Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
killi napisał:
Korki się tworzą bo jeżdzą niedzielne "miszcze" i przewrażliwione kobity dla których jedyna słuszna prędkość w takich warunkach, nawet na al. solidarności, to 30 km/h. Byliście kiedyś w którymś z krajów skandynawskich? tam w gorszych warunkach ruch odbywa się płynnie bo ludzie potrafią jeździć ( i nie tylko w warunkach zimowych co pewnie zaraz ktoś podniesie, ale po prostu są znakomicie wyszkoleni do jazdy w każdych warunkach) - tak po prostu potrafią. Niestety polscy kierowcy, a w szczególności lubelscy to brud, smród i ubóstwo intelektualne na drogach, taka prawda.
tak a piesi to samo .nie potrafią chodzić po nieodśnieżonych ulicach .Na syberii każdy sobie radzi a tu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziewczyny z ZDM do szufli i drogi odśnieżone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sęk napisał:
To co się dzieje określić można jedynie jako skandal.To w takiej sytuacji okazuje sie jak skuteczne są władze miasta >A skutecne to są jedynie w propagandzie sukcesu i uczestnictwem w oficjałkach.To kompromitacja Prezydenta powód do podjęcia działań w celu odwołania.Dosyc łgarstw ubranych w rzekomo kompetntne działania.Najlepiej przyjśc na ul.Niecała zobaczyć jak prcuje prezydencki aparat administracyjny obłudnie zwany Urzędem Pracy
zamiast szkolić bezrobotnych zorganizować im miejsca pracy.wysłać do odśnieżania.chętnie sobie zarobią.a ulice gdzie jest dozorca odśnieżone,gdzie miasto nie.nałeczowskiej nikt nie odśnieża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abcd napisał:
Pisząc że zakładasz zimówki w zimie, to tak jakbyś pisał że zakładasz codziennie ubranie - niesamowity sukces i osiągnięcie, naprawdę. Czyli wg Ciebie każdy kto przekracza 40 km/h w zimowych warunkach to wariat i psychopata..niestety mylisz się kolego. Można jeździć i 100 po śniegu jeżeli się potrafi. Wbrew powszechnej opinii, dużo więcej wypadków powodują ludzie wolno poruszający się po drogach, nie zachowujący płynności.
Dobrze że napisałeś po śniegu,wczoraj był lód i 100 km to w mieście w takich warunkach jeździ wariat ,psychopata,idiota i kretyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuza napisał:
Jedno czego nie mogę zrozumieć, że za każdym razem jest taka sama sytuacja- "znowu zima zaskoczyła drogowców"- brzmi to paradoksalnie a wygląda jak czarna komedia.
Na tak obfite opady nierealne jest odśnieżenie tylu dróg z takim składem odśnieżarek, do tego potrzeba by całej armii. Jesteś w stanie przeznaczać pół swojej pensji miesięcznie żeby opłacić taki skład i materiały żeby był w stanie wszystko na czas odśnieżyć? Ruszcie troche głową zanim zaczniecie marudzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ooo napisał:
Jeżdżę codziennie od 20 lat (poza sobotami i niedzielami), codziennie przejeżdżam około 500 km. Nie mam strachu na widok jezdni pokrytej śniegiem, lodem, czy też lodem pod śniegiem. Szybkości też się nie boję, oczywiście zgodnie z przepisami. Ale dzisiaj, około 6.00, o ile jechało się osobówką na Solidarności nie dało się jechać szybciej niż 40 km/h. A skutki przekroczenia tej prędkości na takiej nawierzchni mogą być katastrofalne. Więc "miszczu" zastanów się, co mówisz. A skoro przywołujesz przykład Skandynawii to zważ, że tam wszyscy, ale to wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami, a u nas tylko 10 procent.
Pewnie że wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami, czyli nie blokują i nie utrudniają ruchu ( co jest karane mandatem jak pewnie wiesz ) jadąc 20 km/h lewym pasem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zima to śnieg i jeszcze nikt taki się nie narodził. że by jednocześnie odsnieżył wszystkie ulice i chodniki. Wiadomo, że odśnieża się w pierwszej kolejności najwazniejsze drogi , a potem stopniowo te mniej ważne.na zacho dzie czy w Ameryce przy takich opadach jak dzisiaj w Polsce. poprostu zamyka się się szkoły, urzędy firmy i zabiera się do odsnieżania. tam też nie maja tyle sprzętu, żeby wszystko natychmiast odśnieżyć. narzekacie , bo spadł snieg. Może przeniesiecie się na prowincję, i zobaczycie jak wyglada prawdziwa zima w terenie wiejskim, gdzie często jedyna droge dojazdową do wsi trzeba odśnieżać 48 godz. Zima to zima, a jak zima do snieg i mróz, i tak powino być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FELIN napisał:
Zapraszam na osiedle Felin.Zablokowane i pozagradzane drogi przejazdowe żeby utrudnić ludziom życie (teoretycznie remont-który przerwano). Pozostawione "dróżki" między blokami nieodśnieżane i pozastawiane samochodami(mimo zakazu). Oczywiście chodniki oraz przystanek MPK "zawalone" śniegiem. Zapraszamy S.M. bo chyba od tego właśnie jest.
