Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Władze Lublina apelują: Korzystajcie z komunikacji miejskiej

Utworzony przez chłopak_z_sąsiedztwa, 6 października 2011 r. o 09:11 Powrót do artykułu
ludzie - czy oni mają problemy z liczeniem?? W jaki sposób wychodzi im, ze autobusem taniej? Prosty rachunek: * 20 dni pracy * 2,5km w jedną stronę * 2 =5km dziennie daje to 100km w miesiącu Średnie spalanie wychodzi mi poniżej 8l/100km, ale dla uproszczenia przyjmijmy 8 cena litra ON - policzmy 5PLN daje mi to 40PLN miesięcznie (dla tych, którzy mi napiszą, że ropa nie jest po 5PLN napiszę nawet 50PLN miesięcznie) a teraz MPK: 2,60*2*20>100PLN I gdzie to MPK jest 20 razy tańsze?? Poza tym nie cisnę się ze śmierdzącym facetem, nie marznę na przystanku. Nie przekonacie mnie - wolę stać w korku w cywilizowanych warunkach..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO ZRÓBCIE W KOŃCU TE ŚCIEŻKI ROWEROWE, a nie jakieś durne apele!
Mam czekać 15min na autobus potem 25min w autobusie, a rowerkiem pokonałbym dystans w 5min!
Jednak po Lublinie nie da się jeździć rowerem, po prostu strach.
Ja wiem, ONI mają mój czas gdzieś, tylko ONI się liczą, TU i TERAZ, a prole mają się słuchać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślenie strategiczne jest niezbędne, należy opracować długofalowy plan, który uwzględniałby równolegle:
1. rozwój komunikacji miejskiej
2. budowę parkingów na obrzeżach centrum
3. budowę nowych ścieżek rowerowych - komunikacyjnych
4. powstanie miejskiej wypożyczalni rowerów
5. budowę wiaduktu, tunelu - wszystko jedno nad czy pod al. Racławickimi i Głęboką oraz innych wąskich gardeł
6. wyznaczenie do czasu powstania ściezek rowerowych pasów bezpiecznej jazdy dla rowerów, czasami wystarczy narysować linię aby zwiększyć bezpieczeństwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niższe koszty podróży....?Jeśli dwie osoby jadą średnio 5km,a samochód spali na tym odcinku dajmy 8l/100km to wychodzi 0.4 l.Przyjmijmy cenę paliwa 6 zł.Daje to 2.4zł za dwie osoby.Ile kosztuje bilet,nawet ten miesięczny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ponoć w Polsce taaaaka bieda, na Lubelszczyźnie bieda, studenci strasznie biedni, a tu proszę każdy ma autko. Dziwne takie zapracowane władze miasta są, że nie przewidziały takiej ilości aut..... Trzeba zlikwidować komunikacje miejską kto nią jeździ ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogę jeździć ztm, jeśli dojadę z Romera na Zwycięską w ciągu 30 minut (samochodem 15). Aktualnie podróż autobusem zajmuje 50 minut z jedną przesiadką. Żałosne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przesiądę się do komunikacji miejskiej jak będą bilety dla kierowców i ich rodzin za max 1 zł bo jak na razie odwożąc dzieci do szkoły siebie i żonę do pracy to wychodzi 20 razy więcej ale za jazdę w zatłoczonym autobusie a do tego wieczne czekanie na autobus i ciągłe przesiadki .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy ci co apelują do pracy autobusem podróżują??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy apelują !! Zróbcie coś w końcu z wąskimi gardłami i poprawcie przejezdność miasta !! Zróbcie parkingi !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A poza tym całkowicie błędna ocena społeczeństwa.Sądzicie,że są dwie grupy..?Mohery i PO straszące nimi.Okazuje się,że jest jeszcze trzecia-ta ,która zagłosuje na Ruch Palikota,Nową Prawicę albo całkowicie oleje tzw."wybory"!