Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zalew Zemborzycki może zalać miasto. Kto za niego odpowiada?

Utworzony przez vlad_de_sade, 5 kwietnia 2013 r. o 21:57 Powrót do artykułu
Ktoś chce pieniądze wyciągnąć na nikomu niepotrzebne prace. Tama na zalewie była kilka lat temu wzmacniana poprzez iniekcję betonem. W razie spodziewanego przyboru wody można w Zalewie lustro zawczasu obniżyć. Zbiornik ma 40 lat i nie było nigdy problemu z magazynowaniem wody po opadach albo roztopach. Stan techniczny zapory wymaga tylko uwagi i na tym koniec. Budowanie jazów i dodatkowych zbiorników to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
– Ze względu na wagę problemu natychmiast po spotkaniu (styczniowym – red.) podjęte zostały działania zmierzające do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących statusu formalno-prawnego zbiornika i jego roli w kontekście bezpieczeństwa – informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody. I zapowiada ścisłą współpracę w tej sprawie m.in. z RZGW, WZMiUW oraz miastem. uwaga tłumaczę: jak ustale czyj jest zalew to powiem że nic nie moge zrobić bo nie mam żadnych kompetencji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto odpowiada? MOSiR.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to kto, TUSK! a i jeszcze PUTIN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
---------------------------KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ?------------------------------------------------------- Już dzisiaj zdążyłem napisać swój Komentarz do tej bulwersującej sprawy . Ale Redakcja sobie kpi gdyż zmieniła tylko lekko tytuł i... wszystkie poprzednie Komentarze wywaliła na śmietnik (sic?). Czy to jest wporządku ? . Myślałem , że tylko w Redakcji "Kurier Nielubelski" Dziennikarze nie ma ją pojęcia o zawodzie dziennikarstwa ale jak widać i w Redakcji "Dziennik Wschodni" nie jest lepiej !. Dziennikarz NIGDY nie wspiera i nie bierze czynnego udziału w AFERZE a wręcz przeciwnie Dziennikarze prowadzą swoje dziennikarskie dochodzenie . Dlatego taki tytuł dałem mojej opinii " KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ? " . Czy to SYLWESTER ma gmerać w przeszłości opisywanych INFORMACJI przez "DZ W" czy Dziennikarze tej Redakcji ?. Ja nie pozwolę z siebie robić IDIOTY i przypominam Redakcji , że nie trzeba szukać właściciela ZALEWU gdyż Redakcja opblikowała informacje , ŻE PAN PREZYDENT LUBLINA KRZYSZTOF ŻUK MAJĄC PRAWA WŁASNOŚC I ZAŁATWIŁ 30 LETNIĄ DZIERŻAWĘ ZALEW MARINA FUNDACJI KTÓREJ TAKŻE OBIECAŁ WSPARCIE FINANSOWE Z ... DOTACJI UNII EUROPEJSKIEJ ! . Podczas Kopntroli DOTACJI "UE" znajdziemy tam WIELOMILIONOWĄ DOTACJE "UE" NA OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY . Czyżby Prezydent Żuk nagle pamięć stracił ? . Za czyje pieniądze wybudowano "zaszczane baseny" "pochmurnego Wrotkowa", że nagle Prezydent "zorganizował" "Spółki" które przejęły te "zaszczane baseny" i pobierały pieniądze za wejście .(?) Za czyje pieniądze Prezydent Żuk buduje pole golfowe i Akademie Golfową nie będąc właścicielem terenów Zalewu Zemborzyckiego ? . I tak dalej i dalej kopmbinacji Prezydenta Lublina K.