Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szykują remonty dróg w Lublinie. Będą korki

Utworzony przez xxx, 4 lutego 2011 r. o 05:09 Powrót do artykułu
khan_tengri napisał:
Po co budowac i remontowac nieekologiczne drogi? Nalezy raczej zniechecac ludzi do samochodow, utrudniac im poruszanie sie po miescie (brak remontow, likwidacja parkingow, oplaty, zamykanie drog). Dzieki temu ludzie przesiada sie na ekologiczne i zdrowsze rowery. Tak jest na calym swiecie, pogodzcie sie ze i Lublin musi taki sie stac. Samochody precz!
Spoko, sprzedam auto i kupię rower. Nawet tandem. I będziesz mnie woził codziennie pod Lublin do pracy w zimie, ok?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dirk napisał:
Spoko, sprzedam auto i kupię rower. Nawet tandem. I będziesz mnie woził codziennie pod Lublin do pracy w zimie, ok?
to dziewczyny nie masz? zaprzęgnij ją do sań i w zimie masz transport. ewentualnie autobus jeszcze zostaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO panowie oby takd alej nareszcie coś drgnęło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktos sie orientuje jak maja wygladac prace na Krochmalnej i Mlynskiej??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marcin napisał:
BRAWO panowie oby takd alej nareszcie coś drgnęło
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej sprawdź budżet a nie mówisz o 4 ulicach. Tutaj masz mapkę z remontami i budową dróg w tym roku [media]http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=213405802355273858251.000499d02ffb092163dad&z=12[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobacz jak jest w Łodzi, tam są dopiero dziury!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stan napisał:
Zobacz jak jest w Łodzi, tam są dopiero dziury!!!
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łukasz napisał:
REMONT KROCHMALNEJ TO JAKAŚ TOTALNA POMYŁKA ! jak wiemy za jakiś rok ruszy budowa stadionu miejskiego w Lublinie, czy nie lepiej kompleksowo zrobić coś raz ? Na budowę stadionu co rusz będzie dojeżdżał sprzęt ciężki, co za tym idzie ta drogo się w bardzo szybkim czasie ZNISZCZY ! APEL DO URZĘDNIKÓW ! ZRÓBCIE COŚ RAZ Z GŁOWĄ !
samochody żuk nie boją sie złych dróg. Żuk ma samochód typu SUV z napędem 4x4 zdużymi kołami. Jemu dziury nie przeszkadzają a wam? A co go to obchodzi. Jak sobie złamiecie zawieszenie to wasza sprawa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalny napisał:
4 ulice na krzyż(i to nie całe) zostaną wyremontowane i już BRAWO, STO LAT NIECH ŻYJE ŻUK. POwodzenia z takim nastawieniem. Przez rządy wasyla i żuka(byl w koncu wiceprezydentem) drogi w Lublinie sa w takim tragicznym stanie, że w żadnym miescie wojewódzkim nie ma takich
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
borys napisał:
Normalny - po twojej wypowiedzi sądzę, że raczej taki normalny do końca nie jesteś. Pewnie 4 ulice i to w dodatku nie całe... ale człowieku czy ty widziałeś budżet miasta??? Może dopłacisz z własnej kieszeni tyle żeby staczyło na remont wszystkich ulic i to w całości? Nie dopłacisz? to bądź tak miły, sklej wary i idź odrabiaj grzecznie lekcje...
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalny napisał:
Byłem ostatnio w Rzeszowie - mieście mniejszym, które nie porównuje się ciągle do Wroclawia, Krakowa, Gdańska jak Lublin. I drogi tam mają takie dobre, że w Lublinie żadnych takich nie ma.
