Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z powodu ataku zimy komunikacja w Lublinie ma być darmowa

Utworzony przez grafi, 2 grudnia 2010 r. o 10:21 Powrót do artykułu
Nie chodzi o to aby było za darmo, chodzi o to aby w ogóle jeździły. Ja dziś rano 1' 40" czekałem na 3kę aż w końcu do Kraśnickich na piechotę 4 kilometry poszedłem. Skandal. Przedwczoraj po dwu godzinnym czekaniu na 3kę przy Placu Litewskim do domu taksówką pojechałem. Ostatni większy śnieg padał w poniedziałek a do czwartku nie można dwóch górek na Nałęczowskiej odśnieżyć, codziennie jakiś TIR staje i ruch blokuje. Jak nie ma piaskarek to można przywieźć z 20 z zakładu karnego lub z wojska to w godzinkę czarno będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł! Powinni już wcześniej o tym pomyśleć, ale lepiej późno niż wcale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy się lepiej zastanówcie jak dobrze odśnieżyć miasto i drogi osiedlowe, a nie jak namówić żeby ludzie nie jeździli samochodami. Rozwiązanie sobie znaleźli.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego darmowa? Ja odstawiłem samochód i jeżdżę MPK. Przecież nie mówmy, że kogoś, kto jeździ samochodem nie stać na bilety. Taka ewentualna decyzja - w moim odczuciu - jest działaniem na szkodę komunikacji - i powinna być karana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tymczasem dziś kanarki latały jak szalone...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pamiętacie takie określenie "kiełbasa wyborcza" ? No właśnie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko idiota wymysli coś takiego w sytuacji gdy autobusy maja opóźnienia i są zatłoczone do granic mozliwości a w zatokach przy wsiadaniu brnie sie w sniegu po kolana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A za dwa tygodnie "machną"podwyżkę biletów,bo się może okazać,że ogromne straty mają. I tyle zyskamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zenobi napisał:
Dlaczego darmowa? Ja odstawiłem samochód i jeżdżę MPK. Przecież nie mówmy, że kogoś, kto jeździ samochodem nie stać na bilety. Taka ewentualna decyzja - w moim odczuciu - jest działaniem na szkodę komunikacji - i powinna być karana.
co ty piszesz? autobusy jeżdżą jak chcą i połowy z rozkładu po prostu nie ma,a jak już coś przyjedzie po godzinie czekania to zatłoczone do granic mozliwości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaś napisał:
co ty piszesz? autobusy jeżdżą jak chcą i połowy z rozkładu po prostu nie ma,a jak już coś przyjedzie po godzinie czekania to zatłoczone do granic mozliwości
Darmowa komunikacja - nie z decyzją poczekają jeszcze ze dwa dni!!!!! Chore!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej późno niż wcale, i szkoda że nie potrafią podjąć samodzielnej decyzji tylko trzeba aż przeczytać na onecie że Prezydent Krakowa podjął taką decyzje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asia napisał:
A za dwa tygodnie "machną"podwyżkę biletów,bo się może okazać,że ogromne straty mają. I tyle zyskamy.
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas! Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy szanowne MPK na swojej stronie internetowej ma zamiar zamieścić jakąkolwiek informacje o trasach autobusów?!?!?! Z tego co tu czytam to skracanie tras jest takie samo od poniedziałku więc mozna by łaskawie poinformować o tym pasażerów!!!!! KPINA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co mi po darmowej komunikacji, jak jedyny autobus z Kaliny na Chodźkowo to 47, który jest dwa razy na godzinę, i żaden kurs się nie trzyma rozkładu. Do pracy mam na 7:30, autobus o 7:18 może bym zdążył na styk, ale na pewno nie przy takich opóźnieniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informacja o skróconej lub zmienionej trasie powinna być na autobusie/trolejbusie (wystarczy zwykła kartka + gruby pisak). A do uzasadnienia darmowej komunikacji (a przynajmniej jazda na jednym bilecie z przesiadkami) wystarczy to, że część autobusów nie kursuje lub ma zmienione trasy (wtedy jadę z przesiadkami). Analogicznie z biletami okresowymi (miesięcznymi) na 1 linię: ważne nie tylko na określonej linii, ale również na liniach, które mają zbliżoną trasę albo umożliwiają dojazd na z domu do pracy/szkoły (niezależnie od trasy).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek napisał:
Co mi po darmowej komunikacji, jak jedyny autobus z Kaliny na Chodźkowo to 47, który jest dwa razy na godzinę, i żaden kurs się nie trzyma rozkładu. Do pracy mam na 7:30, autobus o 7:18 może bym zdążył na styk, ale na pewno nie przy takich opóźnieniach.