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowne.... badziewne władze miasta!!! Policzcie sobie czy mi się opłaca... po pierwsze zlikwidowaliście połączenia weekendowe połączenia lini nr... Teraz żeby w sobotę albo w niedzielę dojechać tam gdzie chcę, muszę się przesiadać... ponadto jeżdżę z rodziną (razem 4 osoby). Czy zatem mi się to opłaca?? A jeszcze szanowne władze chcą podnieść ceny biletów. Na pewno kusząca propozycja szanowne władze. Codzienna jazda autobusem do pracy 2.40 w jedną stronę i czas jaki autobus na to potrzebuje... błagam, ludzie mieszkający poza Lublinem śmieją się ze mnie, że im droga do domu zajmuje mniej czasu. Ruszcie zatem swoje du.py i puste łepetyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podróż z pijanym bydłem w strachu z centrum miasta na czechów nocnym autobusem bezcenna. dwie osoby po 5 zł =10 zł taxi też ok 10 zł. raz pojechaliśmy nocnym autobusem i wystarczy nam na cale życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżdzę MPK, dzisiaj do jednego z autobusów po porstu się nie zmieściłam, a drugi spóźnił się ponad 10 min! Zgadnijcie ile ja spóźniłam się do pracy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pan Ful(j)ara to czym podróżuje do pracy - bo sądzę że cztery litery wozi samochodem. A Pan Żuk czym podróżuje do pracy - zapewne cztery litery wozi mu kierowca. Więc szanowni włodarze - dajcie przykład a potem innych namawiajcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WŁADZE MIASTA, PANIE ŻUK: Zróbie porządek z MPK, niech jeżdżą zgodnie z rozkładami, BUS pasy, czy cokolwiek innego, niech nie jeżdżą zatłoczone, niech stanieją, niech kieszonkowcy nie kradną, niech śmierdzący pasażerowie nie wsiadają....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może zaapelujcie do studentów by się przesiedli do MPK? Nie po to płacę podatki w tym mieście by mi ktoś mówił jak i kiedy mam jechać do pracy. Zdarzyło mi się jechać mpk w godzinach szczytu, dziękuję bardzo-smarkanie, kichanie, popierdywanie i ścisk. To ja jednak wolę autkiem (a zapłacicie mi za lekarstwa i stracone zdrowie jak się przesiądę?)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sąsiad wynajmuje mieszkanie studentom jest ich 10 sztuk wszyscy przyjechali swoimi samochodami wszyscy maja rejestracje TK lub TKI (gdzie tu logika?)studiują na akademii medycznej i każdy na uczelnie jeździ swoim samochodem a ja do pracy mam jeździć ZTM - MPK chyba komuś w głowie się POj....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jadąc mpkiem z Łęczyńskiej na LSM ( Nadbystrzycka) jechałem z reguły 40 -50 min. Z Lublina do mojej miejscowości (33km) jadę 35 minut
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jarek napisał:
Sąsiad wynajmuje mieszkanie studentom jest ich 10 sztuk wszyscy przyjechali swoimi samochodami wszyscy maja rejestracje TK lub TKI (gdzie tu logika?)studiują na akademii medycznej i każdy na uczelnie jeździ swoim samochodem a ja do pracy mam jeździć ZTM - MPK chyba komuś w głowie się POj....
HEHE! DOKŁADNIE !! to niech studenci sobie jeźdżą MPK! Jak ich nie ma to w lublinie spokój, wiec apelujcie do nich a nie do Lublinian bo oni nie są problemem Poza tym wole dołożyc nawet 20 zł tygodniowo do benzyny niż tłuc sie ponad godzinę autbusem- mieszkam koło Makro a dojeźdżam do końca Kraśnickich . Ostatnio musialam jechac MPK- autobus linii 50 spóźnił się jedyne 40 minut! a stałam koło ronda przy JP II wiec tylko ten autobus jeździł bezpośrednio w okolice al. Witosa Poza tym co? mam dokłądać i fundować przejazdy DRESOM?? Panie ZUK...ROZUMIEM ŻE PAN JUZ DAJE PRZYKŁAD i jeździ autobusem i że oczywiscie parkuje pan na płatnych parkingach a nie służbowych- tak by dać przykład, Do całej bandy darmozjadów z urzedu miasta tez kieruje to pytanie. i do parszywego III US, gdzie zaparkowac nie mozna w sprawach słuzbowych bo wyznaczyli sobie parking słuzbowy, a gdzie klienci? doleciec maja? czy usłuznie przed urzędasami na piechote i na kolanach -żeby wiedzieć kto pan a kto..:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze by było, by zrobili jakieś racjonalne i częstsze połączenia mpk! Zapraszam fotoreportera na wrotków by spróbował nawet bez korków dostać się np. na czuby, lsmy po godzinie 15 - fatalne godziny odjazdów i trasy. W dniu dzisiejszym dodatkową atrakcją jest gigantyczny korek sięgający aż do lidla na Diamentowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...