Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

TBV: To będzie atrakcja turystyczna na miarę Central Parku w Nowym Jorku

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2019 r. o 20:45 Powrót do artykułu
W sobotę na śmieciu robi dewelotroll? Chyba w warunkach Ściany Wschodniej musi. Powinien zaraz ruszyć. Ostania narracja to już nie śmietnik i sralnia dla psów (?sic!) tylko "ludzie zdecydują" i "jestem na tak". Tak jak na tak jest deweloper. Będą agencyjne plusy, duuzo plusów by posty mieszkańców zepchnięte zostały z pierwszej strony. Byś się zgodził na Felin w Górkach i 10 000 samochodów. Strzeż się deweloperów stawiających sorry współpłacących za parki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Prezydent obiecał szerokie konsultacje w sprawie formy pytania referendalnego. Z jego brzmienia wynika, że jedynym konsultantem był zainteresowany developer. Pytanie bez wątpienia tenedencyjne. Całe to referendum nie ma absolutnie sensu. W sprawie wypowiadali się specjaliści - "Górki" powinny być wolne od zabudowy ze względu na walory przyrodnicze i tzw. korytarz powietrzny. Sprawa jest zatem oczywista. Developer wiedział co kupuje. Jego interes jest ewidentnie sprzeczny z dobrem mieszkańców. Niestety wydaje się tożsamy z interesem ratusza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie to czasy z dziennikarstwem że nawet w gazecie trzeba podpisywać się nickiem. Bardzo "wartościowy" jednostronny tekst, który powinien być opisany jako "materiał reklamowy". Nie wspomina nic o blokach, ilu? 100 -150? co zostanie z przyrody, z rezerwatu, z gatunków chronionych? Może dziennikarz, o ile tak można nazwać, bo dziennikarstwo, wymaga przedstawiania obu stron równania, a by się przeszedł chociaż do specjalistów i zapytał jak te cuda na kiju nam wszystkim zmienią życie. Druga strona medalu panie/pani drs to choćby taki cytat co się przewala w tym temacie masowo. "Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się inwestorowi referendum podoba niech za nie płaci. Koszt referendum wynieść ma zaś mniej więcej tyle, ile miasto przeznaczyć ma w roku 2019 na aktywną walkę z niską emisją…
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OK . jeżeli TBV chce być tak hojne to niech przed 7 kwietnia przedstawi Prezydentowi i mieszkańcom plan zagospodarowania górek czechowskich . A co najważniejsze niech zobowiąże się do kar, o ile przyszłoby mu na myśl niewywiązanie się ze zobowiązań - np. takie : że w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań w określonym terminie TBV odstąpi od prawa własności a teren powróci do stanu pierwotnego , czyli ..... wszystko co zostało wybudowane ulegnie bezwarunkowemu wyburzeniu na koszt TBV a teren wróci do zasobów miejskich. Cwaniaczki już nie raz wyhuśtały Lublinian przy wsparciu przekrętasów z PO i PSL. Czas na konkrety i dane słowo , przy takim zapisie papugi nie będą miały wiele do powiedzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I takie parku chcemy! Wystarczy dalszego zaniedbywania terenu i zaśmiecania go przez niektórych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto może zyskać piękny, ogromny park za darmo. Blokowanie tej możliwości to chyba prywata pewnych osób, bo logiczne to na pewno nie jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W referendum n/t bożego narodzenia karpie opowiedzą się na tak. Już właściciel stawu posypie na propagandę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TRZY SŁOWA KTÓRE WYJASNIAJĄ WSZYSTKO W TEMACIE KTO NA TYM WYGRA, A KTO STRACI: "TBV się cieszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam że nie wolno dopuścić do zamiany zabudowy na mieszkaniówkę - teoretycznie można by tam zrobić fajne osiedla wkomponowane w park, ale to musiałby zaprojektować ktoś kompetentny - a lubelskie urzędasy od planowania przestrzennego na pewno kompetentne nie są - wystarczy pojechać na górki Czechowskie i spojrzeć co się dzieje po drugiej stronie ul. Poligonowej - jaki burdel urbanistyczny tam zaprojektowano - wielkie osiedle na kilka tysięcy ludzi z wąskimi osiedlowymi uliczkami zastarasowanymi samochodami - tak samo będzie na górkach czechowskich jeśli zaplanują tam więcej mieszkań!