Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Stawki za śmieci od lipca 2013 roku w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Od osoby, miesięcznie: Chełm niesegregowane 16 zł, segregowane 11 zł Puławy niesegregowane 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska niesegregowane 8 zł, segregowane 5 zł Zamość niesegregowane 18 zł, segregowane 11, 80 zł, 10,80 zł (spółdzielnie, wspólnoty) info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 osoby mam płacić tyle co 4,5,6,7,8,9,10, chyba ich pogięło, a co to mnie obchodzi, że ktoś ma dzieci, jak nie stać to się nie rodzi, proste, za mnie nikt nie płaci także nie mam zamiaru kogoś utrzymywać nie dość, że tym wielodzietnym fundują mieszkania, wyżywienie, itp. z opieki społecznej to jeszcze i mam ja płacić za czyjeś śmieci, no nie, wyjdźmy na ulicę dosyć nierówności za mnie nikt nie płaci, ja każdy grosz muszę sam zarobić. Najlepiej od ilości zużytej wody, wtedy nie będzie problemu z zameldowaniem się czy wymeldowywaniem. Przecież dużo mieszkań jest wynajmowanych, mieszkają niezameldowani studenci a z wody korzystają. Także od metra i t najbardziej sprawiedliwie i niech każdy płaci za siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biala podlaska może najtaniej wywozić i dadzą sobie radę, a tu proszę wojewódzcy hrabia liczą z górnej półki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
3 osoby mam płacić tyle co 4,5,6,7,8,9,10, chyba ich pogięło, a co to mnie obchodzi, że ktoś ma dzieci, jak nie stać to się nie rodzi, proste, za mnie nikt nie płaci także nie mam zamiaru kogoś utrzymywać nie dość, że tym wielodzietnym fundują mieszkania, wyżywienie, itp. z opieki społecznej to jeszcze i mam ja płacić za czyjeś śmieci, no nie, wyjdźmy na ulicę dosyć nierówności za mnie nikt nie płaci, ja każdy grosz muszę sam zarobić. Najlepiej od ilości zużytej wody, wtedy nie będzie problemu z zameldowaniem się czy wymeldowywaniem. Przecież dużo mieszkań jest wynajmowanych, mieszkają niezameldowani studenci a z wody korzystają. Także od metra i t najbardziej sprawiedliwie i niech każdy płaci za siebie.
2) też jestem za przelicznikiem od wody. To miasto studenckie i nikt nie wykazuje faktycznej liczby domowników 1) powinno Cię obchodzić, czy ktoś ma dzieci, bo jak Ty ciężko zachorujesz albo przejdziesz na emeryturę, to te dzieci będą na Ciebie pracować. Wolałbym, żeby moje dzieci pracowały na siebie a nie na singli, ale jest jak jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzic napisał:
2) też jestem za przelicznikiem od wody. To miasto studenckie i nikt nie wykazuje faktycznej liczby domowników 1) powinno Cię obchodzić, czy ktoś ma dzieci, bo jak Ty ciężko zachorujesz albo przejdziesz na emeryturę, to te dzieci będą na Ciebie pracować. Wolałbym, żeby moje dzieci pracowały na siebie a nie na singli, ale jest jak jest... [/quote] [quote name='Rodzic' timestamp='1361475250' post='737075'] 2) też jestem za przelicznikiem od wody. To miasto studenckie i nikt nie wykazuje faktycznej liczby domowników 1) powinno Cię obchodzić, czy ktoś ma dzieci, bo jak Ty ciężko zachorujesz albo przejdziesz na emeryturę, to te dzieci będą na Ciebie pracować. Wolałbym, żeby moje dzieci pracowały na siebie a nie na singli, ale jest jak jest...