Żuka (PO) . Już powinna dalszą część wyjaśnień prowadzić Prokuratura w Krakowie lub Wrocławia . Wydaje mi się , że do Prezydenta Żuka zgłosił się facet z "mamoną" i ... chce odkupić od miasta ZALEW ZEMBORZYCKI . Oczywi ście Prezydent z chęcią chce się pozbyć ZALEWU lub urządzić z tym Biznesmenem ZALEW BI ZNES czyli Lublinianie aby wejść na teren ZALEWU będą musieli wykupywać wejściówki plus... opłaty za używanie Przystani MARINA i następne wejściówki na pola golfowe (sic?) . CZY O TO PANU CHODZI PREZYDENCIE ?. Niech Prokuratura przesłucha BUDOWNICZYCH ZALEWU ZE MBORZYCKIEGO ODNOŚNIE ZAGROŻENIA ZALANIA MIASTA ------- tylko ostrożnie bo Budowni czowie mogą ze śmiechu... paść na podłogę ! . Autorów tego "ZAGROŻENIA MIASTA" należy do kryminału pozamykać a póżniej wyrokiem sądu pozamykać na długie lata do więzienia !!!. W tym momencie ZOSTAŁY PRZEKROCZONE WSZYSTKIE GRANICE TOLERANCJI I GRANICE ZA UFANIA DLA LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Jeżeli powiódł się "PRZEKRĘT" FINANSOWY BUDO WY LOTNISKA TO DLACZEGO MA SIĘ NIE POWIEŚĆ "PRZEKRĘT" Z ZALEWEM ZEMBORZY CKIM I DĄBROWĄ ? . DLACZEGO NIE ? ... pożyjemy , zobaczymy ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba znaleźć korek na dnie zalewu, spuścić trochę wody i po problemie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
---------------------------KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ?------------------------------------------------------- Już dzisiaj zdążyłem napisać swój Komentarz do tej bulwersującej sprawy . Ale Redakcja sobie kpi gdyż zmieniła tylko lekko tytuł i... wszystkie poprzednie Komentarze wywaliła na śmietnik (sic?). Czy to jest wporządku ? . Myślałem , że tylko w Redakcji "Kurier Nielubelski" Dziennikarze nie ma ją pojęcia o zawodzie dziennikarstwa ale jak widać i w Redakcji "Dziennik Wschodni" nie jest lepiej !. Dziennikarz NIGDY nie wspiera i nie bierze czynnego udziału w AFERZE a wręcz przeciwnie Dziennikarze prowadzą swoje dziennikarskie dochodzenie . Dlatego taki tytuł dałem mojej opinii " KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ? " . Czy to SYLWESTER ma gmerać w przeszłości opisywanych INFORMACJI przez "DZ W" czy Dziennikarze tej Redakcji ?. Ja nie pozwolę z siebie robić IDIOTY i przypominam Redakcji , że nie trzeba szukać właściciela ZALEWU gdyż Redakcja opblikowała informacje , ŻE PAN PREZYDENT LUBLINA KRZYSZTOF ŻUK MAJĄC PRAWA WŁASNOŚC I ZAŁATWIŁ 30 LETNIĄ DZIERŻAWĘ ZALEW MARINA FUNDACJI KTÓREJ TAKŻE OBIECAŁ WSPARCIE FINANSOWE Z ... DOTACJI UNII EUROPEJSKIEJ ! . Podczas Kopntroli DOTACJI "UE" znajdziemy tam WIELOMILIONOWĄ DOTACJE "UE" NA OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY . Czyżby Prezydent Żuk nagle pamięć stracił ? . Za czyje pieniądze wybudowano "zaszczane baseny" "pochmurnego Wrotkowa", że nagle Prezydent "zorganizował" "Spółki" które przejęły te "zaszczane baseny" i pobierały pieniądze za wejście .(?) Za czyje pieniądze Prezydent Żuk buduje pole golfowe i Akademie Golfową nie będąc właścicielem terenów Zalewu Zemborzyckiego ? . I tak dalej i dalej kopmbinacji Prezydenta Lublina K.Żuka (PO) . Już powinna dalszą część wyjaśnień prowadzić Prokuratura w Krakowie lub Wrocławia . Wydaje mi się , że do Prezydenta Żuka zgłosił się facet z "mamoną" i ... chce odkupić od miasta ZALEW ZEMBORZYCKI . Oczywi ście Prezydent z chęcią chce się pozbyć ZALEWU lub urządzić z tym Biznesmenem ZALEW BI ZNES czyli Lublinianie aby wejść na teren ZALEWU będą musieli wykupywać wejściówki plus... opłaty za używanie Przystani MARINA i następne wejściówki na pola golfowe (sic?) . CZY O TO PANU CHODZI PREZYDENCIE ?. Niech Prokuratura przesłucha BUDOWNICZYCH ZALEWU ZE MBORZYCKIEGO ODNOŚNIE ZAGROŻENIA ZALANIA MIASTA ------- tylko ostrożnie bo Budowni czowie mogą ze śmiechu... paść na podłogę ! . Autorów tego "ZAGROŻENIA MIASTA" należy do kryminału pozamykać a póżniej wyrokiem sądu pozamykać na długie lata do więzienia !!!. W tym momencie ZOSTAŁY PRZEKROCZONE WSZYSTKIE GRANICE TOLERANCJI I GRANICE ZA UFANIA DLA LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Jeżeli powiódł się "PRZEKRĘT" FINANSOWY BUDO WY LOTNISKA TO DLACZEGO MA SIĘ NIE POWIEŚĆ "PRZEKRĘT" Z ZALEWEM ZEMBORZY CKIM I DĄBROWĄ ? . DLACZEGO NIE ? ... pożyjemy , zobaczymy ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
