Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wywóz śmieci od samotnych ma być tańszy, ale później

Utworzony przez maniek, 15 stycznia 2013 r. o 17:04 Powrót do artykułu
wystarczy, że jeden palant nie będzie segregował śmieci i cały blok/wieżowiec zapłaci za śmieci jak za odpady nieposegregowane. Żena
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie nie stać żeby płacić na czyjeś dzieci, a prezydent Żuk jak jest taki wspaniałomyślny to niech sam Płaci ja mam rodzinę trzy osobowa i podwyżka też jest dla mnie dotkliwa gdyż teraz płacę 21 a mam płacić 32 to czyste złodziejstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak często będą odbierane śmieci? Jak na razie jest tylko informacja o opłatach miesięcznych, ale nikt nic nie mówi o samej usłudze wywozu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie tak jak mówisz. Tu podmiotem nie będzie mieszkaniec ale spółdzielnia i to ona decyduje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj ... Może być tak patrz - a nie tak jak jest teraz - patrz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Chełm 16 zł, segregowane 11 zł Puławy 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska 8 zł, segregowane 5 zł Zamość 18 zł, segregowane 11, 80 zł info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jako człek samotny i stary nie mam zamiaru płacić za sąsiadów i ich psy srające na klatce, patio i pod oknami bloku; może szanowni radni PO i posłowie PO stukną sięw łepetyny; pewnie tworzą już firmy i myślą jak zarobić na śmieciach, bo pewnie o to chodzi w podwyżkach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo panie Żuk! Lublin, jako nieliczna gmina uchwaliła najwyższe w Polsce stawki odbioru śmieci i bezmyślne kryterium - gospodarstwo domowe! Ustawa zezwala na naliczanie opłat od osoby! Nauczy się pan dobrze czytać, a potem interpretować ustawy! Na śmietnik z taką radą miasta! Mieszkańcy Lublina nie dajcie się okradać PO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wywóz śmieci od samotnych ma być tańszy, ale później..... To jest wielkie sqrwysyństwo i bezduszność kazać osobom samotnym płacić za nieczystości tyle samo co rodziny wieloosobowe.Ciekawe co obiecano radnym (i innym decydentom) z utrzymywaniem wysokich opłat i drenowaniu kieszeni tych najbiedniejszych.Jak na razie wiadomo,że w magistracie (i u marszałka) jest coraz więcej niekompetentnych obiboków (chyba wdzięczność za sposób głosowania).Uważa Aby nie było niedomówień to dodam,że jestem rodziną przedciętną,więc "produkujemy" więcej śmieci niż osoby samotne.No i jescze jedna sprawa.Otóż dorobkiewicze posiadający własne zagrody produkują jeszcze więcej śmieci (z ogródka,zbierane zeschłe liście....)niż przeciętna rodzina z blokowiska.Dlatego też opłaty za śmieci są nieuczciwie rozliczane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sejm nie dał możliwości na wyliczanie opłat mieszanych, ale dał możliwość na opłatę od osoby i ja chcę płacić od osoby, a co do wielodzietnych, to jak sobie napieprzą dzieci to niech zapieprzają na nie, bo już inaczej nie powiem. Huk mnie wielodzietne obchodzą. Przez nich mamy duże bezrobocie w kraju, biedę i jeszcze mam za nich płacić Niech sobie prezydent płac, nie mam nic przeciwko temu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego prezydent dał pod głosowanie tylko jeden wariant. Tylu studentów w Lublinie i kto ma za nich płacić - samotni? W Warszawie znajomi mówią, że będą naliczać od zużytej wody i to jest według mnie najbardziej sprawiedliwe, ale Lublin zawsze ma swoje "głupkowate" wywody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
Brawo panie Żuk! Lublin, jako nieliczna gmina uchwaliła najwyższe w Polsce stawki odbioru śmieci i bezmyślne kryterium - gospodarstwo domowe! Ustawa zezwala na naliczanie opłat od osoby! Nauczy się pan dobrze czytać, a potem interpretować ustawy! Na śmietnik z taką radą miasta! Mieszkańcy Lublina nie dajcie się okradać PO!