Teraz każdy pracuje na swoją emeryturę, każdy pracujący płaci składkę zdrowotną, więc nie pisz, że twoje dzieci wspomagają samotnych!! Te czasy minęły - ile zapracuje tyle mam na starość!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest inteligentny sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady - ale władze Białegostoku chociaż o tym wiedzą – to nie interesuje ich to aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj ... Może być tak jak w Płocku patrzeć tutaj - a nie tak śmierdząco jak jest teraz w …. – patrzeć tutaj. Radni już dawno POwinni na miejscu w Płocku sprawdzić na czym polega system EKO AB... Ględzenie w kółko czy płacić od metra czy od osoby - to mieszanie bez cukru...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z napisał:
Teraz każdy pracuje na swoją emeryturę, każdy pracujący płaci składkę zdrowotną, więc nie pisz, że twoje dzieci wspomagają samotnych!! Te czasy minęły - ile zapracuje tyle mam na starość!
Zapoznaj się z systemem emerytalnym a później pisz, bo nie masz pojęcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z napisał:
Teraz każdy pracuje na swoją emeryturę, każdy pracujący płaci składkę zdrowotną, więc nie pisz, że twoje dzieci wspomagają samotnych!! Te czasy minęły - ile zapracuje tyle mam na starość! [/quote] [quote name='z' timestamp='1361477459' post='737097'] Teraz każdy pracuje na swoją emeryturę, każdy pracujący płaci składkę zdrowotną, więc nie pisz, że twoje dzieci wspomagają samotnych!! Te czasy minęły - ile zapracuje tyle mam na starość!
Ojej, chyba nie znasz obecnego systemu emerytalnego - niedobrze! Masz jeszcze troszkę czasu, zapoznaj się z nim, bo mocno się rozczarujesz, jak pójdziesz pobrać emeryturę... Szkoda, że wtedy moje dzieci nie będą mogły powiedzieć, że... na tego pana nie płacimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam butną i zupełnie pozbawioną logiki wypowiedź "z", chamieję - jestem za aborcją, jak "z" przejdzie na emeryturę - za eutanazją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam pytania: 1. Ile razy w ciągu miesiąca będą wywożone śmieci i w jakich ilościach? 2. Co z mieszkańcami np. kamienic, gdzie mieszka 3 - 4 rodziny, a nie ma ustanowionego zarządu wspólnoty? (do tej pory każda z rodzin była traktowana jak osoby z domków, tj. każdy miał oddzielną umowę, jednak taka kamienica jest przecież domem wielorodzinnym). Jakoś na te tematy nikt nie zabiera głosu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie mówi o tym za co tak de facto jest ta opłata, "za wywóz śmieci" , ale z jaką częstotliwością i jaki pojemnik. Pytanie następne - a co z tzw gabarytami, odpadami budowlanymi, organicznymi (np. liście). I tylko jeszcze jedno pytanie - czy do puli odpadów produkowanych przez mieszkańców doliczone są również odpady z koszy przystankowych, imprez masowych, cmentarzy, urzędów. Bo ja za wywóz tych śmieci już zapłaciłem w podatkach. Pazdrawiam PS A jeszcze tylko jedno - śmieci to śmieci i nikt nie zwraca większej uwagi na ich wartość, ale "zabawne" jest jak ustawą można pozbawić mieszkańców ich własności i dla ich dobra ogłosić że teraz jest to własność kogoś zupełnie innego, a baranki jeszcze za to dopłacą - czekam na kolejną ustawę nacjonalizacyjną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciagle powtarzam i uwagi przekazałam do BOM! -dlaczego dyskryminuje się i karze, nie wiem za co, włascicieli domków jednorodzinnych?? Czy 2 dorosłe osoby w domku produkuja wiecej śmieci niż np 4 osoby ( w tym np. 2 małych dzieci) z bloku??? - dlaczrego w tym momencie poniżej 40 zł opłaca się MPO wywieźć 2 x pojemnik plus 2 