---------------------------KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ?------------------------------------------------------- Już dzisiaj zdążyłem napisać swój Komentarz do tej bulwersującej sprawy . Ale Redakcja sobie kpi gdyż zmieniła tylko lekko tytuł i... wszystkie poprzednie Komentarze wywaliła na śmietnik (sic?). Czy to jest wporządku ? . Myślałem , że tylko w Redakcji "Kurier Nielubelski" Dziennikarze nie ma ją pojęcia o zawodzie dziennikarstwa ale jak widać i w Redakcji "Dziennik Wschodni" nie jest lepiej !. Dziennikarz NIGDY nie wspiera i nie bierze czynnego udziału w AFERZE a wręcz przeciwnie Dziennikarze prowadzą swoje dziennikarskie dochodzenie . Dlatego taki tytuł dałem mojej opinii " KTO TU Z KOGO ROBI IDIOTĘ ? " . Czy to SYLWESTER ma gmerać w przeszłości opisywanych INFORMACJI przez "DZ W" czy Dziennikarze tej Redakcji ?. Ja nie pozwolę z siebie robić IDIOTY i przypominam Redakcji , że nie trzeba szukać właściciela ZALEWU gdyż Redakcja opblikowała informacje , ŻE PAN PREZYDENT LUBLINA KRZYSZTOF ŻUK MAJĄC PRAWA WŁASNOŚC I ZAŁATWIŁ 30 LETNIĄ DZIERŻAWĘ ZALEW MARINA FUNDACJI KTÓREJ TAKŻE OBIECAŁ WSPARCIE FINANSOWE Z ... DOTACJI UNII EUROPEJSKIEJ ! . Podczas Kopntroli DOTACJI "UE" znajdziemy tam WIELOMILIONOWĄ DOTACJE "UE" NA OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY . Czyżby Prezydent Żuk nagle pamięć stracił ? . Za czyje pieniądze wybudowano "zaszczane baseny" "pochmurnego Wrotkowa", że nagle Prezydent "zorganizował" "Spółki" które przejęły te "zaszczane baseny" i pobierały pieniądze za wejście .(?) Za czyje pieniądze Prezydent Żuk buduje pole golfowe i Akademie Golfową nie będąc właścicielem terenów Zalewu Zemborzyckiego ? . I tak dalej i dalej kopmbinacji Prezydenta Lublina K.Żuka (PO) . Już powinna dalszą część wyjaśnień prowadzić Prokuratura w Krakowie lub Wrocławia . Wydaje mi się , że do Prezydenta Żuka zgłosił się facet z "mamoną" i ... chce odkupić od miasta ZALEW ZEMBORZYCKI . Oczywi ście Prezydent z chęcią chce się pozbyć ZALEWU lub urządzić z tym Biznesmenem ZALEW BI ZNES czyli Lublinianie aby wejść na teren ZALEWU będą musieli wykupywać wejściówki plus... opłaty za używanie Przystani MARINA i następne wejściówki na pola golfowe (sic?) . CZY O TO PANU CHODZI PREZYDENCIE ?. Niech Prokuratura przesłucha BUDOWNICZYCH ZALEWU ZE MBORZYCKIEGO ODNOŚNIE ZAGROŻENIA ZALANIA MIASTA ------- tylko ostrożnie bo Budowni czowie mogą ze śmiechu... paść na podłogę ! . Autorów tego "ZAGROŻENIA MIASTA" należy do kryminału pozamykać a póżniej wyrokiem sądu pozamykać na długie lata do więzienia !!!. W tym momencie ZOSTAŁY PRZEKROCZONE WSZYSTKIE GRANICE TOLERANCJI I GRANICE ZA UFANIA DLA LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Jeżeli powiódł się "PRZEKRĘT" FINANSOWY BUDO WY LOTNISKA TO DLACZEGO MA SIĘ NIE POWIEŚĆ "PRZEKRĘT" Z ZALEWEM ZEMBORZY CKIM I DĄBROWĄ ? . DLACZEGO NIE ? ... pożyjemy , zobaczymy ! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby zapobiec katastrofie należy wyciąć wszyskie brzozy w promieniu 10 km od lustra wody Zalewu Zemborzyckiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ekspert"się zupełnie myli.Moim zdaniem w wyniku awarii zapory ruszy w stronę miasta fala uderzeniowa wysokości 10m,jednak na skutek niekorzystnego ukształtowania terenu będzie rosnąć tak jak tsunami i na wysokości klubu jezdzieckiego będzie już mieć 80m wysokości.Zniszczone zostanie całe miasto włącznie z blokami na Czechowie.Moim zdaniem w ramach środków zaradczych należy natychmiast obłożyć lublinian podatkiem na remont zapory oraz uchwalić że każdy mieszkaniec ma kupić kapoczek i dmuchany pontonik od firmy wybranej w miejskim przetargu(za posiadanie pontonika innej firmy-1000zł kary).