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jest lepszym biznesem? dragi? ludzie? broń? Chyba jednak zmiana planów zagospodarowania przestrzennego. A zmiana planów parku z rezerwatem pod beton i suporex to temat dla CBA i prokuratury. Pomijam, że takie rzeczy to tylko w najbiedniejszym kraju UE mentalnie jeszcze u ruskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzygać się chce na tych pożal się Boże lubelskich "deweloperów". Nie dość , że budują skandalicznie ciasno bez dbałości o infrastrukturę i ład urbanistyczny to jeszcze mają śmiałość zabierać ludziom miejsce do życia, zdrowie , powietrze. Pazerność budzi wręcz wstręt. Czasami to jest barbarzyństwo np. Krańcowa czyli były park, Wieniawa -Kino, boisko do hokeja Lublinianki. Czasami przebieranie się w owczą skórę: Czyli my wam "mini park" a my wam 15000 ludzi i 10000 samochodów w okolicy. Brrr, Ble
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra dobra bez bezwartościowej trawki miedzy blokami to ile ma mieć te niby park 30ha? Liczy się zwarta powierzchnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze, należy nam się piękny, bezpieczny park dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla grupki krzykaczy. Dobrze, że większość mieszkańców myśli podobnie i nie daje się zwariować :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby referendum miało sens, uprawniony musi wiedzieć za czym się opowiada. Pytanie referendalne powinno zawierać dołączony do niego arkusz z dwiema małymi mapkami, jedną obrazująca gdzie obecnie można budować i co, oraz drugą obrazującą gdzie po zmianach będzie można budować i co. Powielajcie tego posta i link zawierający takie mapki: ***ulublin.eu/interwencje/stanowisko-rkp-w-sprawie-zabudowy-gorek-czechowskich/?fbclid=IwAR3NeBH4fgKMvrZMU5mOFAc8T1_eOo7qf5VHkHtl3XzKnyRrHQfnqPzTaDY Głosujmy za świadomym głosowaniem! Niech Lublin zagłosuje świadomie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy chciałby, żeby teren poligonu był zagospodarowany ale naiwnością jest sądzenie, że deweloper wybuduje jakiś park. To co zrobi, to będzie wyglądało tak jak wąwóz miedzy Czubami a LSM. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia satelitarne i porównać oba tereny. Porównywanie tego, co chce zrobić deweloper do Ogrodu Saskiego jest śmieszne. Tutaj nie będzie 50-letnich drzew i starszych. Podczas budowy teren zostanie rozjeżdżony a potem zrobią ścieżki rowerowe i chodniki na kierunkach wschód-zachód i północ-południe może jeszcze bedą ławki a jak urosną wieksze krzaki to drobni pijaczkowie będą mieli gdzie piwo wypić. Co prawda misto dostanie teren za 1 zł ale w zimie odśnieżanie w lecie koszenie trawy, to tylko minimm kosztów. Nie wiem, czy to taki interes dla miasta, utrzymanie takiego parku. Po paru latach pozostaną wieżowce a terez poza, to tylko z nazwy bedzie parkiem. Dla dewelopera park nie jest priorytetem, to tylko koszt, który trzeba minimalizować. Jeżeli już mają część terenu zabudować, to tylko budynkami o max dwóch kondgnacjach w górę i na dwa razy mniejszym obszarze. Nie ma potrzeby, żeby było osiedle na 10 000 ludzi, bo zaraz pojawią się korki na Ducha i na Koncertowej od Kompozytorów Polskich do Zelwerowicza. Nie wiem, czy ktoś myśli jakie będą potem konsekwencje. Jedynie pewne jest, że deweloper zrobi interes życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Starczy już propagandy pseudo obrońcówm, dość blokowania inwestycji miasta, jak komuś zależy na tym aby Lublin się nie rozwijał to niech sam odkupi te tereny i sobie robi co tam żywnie chce, nawet niech sobie tam smieci trzyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za parkiem, miasto na niego zasługuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że wojenka polsko-polska trwa w najlepsze. Zamiast osiągnąć kompromis, który zagwarantuje wszystkim nam park to krzykacze dalej chcą aby powstały tam galerie i hale a reszta została u właściciela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Precz z blokowaniem inwestycji i rozwoju miasta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.