Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Urodziła się w więzieniu na Zamku Lubelskim. Walczy o miliony za zniszczoną młodość

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 stycznia 2020 r. o 10:05 Powrót do artykułu
Naprawdę poczuje się lepiej jak ogołoci polskiego podatnika na dodatkowe 14 mln? Co ona chce z takimi pieniędzmi robić? Do grobu ze sobą zabierze? Zrozumiałbym te roszczenie, gdyby całe pieniądze miały zostać przeznaczone na jakiś cel charytatywny itp... Niestety wygląda to jak zwykły skok na kasę
O takich antyypolskich draństwach - skandalicznych żądaniach oraz oburzającym zajmowaniu się nimi przez sądy - trzeba informować Unię Europejską oraz Radę Euroby. Należy położyć kres temu wulgarnemu bezprawiu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt kto nie zaznał takiego cierpienia jak ta pani nie ma prawa wypowiedzieć w tej kwestii na tym forum ani słowa. Nikt nie ma prawa do moralnej oceny ani w ogóle jakiejkolwiek innej oceny KTO TEGO NIE PRZEŻYŁ. To chyba oczywiste. Ale jak to w życiu, i.d.i.o.t.ó.w. nie sieją...
Przecz z cenzurowaniem wypowiedzi! Wolny człowiek ma prawo oceniać, ma też prawo bronić się przed jawnym wyłudzaniem pieniędzy kosztem ogółu podatników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy 15 mln zniweluje cierpienie? Cofnie czas? A winni i tak tego nie odczują! Tylko podatnicy. Ciekawe co planuje za taką kasę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko dlaczego ja z moich podatków mam płacić to odszkodowanie skoro brata mojej babci a także meża siostry dziadka też zabito za udział w AK?
  • Chodzi o złupienie Polaków. Teraz pod pozorem dochodzenia roszczeń. Kiedyś pod pozorem "walki wyzwoleńczej".
  • Takie żądania ukazują Narodowi, do jakiej naprawdę Polski, do jakiego gnębienia Polaków (zwłaszcza biednych), do jakiej bezwzględności dążyli ci, których teraz ukazuje się jako "wzory patriotyzmu".
  • Jedna sprawa sądowa może okazać się skutecznym antidotum na propagandową truciznę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy bohater żądający zapłaty za bohaterstwo (astronomicznej) jest jeszcze bohaterem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A męczennik męczennikiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko dlaczego ja z moich podatków mam płacić to odszkodowanie skoro brata mojej babci a także meża siostry dziadka też zabito za udział w AK?
  • Chodzi o złupienie Polaków. Teraz pod pozorem dochodzenia roszczeń. Kiedyś pod pozorem "walki wyzwoleńczej".
  • Takie żądania ukazują Narodowi, do jakiej naprawdę Polski, do jakiego gnębienia Polaków (zwłaszcza biednych), do jakiej bezwzględności dążyli ci, których teraz ukazuje się jako "wzory patriotyzmu".
  • Jedna sprawa sądowa może okazać się skutecznym antidotum na propagandową truciznę.
Japolan - rzadko się z Tobą zgadzam, ale teraz podpisuję się pod Twoimi wypowiedziami zdecydowanie! Zadałbym jeszcze pytanie - dlaczego pani obwinia rozpad swoich małżeństw swoim bez wątpienia trudnym dzieciństwem? Może w domu też próbowała robć z siebie ofiarę i nie robiła nic, żeby utrzymać małżeństwa? Co pani robiła zawodowo - pracowała gdzieś, może wciąż pracuje? Miała niełatwe dzieciństwo, ale ludzi z traumą z tego okresu jest mnóstwo. Jak do dziś ma problemy, to niech jej państwo nie wypaca odszkodowania, tylko psychologa zafunduje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstydziła by się!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
15.01.1945 r. - Armia Czerwona, po bitwie pancernej z Niemcami w rejonie Daleszyc i nad Czarną Nidą, zajęła Kielce. I już dwa dni później Sowieci rozpoczęli aresztowania i deportacje Polaków - sędziów, adwokatów, notariuszy, urzędników..... wyzwoliciele....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  W latach 1944-54 komuniści "gościli" na Lubelskim Zamku ponad 32 000 Polaków - żołnierz niezlomnych. "Opiekę" nad żołnierzami AK i NSZ , aż do ich śmierci sprawowali  m. in : płk.UB Artur "Hans Kloss" Ritter płk.UB Adam Umer płk.UB Bernard Schildhaus aka Krzywiński mjr UB Cezary Lamensdorf-Monderer aka Gorliński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W latach 1944-54 komuniści "gościli" na Lubelskim Zamku ponad 32 000 Polaków - żołnierz niezlomnych. "Opiekę" nad żołnierzami AK i NSZ , aż do ich śmierci sprawowali  m. in : płk.UB Artur "Hans Kloss" Ritter płk.UB Adam Umer płk.UB Bernard Schildhaus aka Krzywiński mjr UB Cezary Lamensdorf-Monderer aka Gorliński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stefan SZECHTER brat Adama MICHNIKA śmieje się z WAS żyjąc sobie dostatnio w Szwecji. Adam Michnik o Kiszczaku: ,,człowiek honoru''. Coś jeszcze ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile z tej kwoty odda rodzinom tych kobiet co ją uratowały za niemowlęcia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