gmina uchwaliła najwyższe w Polsce stawki odbioru śmieci i bezmyślne kryterium...... Najwyższe stawki w Polsce-tpo prawda.Ale czy to bezmyślnie?Chyba nie.Nasz magistrat jest uzależniony od kleru,więc przede wszystkim kościół i jego urzędnicy otrzymają wszelkie możliwe "darowizny",a to co zostanie to dopiero będzie na potrzeby miasta.A że prawie niec nie zostanie,to już inna sprawa. No i należy sobie również uświadomić,że już niedługo odbędą się wybory do parlamentu oraz do władz lokalnych,więc trzeba się wkupić w łaski urzędników kościoła aby znowu przejść na państwowy garnuszek, Szkoda słów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
T Y L KO O D Z U Ż Y C I A W O D Y J E S T S P R A W I E D L I W E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już na PO na pewno nie zagłosuję, kaczor odpada, więc zostaje tylko Palikot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeciętna rodzina z bloko napisał:
Wywóz śmieci od samotnych ma być tańszy, ale później..... To jest wielkie sqrwysyństwo i bezduszność kazać osobom samotnym płacić za nieczystości tyle samo co rodziny wieloosobowe.Ciekawe co obiecano radnym (i innym decydentom) z utrzymywaniem wysokich opłat i drenowaniu kieszeni tych najbiedniejszych.Jak na razie wiadomo,że w magistracie (i u marszałka) jest coraz więcej niekompetentnych obiboków (chyba wdzięczność za sposób głosowania).Uważa Aby nie było niedomówień to dodam,że jestem rodziną przedciętną,więc "produkujemy" więcej śmieci niż osoby samotne.No i jescze jedna sprawa.Otóż dorobkiewicze posiadający własne zagrody produkują jeszcze więcej śmieci (z ogródka,zbierane zeschłe liście....)niż przeciętna rodzina z blokowiska.Dlatego też opłaty za śmieci są nieuczciwie rozliczane
a jesli bylo by naliczane wg zuzycia wody, to czy 4-ro osobowa rodzina z bloku zuzyje wiecej wody niz 4-osobowa rodzina z domu jednorodzinnego? drogi uzytkowniku, ale chrzanisz glupoty, smieci produkuja osoby a nie metraze czy dzialki, dodam iz proces segregacji smieci wystapuje w duzym procencie tylko i wylacznie w jednorodzinnych domkach, ci z wielkich plyt nie kwapia sie do tego zreszta wyrzucaja wszystko jak sie patrzy, regaly wersalki, agd/rtv co tylko maja, w domku takie cos nie przejdzie, nawet kilku cegiel wyrzucic nie mozna, a w bloku? (zaraz mozes znapisac ze ty nie, ze jak to, ale widzisz sam zaczales generalizowac) Takze uwazam ze stawki powinny byc takie same od gospodarstwa. Tak jest zreszta w cywylizowanych krajach europy, od gospodarstwa i juz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a nie można zrobić prosto gospodarstwo do 2 osób, gospodarstwo 3-5 osób gospodarstwo 6 osób i więcej, są takie gminy w Polsce które tak ustaliły prz aktualnym tekscie ustawy. Urzędasy przy czytaniu ustaw trzeba myśleć , to nie boli chyba, że was przy tym boli głowa tzn nadajecie się tylko do pracy przy zbieraniu śmieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
on napisał:
a jesli bylo by naliczane wg zuzycia wody, to czy 4-ro osobowa rodzina z bloku zuzyje wiecej wody niz 4-osobowa rodzina z domu jednorodzinnego? drogi uzytkowniku, ale chrzanisz glupoty, smieci produkuja osoby a nie metraze czy dzialki, dodam iz proces segregacji smieci wystapuje w duzym procencie tylko i wylacznie w jednorodzinnych domkach, ci z wielkich plyt nie kwapia sie do tego zreszta wyrzucaja wszystko jak sie patrzy, regaly wersalki, agd/rtv co tylko maja, w domku takie cos nie przejdzie, nawet kilku cegiel wyrzucic nie mozna, a w bloku? (zaraz mozes znapisac ze ty nie, ze jak to, ale widzisz sam zaczales generalizowac) Takze uwazam ze stawki powinny byc takie same od gospodarstwa. Tak jest zreszta w cywylizowanych krajach europy, od gospodarstwa i juz.