x sucha frakcję ( oddzielnie!!!) a miasto bedzie mi kazało płacić 55 zł- czyli 30 % podwyżka?!!!!!!!!!! - jak bedzie sie okreslać liczbę mieszkańców?? w miescie gdzie jest pełno studentów z innych miejscowości zdarza sie ze w domu, mieszkaniu zameldowane 2 osoby a na dziko po 5ciu studentów,w tym jeszcze osoby towarzyszące których ci stundenci nocują! SKNADAL I GRANDA! Jesli ta uchwała przejdzie- ja podpisze umowe prywatnie, nie bede łożyć na urzędasów dla ktorych pewnie znajdą się dodatkowe stołki bo przeciez ktoś musi ten burdel ze śmieciami obslugiwać! co z wolnym rynkiem, ze swobodą wyboru?? wracamy do centralnego sterowania gospodarką ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajemy się ogłupić, miasto wprowadza nam nowy podatek, śmieciowy. A co z programem wsparcia rodzin wielodzietnych, dostaną po łapach, odechce im się. Po wprowadzeniu tego podatku okaże się że Lublin będzie liczył pewnie ze 100 000 mieszkańców, sam się wymelduję „do nikąd”. Bezrobocie wzrasta nie ma wpływu z podatków to trzeba wprowadzić nowe obciążenia. Bo jak to inaczej nazwać, infrastruktura śmieciowa jest i funkcjonuje, ( odbiór śmieci, sortowanie składowanie) po przejęciu tej struktury przez miasto cena wzrośnie, jak to rozumieć. Dlaczego narzuca się sztywne stawki niezależne od ilości śmieci, mogę być przecież EKO, kupować produkty ma wagę, napoje w butelkach zwrotnych, odpady naturalne roślinne składować na kompostowniku. Ponadto w cenie produktu zawarta jest przecież opłata za utylizację, to dlaczego wprowadzana jest podwójna opłata (jedna przy zakupie, druga przy śmietniku) „Nie idźmy tą drogą”
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie za 100 pkt. Jak będą weryfikować czy dane mieszkanie w bloku ma śmiecie segregowane lub nie?????? Będziemy wystawiać worki na klatkę schodową i ktoś to będzie zbierać i sprawdzać???? Czy może ograniczą się do oświadczeń składanych przez lokatorów? Jakoś tego sobie nie wyobrażam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIeszkam w bloku, segreguje śmieci (mam 2 kosze w kuchni) nie kupuje wody w butelkach - mam dobry filtr, kupuje naprawdę mało śmietany, kefirów, serków - dzieci mają uczulenie na mleko. Widzę że sąsiedzi biegają do kosza prawie codziennie i nie segrgują. Jak to rozliczy magistrat? Może jakaś zachęta finansowa do ograniczania śmieci? Na naszym siedlu dużo jest posegregowanych śmieci, widać to po przepełnionych pojemnikach, a MPO żadko je wymienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podstawowe pytanie skąd wzięły się takie koszty, w chwili obecnej płacę 4,70 miesięcznie, a teraz 18,-???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sąsiadka wynajmuje mieszkanie takie jak moje 40 m2 pięciu studentom którzy nie są zameldowani a ja mieszkam sama, ma rację ewa zadając pytanie skąd raptem miasto narzuca koszty wielokrotnie wyższe, jaki "EKONOMISTA" i na jakiej podstawie to wyliczył?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLACZEGO SMIECIE OD 1 MIESZKAŃCA LUBLINA sa tak DROGIE? W Lubartowie - TYLKO 6 ZŁ / na 1 MIESZKANCA ! na miesi ac. MY " PRODUKUJEMY " DROŻSZE śmieci ? CZy RATUSZ tak ZAWY ZA KOSZT wywyozu ? WYBIERA DROGIE FIRMY WYEOZOWE ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLACZEGO SMIECIE OD 1 MIESZKAŃCA LUBLINA sa tak DROGIE? W Lubartowie - TYLKO 6 ZŁ / na 1 MIESZKANCA ! na miesiąc. MY " PRODUKUJEMY " DROŻSZE śmieci ? CZy to RATUSZ tak ZAWYŻA KOSZT wywozu ? WYBIERA ZBYT DROGIE FIRMY WYWOZOWE ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A MOŻE RATUSZ CHCE na nas ZARABIAĆ ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...