Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wielka płyta - jak budowano w Lublinie przed laty. Unikatowe zdjęcia

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 marca 2018 r. o 10:01 Powrót do artykułu
Wbrew pozorom wielka płyta jest bezpieczniejsza od budynków ceglanych. np. w przypadku wybuchu gazu w wielkiej płycie powstaje jedynie wyrwa, reszta budynku stoi, z ceglanego zostaje tylko kupa gruzu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Gdańsku niestety wielka plyta nie wytrzymała po wybuchu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za jakiś czas betonowe bloki zaczną się rozpadać,ciekawe gdzie zamieszkają te tysiące ludzi?To będzie proces nagły połączony z ogólnopolską paniką,ten widok pierwszych zawalonych bloków będzie przerażający a potem kolejne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, ale w Gdańsku wybuch gazu nastąpił w piwnicy, nastąpiło sprasowanie tylko pierwszego piętra, reszta wieżowca stała nadal, lekko się tylko się przekrzywił. Ale się nie zawalił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Za jakiś czas betonowe bloki zaczną się rozpadać,ciekawe gdzie zamieszkają te tysiące ludzi?To będzie proces nagły połączony z ogólnopolską paniką,ten widok pierwszych zawalonych bloków będzie przerażający a potem kolejne...
pieprzysz jak potłuczony, dawnej było może i nie estetycznie wykonane ale się trzymało, ja mam ruską lodówkę mińsk, pralkę polar, i kuchenkę gazową, mają już 35 lat i są dobre, a teraz kupiłam cztery lata temu kanapę i już zepsuta. Teraz to chińszczyna gdzie psuje się po 1-5 latach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minusem tamtych mieszkań był rzeczyiście mały metraż i mikroskopijne balkony. trwałość - widać po tych blokach. stoją po pół wieku i mają się dobrze. tyle, że nieocieplone sa mało oszczędne. za***yło mnie jedynie to, że za gierka budowało się więcej niż dziś. tego bym się nie spodziewał, patrząc na dzisiejsze osiedla, jak powstają jak grzyby po deszczu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość niestety fotek dotyczy lat 80-tych. Historia Wielkiego Bloku tzw. Cegły Żerańskiej i Wielkiej Płyty (OWT. WK-70,...)zaczęła się duuużo wcześniej bo na początku lat 60-tych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komuna była jaka była, brzydka, szara i ponura, ale Lublin się rozwijał,przybywało mieszkańców, powstawały nowe dzielnice, budowano drogi, osiedla, szkoły. Lublin 1946r. 99 400 mieszkańów (spis powszechny), 1989r. 349 672, przed wojną jedna szkoła wyższa Uniwersytet Lubelski (obecny KUL), po wojnie UMCS, Politechnika, Akademia Rolnicza i Uniwersytet Medyczny, przed wojną, żeby zostać inżynierem czy lekarzem trzeba było iść studiować do Warszawy, Wilna czy Lwowa, że już nie wspomnę, że za komuny powstały praktycznie od podstaw dwa podlubelskie miasta Łęczna i Świdnik, znacznie się rozbudowały Puławy, Kraśnik itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może jakieś zdjęcia terenów dzisiejszego LSM np. Osiedla Mickiewicza, Czubów, Czechowa sprzed zabudowy np. lata 40-te, 50-te, 60-te ciekawi mnie co tam było czy pola, czy nieużytki, czy istniała tam jakaś wiejska zagrodowa zabudowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że program wspólnych łazienek nie doszedł do skutku. Ja bym np. nie miał nic przecwiko temu, gdybym dzielił łazienkę z jakąś atrakcyjną sąsiadką...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Szkoda, że program wspólnych łazienek nie doszedł do skutku. Ja bym np. nie miał nic przecwiko temu, gdybym dzielił łazienkę z jakąś atrakcyjną sąsiadką...
 gorzej jakby ci sie stara babcia trafiła, chociaż, na starej picy to młody wuj ćwiczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super galeria! Nie miałem pojęcia, że ktoś uwiecznił budowę osiedla Widok. Ach, żeby jeszcze takie zdjęcia z budowy starej Poręby się gdzieś odnalazły :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie pobudowano os. XXX-lecia PRL dla 10.000 mieszkań. A teraz jak wyjdzie 100 mieszkań z programu PLUS to będzie cud. I pomyśleć, że z miliardowej pożyczki tak działo się w każdym mieście, o drogach nie wspomnę. A ponoć za komuny tak ludzie kradli. To co teraz ludziska robią, skoro zamiast 10.000 buduje się 100? Uczciwie przyznają sobie premie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na 5 zdjęciu to raczej antyreklama, te zdjęcie mówi jak nie powinno się budować tak jak filharmonia w Lublinie. Budowanie ciągnęło się wieki ;) Zamiast betonu kupowali chyba alkohol hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba cała już jesteś zabytkiem :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to nie była zasługa "komuny" tylko postępu który po II Wojnie Światowej ogarnął cały Świat. W związku z czym wówczas kto kolwiek by nie był u władzy, rozwój by i tak nastapił. Nie chwal "komuny" bo nie jest tego warta. Pochwal lepiej ludzi operatywnych, którzy pomimo "złego czasu" potrafili zorganizować spółdzielczość mieszkaniową i to w większości dzięki temu powstawało tak dużo mieszkań. Jeszcze jedno zapamiętaj że to wszystko odbiło się pomimo wszystko negatywnie na Polsce a ostatnie "gierkowskie długi" spłaciliśmy jako państwo "za rządów Tuska" tj. kilka lat temu bodajże 5.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kalope napisał:
Ale to nie była zasługa "komuny" tylko postępu który po II Wojnie Światowej ogarnął cały Świat. W związku z czym wówczas kto kolwiek by nie był u władzy, rozwój by i tak nastapił. Nie chwal "komuny" bo nie jest tego warta. Pochwal lepiej ludzi operatywnych, którzy pomimo "złego czasu" potrafili zorganizować spółdzielczość mieszkaniową i to w większości dzięki temu powstawało tak dużo mieszkań. Jeszcze jedno zapamiętaj że to wszystko odbiło się pomimo wszystko negatywnie na Polsce a ostatnie "gierkowskie długi" spłaciliśmy jako państwo "za rządów Tuska" tj. kilka lat temu bodajże 5.
aleś durny, no masz teraz masz solidaruchów i co robią, rozpieprzyli  kraj a góra obecnie przyznaje sobie porządne premie, gdzie ja muszę na jedną taką premie dwa lata pracować, a długu mamy w wuj, 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzicie, Gierek zadłużył Polskę, ale zbudował w ... . Kłamczyński z piSS zadłuża Polskę, a będzie jeden wielki wuj, czy tam Wolska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak bym miał wybierać, to wolę komunę od pisu. Zresztą w tej bandzie nieudaczników aż się roi od komuchów i ruskich agentów. Te jołopy od kaczora nie nie potrafią, łajzy cholerne, poza importowaniem węgla z Rosji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osiedla te budował mój dziadzio z p.Zur.... który jest na zdjęciach;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...