego przez te wszystkie lata nie pracuje?przecież pewne sprawy widać gołym okiem?a często jest tak że rodzice pracują obydwoje, niestarcza im z miesiąca na miesiąc a przekracza im dochód parę zł i wszystko zostaje im odebrane!dochodzę do wniosku, że trzeba kłamać, być cwanym?owszem taka pomoc jest potrzebna i sam się pod nią podpisuje ale drodzy wolontariusze i wszyscy Ci co decydujecie o przyznaniu pomocy,zasiłków itp.przyłóżcie się do oceny sytuacji rodzinnych bo swymi złymi decyzjami krzywdzicie tych naprawdę potrzebujących dlatego też myślę iż niektóre z tutejszych postów są tak negatywnie nastawione...Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych...
Bardzo dobrze ktoś tu napisał! Też często widzę takie sytuacje i całkowicie się zgadzam z moim przedmówcą! Ja też mam wrażenie, że w Opiece pracują ludzie, którzy są nie przygotowani do swojej pracy, a -co gorsze- tak naprawdę wcale nie znają ludzi, którym te zasiłki i inne "dobrodziejstwa" przyznają. Ja się pytam: gdzie jest wywiad środowiskowy?! Jedną z pierwszych rzeczy jakie bym zrobił, to wysyłał pracowników z Opieki z alkomatem na niezapowiedziane wizyty domowe do swoich "utrzymanków"! -jeśli był pity alkohol, to zasiłki i dzieci im odbierać! Prawie wszyscy utrzymankowie Opieki to symulanci i kombinatorzy!,to ludzie zdrowi do pracy -ale leniwi! Opieka Społeczna to nieudolna instytucja, która "kisi się" w sosie własnych nieudolności -tam nie ma dobrego gospodarza w tej instytucji! Moja ciotka z niepełnosprawną córką na 1-szej grupie nie dostała pomocy z Opieki, bo mądrzy urzęddnicy wyliczyli, że jej dochód w domu przekracza kilka zł "próg dochodowy". A czy ktoś się jej zapytał, czy jest w stanie sobie dorobić do leków lub w ogóle pójść do pracy?! Choćby nawet ciotka chciała pójść do pracy, to nie może -bo nie ma już tego zdrowia ani młodych lat, a córka wymaga całodobowej opieki. Natomiast zdrowe lenie śmierdzące, które mogą iść do pracy, to i tak nie pójdą, bo im się wprost nie chce i nie opłaca pracować... W miasteczku na Podkarpaciu, w którym mieszkałem "utrzymankowie" Opieki biorący zasiłek musieli ileś godzin w miesiącu odpracować na cele społeczne, np.zbierać śmieci w przydrożnych rowach lub sprzątać chodniki. Czemu w Lublinie tak nie może być??? Czemu w Lublinie sprzątaniem zajmują się firmy -jeśli mogli by to robić "zasiłkobiorcy"? -było by to połączenie przyjemnego z pożytecznym,a przy okazji spore oszczędności dla miasta...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ładnie napisane: "Wolontariusze Szlachetnej Paczki poznają sytuację potrzebujących rodzin". Tylko, że jest jedno ważne ALE w tym wszystkim: że prawie każda potrzebująca rodzina ma "Drugie Dno" tej sprawy. Większość tych rodzin, to cwaniaki żyjący na koszt państwa! A jeśli chodzi o Cyców oraz o Wólkę Cycowską i Stręczyn, to znam tam kilka osób/rodzin, które są w złej sytuacji finansowej -ale są dlatego, że sami tego chcą, ale nie żeby byli pokrzywdzeni przez los! Sam byłem nie raz świadkiem takiej sytuacji, że nie mieli co jeść na kolację, bo za pieniądze z Opieki wnuczek sobie dziś rano kupił oryginalne buty "Najki" -a kupił, bo nie miał w czym piłki kopać i nie chcial być gorszy od kolegów. Natomiast druga rodzina, którą znam z powodu lenistwa "przefiukała" majątek po rodzicach (pole, maszyny rolnicze, itp.) -a teraz bez wahania wyciągają ręce do Opieki, bo im się należy -ale że tam są sami młodzi i zdrowi do pracy, to tego już Opieka "nie widzi"! Sądzę ,że Opieka Społeczna w Cycowie jest za bardzo hojna i dobroduszna... Czemu nie ma sprawiedliwości?! -człowiek, który chce pracować i utrzymać rodzinę, to zawsze sobie pracę znajdzie -a leń zawsze będzie leniem i nie poniesie za to ŻADNYCH konsekwencji -a nawet jeszcze Opieka mu "wynagrodzi" jego lenistwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam kolegę,który ciężko choruje.Zadzwonił do Mopsu o pomoc w wykupie recepty i jak myślicie co mu powiedziano? niech pan idzie do księdza,albo niech pan załatwi sobie od psychiatry lewe zaświadczenie,że jest pan alkoholikiem,albo narkomanem to wtedy możemy porozmawiać... Komentarz pozostawiam każdemu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 30 stycznia. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze mój meil anna.mama29@onet.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[background=rgb(255, 255, 204)]Witam, jestem matka samotnie wychowujacych dwóch synów w wieku 2 i pół roku i 6 lat. rozstałam się z ojcem dzieci z powodu jego nadużywania alkoholu i znęcania się psychicznego.teraz z dziećmi mam spokój, ale niestety w tej chwili jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. dzieciaki chorowały i wszystkie pieniadze poszły na leki jestem bez złotówki do 10 lutego. bardzo proszę dobrych ludzi o jedzenie dla dzieci, głownie chleb cos do chleba i mleko dla dzieci. nie proszę o pieniadze tylko o jedzenie, o jakoms paczkę z zywnością lub zakupy w sklepie internetowym.bardzo prosze.mój meil anna.mama29@onet.pl[/background]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...