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasza władza ma to do siebie,że" nikt i za nic nie odpowiada"!!!Oni ponoszą odpowiedzialność polityczną,a obywatele materialną i karną!Oni są do nagród i premii ,a obywatel do płacenia podatkow i oczywista ich zachciianek!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się w 100% z Josefem.Władza podnosi sobie apanaże,emerytury jak policja po Euro 2012,a nam obniza poprzez opłaty.Zalew Mosir uzytkuje od początku i nie wie czyj on jest?A kto bierze pieniądze-nielegalnie?Ten problem to ściema,podobnie już było przy śmieciach-straż nie reagowała bo nie wiadomo czyje to smieci!!!Jak rozbierać pomosty ludziom mieszkajacym od pokoleń to nie trzeba było wiedzieć czyje?Jak brac dotacje i łupic lublinian na basenach to tez nie trzeba wiedzieć?Inwestuja nie wiedząc na czyim??Ucieczka od ewentualnej odpowiedzialności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie w google jakie osiągnięcia naukowe ma Pan Gryc i skomentujcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy mieszkańcy...tak sobie siedzę w fotelu...i myślę-co by Wam tu jeszcze spieprzyć w tym miescie?I wiecie co?Sam już nie wiem...muszę wynająć do tego kilku ekspertów...ekspertów od spieprzologii...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie misto taki ekspert !!! Przyjechał z Wawy straszyć miejscowych wieśmaków. Po poruszeniu jakie wywolał widać na jakim zad..iu zyjemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę że należy natychmiast powołać sztab kryzysowy oraz miejski zespół d/s zagrożenia zalewowego oraz rozpocząć ich działalność od wypłacenia ich członkom premii i nagród.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech służby wojewody i marszałka zajmą SIĘ RÓWNIEŻ zbiornikiem retencyjnym w Kraśniku tam zagrożenie jest większe, a wszyscy odpowiedzialni udają, że nic się nie dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak,ulewne deszcze albo gwałtowne ocieplenie spowoduje gwałtowny przyrost wody ale nie można teraz już podnieść poziomu wody w rzece by obniżyć stan w Zalewie?Może jakieś tam ogródki zaleje ale szkoda potem będą mniejsze. Już teraz należało by spuszczać wodę a nie czekać do ostatniej chwili.Widziałam że poziom w Bystrzycy jest wyższy,troszkę wylewa ale myślę że jeszcze można sobie na troszkę pozwolić szczególnie nocami kiedy śnieg topnieje wolniej i nie napływa go tyle dodatkowo.Może się nie znam,może tak własnie robią ale mam prawo napisać co myślę...choć myślę że nic nie robią tylko w papierach siedzą i debatują...choć i w to wątpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Narady, posiedzenia, uzgodnienia, opinie prawne będą trwały aż do momentu kiedy coś sie przysłowiowo zesra, a do tego czasu nikt nie podejmie żadnych działań zaradczych, zapobiegawczych, naprawczych z prostej przyczyny, bo trzeba wyłożyć znaczną gotówkę na inwestycje. Po fakcie przerwania zapory będą nadal prowadzone ustalenie, uzgodnienia, narady, posiedzenia, opinie prawne, aż do czasu przedawnienia się czynu przestępczego, a problem rozwiąże się sam w sposób naturalny, bez złotówki. Pozdrawiam autora i niech trzyma mnie za słowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wujek-dobra-rada napisał:
Myślę że należy natychmiast powołać sztab kryzysowy oraz miejski zespół d/s zagrożenia zalewowego oraz rozpocząć ich działalność od wypłacenia ich członkom premii i nagród.
Popieram pomysł pod jednym warunkiem, że premie będą w przyzwoitej wysokości co najmniej mercedesa klasy "S" Haa.....ha....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...