Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W tej dzielnicy Lublina produkowano samoloty. Wystawa zdjęć z Bronowic

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 listopada 2016 r. o 18:18 Powrót do artykułu
nie mogę sie zgodzic z wiadomością , że dzielnica bronowice powstała 60 lat temu i skąd dziennik wschodni ma takie żródła informacyjne , proszę o wyjaśnienie. otóż dzielnica bronowice powstała w 1951 roku a więc 5 lat wcześniej i dzisiaj powinna świetować 65-cio lecie. moja rodzina zamieszkała w oddanym budynku nr. 4 , 24 grudnia 1951 . i mam na to dowód w postaci meldunku . jednocześnie za***yło mnie to świetowanie w wybranym gronie notabli bronowickich .wcześniej nikt z mieszkańców o tych obchodach nie słyszał . smiem twierdzić że brali w tym udział ludzie , którzy nie znaja historii bronowickiej i ją zakłamują ....hanna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy dodać, iż w kościele św. Michała w czasie wojny szkopy urządzili magazyn. Można było tylko korzystać z kaplicy. Właśnie w tej kaplicy w dniu 26 grudnia 1941 r. moja ciocia brała ślub. Proszę wyobrazić sobie scenerię : ciemna kaplica- bez oświetlenia elektrycznego.drzwi kaplicy otwarte na oścież. A na placu samochód oświetla reflektorami kaplicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
nie mogę sie zgodzic z wiadomością , że dzielnica bronowice powstała 60 lat temu i skąd dziennik wschodni ma takie żródła informacyjne , proszę o wyjaśnienie. otóż dzielnica bronowice powstała w 1951 roku a więc 5 lat wcześniej i dzisiaj powinna świetować 65-cio lecie. moja rodzina zamieszkała w oddanym budynku nr. 4  , 24 grudnia 1951 . i mam na to dowód w postaci meldunku . jednocześnie za***yło mnie to świetowanie w wybranym gronie notabli bronowickich .wcześniej nikt z mieszkańców o tych  obchodach nie słyszał . smiem twierdzić że brali w tym udział ludzie , którzy nie znaja historii bronowickiej i ją zakłamują ....hanna
Z twojej wypowiedzi wynika żeś z ZOR-ów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA ! Ciągle wszyscy mylą Bronowice - ul. Bronowicka , Biłgorajska ,Skibińska , Drewniana , Składowa, Parkowa , Firlejowska itp z Zorami Bronowickimi tj nowym osiedlem bloków za TUNELEM. Stare Bronowice to była szkoła nr 22 , przy której był basen , 2 boiska do piłki . W czasie zimy na małym boisku robiło się lodowisko. W parku była górka do zjeżdżania na sankach , rosły rajskie jabłonie i było OK . Na większe atrakcje chodziło się do Parku Ludowego gdzie stał stary samolot a obok była niby kawiarnia. Była przystań na Bystrzycy z wypożyczalnią kajaków. Jestem z 1959 roku to wiem. Mieszkali tam super ludzie - były piłkarz MOTORU Jurek Ch , były trener Grzesie B. W lecie gralismy razem w noge jeszcze piłka do nogi sznurowaną. Basen był czynny i fajny do spotkań z chłopakami i dziewczynami z innych dzielnic. Teraz psy tam dupami szczekają i w większości zamieszkują tam różne ELEMENTY. Szkoda tej dzielnicy - tam dorastałem i miło wspominam okres dzieciństwa. To wszelkie urzędy zbablokowały rozwój tej dzielnicy bo w planach miał to byc teren pod zabydowe komunisycznego osiedla MOTOR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRONOWICE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bronowice Akt notarialny mojego dziadka na zakup placu przy łaźni miejskiej na rogu Bronowickiej i Fabrycznej ( kiedyś Arni Czerwonej ) to chyba jeszcze koniec dziewiętnastego albo początek dwudziestego wieku . Nie pamiętam. Wiem, że był sporządzony ręcznie z wielką pieczęcią notarialną. Teraz jest tam motel czy hotel co nie zmienia faktu, że Bronowice to dzielnica z dużo większą tradycja niż ta podana w wiadomościach. Tak to jest kiedy buraki piszą artykuły o mieście , którego historii nie znają. Czy wiesz redaktorze co to jest miejsce " KLIN" albo bar W-Z . Czy wiesz ,że w miejscu Gali była filia AGROMETU dziś SIPMA. Prywatna fabryka maszyn rolniczych była w tym miejscu jeszcze przed wojną. Nasz znany klub piłkarski rozgrywał mecze przy ul. Kresowej tam gdzie teraz jest albo był jakiś BAZAR. WNIOSEK - miasto to miasto a wieś niech zostanie tam gdzie jest i do miasta się nie pcha bo truje powietrze i zakłamuje rzeczywistość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bronowice i ZOR Bronowice powstały na terenie folwarku znajdującego się we wsi Bronowice.Podobnie Kośminek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...