Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
14 lat - trochę nie za wcześnie na skuter?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nina napisał:
14 lat - trochę nie za wcześnie na skuter?
Kartę motorowerową może mieć osoba, która ukończyła 13 lat. Od przyszłego roku będzie zamiast niej prawo jazdy kategorii AM, które uzyskać będzie mógł dopiero 14-latek (czyli po cichu podwyższyli wiek uprawniający do ubiegania się o uprawnienia do prowadzenia motoroweru). Z resztą podwyższają te granice, podwyższają... a wypadków z udziałem młodych kierowców miast mniej, to więcej. W USA wolno ubiegać się o prawo jazdy na samochód od 16 roku życia, w Wielkiej Brytanii od 17... a u nas niektóre "mądrale" chciałyby 21, nie widząc jednocześnie, że więcej winy leży po stronie niedostatecznego systemu szkolenia młodych kierowców, a nie ich wieku. I nie, bym był pyskatym szczylem, który nie może się prawa jazdy doczekać. Prawo zrobiłem w połowie lat 90-tych (jeszcze na wynalazku marki Fiat 126p), w wieku lat 17 (bo jeszcze wtedy można było - z resztą moi rodzice robili prawo jazdy w wieku lat 16-tu). Nikogo nie zabiłem, wypadku z własnej winy po dziś dzień nie miałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...