Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ciekawą mają filozofię niektórzy komentatorzy. Skoro są księża, któzy grzeszą, to ja też mogę grzeszyć. Czyli skoro są w tym kraju złodzieje i mordercy, to ja też mogę kraść i mordować. Taka jest wasza filozofia? Od setek lat środa popielcowa w kościele katolickim była początkiem Wielkiego Postu, czyli okresu, w któym nie urządza się zabaw i na nie się nie chodzi. A obowiązkiem księży jest przypominanie o tej zasadzie, nawet, jeżeli mają swoje "za uszami". Nie podoba się? Droga wolna, nikt w kościele pod bronią nie trzyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie drażni ten medialny balon o nazwie walentynki. Podniecanie się wielką miłością a potem przychodzi szara rzeczywistość czyli w wielu przypadkach rozwód ko kliku latach, jedno albo dwoje dzieci na karku, wojna o alimenty, wzajemne oskarżenia i nie daj boże kredyt. Może tak artykuł o życiu w pożyciu czyli "co po walentynkach"??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olol napisał:
undefined napisał:
Młodzi co idą na dyskotekę i tak maja w nosie Kościół. Traktują księży i naukę Kościoła instrumentalnie, tj. jak im potrzebne bierzmowanie do ślubu albo chrzest dziecka czy pochówek rodzica, to sobie przypominają, gdzie kościół stoi. A żyć nauką Chrystusa na co dzień, nawet upadając i podnosząc się z grzechu - oj, to za duży wysiłek, tyle w życiu "ważnych" dni jak Walentynki, które przecież trzeba koniecznie spędzić na dyskotece. Przeciętnie w życiu czeka człowieka około 50-60 świadomie przeżywanych "Walentynek" - to nie, nawet w 2018 r. w Środę Popielcową trzeba z premedytacją iść poskakać w towarzystwie.
A z ciebie taki prawy chrześcijanin, że jedziesz po swoich bliźnich w internecie. Też "żyjesz nauką Chrystusa" jak cholera.
 Nie jeżdżę po bliźnich i nie rzucam kamieniem - tak samo pójdę posypać głowe popiołem i wykorzystam ten czas do refleksji. "Sam wiesz co stoi w Pismie sw: Jezeli ktos zle czyni , niech sie zbierze kilku i napomna go Jezeli to nie pomoze , niech doniosa o tym do zboru." Ogólnie Jezus to nie Jurek Owsiak, eot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bzdura. Nie żyjemy w średniowieczu !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Bóg wydał nowe przykazania na XXI wiek? Coś mnie ominęło?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
księża swoimi pindolami będą namiętnie się bawić w walentynki z ministrantami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Xiądz ma rację! Jesteś katolikiem - przestrzegaj Przykazań!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na walentynki najlepszy prezent to książka :) ***s://***booclick.pl/prezenty-walentynkowe-efektem-wow/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY MAŁO było czasu na kicanie w rytm przygłupich pioseneczek? Czas posypać głowy popiołem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwy katolik nie obchodzi walentynek ......a dla KK to wszystko grzech nawet życie, ale nie dawanie ma tace.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzechem???? Czy wyscie POWIARIOWALI?????? Nie oceniam cudzych pogladdow ale tez ie oceniajcie moich. Chodze na zabawy KIEDY chce i z kim chce. Na Popielcowe Walentynki mamy bal prebierancow. Trzeba skonczyc z tym kleroterroryzmem!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako Prawdziwy Polak nie mogę obchodzić tego obcego kulturowo "święta". Powinniśmy obchodzić nasze święto miłości czyli Dzień Kupały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
14 lutego pamiętajmy również o Armii Krajowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja chciałbym sie dowiedzieć jak teolog moralista podchodzi do nowej mody.Otóż dużo kościołów oferuje zamawianie intencji mszalnych przez internet.Oczywiście jest np(wizytki)okreslenie jak zaplace,gotówka czy przelew. Oczywiście tłumaczenie bedzie takie ,ze ludzie zabiegani i to jest wyjscie naprzeciw.Jednak,to wskazywanie na oplate jest według mnie niczym innym jak ,tym o czym mowił luter.Handlowanie sakramentami 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy nasi bracia, dla których najważniejsze jest tu i teraz, najważniejsza jest dobra zabawa i maksymalna przyjemność, pozwólcie nam w naszych kościołach, cerkwiach, synagogach i meczetach, w naszych domach Bożych składać naszym kobietom - mężczyznom obietnice będące konsekwencją miłości do nich. Uszanujcie to, że chcemy tam złożyć na ręce naszych ukochanych dar - siebie, a wszystkich członków naszych wspólnot uczestniczących w tych ceremoniach powołujemy na swiadków tego oddania. Ksiądz, rabin czy iman nie mają tu nic do rzeczy. Są tylko świadkami jak każdy inny. W naszej kulturze, w naszej religii i w naszej tradycji to dwoje ludzi mając wolną wolę a więc i wybór, składa sobie wzajemnie zobowiązanie na całe życie. Zobowiązuje się również do wzajemnego życia zgodnie z dziesięcioma przykazaniami. A nasz Bóg - a nasz Bóg też jest tylko świadkiem naszego zobowiązania. Spróbujcie to zrozumieć i zaakceptować. To tylko tyle i az tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochani! Jeśli nie wierzycie i nie jesteście katolikami to Was nie obowiązuje Wielki Post. Tylko dlaczego wobec tego komentujecie przykazanie i przepisy kościelne. Przecież Was nie obejmują. Pozdrawiam. I przypominam,że 14. luty to rocznica powstania Armii Krajowej. Warto o tym pamiętać. I mniej jadu to nic nie boli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg nikogo nie kusi do złego (Jk 1,12-18). Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia na pokusę i nęci każdego. Następnie pożądliwość gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani! Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępuje z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZAPROSZENIE - MSZA ŚW. DLA SINGLI W PARAFII ŚW. RODZINY W LUBLINIE, UL. JANA PAWŁA II 11, KAŻDA CZWARTA NIEDZIELA MIESIĄCA O GODZ. 19.00. PO WSPÓLNEJ MODLITWIE ODBYWA SIĘ SPOTKANIE INTEGRACYJNE OSÓB ŻYJĄCYCH W POJEDYNKĘ. DOŁĄCZ DO NAS:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym naprawdę jest miłość? Bóg jest miłością - mówi św. Jan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...