Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Takie będą nowe karty biletu elektronicznego ZTM Lublin

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 czerwca 2019 r. o 21:00 Powrót do artykułu
A ja bym chciał mieć bilet z fotką kota prezesa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
''miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.'' - Teraz się do tej informacji odniosę i nieco uzupełnię. Mianowicie jest to system(co tutaj nie zostało dopowiedziane) konto-centryczny - musisz założyć konto pasażera(sic) w systemie informatycznym - czyli będą mieć nasze dane jak na dłoni, bo będziemy mieć profil w systemie. Kto jest wyłączony z nowego systemu? Osoby 65+, dzieci i młodzież do 15 roku życia, kombatanci wojenni i osoby represjonowane - to są te grupy ludzi, które mają i tak zapewnione darmowe przejazdy, ale osoby w wieku 16-64 to dość pokaźna grupa pasażerów. Fajnie, że Unia dała nam pieniążki na nowy bilet elektroniczny komunikacji miejskiej a nasi urzędnicy ochoczo się na to połasili, jednak jak zwykle nie pyta się ludzi o zgodę czy zdanie tylko stawia przed faktem dokonanym. Nowy system biletu elektronicznego ma wypierać stary system - czyli z przejazdówkami będzie się można pożegnać - dane będą bezpośrednio w bazie/systemie, będzie także "elektroniczna portmonetka" która daje nam jakieś bonusy( chyba darmowe przejazdy w ramach systemu lojalnościowego) - tu w grę wchodzi oczywiście smartfon a jakżeby inaczej. Mam nadzieję, że klasyczne papierowe bilety nie znikną, bo nie mam zamiaru zakładać, żadnego konta pasażera, jestem wolnym człowiekiem, nikt nie ma prawa mnie do tego typu kwestii zmuszać, komunikacja miejska to nie to samo co system lubelskiego roweru miejskiego - tutaj wybór biletów i rodzajów powinien być szeroki jak dotychczas - żadnego eliminowania dobrych i sprawdzonych metod tylko po to bo Unia nakazuje to polski urzędniku wykonaj - no way!. Zresztą każdy sobie może poczytać o tym systemie i czy mu się to podoba: ***s://***ztm.lublin.eu//uploads/biuletyn_ztmnews/Biuletyn%2017_29.03.2019.pdf Uszczęśliwianie ludzi na siłę czas zacząć, w ramach zrównoważonego rozwoju, zrównoważonego zniewalania ludzi, ot co - witajcie zakładnicy systemów informatycznych, nie będzie można niedługo zrobić nie bez smartfona, dostęp do sieci wi-fi będzie jak potrzeba fizjologiczna, zakładaj konta, pamiętaj hasła i loginy i sfajdaj się, bo bez tego nie pociągniesz, zniewolimy cię czy chcesz czy nie. Planują przyszłość ludzi i chaotycznie wdrażane zmiany bez pytania ludzi o zgodę czy zdanie i to jest demokratyczne, tak się traktuje ludzi? Kpiny w żywe oczy. Jestem za obecnym systemem, dosyć cyfrowego zniewalania, stop cyfrowej komunie!. Jestem definitywnie na NIE wobec tego systemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy w związku z obniżeniem standardu jakości świadczonych usług tj. ucieczka Warbusa z 30 nowymi niskopodłogowymi i klimatyzowanymi autobusami, a na ich miejsce wprowadzenie 10 letnich w połowie niskopodłogowych NIEklimatyzowanych autobusów przez MPK, ZTM zamierza wprowadzić obniżkę ceny biletów ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym wolał gołe baby..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie lubi kota prezesa ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lepiej zrubcie wersje na smartfona bo ta karta to klopot ni kazy chce ja nasic i pilowac zeby jej nie zgubic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do kwestii wymiany karty biletu elektronicznego: dlaczego stare karty nie są niszczone w obecności użytkownika przy wyrabianiu nowej lub oddawane dotychczasowemu użytkownikowi - wszak zawierają imię i nazwisko oraz wizerunek (zdjęcie właściciela ). Jak się mają do tego przepisy RODO ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...