Rzeszów jak słusznie zauważyłeś jest dwa razy mniejszym miastem ale jego budżet jest niewiele mniejszy od lubeskiego, więc chyba łatwiej wyremontować o połowę mniej ulic za podobne pieniądze - to po pierwsze. Po drugie, podkarpacie to dawna galicja więc i ludzie bardziej zaradni, przedsiębiorczy i pracowici (mam wrażenie że w lublinie nadal obowiązuje teoria "czy się stoi czy się leży... zwłaszcza w lubelskich urzędach). A po trzecie - zauważ, że prezydent Rzeszowa to pasionat, facet ma wizję nowoczesnego, silnego gospodarczo miasta i do tego dąży. Może jak lublin doczeka się kiedys takiego prezydenta to i to miasto zmieni się na lepsze. Puki co to wreszcie jakieś "większe" remonty ulic i to jest niewątpliwie na plus dla tego prezydenta. Szkoda tylko że facet (jak widać na tym forum) jest raczej osamotniony w walce o dobre imię tego miasta bo wszędzie dookoła sami malkontenci. Ludzie chcecie nowych inwestycji?! Jestem za, ale najpierw to wy się nauczcie doceniać to co macie i przede wszystkim postarajcie się to szanować. Wszędzie w tym mieście na ulicach syf, pobazgrane spreyami ściany, obdarte tynki i powybijane szyby - to się samo nie zrobiło. PS. tego też nie zobaczysz w Rzeszowie!!! Lublin stara się o tytuł europejskiej stolicy kultury??? Zobaczcie ile tej kultury pozostaje w mieście kiedy studenci wyjadą na wakacje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalny napisał:
No nie, takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Czyli Ty uważasz,ze wszystko jest w porządku a drogi w Lublinie wyglądają tak jak powinny i są remontowane tak jak POwinny? Wiem jak wyglądają drogi w innych miastach i wiem jak wyglądają w Lublinie. To co sie tutaj dzieje to porażka. Za ten stan rzeczy odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Lublinem od przemian ustrojowych. Ostatnio rządziła ekipa wasyla z wiceprezydentem Żukiem. Obecnie rządzi Żuk. Jak na takie zaniedbania remont kilku lubelskich ulic uważam za niewystarczajacy. Tym samym krytykuję tych którzy już piszą pieśni pochwalne pod adresem żuka, bo poprzednia ekipa wasyla i żuka na odchodne wydała mnóstwo pieniedzy na swoje własne uposażenia, natomiast bieżące naprawy ulic i łatanie dziur czy utrzymanie trawników przerasta możliwości miasta.
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele" Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje... Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
borys napisał:
Ja też uważam, że to nie wystarczająco jak na tak zaniedbane ulice. Też jeżdżę po Polsce i widzę jak wyglądają ulice innych miast (tu bym polenizował czy zawsze są lepsze - ale nie o to chodzi bo i ty i ja chcemy aby nasze były w 100% sprawne technicznie). Chodzi mi tylko o to, że w mieście, który nie posiada przemysłu, a jego dochody przez to są na beznadziejnym poziomie to niestety ale trzeba być w tej kwestii realistą - remontyją tyle ile kasy styknie i finito. I tak budżet miasta będzie w tym roku podobno ok 100 baniek w plecy. Powtarzam, że ja również chę by wszystkie ulice były w idealnym stanie bo sam jestem kierowcą - a to co się obserwuje po każdej zimie to tragedia, ale jak to zrobić kiedy kasy niiiima?!?!?! Ja i tak jestem w szoku, że szarpneli się na "tak wiele" Mówiąc krótko... będzie przemysł to będzie kasa... będzie kasa to będą remonty i nwestycje... Inaczej to sobie możemy jedynie poklikać i pomarudzić Pozdrawiam!
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalny napisał:
Mądrze piszesz, zagłosuje na Ciebie w następnych wyborach
Trzymam za słowo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marianoitaliano napisał:
Receptą na poprawę stanu infrastruktury komunikacyjnej w Lublinie jest w mojej ocenie nie naprawa wielu fragmentów ulic lecz remont mniejszej ilości ale w całości. Wyremontowane ulice powinny być też inaczej utrzymane. Tam gdzie zostal już przeprowadziny remont nawierzchni i chodników powinny być zwiększone naklady na utrzymanie zieleni i czystości. W ten sposób możnaby w kilka lat wyremontować około połowę większych dróg w Lublinie włącznie z chodnikami i nowymi lampami.
- 100% racji. Problem jednak w tym,że jak wybiorą Krochmalną, to krzyk będzie na Łęczyńskiej, itd. Ale jakby powiedzieć w tym roku cała Krochmalna, w następnym Łęczyńska, a wszystkie nawierzchnie będą wymieniane po wymianie wszelkiego rodzaju rur, studzienek itp. i w taki sposób, że po zmianach atmosferycznych nie będą tworzyć się pęknięcia i dziury, to ludzie dadzą sobie na wstrzymanie, nawet jak trochę ponarzekają. Co do utrzymania zielni, to nie wiem kto obecnie się tym zajmuje, ale przyznam, że jak widzę zieleń miejską to jestem przerażona ich pracą, gdyż ostatnio pozostawiają po sobie jedynie kikuty drzew, jak po pożarze, a nie pięknie i logicznie podcięte gałęzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...