Z przesiadkami masz więcej (np. Kalina-PKS/Tysiąclecia, a potem Lubartowska-Chodźkowo) - trzeba trochę przejść, ale to lepiej niż czekanie na opóźniony lub odwołany kurs.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odśnieżać miasto, a nie wymyslać głupoty i tematy zastępcze!!! To co się dzieje na ulicach Lublina, czy to w centrum czy na osiedlach woła o pomstę do nieba....Zgroza!! i nikt za to nie odpowiada. Autobusem? Najpierw musiałby być i nie byc przepełniony...jeszcze zeby mozna bylo bezpiecznie do niego wsiąść nie brnąc po kolana w sniegu....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m napisał:
straty? z powodu powiększenia masy całkowitej i zwiększonego zużycia paliwa? ale popatrz na to z innej strony: dociążony autobus mknący po pustych drogach (kierowcy osobówek są w autobusie) pług z piaskarką przed nim-wszystko na czas! Ciekawe ile należałoby podwyższyć podatki w mieście, żeby komunikacja była darmowa cały rok?
Ależ ja nie mam nic przeciwko temu,żeby komunikacja była darmowa.Od dwóch dni zostawiam samochód i jeżdżę(sunę,toczę się,przesuwam:))autobusem-we wtorek-2,5 godzinki,wczoraj tylko 55 minut Obawiam się tylko,czy ten dzień darmowy nie odbije się czkawką pasażerom. Waściwie-to jestem pewna,że się odbije-najpóźniej koło marca!?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŻUK niech się promuje za własne pieniądze a nie za kasę podatnika .Miejska kasa pusta a ten sobie prezenciki wyborcze serwuje . Jego guru jeździ ze swoim orszakiem słuzbowymi limuzynami po całej Polsce -przykład idzie z góry a i ryba psuje się od głowy.Łukaszenkowizna panoszy się po Polszcze mkości bracia.... oj panoszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba jakis zart. dlaczego w innych miastach (duzych!!) jakos sprawnie dziala komunikacja, a u nas?? w poniedzialek (po zapowiadanym "ataku" zimy od kilku dni) drogowcy jak zwykle zaskoczeni, trasa ktora pokonuje na uczelnię zajęła mi 2 godziny i 20 minut, zamiast jak zwykle ok. 40 (w tym ponad godzina czekana na 150 lub 151. we wtorek czekam na poczatkowym przystanku na 37 30 minut, po czym autobus nie przyjezdza i musze jechac na przesiadki, a pozniej okazuje się, ze 150 juz nie jedzie nagle na węglin jak od 10 lat, tylko BEZ INFORMACJI skręca po nałęczowiej w zana!!! (tam gdzie jedzie 155, 153, 158..) co to ma być?? czy na prawde nie starcza pieniedzy z podatkow na pracownikow i maszyny do odsnieżania!? a co wiecej, kierowcy mpk chyba w ramach rekompensaty za "trudną pracę" zatrzymuja sie przy przystankach tak, by pasazerowie musieli wysiadac na 1,5 metrowe hałdy śniegu (pozdrawiam kierowce dojezdzajacego 6 do pętli na romera o 12.30...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...