32000 żołnierzy x 15 mln = budżet Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 mojego pradziadka zatrzelił strzałem w tył głowy psedo zaklęty, babcia była oddana do domu dziecka jako sierota, ,dorobiła sie potem majątku i dziś nikt z mojej rodziny po społeczne pieniądze ręki nie wyciąga,  dziś potomkowie tamtych złodziei , dezerterów , wszystkich co uciekali z armii aby tylko doszli w lubelskie i na Berlin już nie poszli.  chcą pieniędzy tak jak kiedys rabowali ale kogo ? chłopa , sasiada, palili sasiednie wsie, ale dziś oni walczyli z komuna, u tej osoby co w artykule piszecie w domu  były osoby z bronia i strzelały do  żołnierzy wojska polskiego, prawo wojenne twarde jest, za zabójstwo żołnierza była kara, conajmniej dwóch tam zostało zabitych, może ta paniusia wypłaci odszkodowania ich rodzinom  ?, żołnierzom zastrzelonych na jej podworzu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otóż tak cos jeszcze. Jak masz uwagi do Michnika to pozwij Michnika, jak coś ci winien Kiszczak to Kiszczaka. Jaka w tym moja wina? Ja jestem budżetem i ty też ( mam nadzieję) wiec po co Polska - czyli my teraz ją tworzący mamy płacić za coś co zlecili sowieci? W każdej rodzinie w tym kraju znajdzie się ktoś zamordowany bądź torturowany przez reżim . Zapłata takiego odszkodowania dziś to przyznanie się obecnej Polski do współudziału w tamtych zbrodniach. I jeszcze jedno ci którzy zginęli za wolną Polskę w grobach się przewracacją jak ich rodziny żądają za to pieniędzy. Za takie czyny zapłata jest po śmierci. Oni oddając życie o tym wiedzieli, a my?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DEKOMUNIZACJA w każdej dziedzinie natychmiast! - Niemcy tuż po upadku muru berlińskiego wywalili wszystkich komuchów z wysokich stołków byłego NRD. Okrągły Stół niestety zabetonował układ z Magdalenki.
 A my mamy wybranych członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Krajowej Radzie Sądownictwa i nikomu to nie przeszkadza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie "halo" o nic... 2 lata w tamtych czasach to nic i nawet nie ośmieszałaby się. Obecnie ma 71 lat i raptem sobie przypomniała... Innym może było jeszcze ciężej i zdecydowanie dłużej niż mizerny 2 lata. No ale cóż, ta osoba widać ma tupet i szczerze nie zasługuje na cokolwiek (jeśli chodzi o kasę), tym bardziej na szacunek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy bohater żądający zapłaty za bohaterstwo (astronomicznej) jest jeszcze bohaterem?
 To nie bohater, to zwykła hiena żerująca na naiwności innych. I pewno dokumenty wytworzyli jej górale spod góry Synaj, teraz jest taka moda wśród beznapletkowców. A ona z takim dużym  nosem napewno wygra kolejne miliony aby polaczki wiedzieli kto jest ich panem. Ustawa 447 daje wiele do zrozumienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie "halo" o nic... 2 lata w tamtych czasach to nic i nawet nie ośmieszałaby się. Obecnie ma 71 lat i raptem sobie przypomniała... Innym może było jeszcze ciężej i zdecydowanie dłużej niż mizerny 2 lata. No ale cóż, ta osoba widać ma tupet i szczerze nie zasługuje na cokolwiek (jeśli chodzi o kasę), tym bardziej na szacunek.
Wiesz, jej pewnie mniej chodzi o te dwa lata, a bardziej o te w sierocińcu, bo z tych dwóch pamięta tyle, co nic. Tylko że w sierocińcach przez tych kilkadziesiąt lat wychowało się pewnie dziesiątki, jesli nie setki tysięcy dzieci i też mało które miało tam bezstresowe życie, więc domaganie się kolejnych czternastu baniek za coś takiego, to coś podobnego, jak odszkodowania dla rodzin ofiar katastrowy smoleńskiej za cierpienia związane z ekshumacjami ich bliskich. Żerowanie na państwowych pieniądzach pod POZOREM wiekich cierpień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...