Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za wysokie progi dla pieszych. Zejdziesz łagodniej

Utworzony przez ja nie wiem, 4 listopada 2009 r. o 22:48 Powrót do artykułu
a od kiedy rowerem można jeździć po chodniku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie wiem napisał:
a od kiedy rowerem można jeździć po chodniku?
naucz się przepisów a później zabieraj głos: Wyjątki dotyczące rowerzystów z prawa o ruchu drogowym (ustawa z 20 czerwca 1997) Tekst jednolity opublikowany w Dzienniku Ustaw nr 58 poz 515 z 4 kwietnia 2003r. razem ze zmianami późniejszymi. Stan aktualny na: Marzec'2005 Art. 33. 5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym, jest dozwolone wyjątkowo, gdy: 1. opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem, lub 2. szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów dozwolony jest z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brak jest wydzielonej drogi dla rowerów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
większość ulic miasta ma dozwoloną prędkością równą 50 km/h, więc chyba Twój wpis jest nieadekwatny. Prawdziwym problemem jest jazda rowerem przez przejścia, do czego obniżone krawężniki będą zachęcać niesfornych rowerzystów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie można było od razu tak wbudować tych krawężników??, teraz płacimy za to drugi raz,to je polska i tu się pije więc nic dziwnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~hmm~ napisał:
nie można było od razu tak wbudować tych krawężników??, teraz płacimy za to drugi raz,to je polska i tu się pije więc nic dziwnego
Dobrze, że je tak budują, źle, że nie od razu. Ale osoby starsze i poruszające się na wózkach będą z całą pewnością wdzięczne. Co do rowerzystów na chodnikach, to podobno policja lubelska ma wprowadzić zasadę "zero tolerancji", żeby zwiększyć wpływy z mandatów. Może jak się za nich wezmą, to coś się zmieni. Stanowią bowiem prawdziwą plagę w Lublinie, narażając na uszczerbek życie i zdrowie przechodniów. Swoje własne narażają zaś próbując przejeżdżać rowerami przez przejścia dla pieszych (ile to razy, skręcając w prawo lub lewo na skrzyżowaniu i nie widząc żadnych pieszych na przejściu, w ostatniej chwili hamowałem, żeby nie potrącić pędzącego rowerzysty...).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...