Jakoś w Warszawie to zrozumieli tylko u nas nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
on napisał:
a jesli bylo by naliczane wg zuzycia wody, to czy 4-ro osobowa rodzina z bloku zuzyje wiecej wody niz 4-osobowa rodzina z domu jednorodzinnego? drogi uzytkowniku, ale chrzanisz glupoty, smieci produkuja osoby a nie metraze czy dzialki, dodam iz proces segregacji smieci wystapuje w duzym procencie tylko i wylacznie w jednorodzinnych domkach, ci z wielkich plyt nie kwapia sie do tego zreszta wyrzucaja wszystko jak sie patrzy, regaly wersalki, agd/rtv co tylko maja, w domku takie cos nie przejdzie, nawet kilku cegiel wyrzucic nie mozna, a w bloku? (zaraz mozes znapisac ze ty nie, ze jak to, ale widzisz sam zaczales generalizowac) Takze uwazam ze stawki powinny byc takie same od gospodarstwa. Tak jest zreszta w cywylizowanych krajach europy, od gospodarstwa i juz. [/quote] [quote name='on' timestamp='1358269833' post='720819'] a jesli bylo by naliczane wg zuzycia wody, to czy 4-ro osobowa rodzina z bloku zuzyje wiecej wody niz 4-osobowa rodzina z domu jednorodzinnego? drogi uzytkowniku, ale chrzanisz glupoty, smieci produkuja osoby a nie metraze czy dzialki, dodam iz proces segregacji smieci wystapuje w duzym procencie tylko i wylacznie w jednorodzinnych domkach, ci z wielkich plyt nie kwapia sie do tego zreszta wyrzucaja wszystko jak sie patrzy, regaly wersalki, agd/rtv co tylko maja, w domku takie cos nie przejdzie, nawet kilku cegiel wyrzucic nie mozna, a w bloku? (zaraz mozes znapisac ze ty nie, ze jak to, ale widzisz sam zaczales generalizowac) Takze uwazam ze stawki powinny byc takie same od gospodarstwa. Tak jest zreszta w cywylizowanych krajach europy, od gospodarstwa i juz.
chyba nigdy nie byłeś w cywilizowanym kraju bo nie wiesz co mówisz , w cywilizowanym kraju np Belgii kupujesz odpowiednie worki do śmieci nie segregowanych i segregowanych, w cenie worka jest wywóz i utylizacja rozwiązanie proste i sprawiedliwe więcej produkujesz śmieci kupic musisz więcej worków ale to jest za proste rozwiązanie dla naszych polityków, wszystko muszą spier#$%*ć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wodnik Szuwarek napisał:
T Y L KO O D Z U Ż Y C I A W O D Y J E S T S P R A W I E D L I W E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Akurat się z Tobą nie zgadzam. Ja dużo zużywam wody - około 15 m3 za 2 miesiące (na dwie osoby). Lubię się często kąpać. Za to śmieci mam niewiele. 240 l/m-c + 2 x 120 l na suchą frakcję. Mój kosz nigdy nie jest pełen, podobnie worki z frakcją suchą (złom oddaję do skupu, obierki na kompost). SPRAWIEDLIWE to jest płacenie od osoby!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle że nijak nie przymusicie właścicieli lokali do rzetelnego i bieżącego podawania liczby osób zamieszkałych - w szczególności dotyczy do lokali podnajmowanych. U mnie w spółdzielni od cholery jest takich lokali, gdzie oficjalnie zgłoszona jest 1 osoba, a faktycznie mieszka np. 4-5. I co można zrobić właścicielowi? Nafiukać chyba. Jedyny w miarę sprawiedliwy system opłat, to ten proporcjonalny do ilości zużytej wody (kt. niejako odzwierciedla ilość mieszkańców). Rozumiem racje "częściej kąpiących się", ale idealnego rozwiązania nie ma...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...