Zagrodzili na złość główny wjazd i wyjazd z osiedla bo robotników tam dawno nie widziano!!! Tak trudno na czas w którym nikt nic nie robi przesunąć te szlabany??? ale co tam niech se ludziki pogłówkują jak tu wyjechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marszałek województwa lubelskiego, Starosta Lubelski, Wojewoda lubelski - do łopaty bałaganiarze - gospodarze z Bożej łaski. Cwaniaki tylko kasę biorą, a jak chodzi o dobro nas wszystkich to łby w piasek chowają - p-ieprzone strusie. Potrafią tylko wstęgi przecinać jak otwierają jakiś kibel miejski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aneta napisał:
po godz.6 wyszłam z domu do pracy i nie widziałam zeby ktos odsniezal ,wszędzie masa śniegu
Marszałek województwa lubelskiego, Starosta Lubelski, Wojewoda lubelski - do łopaty bałaganiarze - gospodarze z Bożej łaski. Cwaniaki tylko kasę biorą, a jak chodzi o dobro nas wszystkich to łby w piasek chowają - p-ieprzone strusie. Potrafią tylko wstęgi przecinać jak otwierają jakiś kibel miejski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja wstałem o 4.30, o 5 poszedłem poodśnieżać i na 7 pojechałem do pracy trzeba było zrobić tak samo - wtedy byłoby o 6 odśniezone Ja wstałam o 5 i odśnieżyłam gdyby co drugi na chodniku tak zrobił to byłoby odśnieżone,że hoho! a tak to żałujcie...o 5 świat był piękny!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozdro dla kierowców pługów,Róbta swoje i nie przejmujcie się nerwusami i swoimi biurkowymi szefuńciami Chłop za biurkiem---jakie to ciotowate
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja sie pytam o jedno. Czy na kursie na prawko uczą do czego sluzy lewy pas? bo dorwie jedno z drugim lewy pas i 20km/h i tamuje droge.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się w całej rozciągłości że Polacy a zwłaszcza na Lubelszczyźnie jeżdżą beznadziejnieeeeee!!! Bez wyobraźni, bez kultury, jak ostatnie łajzy.I nie tylko w zimie. w lecie pare kropel deszczu spadnie i juz slimaki jada 30km/h. Zeby na światłach przejechały 2 auta.?........ To właśnie te łajzy powodują najwięcej wypadków. a że BMka wpadła w poslizg? może kierowcy juz nerwy pusciły i musiał wyprzedzic.dodam że jestem kobietą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koko napisał:
Zgadzam się w całej rozciągłości że Polacy a zwłaszcza na Lubelszczyźnie jeżdżą beznadziejnieeeeee!!! Bez wyobraźni, bez kultury, jak ostatnie łajzy.I nie tylko w zimie. w lecie pare kropel deszczu spadnie i juz slimaki jada 30km/h. Zeby na światłach przejechały 2 auta.?........ To właśnie te łajzy powodują najwięcej wypadków. a że BMka wpadła w poslizg? może kierowcy juz nerwy pusciły i musiał wyprzedzic.dodam że jestem kobietą.
Na drodze nie jesteś sama a nerwy i musiał to trzeba sobie schować w ... . A najwięcej wypadków powodują niedzielni kierowcy oraz ci co muszą i którym puszczają nerwy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIESZKANIEC napisał:
Zagrodzili na złość główny wjazd i wyjazd z osiedla bo robotników tam dawno nie widziano!!! Tak trudno na czas w którym nikt nic nie robi przesunąć te szlabany??? ale co tam niech se ludziki pogłówkują jak tu wyjechać.
Po osiedlu TBS-u jazda i chodzenie graniczy z cudem!! ktoś tym zarządza? jest jakiś gospodarz tego osiedla? ktoś tam za coś odpowiada?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Dobre opony. 2. Trochę umiejętności. 3. Umiejętność właściwej oceny sytuacji (zwłaszcza, jeśli chodzi o nawierzchnię). I można jechać 35-40(b.ślisko) lub nawet 60-80(mniej ślisko, np. świeży śnieg) a nie 20km/h. Do tego: 1. mieląc oponami nie tylko nie ruszysz szybciej, ale też utrudnisz życie ruszającym po Tobie, delikatniej z tym gazem, w razie czego próbuj jeden z drugim z dwójki ruszyć a nie ślizgasz się jak jełop pół zmiany świateł w miejscu. 2. od narzekania na drogowców nikomu jeszcze sprawniej się do pracy nie dojechało, a gdyby w domach pozostali dziś ci, którzy jeździć nie potrafią lub ze względu na stan ogumienia nie powinni, wiele osób dotarłoby dziś do pracy szybciej (vide poranny korek na Krańcowej) 3. jak się już rozpędzisz, to zostaw sobie miejsce na hamowanie... wisząc mi czy innemu na zderzaku możesz się zdziwić przy kolejnym hamowaniu (dwie stłuczki już dziś widziałem z powodu niezachowania odstępu).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację, przy dużych opadach śniegu nikt nie nadązy z jego usuwaniem, a na drogach osiedlowych nie ma nawet gdzie go usunąć, bo same parkingi. Niestety plagą jest brak umiejętności jazdy w takich warunkach i nagminne blokowanie drogi prze przestraszonych kierowców. Dojeżdżam codziennie z odległości 26 km i maruder potrafi stworzyć kolumnę 25-30 samochodów, jadąc i wolno i środkiem drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Drogowcy zaspali" zawsze mnie ten tekst wkurza, bo w porównaniu z tym, co było jeszcze nawet naście lat temu, jest naprawdę dobrze. Jedyne co się zmieniło na gorsze, to kierowcy... kiedyś byle maluchem na wielosezonowych Dębicach D124 ludzie jeździli żwawiej i pewniej, niż teraz nafaszerowanymi elektroniką "wspomagającą" autami na zimówkach (choć może ze względu na napęd na tylną oś, Maluch nie jest tu dobrym przykładem). Jak ktoś się boi, to zbiorkom zaprasza, nie każdy musi dojechać do pracy samochodem (choć ja wolę). Drogowcy dali radę... gorzej z zarządcami nieruchomości - mniej się boję jeździć po ulicach niż chodzić po chodnikach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POSTULAT" śnieg ma padać w lecie"= w zimie mają być upały= i kurna koniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...